Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#61 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 23:23

Ahoj!

My jsme si loni užili klíšťat vrchovatou měrou. Téměř z každé výpravy jsme si domů přinesli nějakou tu potvoru. Oba jsme měli smůlu a okusili boreliózu. Doufám, že smůlu jsme si tím vybrali. Používáme repelenty všeho druhu, nejnepříjemnější klíšťatům je ČERVENÝ DIFUSIL! 


  • 0

#62 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2007 - 14:49

Kdyz uz jsem po ockovani imunni proti encefalitide tak to vypada ze mam alespon boreliozu ( jsem dite stesteny uz jsem ji jednou mel :(   ) takze od vcera beru antibiotita a 1.8 se dozvim jestli ji mam nebo ne :(

  • 0

#63 Agila77.com

Agila77.com

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2007 - 13:24

Možná plácnu nějakou blbost ale když jsou klíšťata tak nebezpečná proč se proti nim očkovat ale místo toho je rovnou likvidovat.GPS je přeci dobré na určení polohy a pak šup nastup na likvidaci. [8-|]

  • 0

#64 porucik

porucik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2007 - 17:03

V terénu se mi na ostranění klíštěte výborně osvědčila měrka oleje z motoru... Hlavně když je ten olej horkej [:D] ... číst to doktor tak ho asi klepne..[A]

  • 0

#65 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2007 - 8:26

[8-|] to si tim olejem kliste polejvas nebo ho rozvou pijes a pak na tebe nejdou ? [:D]

  • 0

#66 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 8:51

"Ve vrcholném létě, kdy počet klíšťat v přírodě poklesl a příroda je zaplavena rekreanty, jsou sdělovací prostředky zaplaveny články o klíšťatech plnými varování a odborných nesmyslů. Níže jsou uvedeny citace různých dotazů a sdělení z denního tisku, doplněné rádoby opravami."

Choze
  • 0

#67 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 9:04

Dovolim si s clankem nesouhlasit v bodu: „Klíštata se na vlasech neprisávají". Bohuzel jsem to videl na vlastni dceri :( EDIT: Ted kdyz ctu clanek pozorneji, tak zjistuji, ze se temer cely sklada ze hry se slovickama. Takze jim ted musim dat za pravdu - klistat se na vlasy neprisavaji.
  • 0

#68 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 9:29

Stefonator napsal/a:
Dovolim si s clankem nesouhlasit v bodu: „Klíštata se na vlasech neprisávají". Bohuzel jsem to videl na vlastni dceri :(
EDIT: Ted kdyz ctu clanek pozorneji, tak zjistuji, ze se temer cely sklada ze hry se slovickama. Takze jim ted musim dat za pravdu - klistat se na vlasy neprisavaji.

Mně to přijde aspoň tedy, co se formy týče, mnohdy ulítlejší něž ty kritizované výtažky z novin. Už jsem o klíšťatech a zacházení s nimi četl tolik protichůdných informací (i z věrohodných zdrojů), že mi z toho jde hlava kolem a začínám to považovat spíš za záhadologii... :(
  • 0

#69 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2008 - 23:40

Tak se asi na ten geocaching vyprdnu. Klíšťata se mi tedy vyhýbají poměrně slušně (což jsem teď zakřikl) a nikdy jsem problém neměl (ťukám na železo), ale co tak čtu tak mě nějaká ta nemoc čeká. :( Chronicky se bojím jehel (tudíž očkování ještě nemám) a ještě více se bojím klíšťat. Takže jak tak čtu, tak asi budu provozovat jen zimní GC od listopadu do ledna. :( Chjo. :(
  • 0

#70 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 7:08

chemic77 napsal/a:
Tak se asi na ten geocaching vyprdnu. Klíšťata se mi tedy vyhýbají poměrně slušně (což jsem teď zakřikl) a nikdy jsem problém neměl (ťukám na železo), ale co tak čtu tak mě nějaká ta nemoc čeká. :(
Chronicky se bojím jehel (tudíž očkování ještě nemám) a ještě více se bojím klíšťat. Takže jak tak čtu, tak asi budu provozovat jen zimní GC od listopadu do ledna. :( Chjo. :(

Na to co jsme všechno vymetly s dětma, chodíme na keše do přírody a často lesem a loukou za šipkou, jsme si za poslední dva roky užili opravdu málo klíšťat, asi tak jedno za rok každý.
Já většinou cítím, že mě něco šimrá, když mi leze po ruce a hledá místo k zakousnutí, že ho shodím dřív než se přisaje.
Možná je to taky tím, že chodíme se psem, myslím si, že všechny klíšťata posbírá on. Takhle radikální rozhodnutí bych asi neďelal a překonal bych strach z jehel a nechal se očkovat.
  • 0

#71 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 7:53

Nedavno sem se vydal na jednu kesku pobliz meho domovaGC11WX0Hledal sem ji dvakrat Vysledek 1.navsteva DNF+2 klistata 2.navsteva Found It+2 klistata a to byl teprve zacatek jara sem zvedavej na leto az bude Found It+15 klistat :(
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#72 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 8:21

TechNick napsal/a:
Takhle radikální rozhodnutí bych asi neďelal a překonal bych strach z jehel a nechal se očkovat.


Ale víš jak, u mě je to opravdu panický strach. Vím, že to nic není a že to nebolí a že se není čeho bát a že je lepší jedno píchnutí včeličky, než rok marodit a že to je normální věc a já nevím jaké že bych ještě napsal, ale ten hlavní důvod je v tom, že jako má někdo strach z pavouků, tak já mám strach z jehel. A klíšťata jsou mi od mala hnusná, i psovi je vytahuji z kožichu v rukavicích. :(

Ale asi se letos konečně odhodlám a půjdu na to očkování. Sice ochrana jen 50-ti procentní, ale lepší něco než nic. :|
  • 0

#73 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 12:09

Co opravdu funguje, je koupit si vitamín B komplex. Ony to fakt nerady...
  • 0

#74 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 17:28

Tak to by mohlo zabíraz i pivo, to je plné "Béčka" Nevím čím to je ale na mě ty potvory moc nelezou, a béčko neužívám ani v té výše zmíněné tekuté formě. Loni jsme byli s přítelkyní a naší malou na kole a zajeli jsem k nějaké zřícnině do lesa. Byla tam vysoká tráva, já jen v krátkém rukávu i krátkém nohávu. No i když obě moje spolujezdkyně měli delší rukáv i nohavice, tak malá měla asi 20 klíštat, některá už pricuclá, přítelkyně tak 10 a já nasel jedno které se procházelo na noze a nevědělo kudy kam. Asi nemám dobrou krev nebo co. A nejlepší přípravek na vytažení přinesla naše malá z indiánského tábora. Jar nebo jiný prostředek na nádobí. Stačí kapka a klíště se pouští skoro samo, nebo stačí párkrát přejet kousekem vaty nebo ubrousku. A je jedno jestli točit, nebo vyklat. Jar je asi dobré svinstvo :D
  • 0

#75 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 18:36

No já právě taky nejím žádný béčko, o kterým bych věděla, ale stejnak nic...
  • 0

#76 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:41

Hmmm...klíšťata... včera jsem chytil další... a zakouslo se mi do očního víčka... :@
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#77 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 21:48

Mam dve retrivrice a pokud jsem pouzival obojky a jina zarizeni proti klistatum byla ucinnost tak 70%. Loni a letos zvlast je klistat opravdu hodne. Zacal jsem pouzivat BioKill, vyrobce Bioveta. Ucinnost 99,5%. Fakt super. Tak s tim strikam pesam kozichy, sobe nohavice a mam klid.
  • 0

#78 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 20:09

Tak zatím jsem bral klíšťata dost s rezervou a divil se že je tu až tak prožíváte, ale dneska jsem po odlovu Odpolední procházky na sobě našel 12 klíšťat, 5 jich pochodovalo a 7 se stihlo přisát :o:o Tolik klíšťat co dnes za jediný den jsem snad nenachytal za celý život, a to jsem ještě na sobě měl nastříkaný OFF :o:o
  • 0

#79 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 20:14

V OFFu jsem se skoro vykoupal, ale hladovost tech potvor asi byla tak velka, ze na to dlabou. Jak jsou ucinny ty obojky pro psy, ze bych si je dal na kotniky :D :D :D
  • 0

#80 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 6:52

Mam vyzkouseny ten cerveny Difuzil ale je to maso - trochu se toho nadychnout a kaslu cely vecer. Googloval sem neco prirodniho ale moc toho nevyjizdi, ale zaujalo mne todle. Nemate nekdo zkusenosti? http://www.konskytrh...ent-equimin.htm http://www.konskytrh...spray-500ml.htm http://www.konskytrh...-use-farnam.htm tady ten se da koupit i v kanystru:)))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama