Přejít na obsah


Fotka

Igelitové hospodářství - ANO či NE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#61 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 12:14

No vidiš, nejrychlejší není ale vždy nejlepší a použít jinou variantu bych určitě neoznačoval kategoricky jako "naprostou blbost". ;) To už člověk pak opravdu nemá daleko od představy, že chodíš po lese s plným báglem igelitů a balíš do nich každou cache, co najdeš. :):P Ale samozřejmě to nebylo myšleno konkrétně na tebe, ale spíš jako obecný apel na ty, co to tak dělají. Mimochodem, naprostou většinu cachí v igelitech jsem našel právě v těch černých odpadkových a u nich je snad i jedno, jestli jsou roztrhané nebo ne. Maskují pořád stejně, špiní se a plesniví pořád stejně a ochranu proti vlhku žádný uzavřený igelit stejně nezajistí, spíš přesně naopak. edit: Jo a ne vždycky ty igelity byly černé... občas raké oranžové, červené, bílé, to snad pak už o maskování ani nemůže být řeč.
  • 0

#62 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 12:19

Igelity prosím ne. Obzvlášť záživné jsou ty hodně hluboké, natřikrát přemotané, vlhké, uleželé. To, že jdu pro kešku, neznamená, že se musím vrátit jako prase se smrdícíma rukama. Nehledě k tomu, že když takhle špinavej musím manipulovat s logbookem, s GPSkou, s mobilem a nakonec taky musím řídit, tak to žádnej med není. Sice standartně v autě vozím PETku s vodou a v geobaťůžku ručník na odpis, ale někdy si vyrazím jen tak nalehko, s GPSkou v kapse a to pak nevím, jak se toho svinstva zbavit dřív než se dotknu volantu.
  • 0

#63 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 13:05

Však já s Tebou souhlasím, také to nemám rád, ale nedávat schránky do ničeho mi přijde prostě jako "blbost" - jiné slovo mě nanapadlo. Batoh plný igelitů nemám :) ale občas pokud na to mám náladu tak se snažím keše, které jsou v hrozném stavu dát nějak dohromady ne pro sebe ale pro po mě jdoucí lidi. Občas jsou plné hlíny, kamínků, listí apod. A pak jí zandat do pytlíku mi přijde jako vhodná věc. Ty jsi proti já pro. Každej máme na to svůj názor a tak to má být :) Je to o diskuzi. Každopádně s tím logbookem máš pravdu. Když se člověk umatlá od pytlíku tak pak taky vypadají zápisy.
  • 0

#64 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 13:10

Každopádně já jsem vůči Tobě začátečník (vzhledem ke statistice), takže ty jsi těch keší už prošel mnohem více, takže těch zkušeností musí být logicky taky víc :)
  • 0

#65 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 13:50

Station2381 napsal/a:
Však já s Tebou souhlasím, také to nemám rád, ale nedávat schránky do ničeho mi přijde prostě jako "blbost" - jiné slovo mě nanapadlo.


Nějak nechápu, proč by to měla být blbost. Svoje kešky mám kromě asi dvou bez pytlíků (ať jsou mikro nebo větší) a neřekl bych, že jsou v něčem horší než ty zapytlíkované, naopak. Ani po celoročním provozu se mně neekluje na ně šahat.
Jako kamufláž zkouším l'n'l oblepovat černou pattex páskou a zdá se, že to je celkem v pohodě. Akorát hrany víka a "uší" se špatně oblepují.
  • 0

#66 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 13:57

abakus napsal/a:

Station2381 napsal/a:
Však já s Tebou souhlasím, také to nemám rád, ale nedávat schránky do ničeho mi přijde prostě jako "blbost" - jiné slovo mě nanapadlo.


Nějak nechápu, proč by to měla být blbost. Svoje kešky mám kromě asi dvou bez pytlíků (ať jsou mikro nebo větší) a neřekl bych, že jsou v něčem horší než ty zapytlíkované, naopak. Ani po celoročním provozu se mně neekluje na ně šahat.
Jako kamufláž zkouším l'n'l oblepovat černou pattex páskou a zdá se, že to je celkem v pohodě. Akorát hrany víka a "uší" se špatně oblepují.


Až to vyzkouším také třeba změním názor. Dík za tip.:)
  • 0

#67 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 14:03

Ideální by určitě bylo aby ty pixly dělali černé nebo hnědé :)
  • 0

#68 Judith86

Judith86

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:43

Mafi5bj napsal/a:

Po půl roce musím říct, že se černá geotextílie osvědčila. Jen by mohla být trochu pevnější. Na pár místech hlavně u skály je už prodřená a jeden pytlík rozkousal nějaký živočich, ale pořád 10x lepší než igelit. Zkusím ušít další pytlík dvojitě.


Jj už jsem Mafimu zakoupila dalších mnoho metrů :D oblíbené černé geotextilie. Metr 160 cm šíře za 12 Kč - no nekupte to, když je to tak levné a osvědčilo se to. Zbytek využijí babičky na sázení jahod :D Mimochodem průhledný igeliťák přimrzl v Jizerkách úplně stejně jako výše jmenovaná textilie... My se k igeliťákům nevrátíme...
  • 0

#69 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:46

Judith86 napsal/a:

Mafi5bj napsal/a:

Po půl roce musím říct, že se černá geotextílie osvědčila. Jen by mohla být trochu pevnější. Na pár místech hlavně u skály je už prodřená a jeden pytlík rozkousal nějaký živočich, ale pořád 10x lepší než igelit. Zkusím ušít další pytlík dvojitě.


Jj už jsem Mafimu zakoupila dalších mnoho metrů :D oblíbené černé geotextilie. Metr 160 cm šíře za 12 Kč - no nekupte to, když je to tak levné a osvědčilo se to. Zbytek využijí babičky na sázení jahod :D Mimochodem průhledný igeliťák přimrzl v Jizerkách úplně stejně jako výše jmenovaná textilie... My se k igeliťákům nevrátíme...


kde že se to dá koupit?:D
  • 0

#70 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:47

Nemám rád igeliťáky, chápu je jen jako maskování, aby krabička nesvítila. Takže jsme koupili jsme locklock krabičku polepili ji maskovací páskou. A po čase se objevil log: Kdo pujdete po nás, vemte prosím igelitový obal, ten puvodní je úplne znicený a my sebou nic nemeli.
  • 0

#71 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 22:25

Nevím, ale černý sprej na auto je podstatně jednodušší a snad i trvanlivý. Prostě ji přestříkám a mám ji najednou černou bez jakéhokoliv pytlíku. Pokud se mi osvědčí toto řešení (pokud se nebude loupat barva) tak to použiji na všechny své krabičky, nehledě na to, že mohu barvu přizpůsobit okolí ve kterém se nachází. :)
  • 0

#72 xsoft

xsoft

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 22:44

Polaci celkem radi bali do igelitu. Osobne me to vetsinou stve, protoze si clovek predtim potrebuje vyndat par kapesniku, aby se mohl potom utrit. Nehlede na lov s mobilem/PDA, je to trochu prasarnicka mit jej od hliny. Cili pokud to jde, preferuji neigelity. Ale semozrejme jsem rad za kazdou cache.
  • 0

#73 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 23:32

chemic77 napsal/a:
Nevím, ale černý sprej na auto je podstatně jednodušší a snad i trvanlivý. Prostě ji přestříkám a mám ji najednou černou bez jakéhokoliv pytlíku. Pokud se mi osvědčí toto řešení (pokud se nebude loupat barva) tak to použiji na všechny své krabičky, nehledě na to, že mohu barvu přizpůsobit okolí ve kterém se nachází. :)

Mně se černý lak ze spreje loupal dost (hlavně při ohnutí plastu a změně teploty), pomohlo až důkladné zdrsnění povrchu... sice taky né dokonale, ale na jedné cachi v terénu mi to už nějaký pátek celkem drží a na druhé zatím doma v poličce také.
  • 0

#74 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 9:15

chemic77 napsal/a:
Nevím, ale černý sprej na auto je podstatně jednodušší a snad i trvanlivý...


Koupili jsme na jednu naši krabičku pekelně drahý speciální sprej. Oloupaný byl natotata. Tak jsme na spreje zanevřeli. Vyřešili jsme to samolepicí tapetou DCfix.
  • 0
Sylvia999

#75 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 10:45

mno ono většinou na návodech sprejů je, aby se prvně povrch zdrsnil... na hladkym plastu to drží fakt blbě:)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#76 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 11:04

vzali jste mi iluze o krásné cache, ale i tak díky. Zaryl jsem do ní nehet a barva šla dolů. Takže jdu koumat opět do dílny a zkusím to zbrousit. :) Díky.
  • 0

#77 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 11:20

Vem hrubej šmirgl a nešetři silou. ;) Krabička sice už nebude krásně hladká, ale barva bude držet.
  • 0

#78 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 11:55

Možná by i stačilo zjistit co ji rozpouští a přejet ji ředidlem - bylo by to bez práce. Akorát opatrně, aby nezmizela :)
  • 0

#79 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 12:06

Na jaro mám připraveno pár míst na škatulku, takže mě téma celkem zajímá. Určitě jsem proti igelitu (rukavice mám na keškách v báglu pořád), takže barví l'n'l mi přijde jako super varianta. Kouknul jsem na net a našel pár tipů. Bohužel nemám momentálně prostor kde to vyzkoušet (z obýváku bych byl hnán pěkně rychle :)) .

http://www.zababov.c...Barva_na_plasty
  • 0

#80 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 16:26

Průšvih je, že Lock & Lock krabičky jsou z polypropylénu. Tento plast se velmi špatně lepí a lakuje. Existuje přípravek (primer), který slouží k chemickému narušení povrchu a pak by se lepidlo nebo lak měl chytat. Tohle je nutné řešit s někým, kdo má zkušenosti.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama