Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2008


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
301 odpovědí na toto téma

#121 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 10:34

abakus napsal/a:
A jelikož je řazeno podle součtu bodů tak jsou značně diskriminovány fotky, které tam visí krátkou dobu, takže hodnotit jen aktuálních prvních 100 není z mého pohledu v pořádku.

pro toho, komu se může hodit seznam v podle vložení (novější nahoře) http://www.geocachin...&razeni=vlozeni
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#122 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 11:40

pepa.z.pocernic napsal/a:

abakus napsal/a:
A jelikož je řazeno podle součtu bodů tak jsou značně diskriminovány fotky, které tam visí krátkou dobu, takže hodnotit jen aktuálních prvních 100 není z mého pohledu v pořádku.

pro toho, komu se může hodit seznam v podle vložení (novější nahoře) http://www.geocachin...&razeni=vlozeni


Jediné seriozní by bylo zobrazovat fotky podle pořadí vložení a podle autora a dosavadní hodnocení nezobrazovat.
Takhle, pokud někdo jede podle aktuálního pořadí, se spousta lidí nedostane k fotkám zespodu, kde je hodně fotek nahraných později. A jsou tam jen proto, že si je nikdo neprohlédl a neobodoval je.
Za sebe bych nejraději viděl třídění podle autora !!!

A mimochodem, 100x hodnoceno jako bídná je více než několikrát perfektní.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#123 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 11:52

Měnit pravidla ani začínat znova se rozhodně nebude. Pominu-li férovost, už na to není čas. Spíš přemýšlím o tom, že dám uploadu fotek STOP.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#124 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 11:57

Tak aby se zvětšila serióznost hodnocení, tak došlo k těmto změnám: 1) fotky jsou seřazeny podle vložení, nové nahoře 2) není vidět, kolik má která fotka bodů 3) není vidět, kolikrát byla fotka hodnocena třídění podle autorů nebude, pro hodnocení fotky není potřeba Přestaňte už řešit, že je 100x bídné lepší než párktát perfektní. Jsou to jen slova a hodnocení je podle bodů. Navíc když je něco jen párkrát perfektní, tak to znamená, že to zbylá většina za perfektní nepovažuje.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#125 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 12:00

Škoda, že není vidět umístění fotky a počet bodů:-( ale absolutně tento krok chápu...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#126 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 13:23

Takže teď je opravdu vyřešeno. Nezbývá než ohodnotit všech 276 fotek. To jsem zvědavej, kolik lidí to udělá (mám na mysli ty, kteří dosud nehodnotili - pro toho, kdo už má 200 ohodnocených to problém nebude). Myslím si, že kdyby fotek bylo míň, tak by se kromě mě našli i jiní, kteří by hodnotili, ale takhle se na to můžou vykašlat. Škoda.
  • 0

#127 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 13:29

Máš snad nějaký použitelný nápad, jak v téhle situaci postupovat? (Smazat všechny fotky a začít znova imho opravdu není použitelný nápad)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#128 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 13:50

Z diskuze vyplynulo, že do budoucna je potřeba omezit max počet vložených fotek od 1 autora. Možná i to je moc. 3? Byl by problém, aby každý nenasyta (také já v prvná chvíli:o) musel smazat fotky nad počet 3-5 ks? Chápu stanovisko, že někteří autoři mají perfektní (po technické i designové stránce) fotky, ale většina jsme amatéři, s radostně rozsvíceným kukučem při nalezení kešky, rádi fotíme a kalendář by měl nabídnout celé spektum fotek. Těch dokonalých i těch spíše na pobavení a připomenutí krásných chvilek při kejškování. ;);) alespoň tohle já očekávám od kalendáře
  • 0

#129 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:07

abakus napsal/a:
Takže teď je opravdu vyřešeno. Nezbývá než ohodnotit všech 276 fotek. To jsem zvědavej, kolik lidí to udělá (mám na mysli ty, kteří dosud nehodnotili - ...


Jsem v té skupině, co ještě fotky pro kalendář nehodnotili. Na začátku jsem si prohlédl první kousky, ale se vzrůstajícím počtem snímků jsem to již dále neprohlížel. Když si kalendář nebudu objednávat nevím, jestli se mám k výběru fotek, které tam budou, vyjadřovat.
  • 0

#130 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:15

1) Nic bych neomezoval (ani do budoucna), jen bych případně doporučoval. Jsme tu snad vesměs rozumní lidé, ne ? ;) K této situaci možná došlo i proto, že pravidla (doporučení) nebyla předem dána. 2) Jsem ochoten z fleku pár (těch horších) svých fotek smazat. Mám jich v galerii 13. Případně poslat adminům názvy fotografií, které chci smazat. 3) Domnívám se, že podobnou ochotu projeví i ostatní hurá-uploadeři. Možná, že ne všichni, ale většina ano. 4) Příště budu určitě lépe přebírat (domnívám se, že rozumné omezení je někde kolem 5-8 kusů fotek na jednoho člověka)
  • 0
-- Mitah Team --

#131 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:17

Zkusím přes víkend přidat možnost, aby mohl každý smazat svojí fotku. Doufám, že to k něčemu bude, že máte dost soudnosti, abyste vyházeli to co si vymazání zaslouží a že to neskončí prázdnou galerií. Asi tam tedy budou následující opatření: nepůjde smazat fotky s vysokým hodnocením a v galerii bude muset zůstat nějaký minimální počet fotek. Vaše názory?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#132 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:22

tak to ja bych to pro priste omezil moci :). doporuceni mi prijde malo ucinne. on se pak stejne najde nekdo, kdo tam zase posle 30 fotek stylem "treba se neco ujme", strhne dalsi co do te chvile vahali, jestli to maji provest a mame to tady znovu :). neco mezi 5 a 8 mi prijde taky rozumne i dostacujici.
  • 0

#133 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:30

pepa.z.pocernic napsal/a:
Vaše názory?

ja bych se toho moc nebal, ze by to vsichni smazali. spis si myslim, ze umazavat se bude minimalne.
  • 0

#134 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:31

pepa.z.pocernic napsal/a:
Doufám, že to k něčemu bude, že máte dost soudnosti, abyste vyházeli to co si vymazání zaslouží a že to neskončí prázdnou galerií.

Pokud se kvůli téhle debatě někdo urazí a smaže všechno, je to IMHO jeho problém.

pepa.z.pocernic napsal/a:
Asi tam tedy budou následující opatření: nepůjde smazat fotky s vysokým hodnocením a v galerii bude muset zůstat nějaký minimální počet fotek.
Vaše názory?

Tady si nejsem úplně jistý, ale spíš se přikláním k tomu, nijak to neomezovat. Autor fotky má právo smazat i dobře hodnocenou fotku, když bude chtít. Navíc: teď už nepoznám, která fotka má či nemá vysoké hodnocení ;)
  • 0
-- Mitah Team --

#135 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:34

Já bych nerad, aby někomu ruplo v kouli a šlo to zbytečně z extrému do extrému.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#136 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:36

I když se asi tento nápad nebude mnohým líbit, já jsem pro to, aby konečný výběr byl na "autorovi kalendáře" ( GSC Team ?) a ne jen čistě na pořadí v hlasování. Podle mě je třeba, aby někdo soudný vybral fotky logicky a citlivě (samozřejmě by šel "seshora dolů", nebylo by to na jeho libovůli). Tzn aby třeba nebyl v kalendáři dvakrát stejný vláček, akorát jednou stojící jednou jedoucí, aby v zimních týdnech nebyly rozkvetlé louky atd atd.
  • 0

#137 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 14:43

jo a jsem pro navrácení možnosti zobrazení pořadí, přece se nehodnotí "umělecká kvalita fotek" nebo něco takového, to se prostě (zvlášť při tomto systému bodování) nedá. Hlasuje se, které fotky bychom rádi v kalendáři. Tzn je důležitá i možnost upravit své hlasy podle aktuálního umístění , a k tomu je potřba mít možnost vidět fotky ve vzájemných souvislostech. btw já jsem hlasoval tak, že jsem projížděl fotky podle data vložení a bodoval 5-3 ty co se mi líbily, ostatní jsem nechal být. Pak jsem si vyjel žebříček a hlasy upravil tak, aby to odpovídalo mé představě kalendáře.
  • 0

#138 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 15:01

Mozna by to chtelo nejdriv dat termin pro dodani pripadne odmazani fotek, pak teprve s uz uzavrenym poctem obrazku spustit znova pokracovani v hlasovani.
  • 0

#139 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 16:09

Ja jsem se taky dost rozjel, a rad to ostatnim ulehcim, tim ze neco smazu. Bodove hodnoceni by asi mohlo zustat, aby ti co chteji necemu pomoci nebo naopak, meli dostatecnou motivaci i kdyz nebudou hodnotit vsechno. Pro priste jsem pro omezeni na 5-8 fotografii. Jsem presvedcen, ze doporuceni nestaci, muselo by jej potom provazet verejne lyncovani v pripade poruseni a to je myslim lepsi to hned omezit. Omezi se tim zaroven pocet flame diskuzi, ze ten nebo onen jich tam dal vic nez je doporuceno. Pritom svoje fotky povazuji a jiste nejenom ja za dobre, ale hraje v tom roli jiste i to, ze kazdy tu svoji fotku ma spojenu s nejakou vzpominkou, ktera tomu nezavislemu pozorovateli chybi a vidi ji tedy uplne jinyma ocima
  • 0

#140 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 18:21

Jsme pro možnost smazání některých fotek. Máme (ProKesTom) zbytečně moc kandidátů. Jen teď nevím, které jsou jak oblíbené u ostatních - jak už napsal kapitola, mně se líbí některé fotky proto, že jsou s nimi spojeny neopakovatelné zážitky, ale ty jsou fotkou poněkud nesdělitelné. Uvítali bychom proto pro autory informaci, jak jsou které fotky hodnoceny.
  • 0
Sylvia999




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama