Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#81 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 6:57

Obojky pro psy- nefungují. Sousedovic čuba jeden nosí a tady na sídlišti stejně chytla klíště. Jsou prostě všude a jsou hladová. :(
  • 0
Sylvia999

#82 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 7:00

http://farnam.cz/pro...epellent-spray/ http://farnam.cz/pro...-fly-repellent/ tydle jsou zajimavy ale jestli je na klistata
  • 0

#83 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 7:33

Sylvia999 napsal/a:
Obojky pro psy- nefungují. Sousedovic čuba jeden nosí a tady na sídlišti stejně chytla klíště. Jsou prostě všude a jsou hladová. :(


Jo, bohužel na tuto a podobnou havěť platí především dlouhá a tuhá zima :D
  • 0

#84 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 8:50

Fénix napsal/a:
našel 12 klíšťat, 5 jich pochodovalo a 7 se stihlo přisát :o:o ..., a to jsem ještě na sobě měl nastříkaný OFF :o:o


Je toho dost, stáváme se dobrovolnými darci krve - viz obr. To mě opravdu pobavilo. Ale byl by lepsi obrázek klíštěte místo komára... :D:D:D
Na http://worldcaching....ex.php?cPath=21
- ten PRVNI OBRAZEK _ nevim, jak to sem dostat... :@
  • 0

#85 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 9:22

BAFteam napsal/a:

Fénix napsal/a:
našel 12 klíšťat, 5 jich pochodovalo a 7 se stihlo přisát :o:o ..., a to jsem ještě na sobě měl nastříkaný OFF :o:o


Je toho dost, stáváme se dobrovolnými darci krve - viz obr. To mě opravdu pobavilo. Ale byl by lepsi obrázek klíštěte místo komára... :D:D:D
Na http://worldcaching....ex.php?cPath=21
- ten PRVNI OBRAZEK _ nevim, jak to sem dostat... :@


OT - ten poslední na stránce je taky dobrej
"My Drinking Team has a geocaching problem" :D
  • 0

#86 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 12:53

Chce to jodový pero, taková ta černá věc s lihovym roztokem, pokud ránu po vytažení klíštěte namažete touhle srajdou, riziko nákazy se podstatně snižuje (z několika zdrojů, veterinář, doktorka..).
  • 0

#87 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 13:13

jeleniste napsal/a:
Chce to jodový pero, taková ta černá věc s lihovym roztokem, pokud ránu po vytažení klíštěte namažete touhle srajdou, riziko nákazy se podstatně snižuje (z několika zdrojů, veterinář, doktorka..).


kde se to da sehnat?? lekarna??
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#88 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 13:51

http://www.lekarna.c...m-gel-antisept/
My tohle používáme už několik let. Tedy ten Juwim gel, kvůli kterému to takhle balí, ani moc ne ;). Ale Antisept je dobrý a přibalená pinzeta dokonalá - s ostrým a přesným okrajem. A balení v plastovém futrálku s přibalenými vatovými tyčinkami (nutno doplňovat) je taky fajn.
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 14:38

Qnik napsal/a:

jeleniste napsal/a:
Chce to jodový pero, taková ta černá věc s lihovym roztokem, pokud ránu po vytažení klíštěte namažete touhle srajdou, riziko nákazy se podstatně snižuje (z několika zdrojů, veterinář, doktorka..).


kde se to da sehnat?? lekarna??


Jojo, tohle maji snad v uplne kazde lekarne a za rozumne penize. Je to takove plastikove sroubovaci pouzdro a uvnitr je sklenena nadobka s tim jodem.
  • 0

#90 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 15:41

Mě se docela osvědčuje Predator Forte a pravidelné braní vitamínů. Když jedem kešit dáme nad rámec ještě B-Komplex forte, člověk má moč sice jako sodovku ale zdá se že to zabírá. Vždy si beru dlouhý noháv, i kdyby bylo 50 stupňu na slunci (tzv moje geogatě jínak pláťáky od vietnamců). Klíšťata jsme na sobě našli ale pouze nezakouslá (naštěstí) Každopádně vždy když vylezu z roští se důkladně otřepávám a zadupu.
  • 0

#91 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 18:18

Chlupy standartní velikosti na nohách a klíště nemá šanci:).Minimálně jednou mě už chlupy zachránili.Chudák se v nich zamotalo ,až mě ho bylo líto :).
  • 0

#92 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 20:34

NeciXZY napsal/a:
Chlupy standartní velikosti na nohách a klíště nemá šanci:).Minimálně jednou mě už chlupy zachránili.Chudák se v nich zamotalo ,až mě ho bylo líto :).


:D:D:D:D A já si říkal proč na mě nejdou a na přítelkyni ano ....
  • 0

#93 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2008 - 14:16

HaLuMa napsal/a:

Qnik napsal/a:

jeleniste napsal/a:
Chce to jodový pero, taková ta černá věc s lihovym roztokem, pokud ránu po vytažení klíštěte namažete touhle srajdou, riziko nákazy se podstatně snižuje (z několika zdrojů, veterinář, doktorka..).


kde se to da sehnat?? lekarna??


Jojo, tohle maji snad v uplne kazde lekarne a za rozumne penize. Je to takove plastikove sroubovaci pouzdro a uvnitr je sklenena nadobka s tim jodem.

Je to svinstvo, lihovej roztok jódu se měl přestat vyrábět.... akorát se ukázalo, že je to jediná věc, která hubí borelie. Ten líh zajišťuje rychlý vstřebávání... Nemá se to užívat na otevřený rány a větší plochy. Zeptej se v lékárně, všechno potvrdí. Prodává se to opravdu hlavně kvůli klíšťatům.
http://www.spofadent...farmaceutic.htm

http://www.docsimon....tok-liq-1x3-6gm ' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='external'> http://www.docsimon....tok-liq-1x3-6gm
  • 0

#94 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2008 - 15:54

Mno včera jsem si vyrazil na kešku u přehrady Vír a po necelých dvou minutách v trávě se na mně přisály hned 4 krvelačný potvory:o. Vypadá to že v lese není kůrovcová ale klíšťová kalamita:@. A ještě navíc to vypadá že letos vyráběj nějakej novej model klíštěte, který nejde vůbec ale vůbec vytočit ven:D.
  • 0

#95 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2008 - 16:16

NeciXZY napsal/a:
Chlupy standartní velikosti na nohách a klíště nemá šanci:).Minimálně jednou mě už chlupy zachránili.Chudák se v nich zamotalo ,až mě ho bylo líto :).

Tak to já jsem chlupatej dost,a ale ani to mne nezachránilo. Včera jsem jel nakole, ale asi 1,5km pěšmo přes les. Poté co jsem vylezl na cestu jsem sundal 10 nepřisátejch klíšťat a večer doma dalších 6, co už sosaly.
  • 0

#96 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 21:55

Když má člověk dobrou krev,nezastaví ty mrchy ani kdyby byl člověk chlupatej jak opice ;).
  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 7:32

S tema chlupama je to pkna blbost, staci se zamyslet... klistata se bezne prisavaji na drobnou zver, ktera jaksi byva chlupata... urcite vic nez vase chlupate nohy! B)
  • 0

#98 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 7:45

Coyote.cz napsal/a:
A ještě navíc to vypadá že letos vyráběj nějakej novej model klíštěte, který nejde vůbec ale vůbec vytočit ven:D.


kusadla > upgrade > completed

:D
  • 0

#99 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 7:49

Včera si tak sedím v Praze - Košířích na zahradě a co to po mně leze - klíště. Není nutno nikam chodit, ty potvory si vás najdou i doma.:(
  • 0
Sylvia999

#100 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 8:52

No tema pro mě jako stvořené, zrovna beru antibiotika kvuli podezření na klíštovou encefalitidu. Todle sem pochytila u lékaře. Když se vám nepodařří vytahnout klíště celé a zůstane hlavička, není to zas tak hrozné, většinou to běžně vyhnisá. Pokud ste měli kliště přisáté, tak i běžná rýma může být 1. stadiem a příznakem nakažení, nemusí vám to místo ani zčervenat. Běžné repelenty mají účinnost jen 4 hodiny. Očkování stojí celkem 1200,- kč je rozdělene na tři vakciny a jedna stojí 400,- Nejlepší je očkovat v lednu a únoru, imunitu získáváte po druhé injekci zhruba za 2-3 týdny. Na psy je třeba koupit opravdu značkovy repelentní obojek, nechala bych si poradit u veterináře, nabídne vám možná i injekční formu, ta je zhruba na pul roku. Nejvíc klíštat je u vody- řeky,rybníky. Opravdu se letos přemnožily a fakt bych to nepodcenovala.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama