Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#121 efec

efec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 18:55

marty206 napsal/a:
Očkování je k ničemu proti nemocem jako je chřipka a proti klíšťatům. Je to jako se očkovat proti skřípnutí prstů do dveří.

S tou chřipkou bych souhlasil, protože na každý rok je to trochu loterie, jak ten virus zmutuje a který vlastně příjde. Ale s klíšťovkou máme doma nepříjemné zkušenosti, zánět mozkových blan probíhal netradičně a bez příznaků až do zánětu mozku, následky, i když jen lehké jsou na celý život. Takže očkování zcela určitě. Proti borelióze to nefunguje. Tam se doporučuje B komplex a mnoho "orosených".
  • 0

#122 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 22:03

No a já si právě jednu nestvůru nechal vytočit z podpaží ... Stačil včerejší krátký pobyt v lese.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#123 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 19:25

Mosafer napsal/a:

astr443: Potvrdzujem info od Bill22, ze boreliozu dnes uz prenasaju aj komare a ine "kusajuce" muchy.

<p> To je krávovina! </p><p> Doporučuji si pročíst tento text: <font face="Arial" size="2">klíšťová encefalitida a lymeská
borelióza</font>
</p>


Já ještě klíště nikdy neměl, za to jsem měl zápal mozkových blan a Boriliózu. S tou Boriliózou to bylo vůbec zajímavé... udělal se mi zvětčující se flíček, šel jsem k doktorovi, okamžitě jsem dostal antibiotika a vzali mi krev, tedy byly nejasné, tak mi vzali krev znovu, výsledky byly negativní. Za 4-5 let se mi udělal flíček, jinde, ale opět zvětšující, tak jsme šel zase k doktorovi, dostal jsem antibiotika a vzali mi krev, výsledky byly pozitivní, dostal jsem další antibiotika. Po dobrání už mě vidět nechtěli... Tak nevím, co mě ještě čeká.
  • 0

#124 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 20:53

Jak tu koukam na tu diskuzi: Vloni (jeste jsem tedy geocaching nehral) jsem prolezl od jara do podzima krovi a lesu nepocitane, vcetne spani venku. Skore klistat bylo 0. Letos prvni vyprava s pritelkyni a mamou na jednu kesku. 2 hodiny v lese, kazdy cca po 2 kusech. Dalsi keska s pritelkyni. 9 hodin v lese cestou necestou. Ona mela cca 20 lezoucich a 8 prisatych. Dokonce se jedna svine zakusovala hned vedle toho, ktere kroutila ven. Ja jsem mel pouze 1 lezouci po ruce. Myslim si, ze je to hodne individualni zalezitost. Holt nekdo je sbira hojne, nekdo vubec....
  • 0

#125 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 6:22

Já včera po CITU 0 a v sobotu na Starých Zámcích,také 0,ale pár jsem jich nachytal na rifle,protože jsem lezl ve vysoké trávě-bez ochrany,takže opravdu záleží na "chuti" krve :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#126 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 1:44

Tož dneska na mně mají tři fragy, což jinak daj dohromady tak za celej rok. Ale zas bylo hodně prolízání trávy a listí, kde jich asi budou kvanta. A vždycky tak od pasu dolů do půlky stehen, ale nikdy ne třeba na zádech. Asi jim stojí za to si povylézt si docela vysoko někam kde je nejslabší kůže nebo tak..
  • 0

#127 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 8:40

t.prochazka napsal/a:

Mosafer napsal/a:

astr443: Potvrdzujem info od Bill22, ze boreliozu dnes uz prenasaju aj komare a ine "kusajuce" muchy.

<p> To je krávovina! </p><p> Doporučuji si pročíst tento text: <font face="Arial" size="2">klíšťová encefalitida a lymeská
borelióza</font>
</p>


Já ještě klíště nikdy neměl, za to jsem měl zápal mozkových blan a Boriliózu. S tou Boriliózou to bylo vůbec zajímavé... udělal se mi zvětčující se flíček, šel jsem k doktorovi, okamžitě jsem dostal antibiotika a vzali mi krev, tedy byly nejasné, tak mi vzali krev znovu, výsledky byly negativní. Za 4-5 let se mi udělal flíček, jinde, ale opět zvětšující, tak jsme šel zase k doktorovi, dostal jsem antibiotika a vzali mi krev, výsledky byly pozitivní, dostal jsem další antibiotika. Po dobrání už mě vidět nechtěli... Tak nevím, co mě ještě čeká.


:D:D:D Tak takovéhle příspěvky mě vždycky pobaví.
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#128 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 12:43

Klíšťová encefalitida není problém, pokud se člověk nechá očkovat a pravidelně přeočkovat. Poznat ji obvykle nebývá těžké, protože potíže bývají takové, že samoléčení člověk (nebo spíš jeho okolí) vzdá. S borreliózou je to horší. Vedle typického postižení (přikládám fotku) ale může být na kůži netypická, tmavěčervené až fialová mapa. Jediným léčením je nasazení antibiotika. Pozitivita krevních testů nastane až asi po 4-6 týdnech a to by mohlo být na léčení už pozdě. Zvýšení IgG většinou jenom znamená, že dotyčný se s infekcí někdy setkal, rozhodující jsou protilátky IgM. Borreliózu nepřenášejí jen dospělí jedinci klíšťat (samičky), ale i 2 jejich vývojové formy. Napadení jimi nemusí být viditelné, takže se pak svádí přenos na komáry, ovády atd. Fotka http://appl.l.sweb.c.../Borrelioza.jpg
  • 0

#129 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 22:13

Tak já zatím vesměs chodím jen v tričku a kraťasech a mám kliku. Zatím skóre nula a to lezu trávou houštím atp. Záleží skutečně na individualitě člověka a také na lokalitě, kde se vyskytuje. Třeba u nás v horách jich tolik není ani nejsou tolik nakažená, takže pohoda. Zato loni jsem na Moravě hned jedno chytnul po 5. min v lese......
  • 0

#130 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 22:17

letos mají na mě už asi 15 zákusů... člověk v těch lesích klem Brna pochytá všelicos stejně jako asi 50 štípanců od komárů na obou nohách celkem v jeden den (to bylo pak maso další tři dny... jsem měl tendence se uškrabat na kost :D )
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#131 tohecz

tohecz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 23:26

Ted o vikendu tri kousky. Zacinam brat B-komplex, mam s tim dobre zkusenosti. Tak uvidime, stravim na tom samem miste (Ceska Kanada) v lete 3 tydny...
  • 0

#132 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 10:05

Když už je tu téma o těch klíšťatech, teď jsem narazil na cache, kterou možná jednou i odlovím, a která má dost vyčerpávající listing :)


GC1XF02


Je pravda, že jsem to nepřečetl všechno, ale jen místy a i tak velmi poučné a zajímavé.... a konečně vím, co mělo znamenat, když jsem našel klíšťata tak jako do sebe "zakousnutá" :P
  • 0

#133 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 14:28

:)Mám klíště logovat jako druh travel bugu , nebo in: zdraví , out: infikovaná bestie ? V přípdě TB , kde najdu tracking number ? :)
  • 0

#134 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 15:06

cz.mikes napsal/a:
:)Mám klíště logovat jako druh travel bugu , nebo in: zdraví , out: infikovaná bestie ? V přípdě TB , kde najdu tracking number ? :)


Každé klíště ho má přece vytetovaný na levé přední noze ;):D:D
  • 0

#135 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 18:50

A já , osel , koukal na pravou zadní :D
  • 0

#136 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 15:27

Chtěl jsem se zeptat jestli je vůbec užitečné očkování proti klíšťovce?? Jak to tu tak pročítám tak všichni mají boreliozu ale klíštovou encefalitidu nikdo. Je to tím že jste všichni očkovaní?? nevím zda do očkování mám investovat?? Co je vážnější onemocnění'??? encefalitida nebo borelioza???
  • 0

#137 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 15:34

Zrovna jsem se vrátil z nemocnice, kde jsem strávil skoro měsíc po nákaze neuroboreliozou, protoze jsem si nebyl kousnuti vedom, latky v mozkomisnim moku dosahly pres 20nasobek zdraveho stavu, hrozny bolesti hlavy, dvojity videni, bolesti a trnuti casti tela, takze super zazitek... Ale jak pisu, kousnuti jakymkoli hajzlem absolutne nepamatuju, a pak pry staci prechozene nachlazeni a je to v...
  • 0

brundi
 


#138 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 15:51

Očkování proti klíšťovce existuje a pokud vím, je účinné stoprocentně (narozdíl od některých jiných očkování). Proti borelióze očkování není, ale když se rozpozná v prvním stadiu, tak je její léčba banální a nemoc člověka neomezí. Proti encefalitidě jsem očkovaný a považuji to za dobrou investici. Encefalitida je dost nebezpečná, její léčba zdlouhavá a nepříjemná. P:S: Poslední dobou mě pobavil geocoin věnovaný právě klíšťatům :-D
  • 0

#139 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 15:52

ondroj napsal/a:
Chtěl jsem se zeptat jestli je vůbec užitečné očkování proti klíšťovce??
Jak to tu tak pročítám tak všichni mají boreliozu ale klíštovou encefalitidu nikdo.
Je to tím že jste všichni očkovaní??
nevím zda do očkování mám investovat??

Co je vážnější onemocnění'??? encefalitida nebo borelioza???


nebezpecny jsou obe, kdyz se podceni. borelioza je horsi, ony se u ni hur urcuji priznaky, pokud to zrovna neni cervena skvrna, obvodaci maji tendenci k podceneni. a v podstate se taky nemusis borelii antibiotikama vubec zbavit - jen potlacit, ony jsou mrchy schopny se hluboce schovat.

jen zainvestuj, budes mit o polovinu starosti min.
  • 0

#140 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2011 - 16:26

Kolik stojí to očkování??
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama