Přejít na obsah


Fotka

Igelitové hospodářství - ANO či NE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#41 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 15:59

Nevím, Ale já jsem teda pro igeliťáky... Jak už tu bylo řečeno Mudli igeliťák odradí a správný kačer by si z mokrého igeliťáku asi nic dělat neměl ne?
  • 0

#42 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 16:01

Někdy stačí odradit už samotné prostředí, ve kterém je cache uložena :)
  • 0

#43 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 16:20

já osobně sem proti... najan, že je to v létě humus, když cache zatuchne ale celkem blbě se pak vysekává i v zimě, když zamrzne...
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#44 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 16:21

Hurw-ice napsal/a:
Nevím, Ale já jsem teda pro igeliťáky... Jak už tu bylo řečeno Mudli igeliťák odradí a správný kačer by si z mokrého igeliťáku asi nic dělat neměl ne?

takze definicia spravneho kacera je: hrdo strci ruku do zatuchleho mokreho pytlu? v tom pripade som nespravny geocacher :D
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#45 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 16:23

to saman: a asi nejsi sam... i když mi špina nevadi, tak občas sou některý keše HUMUS!
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#46 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 16:24

Saman napsal/a:
takze definicia spravneho kacera je: hrdo strci ruku do zatuchleho mokreho pytlu? v tom pripade som nespravny geocacher :D


ta definice není celá, pokračuje:
a když je oblečen ve společenském, tak čím víc společenštější, tím víc cacher :)
  • 0

#47 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:01

Tenkým igelitovým XXXL sáčkům do koše jednoznačné NE, to je humus, navíc po několika použítich jsou v něm díry. Docela se mi osvědčily černé, velmi malé a velmi pevné igelitky jednoho knihkupectví. Pro všechny svoje keše jsem se snažil vybrat buď místo kam z fyzikálního hlediska pršet nemůže anebo alespoň prší velmi málo.... Z tohoto hlediska je fajn "pařezovky" dávat do lock ń lock a ne do igelitu
  • 0

#48 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:02

Tedy mám li mluvit o humusu, zatuchlý igeliťák prorostlý lesní houbou a breberkami by mi asi vadil podstatně méně než některé psy i lidmi pomočené keše v mezeře od okapu...
  • 0

#49 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 19 únor 2008 - 17:08

Podle mě to není jen igelitem,ale i místem uložení a pokud tušíme,že tam bude vlhkost,tak igelit vynechat a hledat vhodnou nádobu...Jinak doporučuji výstavbu betonových M3velkých cachedomků na zámek s číselným kódem,který bude v listingu:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D...to je jako vtip...kdyby někdo chtěl dělat vlákno na téma:Jsi šílený???
  • 0
To musí bavit!

#50 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:17

My mame zatim jednu small, obalenou do cerneho igelitau z toneru. Ten je dostatecne pevny. Nedavno jsem delal kesku pod parezem, neobalenou, byla jako prase od hliny jehlici a nevim ceho vseho, tak by vetsina te spiny zustala na igelitu. Pokud najdu zaspinenou obalenou kes, nosim ssebou detske vlhcene ubrousky, kesku otru a prebalim do noveho toneroveho pytle. Takze keska nemusi byt v igelitu hnijicim trictvrte roku :)
  • 0

#51 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:17

Náhodou, mít malou chajdu někde hluboko v lese, tak tam ten číselný zámek dám. Kód by se získal řešením mysterky. A v chajdě by byly indicie k dalšímu postupu. A možnost přespat, protože by to byla drsná mysterka na nejméně dvoudenní pobyt v přírodě :)
  • 0

#52 Gandalf

Gandalf

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:31

Sice estéty chápu, ale přikláním se k igelitu ...když jsem měl podezření že mě mohl mudla vidět při umístění, věděl jsem že pro evidentní "pytlík odpadků" tam nesáhne!B)
  • 0

#53 Passiczech

Passiczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:48

Igelit - neigelit, myslím si, že je to úplně jedno. Pro mě, je to je o tom pocitu, jdu někam, ani pořádně nevím kam a možná něco najdu.:) Jestli je to v igelitu nebo v dárkovém balení je snad jedno, ne? Jde přece o ten pocit vítězství MÁM TO.
  • 0

#54 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:56

Flipper77 napsal/a:
... doporučuji výstavbu betonových M3velkých cachedomků na zámek s číselným kódem ...

I takové jsou. Přijeď k nám do Českého ráje a můžeš si tady dvě na tenhle způsob odlovit. :) Je fakt, že na ně černej igelit potřeba nebyl. :D
  • 0

#55 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 18:06

Zrovna jsem se vrátil z dílny a mám špinavé ruce od černé barvy. L&L vypadá lépe a nebude smrdět. :) Ale u jedné ze svých keší ten igelit prostě nechat budu muset, protože potřebuji odradit mudly. To je ten hlavní důvod proč igelity ANO, ale jen tam kde je to nezbytně nutné. :)
  • 0

#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 18:35

Na dvou svých cachích mám černý pytel od toneru do laserové tiskárny, je to tlustý igelit a hned tak se neroztrhá. Jediným důvodem je dosáhnout toho aby bílý plast tolik "nesvítil".
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 21:35

Já sem většinou proti, pokud není rozumnej důvod. Obaly od tonerů nejsou špatnej nápad... O.o
  • 0

#58 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 11:43

Používám silné igelity od tonerů. Dlouho vydrží a splňují účel maskování. Nechávat krabičky bez igelitů je naprostá blbost. Pokud má někdo problém sáhnout na mokrý nebo špinavý pytlík nemůže hrát geocaching, protože při dešti, mrholení, sněhu atd..těžko někdo z výletu po keškách přijde čiťounkej jako ze škatulky. To by se pak mohl vytvořit atribut "zde se neumažete, můžete vyrazit v kvádru a v lakýrkách :)" Nehledě na to když keše zakládám, tak v místech kde vím že se o ně budu starat, takže výměna pytlíku je to nejmenší. Pokud někdo založí keš a nestará se o ní, tak je uplně jedno jestli pytlík má nebo nemá. Stejně bude špinavá a v ní smetiště.
  • 0

#59 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 11:51

No kromě toho, že jsi nám řekl o "blbosti", bys nám taky mohl říct o důvodech :):), maskování totiž jde udělat i jinak a lépe (nemám teď na mysli místa, kde cache musí vypadat jako odpadek, na ty většinou hledat cache nechodím)... ale v klidu, nechci se hádat a jak už psal Šaman, je samozřejmě na každém, jak si krabičku udělá... nicméně byl bych moc rád kdyby při tom zůstával jen u svých krabiček a "nevylepšoval" cizí.
  • 0

#60 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 11:59

Samozřejmě že maskování lze udělat jinak. Ale tmavý pytlík je podle mě nejrychlejší varianta. (nemluvím o pytlíku do odpad.koše - s tím souhlasím že jsou nepoužitelné ) Nepsal jsem zde nic o vylepšování ostatních, ale pokud vidím že autor keše použil igeliťák a je zničenej a plesnivej, tak ho vyměním, protože jak už jsem psal mockrát jsem narazil na schránky o které se nikdo "nestará".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama