Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#81 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 9:54

Nakonec to všechno skončí na opencachingu :(

Asi jo. Dosavadní vývoj tomu napovídá. Za rok a půl existence už 187 keší, s takovou oc.cz předhoní gc.cz za pár týdnů :)
  • 0

#82 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 11:01

Janda napsal/a:
Nakonec to všechno skončí na opencachingu :(

a tam do databaze pro statisice kesi bude investovat kdo? a denodenne spravovat to bude kdo? a pripadne spadnuti serveru bude okamzite, aby se ostatni mohli pripojit, resit kdo? celosvetovou propojenost tomu zajisti kdo? zadarmo upgradovat HW, SW bude kdo? :P uz to konecne nekdo rozbehejte, kdyz tady v prumeru jednou za 1/4 roku tyto prevratne napady probihaji ;)
  • 0

#83 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 12:31

a tam do databaze pro statisice kesi bude investovat kdo? a denodenne spravovat to bude kdo? a pripadne spadnuti serveru bude okamzite, aby se ostatni mohli pripojit, resit kdo? celosvetovou propojenost tomu zajisti kdo? zadarmo upgradovat HW, SW bude kdo? :P uz to konecne nekdo rozbehejte, kdyz tady v prumeru jednou za 1/4 roku tyto prevratne napady probihaji ;)


No například poi.cz jede přes 3 roky, programujeme to 2 lidé (95% Henry, 5% Já), spravujeme cca 200.000 bodů. Aktualizuje se denně, někdy i po hodinách, body ověřujeme, kontrolujeme, opravujeme... (na pozadí pracuje cca dalších 10 správců a administrátorů kategorií). Vše je ale ZDARMA. Z mého pohledu GroundSpeak vytvořil monopol, který dříve či později někdo rozbije.
  • 0

#84 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 12:39

Rossini: Podle mě nerozbíje. Kdybyste dělali POI celosvětově, tak to podle mého názoru nebude moci dělat zdarma. Už kvůli nárokům na hardware, konektivitu. Lokálně to asi ještě zvládáte, ale bude to tak napořád? Penetrace navigací v ČR je stále na hodně nízké úrovni. Ano, jsou tady lokální varianty GC.com. Ale pouze lokální a geocaching je přitom globální záležitost. Zítra jedu do Vídně, potom na Slovensko, keše lovím na dovolené, po celém světě. A pod jedním systémem.
  • 0

#85 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 12:53

Možná jsem snílek, ale mé obvyklé motto je "já bych se toho nebál". Nebál bych se do toho jít i celosvětově :o Kolem komunity GC.cz i POI.cz je tolik profi programátorů, lidí se zápalem pro věc a znalostmi ze světa GPS, že postavit adekvátní konkurenci (myšleno webovou platformou) je otázka několika měsíců. Ano, uvědomuji si, že je potřeba i geocacherů, kteří onen systém budou využívat, ale není potřeba ihned "ovládat" svět. Nemám představu, kolik cachí denně na světě vzniká (tady mi poradíte Vy), nevím, kolik jich je celkem, ale z knowhow vím, že správa takovéto databáze je krásně řešitelná. A ano, HW a konektivita je "to poslední", protože návštěvnost gc.com (teď spekuluji) není určitě větší jako má například "naše jednička seznam.cz"...
  • 0

#86 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:15

rossini.poi.cz napsal/a:
Nemám představu, kolik cachí denně na světě vzniká (tady mi poradíte Vy), nevím, kolik jich je celkem, ale z knowhow vím, že správa takovéto databáze je krásně řešitelná.


Na úvodní stránce gc.com:

There are 436971 active caches worldwide.
In the last 7 days, there have been 325974 new logs written by 46500 account holders.

Ale (dle mého názoru) hlavní zátěž bude v prohlížení listingů keší, což může server docela zatížit.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#87 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:41

S tím mohu jen souhlasit, ale pro server by to němělo být "smrtelné". Fulltext prohledávání katalogu firem je taky "zátěž" a poskytovatelé to unesou. Celkově je to business, kde se točí obrovské prachy za PM, reklamu, obchod s geověcmi atd, kdy se mi vytrácí smysl resp. určitým způsobem mi to nabourává moji naivní představu, že GC je o lidech a ne o pěnězích. Z nepřehledných (na můj vkus) stránek GC.com se mi chce brečet a nikde nevidím "nic", co by ten projekt směřovalo dopředu (nové funkce, podpora regionů, atd...)
  • 0

#88 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:45

Jelikož taky dělám weby, tak znám konkrétní náklady. Vážně nevěřím, že by tohle mohlo jít úplně zadarmo. Programování, správa a další lidské činnosti možná - ale hardware a konektivita ne. U takových projektů jsou náklady na zajištění chodu obrovské, nedá se to vůbec srovnávat s tím, co děláme v rámci ČR. Seznam nemá zase tak velkou návštěvnost, když to srovnáte se světem. Ale je to zajímavé přirovnání, však na blogu Iva Lukačoviče se občas lze dočíst, na čem všem jim systémy běží. A to zadarmo nedostanete ani nezadotujete.
  • 0

#89 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:49

videl bych to stejne jako marek. ve chvili, kdy by system mel byt jednotny celosvetovy (a v tom je jeho krasa a nejvetsi sila), tak je to imho zdarma neudrzitelne. oproti poi bude mit gs asi nejvetsi frmol v prohlizeni listingu, fotkam... no a pak je tady ta jedna takova otazka: pokud to jde, proc uz to davno nejde? :) (asi to nebude tim, ze nejaky jouda jako ja tvrdi, ze to nejde a proto se na to vsichni potencialni nadsenci vykaslou :))
  • 0

#90 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:49

Ježišmarja, hlavně nikdo nevýmýšlejte žádné alternativy a podobné krávoviny. Akorát s tím bude spouta práce a roztříští se komunita. Mám vše, co potřebuji za v podstatě směšné peníze. PM (30 USD = 600 Kč/rok), GSAK (25 USD = 500 Kč), MapSource (free). Žádný poi.cz ani cachemapu nepotřebuji. A pokud máte někdo pocit, že jen sedím doma na zadku a stačí mi 1 pocket query kolem Brna, tak se podívejte ke mně do profilu. Když někdo dá spoustu peněz za GPSku a za benzín nebo jízdné a je mu líto dát výše uvedené částky za zpříjemnění kešování, tak je to jeho problém. Sváteční kešeři si bohatě vystačí s Google Earth a stránkami geocaching.com. Já za sebe říkám, že v žádném případě nebudu svojí prací (např. zakládáním svých kešek do jiného systému, sledováním logů atd.) podporovat něco, co vzniklo čistě pohodlností někoho jiného a je to řešitelné jiným standartním způsobem. Jsem přesvědčený, že nejsem sám, kdo se na věc dívá tímto způsobem. Takže si pls ve vlastním zájmu ušetřete námahu a nám ostatním nervy. (Míněno obecně, nejen směrem k rossinimu a poi.cz) A komu se nelíbí přístup groundspeaku, má možnost se angažovat v opencachingu.
  • 0

#91 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 13:55

No bráno v kontextu Abakuse bych si musel položit otázku, proč proboha lidé používají mobil, trpí nějaký T-Mobile nebo Vodafone, a proč nezůstali u Té krásné monopolní pevné linky, která plnila svoji funkci volání (za "běžný peníz" ..) a kdo ze svátečních volajících vlastně potřebuje mobil a psaní SMS. Jednoduše slovo monopol v jakékoliv branži IMHO nepřináší NIC dobrého pro onu celou komunitu... EDIT: Letím vyzvednout auto ze servisu ;) Diskuzi budu sledovat večer...
  • 0

#92 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 14:03

rossini.poi.cz napsal/a:
Celkově je to business, kde se točí obrovské prachy za PM, reklamu, obchod s geověcmi atd, kdy se mi vytrácí smysl resp. určitým způsobem mi to nabourává moji naivní představu, že GC je o lidech a ne o pěnězích.

tak v tomhle se asi shodnem, ze je to o businessu, ale na druhou stranu - nechci platit, neplatim. nikdo me nenuti kupovat si trika, TB... s gc si hrajeme od podzimu 05, teprve od prosince 06 jsme sli do PM. do te doby ode me nevideli ni centik. skrysotlac jsem nepouzival - doma jsme nemeli inet a v praci prihlaseni blokoval firewall a kesovali jsme a bavili se.... (jo, byla na gc.cz cela republika, ale kdyz ma nekdo GEKO101, je mu nejake gpx na prd :)) no a jelikoz jsem zatouzil po offlinedatabazi a hrat si s gsakem. poslal jsem jim celkem smesnou castku za rok! vim, ze pro studenty, skolaky nebude zanedbatelna, ale cely resume toho je, ze porad je to tak nizka castka, ze GC fakt NENI o penezich. (treba jsem naivni :))
  • 0

#93 czexican

czexican

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 14:29

abakus napsal/a:
Ježišmarja, hlavně nikdo nevýmýšlejte žádné alternativy a podobné krávoviny. Akorát s tím bude spouta práce a roztříští se komunita.

Mám vše, co potřebuji za v podstatě směšné peníze. PM (30 USD = 600 Kč/rok), GSAK (25 USD = 500 Kč), MapSource (free). Žádný poi.cz ani cachemapu nepotřebuji. A pokud máte někdo pocit, že jen sedím doma na zadku a stačí mi 1 pocket query kolem Brna, tak se podívejte ke mně do profilu.

Když někdo dá spoustu peněz za GPSku a za benzín nebo jízdné a je mu líto dát výše uvedené částky za zpříjemnění kešování, tak je to jeho problém.
Sváteční kešeři si bohatě vystačí s Google Earth a stránkami geocaching.com.

Já za sebe říkám, že v žádném případě nebudu svojí prací (např. zakládáním svých kešek do jiného systému, sledováním logů atd.) podporovat něco, co vzniklo čistě pohodlností někoho jiného a je to řešitelné jiným standartním způsobem.

Jsem přesvědčený, že nejsem sám, kdo se na věc dívá tímto způsobem.
Takže si pls ve vlastním zájmu ušetřete námahu a nám ostatním nervy. (Míněno obecně, nejen směrem k rossinimu a poi.cz)

A komu se nelíbí přístup groundspeaku, má možnost se angažovat v opencachingu.



Koukam diskuse o tom proc vlastne GC zmizela z POI uz je o necem jinem, resime zase PM?

jde o to ze nekdo a podotykam nevim kdo rejpal do POI za zverejneni wpt, toho nekoho bych nejradsi vytahal za usi, jde o prd, ale evidentne je bez viny, zajimalo by me jestli kdyz je tak spravnackej jako Cervenacek, jestli vsechny ty prepaleny CD co ma doma ted vyhodi :D , nu coz hlavne ze je spravedlnosti ucineno za dost ze jo :o
  • 0

#94 lightning

lightning

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 14:38

Mne to prijde, ze se opet snazime byt papeztejsi nez papez a silne mi to pripomina situaci kdy se po roce 1989 prestaly dodavat zbrane na vychod, protoze to bylo nemoralni, nase zbrojovky krachly a volne misto na trhu ihned vyplnily zapadni staty...
  • 0

#95 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 14:47

abakus napsal/a:
Mám vše, co potřebuji za v podstatě směšné peníze.


Dovolil bych si trochu oponovat...mas vsechny cache v CR na jedno kliknuti bez zateze gc.com, anebo musis vygenerovat 500 kolem Brna, 500kolem Prahy, 500 kolem Pradeda kam jedes na vylet, a stale mas jeste 1500 kesi v CR nepokrytych a tudiz je na sve cachemape v Mapsourcu nevidis?

Chci tim rict, ze ja v cachemape a poi.cz pridanou hodnotu jednoznacne vidim. A to nejen jako BM (coz jsem) ale i kdybych byl PM. A co vic, je to pridana hodnota bez zateze serveru gc.com, tudiz bez zvysovani nakladu a tim i potencialne cen.
  • 0

#96 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 15:20

michal_a_jana napsal/a:

Dovolil bych si trochu oponovat...mas vsechny cache v CR na jedno kliknuti bez zateze gc.com, anebo musis vygenerovat 500 kolem Brna, 500kolem Prahy, 500 kolem Pradeda kam jedes na vylet, a stale mas jeste 1500 kesi v CR nepokrytych a tudiz je na sve cachemape v Mapsourcu nevidis?

Chci tim rict, ze ja v cachemape a poi.cz pridanou hodnotu jednoznacne vidim. A to nejen jako BM (coz jsem) ale i kdybych byl PM. A co vic, je to pridana hodnota bez zateze serveru gc.com, tudiz bez zvysovani nakladu a tim i potencialne cen.


Říkám, že JÁ mám vše, co potřebuji a v tom se mnou opravdu polemizovat nemůžeš ;)
Doteď mě nikdo nepřesvědčil, že je potřeba mít kešky z celé ČR a asi ani nikdy nepřesvědčí. Ještě jsem nezažil situaci, kdybych něco neměl (i bez mobilního netu). Než někam vyjedu. tak mám VŽDY čas nechat si vygenerovat PQ, která přijde prakticky okamžitě. Je to záležitost na jednotky minut a to i v případě Caches Along a Route. Jen to člověk musí umět a ne se to v dané chvíli teprve učit.
Kromě toho, pokud by člověk moc chtěl, tak může mít všechny cache v Česku za dva dny. PQ si totiž můžeš nechat generovat 5 denně, tzn. až 2500 kešek za den.
A počet kliknutí snad ani řešit nebudeme, ne? :)

Co se týče zátěže serverů, tak PM si za ni platí, takže to nikoho trápit nemusí. Dokonce se dá říct, že PM platí i za BM, ale to už je nepodstatný detail.

czexican: ne, PM neřešíme, jen jsem uvedl, že PM + GSAK + MS řeší to, co nabízí cachemapa a poi.cz. Tak to nevytrhávej z kontextu a nepřekrucuj.
  • 0

#97 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 19:19

michal_a_jana:
Myslím, že to zbytečně dramatizujete. Vygenerování PQ na pokrytí všech cachí v ČR zabere tak dva dny, a pak co? To chcete každý den stahovat ty kešky znova a znova až do úplného zešílení? Vždyť už je máte, tak stačí jen stahovat změny, ne? Nepředpokládám, že by se během týdne v ČR objevilo, zmizelo, nebo změnilo stav 500 keší. Tím rozhodně servery GS do kolen nepošlete.
(nejsem PM tak se třeba mýlím, třeba to tak nefunguje, ale to by mě opravdu moc překvapilo)

Pokud chce někdo ten luxus, na který si tak snadno zvykl (a vlastně i větší, protože PQ nabídne mnohem víc než poi.cz), tak ať si prostě to PM pořídí. Zadarmo dneska ani kuře. Ty body na poi.cz prostě nebyly košer a přes to vlak nejede.
Mají jiné země stránky s GPX všech cachí (mimo oficiální GC weby, samozřejmě)? Pokud ne, možná to něco značí?
A vyjádření admina poi.cz typu "nechávám si zpracovat analýzu situace" mi děsně připomíná naši politickou scénu. Nemůžu si pomoct.

Nechte už toho, není to zase taková tragédie. POI.cz kvůli tomu svou činnost neskončí, kdo chce hledat cache tak si ty body stáhne z GC.com ať už jako PM nebo BM. Málokdo skutečně potřebuje mít v GPS celou republiku. A pokud ano, tak si proboha to PM zařiďte, snad to zase není taková hrůza. [ironie] Třeba se ti prohnilí kapitalisti těma vašima prachama zalknou [/ironie]
  • 0
Kde to sakra jsem? Kam jsem se to sakra zase dostal?

#98 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 20:53

Jen poslední poznámka do flame: od té doby co je na stránkách GC.com reklama, PM na BM rozhodně nedoplácejí. Možná je to teď spíš naopak, z Adsense se tá udělat docela slušnej vejvar. A teď zkusím posunout diskuzi trochu konstruktivnějším směrem: Pokud by někdo chtěl oživit myšlenku opencachingu a posunout ji trochu dál, něl by se vyvarovat následujících chyb, kterými OC dnes trpí: 1. Lokálnost. Původní myšlenka lokalizace stránek do národních jazyků byla dobrá, ale zásadní chyba je rozdělení dat na národní servery. Je nutno globalizovat s tím, že server bude vybaven prostředky pro překlad do národních jazyků, ale databáze musí být jednotná! 2. Návaznost na stávající GC.com a další lokální stránky. Je jasné, že ve spoustě zemí (ČR nevyjímaje) má GC.com drtivou převahu. Proto musí OC nabídnout kačerovi kontinuitu - na mapě zobrazovat kešky z GC.com s odkazy na ně na originální stránky (souřadnice budou naměřené samotnými uživateli, aby se neporušovala práva GS), možnost přetáhnout logy a fotogalerie, odkazy na trackování na GC.com atd. Důsledně dbát na autorská práva (i v americkém pojetí), aby si OC nepoškodil pověst. Tedy věci, které nepřetáhnou sami autoři keší nebo logů důsledně realizovat jako odkazy. 3. Zavést vlastní trackovatelné předměty - v první fázi určitě nákupem tracking numbers od GC.com tak, aby byly předměty trackovatelné na obou serverech a nedocházelo k jejich "mizení". No a pak už stačí nabídnout jen lepší služby než GC.com a kamínky se začnou valit . Namátkou třeba: - download bodů - uživatelské přístupy do databáze (aby si každý mohl živě personalizovat svoje stránky a bez potřeby obskurních obezliček typu import do GSAK a export do HTML) - bohatší hodnocení obtížnosti - feedback ke keši (něco jako známkování) - tagování, skupinové bookmarky - teamové logování, více typů logů - logování trade - žebříčky kačerů, teamů, keší - statistiky pro ownery - pokročilé funkce pro mysterky (ověřování, přístupy přes hesla, posílání mailů, možnost běhu skriptů přímo na serveru...) - mobilní verze mapy, offline mapa, personalizovaná mapa atd... Každým dnem na GC.com mě napadá, co by se dalo dělat lépe a klidně bych i něco malého nakódoval. Služby mohou být podobně jako na GC.com rozdělené na placené a neplacené, nebo financovat celý server z reklamy, nebo to zkusit jinak, třeba jako Wikipedie, to už záleží na uvážení odvážlivce, který do toho půjde :) Zásadou by mělo být opensourcování většiny kódu serveru, aby ho mohli sami uživatelé vylepšovat, API pro přístup k datům z vlastních stránek (viz Google) a nějaká svobodná licence dat, aby se liberálové necítili z deště pod okapem. GS fans fašisty asi stejně nepřetáhnete :) Každopádně pokud do toho někdo půjde, držím palce a jakmile množství keší v ČR dosáhne alespoň třetiny GC.com, kupuji PM OC. Ale zatím si půjdu koupit PM od GS :) Legal note: Na uvedené návrhy vylepšení si nárokuji autorská práva a jestli je někdo napíše na fóra GC.com, budu požadovat jejich stažení ;)
  • 0

#99 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 20:55

No porad se ale bavime na urovni, ze kdyz si stahnu X ruznych PQ, coz bude trvat Y dni a pak si nastavim filtr na nove a zmenene atd atd, a pritom na poi.cz stacilo jednou kliknout. Ja v tom poi.cz proste vidim pridanou hodnotu a divim se, ze gc.com (minimalne premium memberum) nenabizi i predgenerovane seznamy primo ke stazeni (napr cela republika). Ja sice pred lovem delam vetsinou domaci pripravu docela duslednou,ale presto se mi semtam stane, ze se objevim na miste kde jsem necekal, ze budu mit cas na geocaching, a pak mi vsechny ceske cache v TomTomu prijdou vhod. Asi se v tomto foru jevim jako ortodoxni odpurce ruseni gc z poi.cz, ale to je proto, ze se mi zda, stovky lidi co gc na poi pouzivaly ted ztrati, a doposud nechapu kdo z toho neco ziska.
  • 0

#100 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 22:11

[quote]vrabcak napsal/a:
Jen poslední poznámka do flame: od té doby co je na stránkách GC.com reklama, PM na BM rozhodně nedoplácejí. Možná je to teď spíš naopak, z Adsense se tá udělat docela slušnej vejvar.
[/quote]
Ty víš, jaké má GS náklady, jaké mají příjmy z reklamy, z PM, z prodeje předmětů...? To by mě celkem zajímalo.
[quote]vrabcak napsal/a:
No a pak už stačí nabídnout jen lepší služby než GC.com a kamínky se začnou valit .
Namátkou třeba:
- download bodů
[/quote]
? A co že to teda běžně dělám, když nedownloaduju body?
[quote]vrabcak napsal/a:
- uživatelské přístupy do databáze (aby si každý mohl živě personalizovat svoje stránky a bez potřeby obskurních obezliček typu import do GSAK a export do HTML)
[/quote]
Beru, to by bylo fajn.
[quote]vrabcak napsal/a:
- bohatší hodnocení obtížnosti
[/quote]
Ani za nic. I tak není někdy jednoduché ze stávající devítistupňové stupnice vybrat obtížnost, terén, pak přidat atributy...
[quote]vrabcak napsal/a:
- feedback ke keši (něco jako známkování)
[/quote]
To je tak subjektivní a názory se tak liší, že si nejsem jistej jestli by to k něčemu bylo. O špatných a naopak výborných keších se ví (nebo se to dá zjistit z logů), na ty +/- průměrné se názory dost liší.
[quote]vrabcak napsal/a:
- tagování, skupinové bookmarky
[/quote]
Nevím, co si pod tím představit. Současné bookmarky nejsou vyhovující?
[quote]vrabcak napsal/a:
- teamové logování, více typů logů
[/quote]
To taky nevím, k čemu by bylo. Teamové logování, co má být? Typy logů jsou pro mě dostatečné, já bych dokonce některé i rušil (např. k čemu je DNF, když se to dá napsat do note? U eventů foud/attended.)
[quote]vrabcak napsal/a:
- logování trade
[/quote]
Tady slouží write note celkem dobře, ne?
[quote]vrabcak napsal/a:
- žebříčky kačerů, teamů, keší
[/quote]
Jo, hodilo by se. Ale najde se několik kačerů, kteří si žebříčky nepřejí. Tak si vyber.
[quote]vrabcak napsal/a:
- statistiky pro ownery
[/quote]
Vyřešeno GSAKem a makry. Ale soulasím, že by to mohlo být na stránkách gc.com.
[quote]vrabcak napsal/a:
- pokročilé funkce pro mysterky (ověřování, přístupy přes hesla, posílání mailů, možnost běhu skriptů přímo na serveru...)
[/quote]
K ověřování se pořád stavím rezervovaně, dá se zneužít. Běh skriptů na serveru pravděpodobně není možný z bezpečnostních důvodů.
[quote]vrabcak napsal/a:
- mobilní verze mapy, offline mapa, personalizovaná mapa
[/quote]
Mám v mapsource. Mobilní znamená v mobilu?
[quote]vrabcak napsal/a:
[/quote]

Někdy mi připadá, že jsou kačeři málo vynalézaví a že neumí využívat všechny možnosti, které jsou k dispozici.
Bezpochyby je tu několik věcí, které by chtěy vylepšit, přidat atd. Ale není to tak zlé. Myslím, že všichni můžeme být rádi za stav, jaký tu máme. V dřevních dobách geocachingu bylo mnohem méně komfortu a taky se kešky zakládaly a nacházely.
Předělávat svět - no fandím vám. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama