Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa - betaverze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#81 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:04

pepa.z.pocernic napsal/a:
Bookmarky jdou zatím dělat jen na pozici a měřítko, něco jako
http://www.geocachin...&meritko=500000
Časem se to může rozšířit


Vyzkoušel jsem optimální měřítko 350000
Lat/Lon jsou v jakém tvaru (že bych si jako výchozí zadal domovské souřadnice)?
  • 0

#82 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:07

tvar ddd, tj třeba 50.123456
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#83 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:12

A poslední dnešní věcná. Když se u mapky sejde více nicků naráz, bylo by asi třeba, aby se zobrazovalo někde i to aktuální nickname. Ale vývoj je překotný a až se ráno podívám, možná na mapce zjistím i kde je jaký mrak zrovna :D
  • 0

#84 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:13

pepa.z.pocernic napsal/a:
tvar ddd, tj třeba 50.123456


Díky. Nešlo by v tom nastavení uchovat po potvrzení tlačítkem Nastavit i kombinace jaké typy kešek jsem zaškrtnul?
  • 0

#85 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:18

zlicinaci napsal/a:
A poslední dnešní věcná. Když se u mapky sejde více nicků naráz, bylo by asi třeba, aby se zobrazovalo někde i to aktuální nickname.

Tak tomu nějak nerozumim

zlicinaci napsal/a:
Ale vývoj je překotný a až se ráno podívám, možná na mapce zjistím i kde je jaký mrak zrovna :D

Za dnešek už mám oči obtisklý na monitoru a vyvařenej mozek, takže nic takovýho nehrozí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#86 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:27

Dobrá práce! Skoro mám zase chuť rozhýbat své bolavé kosti a vyjít na lov. To znepřesnění je škoda, beztak nejde z mapy souřadnice přečíst a dál zpracovat. Fakt jsou ti groundspeaci praštění, že svý data tak úzkoprse střeží. Kdyby se raději živili poctivě a geocaching měli jen na zábavu jako my všichni...
  • 0

#87 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 21:41

Ach ta moje vyjadřovací schopnost ... prostě všude vpravo skoro nahoře vidím napsáno zlicinaci (jako, že jsem přihlášen) a u mapy to není.
  • 0

#88 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 2:07

Skvělá práce. Jen bych uvítal kdyby i keše měly maximalizaci. A maximalizované by zobrazovaly stránku z gc.com. (Nejlépe printer-friendly verzi (t.j. přidané &pf=y do odkazu).) Sám jsem si něco podobného udělal na soukromé mapě čajoven, která v maximalizované bublině ukazuje stránku ze serveru cajik.paleo.cz. Teda nevím jak to bude s rychlostí, páč se stránky z gc.com někdy načítaj pomalu, a taky nevím jak bude chodit přihlášení, protože ta vnořená stránka možná nedostane svoje sušenky, ale stejně si myslím, že by to stálo alespoň za pokus. Právně by to mělo bejt totéž jako přímej odkaz na danou stránku (taky se zobrazí v nezměněné podobě, a i prohlížeče maj dekorace okolo).
  • 0

#89 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 2:17

Jo a ještě jeden nápad. Líbila by se mi obtížnost přímo v mapě. Akorát nevím jestli se api dá znásilnit k vykreslení několika obrázků přes sebe. Představoval bych si to totiž třeba tak, že by po levé straně ikony byl měřák obtížnosti a po pravé terénu. Prostě sloupeček který by byl tím vyšší (a červenější) čím by byla vyšší obtížnost.
  • 0

#90 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 6:29

ebik napsal/a:
Jo a ještě jeden nápad. Líbila by se mi obtížnost přímo v mapě. Akorát nevím jestli se api dá znásilnit k vykreslení několika obrázků přes sebe. Představoval bych si to totiž třeba tak, že by po levé straně ikony byl měřák obtížnosti a po pravé terénu. Prostě sloupeček který by byl tím vyšší (a červenější) čím by byla vyšší obtížnost.

Abych řek pravdu... technicky nevim nakolik by to znáročnilo zobrazovat další obrázek přes základní ikonku. Pokud by to nebyl problém, tak by to asi šlo.
Pokud by se to ale muselo udělat tak, že by musel bejt obrázek ikonky jenom jeden a mít varianty s ukazately obtížnosti, tak do toho už asi nejdu.
Jenom pro zajímavost. současný stav je 9 ikonek s šesti variantama každé z nich.
Což je 54 ikonek. a s těma ukazatelema by se tohle číslo muselo vynásobit 25 což je 1350 ikonek a do toho bych už fakt nešel.:@
Ale jak řikám, když nebude problém s tím překrytím, tak by to asi šlo.
  • 0

#91 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 20:34

Díky moc za novou mapu! Možná se teď budu hloupě ptát, ale 1) jak se dostanu do seznamu uživatelů? Owner ID jsem do profilu vložil. 2) jak mám zobrazit nenalezené kešky? Mapa je pro mne čistá. I když snížím limit na 50, pořád to hlásí překročen limit. 3) nahrál jsem pomocí GPX své nalezené, mám tam i nějaké zahraniční a u těch se mi nenačetl název, waypoint ano. Na mapě nejsou.
  • 0

#92 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 20:43

1) seznam uživatelů se generuje podle kešek založených v čr. Je to jen malá pomůcka pro ty, co svoje ownerid neznají a nějakou keš založili 2) Limit určuje horní hranici počtu kešek které se ještě zobrazí. Jakmile je počet kešek v aktuálním výřezu větší, než je limit, tak se nic nezobrazuje. je to z toho důvodu, že mapová api nezvládnou najednou zobrazit stovky a tisíce bodů. Takže limit by se měl nastavit podle toko, kolik prohlížeč ještě rozumně zvládne 3) Z gpx nalezených se teď bere jen wpt a datum nálezu, zbytek se bere z databáze českých kešek. Mapa je primárně braná jako mapa keší v čr a jiné se na ní nevyskytují. Je možné, že někdy umožním i zobrazení kompletní mapy nálezů a pak se budou načítat i další potřebné údaje.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#93 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 21:04

česká cachemapa.. zatím skvělá, přehledná, funkční (FF2.0.0.6), dobrá práce. TFTM! Jak často se to bude updatovat ? Vidím že nejnovější cache chybí, nejspíš vlivem betatestingu... Časem se to bude updatovat v reálném čase nebo s nějakým zpožděním ?
  • 0

#94 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 21:39

moravan napsal/a:
1) jak se dostanu do seznamu uživatelů? Owner ID jsem do profilu vložil.


No záleží kterého seznamu. Jestli myslíš ten rozbalovací u mapy, tak ten slouží pouze k vyhledání domácách souřadnic danného kačera. Svoje souřadnice vložíš pravým klikem do mapy (tam kde chceš aby byla ikonka s tvými informacemi).
  • 0

#95 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 12:32

ebik napsal/a:

moravan napsal/a:
1) jak se dostanu do seznamu uživatelů? Owner ID jsem do profilu vložil.


No záleží kterého seznamu. Jestli myslíš ten rozbalovací u mapy, tak ten slouží pouze k vyhledání domácách souřadnic danného kačera. Svoje souřadnice vložíš pravým klikem do mapy (tam kde chceš aby byla ikonka s tvými informacemi).


Přesně to jsem myslel. A už jsem tam. Díky
  • 0

#96 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 23:23

Máte (=má mapa) k dispozici i převod GUID na GCXXXX ? Pak by se dal seznam nalezených vysosat přímo ze stránky my finds, pokud by se keš mohla referovat i pomocí GUID místo GCXXXX. (GUID je to děsný hexadecimální hausnumero v url od listingu keše). [Nějak jsem experimentoval s javaskriptem abych to z gc.com dostal, vygeneroval jsem příliš dotazů po sobě, a gc.com mou ipadresu odstřihl od popisů keší, naštěstí jen dočasně.]
  • 0

#97 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 23:24

:D kyš kyš
  • 0

#98 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 0:28

(Tak už jsem si tam dal timeout: Dobrá věc se podařila a hrubá síla zvítězila. Takže už mám své findy v mapě.) Ještě jedna fíčura, využitelná spíš pro BM než pro PM by se hodila: možnost zobrazit všechny kešě / jen BM / jen PM. A pak aby se dalo nastavit někde do profilu defaultní nastavení mapy.
  • 0

#99 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 5:08

ebik napsal/a:
Máte (=má mapa) k dispozici i převod GUID na GCXXXX ? Pak by se dal seznam nalezených vysosat přímo ze stránky my finds, pokud by se keš mohla referovat i pomocí GUID místo GCXXXX. (GUID je to děsný hexadecimální hausnumero v url od listingu keše).
[Nějak jsem experimentoval s javaskriptem abych to z gc.com dostal, vygeneroval jsem příliš dotazů po sobě, a gc.com mou ipadresu odstřihl od popisů keší, naštěstí jen dočasně.]

V datech je url na cache, která guid obsahuje, takže by se asi dala vypreparovat. Ale v tuhle chvíli se nenačítá
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#100 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2007 - 5:09

ebik napsal/a:
Ještě jedna fíčura, využitelná spíš pro BM než pro PM by se hodila: možnost zobrazit všechny kešě / jen BM / jen PM.
A pak aby se dalo nastavit někde do profilu defaultní nastavení mapy.

V datech odlišení PM/BM není.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama