Přejít na obsah


Fotka

Vyšetřování policií v souvislosti s GCX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#21 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 20:52

To: J-B: Nezmínil, protože udání došlo na PČR až dnes. Vtip je v tom, že jsem naprosto nikoho nepotkal. Musel to napráskat někdo místní, když viděl třeba z okna, že u cesty zaparkovalo černé auto s tmavými skly které není z jejich vesnice a z něj vystoupil podivný muž s ještě podivnějším přístrojem v ruce. Chvíli se točil na místě pozoroval ten přístroj a pak vyrazil svižně směrem k nedalekému lesu. :o Podotýkám, že to je cca 1km od vězeňské zdi a na opačnou stranu obce. Viz obr.
  • 0

#22 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 21:05

Původně jsem si myslel, že sem můžu leda tak napsat, že žádné zkušenosti s "muži zákona" při geocachingu nemám, ale jak jsem dneska četl WAVův log, není tomu tak. Totiž, zatím jediný kontakt nastal hned při mojí první keši The Meridian, kde jsme si to střihali nahoru část kopce (posledních 150m) přímo za šipkou směr cache. Zastavili u nás "rangeři" ŠNP a co že tam prej děláme.... Popravdě jsme jim to řekli a vyvázli bez postihu, když jsme je pak znovu potkali, ještě se zeptali, zda-li jsme našli :D
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#23 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 21:14

No, ale to je teď opravdu na pováženou, jestli tam tu keš nechat, nebo co s tím vlastně udělat. Aby tam další hledači vůbec chtěli jít. Nebo ji umístit ještě někam dál? Ale to už by zase nebylo ono. Ten hrad by měl být alespoň v dohledu. Taky jsem při zakládání myslel na možnost nenápadnosti a nevzbuzení pozornosti, ale opak je pravdou, jak se teď ukázalo.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#24 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2007 - 21:38

To J-B: To bych rozhodně nedělal! Naopak se přimlouvám k zachování keše přesně tam kde je! K žádnému porušování zákona zde nedochází. Na PČR jsem podal vysvětlení že jsem normální turista a šel se normálně projít do lesa a to po zelené turistické značce. To co se stalo je zjevné omezování osobní svobody. Copak jsme policejní stát? Je třeba proti takovým jevům tvrdě vystoupit a ne takové zvůli ustupovat.
  • 0

#25 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 2:26

Před chvílí (kolem 2:00), během návratu z Gekoni cache u pražské zoo (jel jsem na kole), mi spadnul řetěz. Zastavil jsem shodou náhod u vysokého keře, shrbil se nad ozubenými kolečky a řetězem a začal ho vracet, kde má být. Pak jsem uslyšel šustění pneumatik zastavujícího auta, klapnutí dveří a už stáli dva policajti nade mnou. Nejdřív vyjádřili údiv nad tím, jak jsem si mohl myslet, že se jim takhle naivně schovám. Na vystvětlivky o spadlém řetězu neragovali a chtěli vidět batoh - velikej mobil, kapesní svítilna, klíče, zvláštní přívěsek (->TB), jinak nic. "Tak nashle", propustili mě. To bylo moje první setkání s policií, jinak jsem zatím měl tu čest jen s lamentujícími správci a hlídači.
  • 0

#26 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 7:31

Rekl bych, ze drive ci pozdeji se setkani s Policii nikdo nevyhne. I my jsme meli malou perlustraci na C stage Vivat VUT. Se synem jsme odchazeli po precteni napisu k autu a tu nas dojela motorizovana hlidka PCR a hned doklady a co jsme tam u te zdi delali. No zkratka snazili se nas obvinit, ze jsme to tam nasprejovali. Velice brzy pochopili, ze placou na nespravnem hrobecku a odjechali.
  • 0

#27 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 9:13

Až mě jednou taky zbuzerují budu mluvit jinak, ale všehovšudy na mě občasná aktivní přítomnost Policie působí celkem uklidňující m dojmem :)
  • 0

#28 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 9:47

Takhle dopadl Toniczech 7.4.07 na naší keši v Malešicích: http://www.geocachin...&log=y&decrypt=
  • 0
Sylvia999

#29 precek

precek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationPrague

Publikováno 06 srpen 2007 - 10:03

Přidám i svoji trošku do mlejna:
http://www.geocachin...1c-cb05df226de2
Příjemné zpestření nedělního odpoledne to rozhodně nebylo.
  • 0

#30 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 13:09

Vidím, že precek to mel zatím nejtvrdší. Dokonce se divím, že ho nepřetáhli pendrekem. Je tohleto normální? Docela mě ten přístup policie točí. Děláme všechno naprosto legálně a zákony neporušujeme. To zde máme stanné právo, že se v například noci beztrestně nemůžeme pohybovat venku? Podávám to nadneseně, ale zas tak daleko od skutečnosti nejsem. Nejsme prostě ideálními občany, kteří sedí večer co večer u televize a sledují přiblblé seriály nebo chlastají v hospodě. To je asi ten standard a tomu se vymykáme, což je vlastně ten průs.r.
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 14:00

WAV napsal/a:
Vidím, že precek to mel zatím nejtvrdší. Dokonce se divím, že ho nepřetáhli pendrekem. Je tohleto normální? Docela mě ten přístup policie točí. Děláme všechno naprosto legálně a zákony neporušujeme. To zde máme stanné právo, že se v například noci beztrestně nemůžeme pohybovat venku?
Podávám to nadneseně, ale zas tak daleko od skutečnosti nejsem.
Nejsme prostě ideálními občany, kteří sedí večer co večer u televize a sledují přiblblé seriály nebo chlastají v hospodě. To je asi ten standard a tomu se vymykáme, což je vlastně ten průs.r.

no jak napsal zdeněk šmíd - nejpodezřelejší je, když člověk zdanlive bezcilne blouma. jakmile bez pochybnosti pevnym krokem miri s horici pochodni k benzinove pumpe, nikdo si ho ani nevsimne. ;)
  • 0

#32 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 14:11

No me se kdysi stal taky zazitek s Chlupacema to jsem ani nesel cache hledat ale spis kontrolovat uryvek meho write note z cache GC10PRY : FTFko ma necekane novy team v Pardubicich. Je jim Policie CR. Jel jsem se podivat zda uz nekdo jde k me cachi. Nikdo nesel tak ze se podivam zda uz treba neni nekdo zalogovan. Odlovim cache a kdyz ji vytahuji tak vidim policejni auto. Chovam se nenapadne a neutralne (neco jako vlk v Nu Pagadi). Auto pribrzduje a je mi jasne ze budu legitimovan. Taky ze jsem. Bohuzel policista videl i otevreny ukryt cache a tak se pta co ze tam delam. Tak mu ukazuji cache, pravudla, ktera si peclive procita. Policista stale nevi zda mi ma verit ci ne. No a v tu chvili vidim Breberovu postavu jak se k nam blizi. Volam na nej at si nachysta obcanku. Je take legitimovan. Brebera ukazuje policistum listing. Policste jiz odhazuji stud a ptaji se me na detaily zeleznice Pardubice-Chrudim apokecame. Nakonec nam cache povoluji nechat na miste. Vyfotit s nami se ale odmitaji. No zazitek to byl perfektne originalni a nezapomutelny. Pozitivum je ze nyni o cachi vi i Policie CR takze ostatni lovci mohou byt klidnejsi. Presto Obcanky (nemysleno manzelky ci pritelkyne) radsi sebou. Jen nevim jestli si Brebera muze logovat FTF nebo jestli uz byl STF. Zas je pravda ze policiste nelogovali.
  • 0

#33 MerryG

MerryG

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 14:20

Taky mam jeden takovy zazitecek, ale diky me lenosti. http://www.geocachin...a7-f5c5407f6c04 Kes se nachazi tesne u dalnice a neda se k ni dostat jinak nez pesky nebo na kole (musel bych se tam ale s tim kolem nejak dostat), tak jsem to proste riskl a zaparkoval pod mostem a vyhodil blikacky ;). Sice jsem tam nebyl hodinu (jak nekde vyse popisuje tusim ze WAV), ale i tak to bylo neprijemny. Misto toaletaku jsem mel v ruce Tomtoma (pro policisty -"aby mi ho z auta neukradli"). :)
  • 0
Nokia LD 3W Nokia 9500 + Power Navigation 2.0, VlkGPS, TomTom Nokia 6230i + Handy Geocaching 3.5 + Trekbuddy TomTom GO910 + Offroad Navigator

#34 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 15:13

Před znojemským eventem jsme při lovu trochu zabloudili v mistních vinohradech. Svým autem si to tak šinu po cestě, která už pomalu přestává být cestou a dole už vidím, jak na mě čekají policisté. Byl jsem totiž už nějakou záhadou v hraničním pásmu. Odpověď, že jedu z Brna do Znojma, je moc neuspokojila, ale už se mě chystali pustit. Když tu se najednou přiřítil GeoBenedikt. Úplně ignoroval, co mu policisté říkají, rovnou se obrátil na mě se slovy „Už jsi jim to řekl?“ Takže mé dosavadní krycí manévry ztratily smysl, naopak jsme policii začali ještě víc zajímat. Nezbylo než vyjít ven s pravdou, dostali poučení o geocachingu a nakonec nás pustili.
  • 0

#35 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 15:34

Zas bude blbý, až bude nějaký terorista montovat bombu na Žižkovský vysílač, tak to kolemjdoucí policisté přejdou se slovy: toho necháme, určitě zase nějakej cacher :D
  • 0

#36 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 15:52

Perlustrován jsem ještě nebyl, ale přijde mi, že je nějak více v ČR vidět Policie ČR. Což je samozřejmě v pořádku! Třeba v neděli jsem se byl trochu projet a potkal několik hlídek na místech, kde bych to nečekal.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#37 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 10:59

Takže případ je uzavřen. Měl jsem možnost si přečíst celý ten 3stránkový spis a je to téměř tak jak jsem říkal. Někdo z vesnice viděl jak parkuji a vycházím z GPS směrem k lesu a zdálo se mu to podivné, tak to řekl sousedovi z vězeňské služby, ten přes okresní oddělení PČR nechal prověřit moji SPZ. Takže jsem dnes podal tzv vysvětlení, že hraji turistickou hru, jejímž cílem je pohybovat se po určených bodech v terénu a ten konkrétní leží hned vedle zelené turistické stezky vzdálené od věznice 1km. Naprosto je to uspokojilo a omlouvali se, že mě zrželi, ale že takhle je postavený zákon, že musí prověřovat každou hlášku.
  • 0

#38 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 23:10

Konflikt s policií jsem kvůli keším zatím neměl. Jen se správcem kostela v Praze - Petrovicích (GC112G4), který mě vyhmát z okna protějšího domečku, zatímco jsem pročesával terén a ještě navíc blbě parkoval. Jak to tak bývá, myslel že se tam chystám sprejovat a mé verzi o celosvětové hře moc nevěřil. Nicméně zalogovat a odjet mě nechal, takže o.k. WAVe, pokud jde o Preckuv zážitek - myslím, že tohle už tak "zcela legální" neni. Lézt na sloupy VVN by se asi ne(s)mělo. Ani když jsou keše umístěné na soukromém majetku, moc košer to není. Nicméně proti bloumání po louce když keš je někde na mezi ti fakt nemá kdo co říct, i když je to kilák od věznice. Problémy s policií prý byly i na GC10E3D - naštěstí dorazila až ve chvíli, kdy dotyční už byli naskákaní v autě, a moc nechápu jak to - žebřík je zezadu (od lesa), takže vidět na něj je jen z auta jedoucího okolo. No jestli nějakému náhodnému kolemjedoucímu stojí za to, volat na někoho policii...
  • 0

#39 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 21:36

Tak uz jsme na seznamu taky:) Dneska na kesi OD5 Hornbach v Brne. Prikladam log: ...Na miste to vypadalo tak, ze jsme nepredpokladali, ze by nejaky mudla mel zajem tam cache hledat natozpak krast a tak jsme se dvakrat moc pri prozkoumavani terenu neskryvali, a tak se stalo, ze nas nejaky ridic praskl policistovi u Hornbachu s tim, ze se snazime asi most vyhodit do povetri ci co. Kdyz jsme videli prislusnika prichazet, tak jsme si rikali, ze mozna bude lepsi hledat dal, nez panikarit, a zbrkle nekam utikat, cimz bychom akorat dali najevo, ze jsme tam delali neco nekaleho. Tak policista prisel az k nam, zeptal se co tam delame, a kdyz jsme mu vysvetlili, ze si jen tak hrajeme, tak rekl, ze v tom pripade je vse v poradku a odesel. S pomoci baterky jsme tedy pak dal klidne zkontrolovali vsechny mozne ukryty a nic. Nasledoval telefonat autorovi, kteremu jsme popsali extempore s policistou a mezi reci se ho zeptali kde ze presne mame hledat, a pak uz to slo hned. Tezko rict jak autor cache zameroval, ale podle map nam to vychazelo na opacnou stranu (mysleno severojizne). Diky za adrenalinovou cache.
  • 0

#40 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 22:02

Taky přispěju svou troškou do mlýna - ale na rozdíl od některých z vás, mám opačný zážitek - že si mě policie nevšimla, ačkoliv měla :D Byl jsem na Jewish cache. Tato keška se nachází v bezprostřední blízkosti Staronové synagogy. Vydal jsem se ji hledat v době, kdy měly údajně hrozit atentáty na židovské obyvatelstvo. Okolí synagogy bylo obsypáno jak policisty, tak i vojáky se samopaly, a protože mě trochu zlobil signál, ochomítal jsem se tam hodně dlouho . Asi si logicky řeknete, že člověk chodící stále kolem synagogy s navigací v ruce, musí určitě vzbudit pozornost i za normálních okolností. Zde to však bylo v době, kdy se mohla stát potencionálním cílem teroristů a přesto mě míjeli vojáci velmi nevšimavě... Takže být teroristou, už žádná synagoga nestojí B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama