Přejít na obsah


Fotka

GSAK a práce s ním


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
342 odpovědí na toto téma

#121 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 10:52

Urcite se podivej jestli mas posledni verzi. Pak me napada, ze by mohl byt problem v tom, ze ti v Oregonu zustava geocache_visit.txt, v makru je moznost ho nechat smazat a zaroven zaarchivovat, doporucuju. Vic me toho nenapada, ale taky se mi to asi dvakrat stalo, ale cim to bylo sem nevypatral, protoze se to pak neopakovalo.
  • 0

#122 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 11:15

QuoX napsal/a:
Problem je ten ze mi tam zacnou padat stare nalezy klidne i mesic stare, a absolutne netusim jak se toho zbavit


To znám. Sice tohle makro používám jenom pro označení nalezených keší (jenom bod 1. Import from GPSr), ale asi znám odpověď.

V makru (verze 1.1.31) na řádce 481 jsem vyloučil nalezené keše:
CASE $OutputStatus = "Found it" and $d_Found = FALSE

Pak jsem ještě zakomentoval řádky 710 a 711, ale teď narychlo fakt nevím, proč - to zkus až, kdyby to blblo.
#ELSE
#$NoteText = $NoteText + $_NewLine  + "!@$OutputDateTime@!" + $_NewLine

  • 0

#123 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 11:57

Crocky napsal/a:

QuoX napsal/a:
Problem je ten ze mi tam zacnou padat stare nalezy klidne i mesic stare, a absolutne netusim jak se toho zbavit


To znám. Sice tohle makro používám jenom pro označení nalezených keší (jenom bod 1. Import from GPSr), ale asi znám odpověď.

V makru (verze 1.1.31) na řádce 481 jsem vyloučil nalezené keše:
CASE $OutputStatus = "Found it" and $d_Found = FALSE

Pak jsem ještě zakomentoval řádky 710 a 711, ale teď narychlo fakt nevím, proč - to zkus až, kdyby to blblo.
#ELSE
#$NoteText = $NoteText + $_NewLine  + "!@$OutputDateTime@!" + $_NewLine


wow ... kdybych tem znakum aspon trosku rozumnel :-D no zkusim se na to doma podivat... ;-) kdytak te budu otravovat pmkama, jinak dela mi to opravdu porad, i prestoze si promazavam fieldnotes ( geocache_visits.txt) tak nevim zkusim promazat to makro...
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#124 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 16:20

hmmm to bych se mohl rovnou zeptat, na co to zamykani v GSAKu je ;-) jaky to ma smysl... ;-) to jakoze mi to neprepisuje zmeny ownera???


Zamykání „zmrazí” aktuální stav cachešky (listing, logy, atributy,...). Pro svoje nalezené mám samostatnou databázi tvořenou jen z MFPQ (rychleji se pak generují statistiky), ve které mám dříve nalezené cachešky zamčené (ono se dá i při importu nastavit, co všechno se má z daného PQ použít, ale jistota je jistota). Občas se totiž mění obtížnost, velikost, owner, typ a podobně a pro statistiky chci mít stav z doby mého nálezu
  • 0

#125 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 16:44

rsc_cz napsal/a:

hmmm to bych se mohl rovnou zeptat, na co to zamykani v GSAKu je ;-) jaky to ma smysl... ;-) to jakoze mi to neprepisuje zmeny ownera???


Zamykání „zmrazí” aktuální stav cachešky (listing, logy, atributy,...). Pro svoje nalezené mám samostatnou databázi tvořenou jen z MFPQ (rychleji se pak generují statistiky), ve které mám dříve nalezené cachešky zamčené (ono se dá i při importu nastavit, co všechno se má z daného PQ použít, ale jistota je jistota). Občas se totiž mění obtížnost, velikost, owner, typ a podobně a pro statistiky chci mít stav z doby mého nálezu


Jak to resis s archivovanyma keskama? Prijde mi zajimava informace kolik kesi je jiz archivovano z toho co sem ulovil.
  • 0

#126 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 19:11

Archivované cachešky v nalezených nijak neřeším (a není problém status jakýchkoli cachešek ve výběru zaktualizovat pomocí makra). Pokud by mě to zajímalo, řešil bych to přes nastavení imortu GPX (předpokladem je samostatná databáze pro nalezené cachešky). V nastavení importu GPX je vpravo dole volba "Lock fields" ve které se zatrhne všechno kromě "§d_Archived", takže nové cachešky se přidají s kompletními informacemi (zatím v databázi nejsou, takže není co aktualizovat) a u starých se zaktualizuje jen to, co je povolené (tedy nezatržené). Pomocí tlačítka "Save" si tohle nastavení můžeš uložit a používat ho na MFPQ a jiné nastavení na normální PQ
  • 0

#127 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 10:56

Tak jsem koukal do toho makra a zrejme mma uz jinou verzi, ty radky vubec nesedi :-( tzn ze absolutne netusim co a jak prepsat... Co se tyce toho ze mi to tam sype porad kesky jiz nalezene, tak mazu FN v garminovy, archuvuju, promazavam filtr, zamykam nalezene kese a porad mi to sype kesky jiz zalogovane :-(
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#128 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 11:12

QuoX napsal/a:
Tak jsem koukal do toho makra a zrejme mma uz jinou verzi, ty radky vubec nesedi :-(

No já mám toto makro:
http://gsak.net/boar...=0
  • 0

#129 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 11:30

Crocky napsal/a:

QuoX napsal/a:
Tak jsem koukal do toho makra a zrejme mma uz jinou verzi, ty radky vubec nesedi :-(

No já mám toto makro:
http://gsak.net/boar...=0

no a s tim mam prave problem... zkousim jak toto tak Betu a oboje mi blbne a uplne stejne...
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#130 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 15:54

Cau, poradil byste mi nekdo jak z GSAKu dostat nejakym makrem google mapu, kde bych mel vsechny body ktere si vyberu napr. filtrem?
  • 0

#131 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 16:40

kvapa napsal/a:
Cau, poradil byste mi nekdo jak z GSAKu dostat nejakym makrem google mapu, kde bych mel vsechny body ktere si vyberu napr. filtrem?


Tohle makro:

http://www.geocachin...2346&rowstart=0

ti udelam google mapy kolem vybranych bodu.
  • 0

#132 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 18:41

A nemyslel spiš Kvapa něco jineho a to že se mi vybrane kešky zobrazi na google mapě?
Pokud ano tak si najdi makro: myGMEv3 na strankach Gsaku

  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#133 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:04

Diky kluci, tak abych to upresnil. Obe makra znam a pouzivam, ale neni to prave to co jsem si predstavoval. Ja bych chtel, aby se mi zobrazila google mapa stejna jako se zobrazuje pro nahledu jednotlive kese (dvojklik na radku s kesi a pak vyber tlacitkem show full map) tj. s waypointy atd. Neco jako myGMEv3, ale s waypointy.
  • 0

#134 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:58

kvapa napsal/a:
Neco jako myGMEv3, ale s waypointy.

Jako toto?

Přiložené miniatury

  • mapa.png

  • 0

#135 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:00

2 crocky. Ano. Toto.
  • 0

#136 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:17

Tak to, co vidíš, je malinko upravená mapa "vykradená" z Geogetu + exportní makro pro GSAK (vzniklé taky z nějakých cizích prehistorických maker). Můžu Ti to poslat, máš-li zájem (ale až večer, teď musím pracovat :) )
  • 0

#137 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:24

Mel bych zajem o verzi pro GSAK, poslal jsem Ti email. Diky.
  • 0

#138 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 11:02

Crocky napsal/a:
Tak to, co vidíš, je malinko upravená mapa "vykradená" z Geogetu + exportní makro pro GSAK (vzniklé taky z nějakých cizích prehistorických maker). Můžu Ti to poslat, máš-li zájem (ale až večer, teď musím pracovat :) )


To nevypadá špatně měl bych taky zájem.
  • 0

#139 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 11:03

Tez bych me zajem....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#140 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 11:16

Taky mám zájem
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama