Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#61 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 19:42

charoon napsal/a:
Sice je to už poněkud starší, může to být jen shoda nicků a na situaci to nic nemění, ale připadá mi to trošku úsměvné :-)
http://mapcenter.cgp...?skip=10&cnt=54

Neni to shoda nicku. Je to z doby, kdy jeste byly data volne ve formatu gpx na GC.CZ a na GC.COM se jeste nezobrazovaly reklamy. I me to dnes pripada usmevne :-).
  • 0

#62 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 19:52

Byla data na gc.cz a jejich další použití a zveřejnění v souladu s podmínkami gc.com? (Ne)zobrazení reklam je z pohledu těchto podmínek nepodstatné.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#63 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 19:54

charoon napsal/a:
Byla data na gc.cz a jejich další použití a zveřejnění v souladu s podmínkami gc.com? (Ne)zobrazení reklam je z pohledu těchto podmínek nepodstatné.

Pochopitelne ze ne.
Edit: Bylo to obdobi, kdy jako drogovy dealer dava zadarmo prvni davku jsme i my byli Groundspeakem tolerovani pri podobnych experimentech aby se chytili drapkem i dalsi.
Po urcitem obdobi byl kohoutek uzavren a ted uz se musi platit :-).
Podobny osud ceka vsechny mene georozvinute zeme.
  • 0

#64 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 6:13

On Wed, 01 Aug 2007 23:12:28 +0200, rossini <rossini@poi.cz> wrote:

> Asi mi nerozumíte, nebo NECHCETE rozumět. Vámi citovaná vlákna byla
> reakcí
> na PRODEJ (ANO OPAKUJI PRODEJ!) našich POI! Tedy nebavme se o pověstném
> voze
> a koze, CACHE nikdo neprodává!
> Dále mě překvapuje, že jako zástupce poi.cz, který komunikuje a snaží se
> věci řešit STANDARDNĚ, tedy dle práva (a bohužel zjišťuji, že na gc.cz je
> právníkem každý - na poi.cz jich tolik nechodí), jsem za toto "nucen"
> číst,
> co VŠE děláme špatně.
> Jeden z našich uživatelů (ano opakuji jeden z tisíců našich uživatelů),
> který mi neodpovídá na SZ ani na maily a kterého jsem nikdy neviděl, se
> dle
> VÁS dopouští přestupku či porušuje určitá ujednání. Já toto beru na
> vědomí,
> situaci analyzuji a řeším, ale pokud JSTE právník, jste ve výhodě,
> protože
> já bohužel nejsem. A na základě příspěvků s informační hodnotou nula
> nejsem
> ochotný cokoliv upravovat, mazat, či někoho omezovat.
> Obraťte se tedy na něj, popřípadě na Policii ČR, vězte, že proti
> předběžnému
> opatření vydanému soudem nebo proti rozsudku se budu těžko něčím ohánět.
> Budete-li s těmito nástroji rychlejší jako já, to se uvidí. Já si na
> vlastní
> náklady musím tyto věci nechat přezkoumat.
> Pokud vím, youtube.com není pirátská organizace, a při tom jsou tam
> nejnovější THE SIMPSONS. Ale v životě to nefunguje tak, že mi požalujete
> něco na někoho a já mu udělím BAN, smažu data a nejlépe ho pošlu se udat
> na
> PČR.
> Znovu opakuji, při registraci na gc.com některý z uživatelů obou služeb
> (gc.com a poi.cz) nedodržel (dle Vás) některá pravidla, rozumím Vám jako
> zastánci strany GC, že bráníte svoji stranu barikády, ale zkuste
> pochopit Vy
> mě. Já nehodlám upalovat čarodějnice, vraťme se na zem a začněme
> postupovat
> konstruktivně.
>
> Rossini
> Poi.cz


Zda se, ze Vy nechcete rozumet, protoze nase data naopak nekdo prodava, a to Groundspeak. Jejich zverejnovanim je mu jednoznacne snizovan prijem, to posoudi i laik. Chapu, ze clovek ma v povaze spis obrannou reakci na necekany utok, ale s chladnou hlavou i Vy uvidite rovnitko mezi neopravnenym prodejem cizich (Vasich) POI a neopravnenym rozdavanim ciziho (naseho) dusevniho vlastnictvi zdarma. Je pravda, ze znenim smluv se obcas zabyvame, protoze podobne uniky jsou na foru GC.CZ cas od casu reseny.
Sam jsem se jich kdysi z neznalosti take dopoustel :-).

Nevim z ceho platite provoz Vaseho serveru, celkem je to podruzne. Zminuji to jen proto, ze chod hry geocaching je PRIMO zavisly na penezich, ktere se do hry vrati v podobe poplatku za clenstvi a v posledni dobe i za reklamu, ktera se na strankach GC.COM nove objevila. Z toho vyplyva i logicke snizeni tolerance k POI kesi na POI.CZ.

Myslim, ze pokud postradate informacni hodnotu v citacich zavaznych umluv, tak byste se mel obratit z dotazem primo na vlastnika prav kterym je Groundspeak. Tam jiste, rychle a ZADARMO obdrzite vsechny relevantni informace, ktere pro svoje rozhodovani potrebujete. Opravdu zatim do procesu nechci vstupovat vice, nez jen informovanim o situaci a vysvetlenim motivu.

Jedno je jasne uz ted. Zatim vsichni znami neopravneni poskytovatele dat patricich Groundspeaku museli svou cinnost ukoncit a data stahnout. Konstruktivnim resenim z Vasi strany by tedy bylo alespon zabranit dalsim aktualizacim, jelikoz mame obavu z mozneho poskozeni dobreho jmena geocachingu v CR a nedejboze i z jakesi restrikce ci diskriminace v pristupu k datum z CR.
Vasim uzivatelum zadna skoda nevznikne, protoze original dat si muzou rovnez zdarma (jen s nejakym tim bannerem navic) poridit primo u zdroje.
Ani ja Vas nehodlam upalovat, ale situace opravdu vyzaduje nejake aspon dilci kroky smerujici k naprave situace.

Dnes komunikaci musim ukoncit, protoze odjizdim a nechci sobe ani Vam kazit vikend.

Preji podobny oddech i Vam a verim ve Vas nezaujaty a realisticky pristup pri reseni nemile situace, do ktere nas oba
jeden nezodpovedny uzivatel Vasich i nasich sluzeb privedl.
  • 0

#65 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:20

tak je celkem usmevne, jak mr.rossini vehementne brani, aby jejich databaze nikdo nevyuzival, ale pritom mu prijde zcela super, vyuzivat cizi, ke ktere je mozne se dostat jedine pres placenou registraci. a zduvodneni, ze to prece poskytl nekdo treti.... :o
  • 0

#66 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 9:21

Dnes v 10:00 jsem se jako provozovatel webu poi.cz rozhodl, že uklidním situaci kolem zveřejňování GC kategorií na poi.cz. K celé záležitosti nemám zatím právní stanovisko, které bude sloužit jako podklad pro konečné rozhodnutí, zda-li poi.cz v tomto případě porušuje či neporušuje zákon. Jako osoba považující se i za člena GC komunity jsem podlehl "veřejnému mínění" osob, jež považuji v oblasti GC ČR za autority a jejichž názorů si vážím. Tímto tedy oznamuji, že DOČASNĚ STAHUJI KATEGORIE CZ-GEOCACHING Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÉ ČÁSTI WWW.POI.CZ. Doufám, že tento vstřícný krok bude k dobru celé situace a přeji všem kačerům pohodové hledání.
  • 0

#67 Janda-5839

Janda-5839

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 12:04

A není to trochu pokrytecké? Dva roky všichni víme,jaká data na poi.cz jsou a nyní,když rozjeli mapu [evidentně ne kvůli geocachingu] tak nás to sere,protože my jsme mapu "museli" odstranit! Navíc si myslím, že data, co byla tady i na poi.cz jsou legální, protože se na území tohoto státu musíme řídit zákony ČR a v tomto vlákně citovaný autorský zákon v §91 píše, že

Do práva pořizovatele databáze, která byla zpřístupněna jakýmkoli způsobem veřejnosti, nezasahuje oprávněný uživatel, který vytěžuje nebo zužitkovává kvalitativně nebo kvantitativně nepodstatné části obsahu databáze nebo její části, a to k jakémukoli účelu...

a 4000 záznamů z 430 tisíc není ani procento, takže si myslím, že to kvalitativně nebo kvantitativně nepodstatná část je!
Spousta lidí teď nebude nadávat na poi.cz ale nám! Tak jim to můžete vysvětlovat.
  • 0

#68 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 12:55

Smutny konec. Groundspeaku nestoupnou trzby ani o cent, protoze kvuli tomuto se nikdo PM nestane, naopak jim stoupnou naklady z trafficu na serverech, ceny za PM tim padem taky neklesnou, cache se pred vandalama nezachrani ani jedna, spousta geocacheru si nebude moct nahrat kesky do TomToma primo, ale oklikou, ale hlavne ze zvitezilo pravo. Hura hura hura. Porad mi nejak nedochazi pro koho je to stazeni cachi z poi vyhodne a proc po tom tak hlasite volal.
  • 0

#69 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:07

Tak si to tu probereme ještě jednou. Je tu několik entit: 1. poskytovatel dat - gc.com/groundspeak 2. PM uživatel 3. licence k PQ 4. server poi.cz 5. lidé Entita 1 poskytuje entitě 2 PocketQuery, kde jsou určitá data. Entita 3 upravuje chování entity 2 vůči těmto datům. Pak je tu entita 4, která nabízí ke stažení nějaká data a entita 5 si je stahuje. Entita 2 získala data od entity 1 za odsouhlasení podmínek, daných entitou 3. V entitě 3 je napsáno, že data se nesmí dále šířit, mohou se modifikovat jen pro vlastní potřeby a takto zmodifikovaná data nesmí dále šířit. Entita 2 zmodifikovala data (čímž porušila práva dané entitou 3) a ty umístila (další porušení práv daných entitou 3) na entitu 4. To že entita 4 data poskytuje entitám 5 v podstatě není jejich problém, ale pokud jsou upozorněni na to, že entita 2 porušila práva k datům poskytnutým entitou 1, měla by jednat - zamezit přístup k těmto datům do doby, dokud nezjistí, jak je netita 2 získala, zda neporušila práva entity 1 skze entitu 3. Není to tak složité...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#70 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:17

Když už je v tom tolik emocí, rozhodl jsem se "přitvrdit" a použít můj oblíbený citát z mé nejoblíbenější pohádky: "TATÍNEK VÁM VYHLÁSÍ VÁLKU!" :)
  • 0

#71 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 13:28

rossini.poi.cz napsal/a:
Když už je v tom tolik emocí, rozhodl jsem se "přitvrdit" a použít můj oblíbený citát z mé nejoblíbenější pohádky:

"TATÍNEK VÁM VYHLÁSÍ VÁLKU!" :)

:D

Končím s emocemi. Když je vynechám ze svých budoucích příspěvků, tak už sem žádný nenapíšu...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#72 Janda-5839

Janda-5839

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:17

xpj napsal/a:
Tak si to tu probereme ještě jednou. Je tu několik entit:

Entita 2 získala data od entity 1 za odsouhlasení podmínek, daných entitou 3. V entitě 3 je napsáno, že data se nesmí dále šířit, mohou se modifikovat jen pro vlastní potřeby a takto zmodifikovaná data nesmí dále šířit.
Entita 2 zmodifikovala data (čímž porušila práva dané entitou 3) a ty umístila (další porušení práv daných entitou 3) na entitu 4. To že entita 4 data poskytuje entitám 5 v podstatě není jejich problém, ale pokud jsou upozorněni na to, že entita 2 porušila práva k datům poskytnutým entitou 1, měla by jednat - zamezit přístup k těmto datům do doby, dokud nezjistí, jak je netita 2 získala, zda neporušila práva entity 1 skze entitu 3.

Není to tak složité...


Ty entito :)
máš k tomu,co tu tvrdíš nějaké důkazy nebo je to JEN tvůj názor? Nebo to je názor GS? Pokud to je tvůj názor, tak to nepiš obecně a konečně ho práskni,ne?
Když tu napíšu,že design těchto stránek jste ukradli od Viktora Koženého, který jej za tři hotely koupil od Franty Šišky z Dolní Lomné a ať tyto stránky ihned stáhnete, tak je taky hned bloknete až do doby, než zjistíte, že Franta Šiška bydlí v Horní Lomné, takže to asi nebude pravda?
IMHO jak jsem psal výše data dle §91 Autorského zákona jsou legální a tento zákon je nadřazen smlouvě s GS (smlouva obecně nesmí být v rozporu se zákony). Podle tohoto idiotského zákona ti třeba OSA vybere poplatek, pokud budeš na Karláku na kytaru hrát cizího interpreta, ale vybraný poplatek nepošle autorovi, ale přerozdělí mezi české "hvězdy" (část, zbytek si nechá) - ale hlavně je to LEGÁLNĚ!
  • 0

#73 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:36

A k tomu citát z mojeho oblíbeného večerníčku: A Pažout s Horáčkem ještě drze řekli: "A máte pro to nějaký důkazy ?"
  • 0

#74 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 14:38

A §91 si sice citoval, ale ne úplně. Protože pak se píše
... jakémukoli účelu, za podmínky,  že tento uživatel databázi užívá
běžně a  přiměřeně, nikoli systematicky  či opakovaně, a  bez újmy
oprávněných  zájmů pořizovatele  databáze

Tak mě trochu přijde že si citaci ukončil na dost špatnym místě
  • 0

#75 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 15:22

Janda napsal/a:
Ty entito :)
máš k tomu,co tu tvrdíš nějaké důkazy nebo je to JEN tvůj názor? Nebo to je názor GS? Pokud to je tvůj názor, tak to nepiš obecně a konečně ho práskni,ne?


Nevím kdo jsi, jestli někdo přejmenovaný nebo skutečně nováček na fórech, případně někdo kdo sleduje fóra dlouho, ale až teprve teď napsal dva příspěvky, ale jsem si téměř jistej, že xpj o tom, co se tu už mnohokrát probíralo, víc podstatně víc, než si myslíš.
A ono se to neprobíralo jen mezi námi teoretiky, ale v historii fór bys možná našel i oficiální stanoviska Groundspeaku vůči cachemapě, která tlumočili admini gc.cz.
  • 0

#76 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 15:56

Tak si to tu probereme ještě jednou. Na entity se michal_a_jana neptal, že je to v rozporu s podmínkami GS je každému snad jasné, takže liteře bylo učiněno zadost. Ptal se na to (a mě by to také zajímalo, proto se ptám také), komu to odstranění dat prospěje? Celkem jasnými argumenty tu bylo podepřeno, že ani GS, ani geocachingu, ani BM a asi ani PM. Tak komu vlastně? Něco jiného by bylo, kdyby se na poi.cz obrátil GS, ale takhle?
  • 0

#77 Minja

Minja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 21:02

Koukal jsem na databázi POI a kesky uz tam nejsou... Jarry dosáhl svého a určitě je spokojen. Já Ti za to moc děkuji a udělal jsi záslužný čin a pomohl tím hodně lidem v geocachingu - hlavně těm, co začínají... Jen doufám, že dojde na příslový, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán! Minja
  • 0

#78 czexican

czexican

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 22:23

rossini.poi.cz napsal/a:
Dnes v 10:00 jsem se jako provozovatel webu poi.cz rozhodl, že uklidním situaci kolem zveřejňování GC kategorií na poi.cz. K celé záležitosti nemám zatím právní stanovisko, které bude sloužit jako podklad pro konečné rozhodnutí, zda-li poi.cz v tomto případě porušuje či neporušuje zákon.
Jako osoba považující se i za člena GC komunity jsem podlehl "veřejnému mínění" osob, jež považuji v oblasti GC ČR za autority a jejichž názorů si vážím.
Tímto tedy oznamuji, že

DOČASNĚ STAHUJI KATEGORIE CZ-GEOCACHING Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÉ ČÁSTI WWW.POI.CZ.

Doufám, že tento vstřícný krok bude k dobru celé situace a přeji všem kačerům pohodové hledání.



Proc kdyz neco fungovalo a nikomu to nevadilo, a hodne to pomahalo, je ted nedostupny, ten GC me prestava cim dal tim vic bavit. Vymejsli se nesmyslny blbosti a pravidla, co treba ty data zasilat emailem lidem ktery se zaregistruji nekde u tebe, je mi jedno klidne ti dam i cislo svych bot, hlavne potrebuji ty data :)

POKUD BUDU MOCT JAKO PM STAHNOUT NAJEDNOU VSECHNY KESKY TAK JE ZVEREJNIM, AT TO KOLEGUM KTERI HLEDAJ USNADNI ZABAVU.
:P
  • 0

#79 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 23:13

no to jo teda....jako myslim ze kdo o GC nevi nic tak si poi nestahoval, a kdyby nahodou nejaky kese hledat chtel tak se stejnak zaregistruje...poi sem pouzival na vytvoreni mapy s kesema kdybych nahosou jel nekam kde to nemam zmapovany....takze jestli to tam neni tak je to skoda:(
  • 0

#80 Janda-5839

Janda-5839

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 23:15

abakus napsal/a:

Nevím kdo jsi, jestli někdo přejmenovaný nebo skutečně nováček na fórech, případně někdo kdo sleduje fóra dlouho, ale až teprve teď napsal dva příspěvky, ..

Odhadl jsi to přesně. Protože mám názor na to jiný než většina [i když podle posledních příspěvků si už nejsem většinou jistý], tak jsem se zaregistroval pod mým jménem a ne pod přezdívkou,abych si vás nerozohnil. Přiznám se bez mučení, že i já jsem si občas stáhl data odtamtaď. Moc dobře znám stanoviska GS ke cache mapě, přesto si myslím, že se jednalo pro GS o "nepodstatnou" část uvedenou v tom zákoně.
V tom zbytku §91 "systematicky a opakovaně" se IMHO myslí, že si systematicky nestáhnu po malinkých kouskách celou nebo půl jejich databáze.
GS se chová macešsky a zapomíná na to, že autorská práva na jednotlivé kešky (v ČR) vlastní jejich zakladatelé, kteří většinou chodí i na tento web. Pokud tito lidé dají zdejším souhlas, tak je možné si zde legálně cachemapu z těchto bodů vytvořit. A třeba i prodávat vlastní PM členství (na tyto body). GS se může stavět na hlavu, nic jim to nepomůže. Nic, chtěl jsem jen vyjádřit svůj názor, tak si to tak neberte. Nakonec to všechno skončí na opencachingu :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama