Přejít na obsah


Fotka

Zasloužilý geocacher vzorem - zklamání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
80 odpovědí na toto téma

#21 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:55

edemsi napsal/a:
Konečně někdo narazil !


Cetl jsi Pavlovo vyjadreni k jeho "hruznemu" cinu? Rekl bych, ze se bavil lepe, nez ja nad ctenim tohoto vlakna.

edemsi napsal/a:
Proto já své neuvádím ......


Zrovna nedavno jsem se setkal s tim, ze jsem byl narcen z honu za body, po korespondenci s autorem jsme si to vysvetlili a dostali jsme se ke zvlastnimu zaveru, ze kazdy autor je rad, kdyz se na jeho kesce objevi log, ve kterem je neco napsano, ne jenom : "Nalezeno.", je to takova odmena za autorovu starost o kesku a pokud se keska ztrati a s ni papirovy logbook, tak je to jako by vubec nezila, tedy pokud by si vsichni "nehonili" body.

Petr z ATIP
  • 0

#22 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 7:59

PaBa napsal/a:
Jinak kesi tohoto typu mam 'nalezeno' asi 6 nebo 7 (vcetne tech dnesnich ctyr), takze to opravdu statisticky nema zadny vyznam...

Takže vlastně když jdu tisíckrát do supermarketu a vše poctivě zaplatím, jen jednou nebo dvakrát si vezmu do kapsy žvejkačku, statisticky to opravdu nemá žádný význam a vlastně vůbec o nic nejde. V tu chvili mi to totiž udelalo docela radost. Spis to ukazuje na opravdovou 'uchylku' - nakupování za kazdych podminek. A když mě u toho někdo nachytá - musím se s tím naučit žít...:P

Podobnost čistě náhodná, ale jinak - úžasný vysvětlení, že? :o
  • 0

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:11

Pitrus napsal/a:

PaBa napsal/a:
Jinak kesi tohoto typu mam 'nalezeno' asi 6 nebo 7 (vcetne tech dnesnich ctyr), takze to opravdu statisticky nema zadny vyznam...

Takže vlastně když jdu tisíckrát do supermarketu a vše poctivě zaplatím, jen jednou nebo dvakrát si vezmu do kapsy žvejkačku, statisticky to opravdu nemá žádný význam a vlastně vůbec o nic nejde. V tu chvili mi to totiž udelalo docela radost. Spis to ukazuje na opravdovou 'uchylku' - nakupování za kazdych podminek. A když mě u toho někdo nachytá - musím se s tím naučit žít...:P

Podobnost čistě náhodná, ale jinak - úžasný vysvětlení, že? :o


Máš v tom trochu zmatek :-)

Kdyby jste nechápali geocaching jako přesně měřitelné závody, ale především jako zábavnou hru, tak tu nebudeme stále řešit takovéhle kraviny.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:13

Přestaňte už prosím magořit.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#25 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:15

Pitrus napsal/a:
Takže vlastně když jdu tisíckrát do supermarketu a vše poctivě zaplatím, jen jednou nebo dvakrát si vezmu do kapsy žvejkačku, statisticky to opravdu nemá žádný význam a vlastně vůbec o nic nejde.

Tak tohle tvoje prirovnani je nejak nad moje intelektualni schopnosti. Muzes mi vysvetlit, jakou zvejkacku jsem to vlastne ukrad?

Podobnost čistě náhodná, ale jinak - úžasný vysvětlení, že? :o

Podobnost naprosto nesmyslna. Splnil jsem podminku logu, o zadny podvod (jak tady uz parkrat zaznelo) se nejedna...

edemsi napsal/a:
Mimo to už zde i někdo tvrdil že kontroloval zápisy v logobloku s internetem a dost se divil.Proč to nezkusíte i vy ostaní majitelé pokladů ,možná budem přepisovat dějiny Českého geocachingu!!

Neni nic jednodussiho - muzes vyrazit a moje logy zkontrolovat :D:D! Kdyz najdes kes, kde jsem podvadel, mas u me zvejkacku ;)!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:17

Pitrus napsal/a:
.... Podobnost čistě náhodná, ale jinak - úžasný vysvětlení, že? :o

achoje, podobnost absolutne zadna, natoz nahodna. hele, kde se vlastne neco rozdava za nashromazdene body, ze jsi pavla narknul z kradeze. :)
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:28

kolombo napsal/a:
Kdyby jste nechápali geocaching jako přesně měřitelné závody, ale především jako zábavnou hru, tak tu nebudeme stále řešit takovéhle kraviny.

Tak, tak.
Ono hlavně nejúchylnější je mít za vzor člověka s x tisícema nalezených cachí jenom kvůli těm x tisícům nalezeným cachí. To je pak těžký. :D
A nechte si proboha příměry se žvejkačkama. :o
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:30

edemsi napsal/a:Mimo to už zde i někdo tvrdil že kontroloval zápisy v logobloku s internetem a dost se divil.Proč to nezkusíte i vy ostaní majitelé pokladů ,možná budem přepisovat dějiny Českého geocachingu!!:(


mno to ja jsem ted koukal na jeden logbook a dost jsem se divil. hruzostrasna vec. zkontroloval jsem to radsi s internetem a porad jsem se divil. strasne, neuveritelne, poburujici, proc to ti lide delaji? normalne v jednom mediu nekolik zaznamu o navsteve bylo a v druhem ne.

jo aby nebyla mylka - tech nekolik logu bylo v papiru ale uz ne na internetu :D

PREPISTE DEJINY! JSOU MEZI NAMI TACI, CO UZ TOHO NALEZLI A NIKDO TO NEVI! :D

(btw to ze nekdo neloguje na netu je skoda hlavne pro majitele, ktery tim nedostane zpravu o nalezitelnosti kese)
  • 0

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:33

alkes napsal/a:
A nechte si proboha příměry se žvejkačkama. :o


jo, zvolte si treba bonbony nebo cokoladovy tycinky! ale vopovazte se zatahovat do toho nevinne zvykacky! ;)

sorry michale, mne to proste nedalo :D
  • 0

#30 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:34

ja na ty fora vazne nebudu chodit, jsem sem po par dnech vlezl a zas mizim..... takovyto tlachy nemam cas cist musim lovit trabant
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:37

adp. napsal/a:
ja na ty fora vazne nebudu chodit, jsem sem po par dnech vlezl a zas mizim.....
takovyto tlachy nemam cas cist
musim lovit trabant

ja se nahodou dneska bavim. :)

jo a az ho chytis, posli mi emailem tu fotku, at muzu taky zalogovat
  • 0

#32 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:40

edemsi napsal/a:
Proto já své neuvádím klidně si myslete že jsem začátečník dělám to jen a jen pro svoji radost.

To nelogování je podle mně docela hloupé. Patří tak trochu k základní slušnosti sdělit autorovi aspoň svou návštěvu, aby věděl, kolik má ještě místa v logbooku, aby věděl, že cache je v pořádku, aby věděl, že někdo má vůbec zájem ji hledat a třeba se mu líbí, nebo i nelíbí a pak se to dá napravit.
Vždyť zakladatelé cachí to také dělají pro radost a ta pramení právě z hezkých logů, nebo aspoň nějakých logů, nehledě na to, že kdyby to dělali tak jako ty všichni nebo aspoň nezanedbatelná část, tak v tom bude šílený bordel. Když už bereš, zkus taky prosím za odměnu něco dávat, jinak třeba časem nebude co brát (ani "jen a jen pro vlastní radost" ).
  • 0

#33 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:46

Počkat, já tomu nerozumím :(! Například ten trabant: to už neplatí, že že log je platný, jen pokud je zapsán jak na netu, tak i v papírovém logbooku na místě :o???
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:51

Dain & Olik napsal/a:
jo, zvolte si treba bonbony nebo cokoladovy tycinky! ale vopovazte se zatahovat do toho nevinne zvykacky! ;)

Hehe, na čokoládu mi ale nešahej, pro tu bych klidně i objel všechny pražské microcache autem. :D:D:D
Btw. Jsou opravdu žvýkačky tak neviné, jak se tváří? Není Dáin jídelní rasista? Co na to uklízečky ze základní školy? A co na to LaLu alias Mirek Dušín? :)
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:52

jessie.r napsal/a:
Počkat, já tomu nerozumím :(! Například ten trabant: to už neplatí, že že log je platný, jen pokud je zapsán jak na netu, tak i v papírovém logbooku na místě :o???

No ono to vypadá, že žádný papírový logbook na místě není a nikdy nebyl... takže asi tak.
edit: Asi blbost, sorry za dezinformaci.
  • 0

#36 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:54

Vše (včetně podobných debat na fórech) je dáno tím, že někdo poměřuje něčí počty found-it logů s jinými (že by svými? ;)). Kdyby tato možnost nebyla - koho by to pak trápilo, že někdo loguje jen v listingu na netu? Bohužel dost dobře nejde (většina si to ani nepřeje) v tomto zavedeném systému nepočítat found-it logy, ale někdy si říkám, že kdyby se počty nálezů v jakékoli bodové podobě opravdu neregistrovaly, byl by hned klid. ;) A místo aby se někdo snažil (občas včetně mne :D ) za den uhnat 11 rychlých keší, vybere si jednu dvě, ze kterých si odnese zřejmě daleko trvalejší zážitky. Jenže psychologický efekt bodů, statistiky nálezů a blízkost nejbližšího kulatého čísla statistiky bývá pro mnohé až příliš silný... a i proto se pak musí řešit, zda virtuální found-it na virtuálkách je správný, nebo ne, i proto za poslední rok přibylo mnohonásobně logů na městských rychlokeších, zatímco na těch výletních, jen pár km od velkoměsta, found logy spíše stagnují. A to i přes to, jak mnohonásobně vzrostl počet cacherů v ČR. I to ukazuje, jakým směrem se geocaching postupně vydává - stoupá význam statistik a počtu bodů, příbývá víc geo-hráčů, než geo-výletníků a geo-turistů ;)
  • 0

#37 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:56

Já naopak na tohle fórum chodím ráda. Kde už se člověk má pobavit, když v televizi dávají samé hlouposti. A teď jdu lovit trabanta :D:D:D
  • 0
Sylvia999

#38 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:57

alkes napsal/a:

jessie.r napsal/a:
Počkat, já tomu nerozumím :(! Například ten trabant: to už neplatí, že že log je platný, jen pokud je zapsán jak na netu, tak i v papírovém logbooku na místě :o???

No ono to vypadá, že žádný papírový logbook na místě není a nikdy nebyl... takže asi tak.


Aha, tak to jo, já jsem tam viděla značku micro a nějakou nápovědu (německy moc neumím), tak jsem myslela, že tam něco je... Díky!
  • 0

#39 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 8:57

Sakris lidi, dyk my tu webcamku uplne zavarime:):):)
  • 0

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2007 - 9:02

jessie.r napsal/a:
Aha, tak to jo, já jsem tam viděla značku micro a nějakou nápovědu (německy moc neumím), tak jsem myslela, že tam něco je... Díky!

I když, z nápovědy to vypadá, že tam něco je, tak nevím, třeba jsem to taky špatně pochopil.
edit: Jo urcite tam je, takze se omlouvám za dezinformaci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama