Přejít na obsah


Fotka

Igelitové hospodářství - ANO či NE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#21 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 8:32

qnik: ... Jen si rikam co ty potvurky udelaji po techto destich. Popravdě (alespoň ty moje) ještě takovýmu počasí vystaveny nebyly. No, uvidíme. Každopádně ANO pro netkanou textilii a 3x ne proti igelitu.

Mno, na ty kancelářské sponky (jak tu někdo psal) pozor - ve vlhku začnou velmi rychle rezavět, špinit a v tom ohybu se pak rozpadají - jak vypadá pár sponek po půlroce pobytu ve vlhkem sklepě jsem již viděl.
Ale nejsou sponky jako sponky - kdysi se prodávaly i sponky s povrchovou úpravou, ty vydržely podstatně déle. Jen jsem je už dlouho v obchodech neviděl.

 Pokud ten pytlík nevyrábíte pro "sezónní keš" ( = taková která je obvykle do 8-12 měsiců opět zrušena - a že takových keší za poslední rok bylo!), doporučuji si dát práci a sešít to kvalitní naimpregnovanou nití. Kdo má doma šicí stroj, má to za minutku hotové. Kdo ne, za pět minut to musí mít taky, popřípadě to dá za úkol manželce (nebo mamince) [:D]


  • 0

#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 8:45

Tenké igelity na odpadky jsou hnus, já osobně používám obaly od tonerů do laserových tiskáren. Černý igelit je myslím dobré maskování aby cache "nesvítila", zastávám názor že je lepší když je kousek cache trochu vidět než když je schovaná pod hromadou kamenů a klacků která hned padne do oka. Zkoušel jsem plast barvit modelářskými barvami ale na ten polyetylén to špatně chytá. Z důvodu vodotěsnosti ten igelit není většinou nutný, jedna krabička Curver mi přezimovala pod kamenem na Malém Bezdězu (neschváleno protože přírodní rezervace) a na jaře byl obsah suchý a nezatuchlý.
 


  • 0

#23 jt-k

jt-k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 9:42

Jsem proti nepevným igeliťákům, které jsou určeny primárně do košů na odpadky. Jsou nepevné a někdy na to chytat je fakt hnus (chirurgické rukavice se hodí). 90% chce po několika návštěvách vyměnit. Teď jsem ale odlovil kešku, která byla ve skalní dutině, do které dopadalo minimum světla, byla v obráceném sáčku od mléka (jak levné řešení) a těsně obepínala krabičku. Zrakem nebyla vůbec vidět, tři lidé do díry koukali a nic neviděli! Na druhé straně je fakt, že pokud se tento obal dostane do přírody, neshnije ani za sto let.
    Jsem pro oblepování, jedna z nejhezčích co jsem viděl byla třeba oblepena kůrou borovice, lupínek po lupínku. Autor si máknul, než ji takto zkrášlil a to dokážu ocenit, o tom  jak maskovala ani nemluvím. Existuje ale barva, lepidlo čistě ekologické, které fakt vydrží? Vodou ředitelné barvy podle mé zkušenosti příliš dlouho ne.
    Mnoho lidí třeba neví, že  do motorové pily se používá přírodní olej na mazání lišty, do lesních traktorů taktéž. A že takový LAKATOŠ má nějaký objem. A světe div se, ono se to kontroluje! Nás ale naštěstí nikdo nekontroluje, takže je to na nás abychom nezavdali "mudlovské veřejnosti" příležitost ke kritice: "po nich zůstává v lese samé svinstvo".


  • 0

#24 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 10:31

Pěkně zpracované kešky jsou prima, ale má smysl v tomhle případě řešit ekologická lepidla apod.? U motorové pily to chápu, z ní se toho oleje dostane do lesa asi spousta. Ale keška přece není spotřební materiál, a navíc se u ní ani nepředpokládá že by měla nakonec někde shnít. A když je poničená, tak ji autor opraví nebo nahradí. A pokud lepidlo funguje jak má (tzn. drží u sebe ty dvě lepené plochy a nerozkládá se), je myslím zbytečné řešit dilema co se s ním stane za 30 let [:)]


  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 11:03

Je fakt, že ty mokré a roztrhané igeliťáky do odpadkových košů jsou humus, ale nic lepšího nás zatím taky nenapadlo. Nejhorší snad byl sáček nedávno na Mandavě [+o(] Po jarních táních napůl schnilej, plnej vody, bahna a slizu... Po podzimním odlovu Peace asi zatím nejhorší zážitek.

Zkusíme u nových kešek ty sáčky od tonerů nebo případně bude muset Sobíková šít z geotextilie :-) a přebalíme i naše ostatní kešky v terénu. U těch, které jsou v suchu to tolik zase nevadí.


  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 11:11

Vancosi: Moje řeč, pokud to trochu jde, tak žádný igeliťák a když tak nějaký pevný. Ty tenké igeliťáky do odpadkových košů vydží asi tak dvě návštěvy. Svoje krabičky oblepuju do maskovací tapety a používám ty vodotěsný, takže vlhkost nehrozí. Mnohokrát jsem o tomto tématu přemýšlel. Koukám že zde dochází ke vzácnému koncenzu až se divím, že na 99 % krabiček ty igelity jsou. [:D]

Hele, maskovací tapeta... kde se to dá koupit? Já už jsem přemýšlel o tom, že si nechám natisknout na samolepící folii maskování a to použiju na naše kešky. Jestli to už někde mají, tak sem s kontaktem kde :-). Díky 


  • 0

#27 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 0:25

Jen tak na okraj: par caches obalenych v geotextilii jsem nasel a pripadaly mi trikrat hnusnejsi nez igelit. Ten se sice oblemta hnusem a je vlhky, ale clovek ma porad jistotu, ze je to jen hnusny igelit. Zatimco ta geotextilie po nejakem case zacina zit vlastnim zivotem...

Idealni cache je asi jen ta, ktera je v miste, kam vubec nezateka voda. Kdyz obal nezvlhne, nebude vetsinou hnusny, at je jaky chce.

;)


  • 0

#28 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 15:06

Ivank:

Naprosto souhlasím s vsa.

Stále s sebou nosím papírové kapesníčky a kus hadru. Ale přesto, když z mokré hlíny vydoluji krabičku olepenou vrstvou hlíny, tak to není o nic nechutnější než ji vydolovat z mokrého nevábně páchnoucího igelitu. Musím ji očistit od hlíny, žížal, slimáků, mravenců, atd., očistit si ruce a teprve potom se mohu pustit do prozkoumání obsahu keše. Špinavé kapesníčky a umatlaný hadr také nikde nepohodím, ale musím je do něčeho zabalit a odnést domů. Při třech až pěti keších za 1 geoden se toho nasbírá! No a co mi poslouží? Správně: černý pytel na odpadky.

Ten nápad ušít obal na kešku z netkané tkaniny na záhony se mi moc líbí. K ušití není třeba šicího stroje, stačí režná niť a kroužkový steh. Naše příští keška bude určitě v takovémto obalu.



Souhlas, další dám asi do toho samého. Jinak já dal do své cache i odpadkové pytlíky na CITO a jede pytlík jako náhradní na cache. Cache je skrytá tak, že nebude nikdy špinavá. :-)

  • 0

#29 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2007 - 22:50

BBBubak:

Jen tak na okraj: par caches obalenych v geotextilii jsem nasel a pripadaly mi trikrat hnusnejsi nez igelit. Ten se sice oblemta hnusem a je vlhky, ale clovek ma porad jistotu, ze je to jen hnusny igelit. Zatimco ta geotextilie po nejakem case zacina zit vlastnim zivotem...

Idealni cache je asi jen ta, ktera je v miste, kam vubec nezateka voda. Kdyz obal nezvlhne, nebude vetsinou hnusny, at je jaky chce.

;)

Nu to je to co mě teprve čeká..to poznání. Pokud to vážně tak bude, bude se přemýšlet jak jinak. Ale zatím je to v pohodě..počkáme co řekne zub času. 


  • 0

#30 michajlpetrof

michajlpetrof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 17:40

Sice si myslím, že netkaná textilie je primárně určena Bédovi Trávníčkovi, aby mu kolem jahod neprorůstal plevel, a aby se pod ní drželo pěkně vlhko, ale v zásade jsem pro její používání. Z igelitu zbyde za pár měsíců kopa srač...a z textilie za pár let? nová forma organismu...tady už pouze záleží na údržbě cache ale také na jejím vlastním umístění. Z prohnilého pařezu cache tahám opravdu velice nerad (a tam je igelit nezbytností) a nadruhou stranu cache v igelitce pana Alberta pod skálou kam nespadne ani kapka to je taky trochu rozdíl....Nejde soudit všeobecně, je potřeba posuzovat okolnosti jednotlivých případů....A to je asi tak vše... :-)
  • 0

#31 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 22:15

Tak nakonec moje další piksla skončí v tuhém igelitu z baumaxu (tuhý černý velký pytel za 29) a jako náhradní obal poslouží černá velká tužší taška ze sexshopu, kterou jsem dnes vyžebral :-)
  • 0

#32 Háča

Háča

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 22:48

Také jsem zkoušel svařit pytlík z fólie získané z použité JP-75 (pro nevojáky - pláštěnka k plynové masce OM-10M). Je to pevné a hlavně zelené.
  • 0

#33 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 5:36

michajlpetrof napsal/a:
Sice si myslím, že netkaná textilie je primárně určena Bédovi Trávníčkovi, aby mu kolem jahod neprorůstal plevel, a aby se pod ní drželo pěkně vlhko, ale v zásade jsem pro její používání. Z igelitu zbyde za pár měsíců kopa srač...a z textilie za pár let? nová forma organismu...tady už pouze záleží na údržbě cache ale také na jejím vlastním umístění. Z prohnilého pařezu cache tahám opravdu velice nerad (a tam je igelit nezbytností) a nadruhou stranu cache v igelitce pana Alberta pod skálou kam nespadne ani kapka to je taky trochu rozdíl....Nejde soudit všeobecně, je potřeba posuzovat okolnosti jednotlivých případů....A to je asi tak vše... :-)


No to je vlastně taky pravda, že se chce zamyslet kam vlastně ta cache bude umístěná. A používat různé typy maskování. Je totiž fakt, že někde stačí jen ta textilie, ovšem na jiných místech se bez igelitu neobejdem...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#34 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:26

Qnik napsal/a:
Nu to je to co mě teprve čeká..to poznání. Pokud to vážně tak bude, bude se přemýšlet jak jinak. Ale zatím je to v pohodě..počkáme co řekne zub času.

Po půl roce musím říct, že se černá geotextílie osvědčila. Jen by mohla být trochu pevnější. Na pár místech hlavně u skály je už prodřená a jeden pytlík rozkousal nějaký živočich, ale pořád 10x lepší než igelit. Zkusím ušít další pytlík dvojitě.
  • 0

#35 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:51

Jondy napsal/a:
To bude hustý léto, když teď je to globální oteplování:-/<br>

Jaký oteplování? Náš znovuzvolený, nejchytřejší přece zjistil, že je to blábol :D

Ale k tématu... Cache dávám do černého pytlíku pouze v nouzi nejvyšší, právě kvůli odpudivosti. Jen tam, kde je nebezpečí nálezu cizákem. V Německu jsem narazil na cache, která byla zabalena ve vojenské celtě. Zlatej pytlík... Protože jsem tam byl po dvou měsících od posledního nálezu, látka strašně smrděla, byla plesnivá a olezlá nějakou havětí. Brrrr :@ Ale zase to byla nějaká změna, než ty sterilní (ale praktické) lock-locky... Ale dnes jsem narazil na tu geotextilii a vypadá to dobře. Ale možná jsem byl zaslepen FTF :P
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#36 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 14:55

osobne som proti pytlom, drzia vodu a je maximalne hnusny pocit strkat do nich ruku. Toz ale ked si to niekto da na svoju cache, je to jeho vec, ale uz sa mi stalo, ze do toho niekto s dobrym umyslom zabalil moju :|
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#37 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:17

Jojo naprosto souhlasím se Šamanem, ve většině případů jsou igelitové pytlíky kontraproduktivni. Hodí se maximálně na maskování, ale i to jde udělat jinak. Nejvíc mě dostal krásný Lock&lock zabalený ve dvou igelitkách, přičemž ta vrchní byla úžasně svítivě růžová. :o O vlastních cachích zabalených do igelitek si můžeš na geopivu pokecat s Anneke, bude mít určitě radost :D:p Btw. už by to nějaký to pivo zas chtělo ;)
  • 0

#38 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:21

Jestli igelit jo nebo ne záleží tak trochu na okolnostech uložení. Nojo Šamane kdy bude pivo????
  • 0
Sylvia999

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:44

Mafi5bj napsal/a:

Qnik napsal/a:
Nu to je to co mě teprve čeká..to poznání. Pokud to vážně tak bude, bude se přemýšlet jak jinak. Ale zatím je to v pohodě..počkáme co řekne zub času.

Po půl roce musím říct, že se černá geotextílie osvědčila. Jen by mohla být trochu pevnější. Na pár místech hlavně u skály je už prodřená a jeden pytlík rozkousal nějaký živočich, ale pořád 10x lepší než igelit. Zkusím ušít další pytlík dvojitě.


Moje keška v černé netkané textilii dojela na přimrznutí k terénu :-(

Z obalu jsou cáry a musím ho vyměnit za něco jiného ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:49

Sylvia999 napsal/a:
Jestli igelit jo nebo ne záleží tak trochu na okolnostech uložení.
Nojo Šamane kdy bude pivo????

mno jo, pivo idem pripravovat asi tento tyzden na pivo, opat vyskusame inu hospodu. Dockajte casu ako hus klasu ;)
termin bude niekedy v breznu.
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama