Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#101 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 9:22

Jedná se jen o moji zkušenost (pár let naprosto pozitivní): Mám takový tip, ale vyžaduje trochu zkušenosti a nejlépe dezinfekci. Doporučuji jódový Betadine (1 kapka na klíště), pak na něj dát prst a chvíli ho libovolným směrem protáčet (jakoby ho hladíte kruhovým pohybem) - zhruba do 10 vteřin je dole (takhle jsem vyndaval nejen sobě). V případě že dezinfekci nemám po ruce, dělám to též, lepší na něj jednou sáhnout než ho nechat zakousnout a sát z rány. Pro majitele pejsků - to sundavání funguje jen na lidech. Lepší než klíšťata odstraňovat je neustále se prohlížet, za poslední 4 roky jsem neměl jediné zakousnuté. Při chůzi rizikovým terénem se pravidelně důkladně kontroluji - jen nohy, a pravda je že spoustu sundám ještě lezoucích (jako naposled včera - potvoru, před tím dokonce 3 naráz atd.). Repelent nepoužívám (ale to je moje volba, jinak doporučuji). Jeden postřeh - při jízdě na kole jsem nikdy neměl klíště, a to jezdím často a po zarostlých stezkách pravidelně (asi se v té rychlosti nechytí). Z toho by se dalo usoudit, že rychlost chůze může hrát jistou roli. No a nejhorší je klíště ve vlasech (při spaní ve spacáku), to pomůže jen pinzeta a pomodlit:(
  • 0

#102 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 19:38

Naprosto souhlasím. Bohužel i v těch vedrech chodím v dlouhých kalhotech a rukávech a po každém projití křovím nebo pod stromy se trochu paranoidně prohlížím. A lezoucích neřádů (klíšťat) jsem našel dost a vždy pomohlo cvrnknutí nehtem - krásně lítají. O repelentech asi klíšťata nečetly, tak se jich moc nebojí :(
  • 0

#103 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 22:01

Já měl na jedný keši 4 klíšťata zakouslá na fest nasprejovaných nohách repelentem. Takový malý černý potvůrky. Všechny zakouslý - ale málo šly ještě v pohodě odtrhnout. Týden před tím jsem měl jedno a to sem přetrh. Doktrorka mi to pak rejpala jehlou z lejtka, ale byl jsem hrdina - neplakal jsemB).
  • 0
Zdraví Dr. Taby

#104 Gedzita

Gedzita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2008 - 7:40

Já jsem letos měla nejvíc klíšťat na Matrixu. Je fakt, že na pětkový multině se daj nástrahy čekat, tohle ale u sebe nepamatuju. Klíšťata na mě jdou repelent nerepelent, tak jsem zvyklá se průběžně prohlížet u v terénu a ty malý zmetky ze sebe ometat než se zahryznou. Tady jsem to nakonec ale musela dělat každou minutu, smetla jsem jich ten den ze sebe snad 30... A jen jedno se zahryzlo, odoperovali jsme hned v terénu. Začíná to bejt docela prblém. Doufám že už letos bude pořádná zima a klíšťátka vymrznou...
  • 0

#105 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2008 - 8:58

cca 12 :o za 1 výlet na Odpolední procházce
  • 0

#106 Gedzita

Gedzita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2008 - 13:35

Myslím že úplně nejvíc jsem jich vždycky nachytala, když jsem byla nucena lízt kopřivama. Vrána k vráně... :D
  • 0

#107 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 17:22

Chtel bych ostatni upozornit na fakt, ze lovecka sezona klistat byla opet zahajena :-( Prvni kliste sem tahal psovi na sklonku unora a dnes po navratu z prochazky jsme ze psa sebrali 5 kousku a z nas 2. Opet je tedy na miste zahajit prohlizeni sebe sama se a jinych po navratu:-)
  • 0

#108 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 21:22

Neblázni, tady je ještě sníh:):)
  • 0

#109 LeeHill

LeeHill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 22:08

Zadne neblazni, je jeste snih. Je nejlepsi cas se nechat naockovat, prvni rok se ockuje dvema davkama v rozmezi 4 tydnu a je nejlepsi mit druhou injekci v tele, nez se otepli, pak nasleduje 1 davka za rok a pak kazde 3 roky. 1 davka aktualne stoji 570,- korun, je to sice dost, ale cena odpovida zlomku cene GPS..... a navic vetsina zdravotnich pojistoven ockovani plati, chce to jen si zajit s uctenkou na pobocku. Urcite je v blizkosti nejaka keska... A jeste upozorneni pro ty, kdo zodpovedne nechaji naockovat deti a mysli si, ze dospeli to nejak zvladnou. Prave naopak, nejdrive se maji naockovat dospeli a pak deti. Detsky organismus encefalitidu nejak zvladne, pro dospeleho muze byt smrtelna.
  • 0
Podpis

#110 Gedzita

Gedzita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:39

dusivka napsal/a:
Chtel bych ostatni upozornit na fakt, ze lovecka sezona klistat byla opet zahajena :-( Prvni kliste sem tahal psovi na sklonku unora a dnes po navratu z prochazky jsme ze psa sebrali 5 kousku a z nas 2.

Opet je tedy na miste zahajit prohlizeni sebe sama se a jinych po navratu:-)


Letos těch klíšťat snad bude míň. Strýc entomolog mě ujistil, že letos už konečně klíšťata vymrzly ;) (Ale stejně bych to nepodceňovala.)
  • 0

#111 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 20:20

Tak dneska jsem si šel dát první dávku... Ať si říká kdo chce co chce... Klíšťata jsou svinstvo. I když VZP hradí jednu dávku ze 3, tak to stojí určitě za to..
  • 0

#112 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 20:23

smula je, ze to ockovani resi jen jednu ze dvou klistaty prenasenych infekci :( ale i tak uz cekam na treti davku. nejlepsi je ale nenechat kliste zakousnout - nastesti jsou to nemehla a kdyz lezou po kuzi, desne to lechta
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#113 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 23:20

No ja fakt nevim co se deje ale tohle sem fakt jeste nezazil. Se psama chodim v okoli baraku uz cca 20let a poprve za tu dobu sem ze psa sundaval 5 klistat. V sobotu na pouzdranske stepi se na nas primo lepily a dneska tady, skoro ve meste, behem pulhodinove vychazky v trave dalsich 5. Taky sem si liboval jak pekne mrzne jak ty svi.. vymrznou (i to rikal nejaky odbornik v radiu - ze sou zahrabany jen par cm pod zemi takze vetsi mraz neprezijou), ale tohle mluvi o opaku.
  • 0

#114 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:42

Nas ockuji v praci :o) Ale neni to vselek, pry to ucinkuje jen na encephalitidu prenasenou stredoevropskymi klistaty. Kdyz jsem se doktorky ptal, co na to klistata v zapadni Evrope, nedokazala mi odpovedet. Jinak se mi celkem osvedcilo dopovat se pred zasadnejsim prolejzanim housti vitaminem B (nejak to tem hmyzim potvoram nevoni a odpuzuje je to). Vzdycky pred dovolenou v terenu se tyden dopredu cpu B-komplexem forte. A pak kazdy den akce jednu tabletku. Behem tydenni akce si kamaradi sundavali v prumeru dve klistata denne, ja jsem mel za cely tyden jen jedno.
  • 0

#115 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 12:48

fortiaf napsal/a:


Jinak se mi celkem osvedcilo dopovat se pred zasadnejsim prolejzanim housti vitaminem B (nejak to tem hmyzim potvoram nevoni a odpuzuje je to). Vzdycky pred dovolenou v terenu se tyden dopredu cpu B-komplexem forte. A pak kazdy den akce jednu tabletku. Behem tydenni akce si kamaradi sundavali v prumeru dve klistata denne, ja jsem mel za cely tyden jen jedno.



Zajimavy,vyzkousim,bydlime kousem od lesa a klistata si nosime i ze zahrady,skoro pokazde aspon jedno,nekdy i dve,tri.Hlavne loni jich bylo celkem dost.
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#116 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 12:54

fortiaf napsal/a:
Nas ockuji v praci :o)
Ale neni to vselek, pry to ucinkuje jen na encephalitidu prenasenou stredoevropskymi klistaty. Kdyz jsem se doktorky ptal, co na to klistata v zapadni Evrope, nedokazala mi odpovedet.

Jinak se mi celkem osvedcilo dopovat se pred zasadnejsim prolejzanim housti vitaminem B (nejak to tem hmyzim potvoram nevoni a odpuzuje je to). Vzdycky pred dovolenou v terenu se tyden dopredu cpu B-komplexem forte. A pak kazdy den akce jednu tabletku. Behem tydenni akce si kamaradi sundavali v prumeru dve klistata denne, ja jsem mel za cely tyden jen jedno.


Správně, před každým vlezením do houští, jedno orosené do hrdla :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#117 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 13:02


Správně, před každým vlezením do houští, jedno orosené do hrdla :-)




Ma pravu: D .......Lepsi nez hltat prasky,a urcite i zdravejsi,co je nejlepsi zabijes tim dve mouchy jednou ranou.Pitnej rezim se taky musi dodrzovat,hlavne horkych letnich dnech.B)
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#118 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:30

očkování neřeším, dlouhé kalhoty a prohlídka těla po návratu... klíště jsem nepotkal 10 let... nějak je nepřitahuju... naštěstí
  • 0

#119 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 15:40

V sobotu jsem už jedno získal. Takové milé
  • 0

#120 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 16:23

Očkování je k ničemu proti nemocem jako je chřipka a proti klíšťatům. Je to jako se očkovat proti skřípnutí prstů do dveří.
  • 0
Ona tam někde bude




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama