Přejít na obsah


Fotka

Skrýšotlač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
742 odpovědí na toto téma

#661 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 9:45

Ako alternativa k skrysotlaci mozete vyskusat MoZiGo
Priklad pouzitia
Instalacka pre registroovanych userov na mozigo webe

Pozna exporty pre Garmin zariadenia od jednoduchych az po Oregon.
- gpx Mapsource /G60csx/,gpx POI,gpx PQ...
Podporuje ActiveSync a priamo exportuje do PDA.
Mobily...
AtdAtd.
Ti ktori sa ho naucili pouzivat vedia preco to je s MoZiGo jednoduchsie:)
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#662 Mesinger

Mesinger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 9:35

Tohoto dne jsem se bál. Na skrýšotlač sem si velice zvykl a používám jej od samého začátku ve spojení s Geogetem do kterého jsem vždy nahrál GPx a s geogetu vygeneroval do Garmina. Navíc ve spojení s Geogetem je možné vytovřit supr statitstiky. Rád bych tedy zůstal u Geogetu, ale teď tedy jak jej nakrmit. Prosím zvládne Mozigo náhradu za skrýšotlač? Případně nemáte radu čím nakrmit Geoget?
  • 0

#663 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 9:40

Mesinger napsal/a:
Tohoto dne jsem se bál. Na skrýšotlač sem si velice zvykl a používám jej od samého začátku ve spojení s Geogetem do kterého jsem vždy nahrál GPx a s geogetu vygeneroval do Garmina. Navíc ve spojení s Geogetem je možné vytovřit supr statitstiky. Rád bych tedy zůstal u Geogetu, ale teď tedy jak jej nakrmit. Prosím zvládne Mozigo náhradu za skrýšotlač? Případně nemáte radu čím nakrmit Geoget?

Než sobikovi napíše "PM plus PQ" :D, tak snad geojarry
  • 0

#664 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 9:42

dr.vota napsal/a:
Než sobikovi napíše "PM plus PQ" :D, tak snad geojarry


sorry, ale já to chtěl taky napsat
  • 0

#665 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 9:48

... Geoget umí pracovat s Geojarry, takže Skrýšotlače ani Moziga netřeba
  • 0

#666 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:13

MoZiGo umí pracovat bez GeoJarry, takže GeoGet ani Skrýšotlač netřeba :D Rozhodnutí je na tobě, co ti bude víc vyhovovat ...
  • 0

#667 Mesinger

Mesinger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:34

Chtěl bych zůstat určitě u Geogetu. Jsem na něj zvyklí a umím v něm statistiky. Koukám na Geojarry a nevypadá to na jednoduché spuštění jako u skrýšotlače. Nalezl jsem na http://mikrom.cz/ind...hp?docs&file=72 .gip soubor. jdu správnou cestou? Neměl by někdo nějaký návod na zprovoznění s Geogetem? Díky
  • 0

#668 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:42

nainstalovat a vyzkoušet, pak se ptej
  • 0

#669 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:49

Pouzivas-li Geoget, je nejprirozenejsi ziskavat data pres PQ nebo pres Geojarry. Pres geojarry stahnes vse, co umi stahnout Skrysotlac nebo Mozigo. navic ma Geojarry pekne integrovane rozhrani do Geogetu. Skrysotlac je na ziskavani dat nestastna volba. Jednak ma primo astronomicke pametove naroky, a navic se Skrysotlacem jsou neustale problemy s importem jeho GPX. neustale generuje do GPX par nestandardnich veci, ktere si vyzaduji specielni osetreni v importnich rutinach Geogetu. je to dost otrava. No a Mozigo - pouzivat jej jen na tahani dat neni moc efektivni. Aby prinesl vyhodu oproti geojarry, musel bys jej pouzivat cele. To by ale znamenalo, ze uteces od otevrene a univerzalni platformy Geogetu k jednoucelovemu udelatku. Nekomu to muze vyhovovat. Ja osobne mam vuci stylu programovani Moziga znacne vyhrady, ale nebudu je tu ventilovat, protoze bych byl nazvan jako zaujaty. ;)
  • 0

#670 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 10:51

Mesinger napsal/a:
Chtěl bych zůstat určitě u Geogetu. Jsem na něj zvyklí a umím v něm statistiky. Koukám na Geojarry a nevypadá to na jednoduché spuštění jako u skrýšotlače. Nalezl jsem na http://mikrom.cz/ind...hp?docs&file=72 .gip soubor. jdu správnou cestou? Neměl by někdo nějaký návod na zprovoznění s Geogetem? Díky


Ten GIP nainstaluj do geogetu, a mas ho tam.

Pouzivani neni az takova veda, jak se mzue zdat. princip je takovy, ze si tam jednou nadefinujes, co a jak chces tahat, a to si pak nechas udelat jako samostatnou ikonku do geogetu, kterou to pak jednoduse spustis, aniz bys uz musel neco nastavovat.

nekolik sikovnych davek na tahani tam mas uz predpripravenych.
  • 0

#671 Mesinger

Mesinger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 11:15

Měl jsem již z dřívějška geojarry stažený (ano právě protože Skrýšotlač padal) a trochu mě překvapil jiný formát. Ale už to vypadá ok. Ikony mám v Geogetu. Tak si stím trochu pohrauju a když tak se zeptám. Díky za ochotu :)
  • 0

#672 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 22:01

Skrýšotlač, konkrétně nová uvolněná verze 0.4.2e (20101227-1043) již opět běhá tak jak má. ;)
  • 0

#673 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 22:59

Doufám, že bude fungovat co nejdéle... I přestože jsem PM, tak používám raději skrýšotlač, protože se mi z něj lépe tiskne listingy.
  • 0

#674 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 0:07

nerekl bych ze to funguje uplne bezchybne .. jednak bych rekl ze nacita kesky krapet dyl .. a hlavne nefunguje filtrovani. i kdyz dam skryt nalezene a moje (ci disabled) .. furt tam jsou.
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#675 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 16:57

mne tiez skrysotlac nenajde vsetky kesky, niektore proste chybaju vo vypise. ale to nie je najhorsie, najhorsie je co vidite na domovskej stranke skrysotlace "Upozornenie: vývoj programu bol ukončený"
  • 0

#676 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 14:59

dema sk napsal/a:na domovskej stranke skrysotlace "Upozornenie: vývoj programu bol ukončený"

Nevím kdy se to tam objevilo, ale tento stav už trvá několik roků. Vývoj (nových věcí) neprobíhá, ale údržba, které zohledňuje změny na gc.com ano.
Chápu, že jo to dost otravné a že se z toho už autor chce vyvázat.
Nadějí snad je, že gc.com publikuje nějaké API. Pak by jedna větší úprava Skrýšotlače mohla vydžet na delší čas.
Výhoda Skrýšotlače je v jednoduchosti uživatelského rozhraní při zajištění potřebných funkcí - a navíc s aktuálními daty. V tom mu programy jako GeoGet nemohou konkurovat (a jejich autoři a zkušení uživatelé s detailní znalostí to nemohou posoudit).
  • 0

#677 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 17:39

Povazuju se za zkuseneho uzivatele GeoGetu s detailni znalosti - a je mi naprosto jasne, v cem je sila Skrysotlace. Taky vim, v cem jsou jeho slabiny. Proto jsem ho jako keser elev pouzival asi tak 14 dni a pak jsem presel na GG, protoze umel to, co jsem od programu chtel ja :). Ale nejsem statisticky vyznamny ve vzorku keseru, protoze jsem si v zivote nevytiskl listing a jedu celou dobu jen paperless. A taky chapu, proc se lidem libi Skrysotlac. Protoze umi to, co od nej ocekavaji. GeoGet, GSAK i MoZiGo a dalsi podobny programy jsou slozity. Ano. Ale ono to kesovani je vlastne docela slozita problematika, tak se neni cemu divit. Mimochodem, mrknete na GC Tour doplnek pro Firefox (Greasemonkey). Skoro mi prijde, ze dokaze Skrysotlac, co do ziskavani dat, slusne suplovat. A je jeste o fous jednodussi.
  • 0

#678 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:31

medwyn_cz napsal/a:
Mimochodem, mrknete na GC Tour doplnek pro Firefox (Greasemonkey). Skoro mi prijde, ze dokaze Skrysotlac, co do ziskavani dat, slusne suplovat. A je jeste o fous jednodussi.


Díky moc za tip v hodině dvanácté, na první vyzkoušení vypadá velmi schopně, přesto jednoduše, snad projde i praktickou zkouškou spolupráce s PocketDrakem, to by byly druhé Vánoce!B)
  • 0

#679 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:53

No, zrovna na spojeni s pocketdrakem bych sahnul po tom geogetu. Preci jen mi prijde lepsi si syslit data v pocitaci a pak jen zkopirovat databazi a kaslat na import v PD, nez to syslit v PD a strachovat se, kdy se mi ta databaze v PDA zblazni.
  • 0

#680 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 21:29

HaLuMa napsal/a:
No, zrovna na spojeni s pocketdrakem bych sahnul po tom geogetu.


Skamarádit se s GeoGetem mám jako prvořadý dlouhodobý úkol, čestný kačerský:P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama