Přejít na obsah


Fotka

Zasloužilý geocacher vzorem - zklamání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
80 odpovědí na toto téma

#61 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:05

Dain & Olik napsal/a:
vsichni kdo zakladaji v praze a prilehlem okoli totiž povinne fasuji paba razitko :)


PaBa má razítko? Vždy jsem viděl jen log psaný tužkou :D Naposledy včera :D

Teď vážně. Diskuze se opět sklouzla trochu jinam. Chtěl jsem hlavně vyvolat obecnou diskuzi, ze které bych se dozvěděl názory ostatních jak k takovým logům přistupují oni. Nešlo mi o to zde někoho napadat nebo ho urážet. Jak kdo "hraje" je každého věc. Vlákno jsem zakládal včera večer. Po přečetení diskuze se i díky prvnímu příspěvku PaBy trochu můj pohled na celou věc změnil. Pokud se na to totiž podívám z jiného pohledu, proč to nebrat jako druh mysterky při které je potřeba něco zjistit a za to můžete zalogovat. Ano, každý tuto hru hraje a cítí jinak. Vše bylo samozřejmě v rámci psaných pravidel.
To že posuzuju "vzor" podle bodů je asi první logické měřítko. Ale neni jediné. Jak jinak chcete stanovit "kvalitu" kačera při současném stavu pravidel? Kromě toho (jak jsem uvedl už na začátku) posuzuju každého kačera i podle založených keší (PaBovi computer u mě patří taky mezi top, jen ten čas na ně...), ale i podle osobních setkání (zatím málo), případně z diskuzí zde (s nadhledem). Takže nejde jen o body, ale i o body.
Děkuju tímto všem co přispěli do této diskuze se svým názorem.
  • 0

#62 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:28

LaLu Team napsal/a:
Teď vážně. Diskuze se opět sklouzla trochu jinam.

Se nediv. Na vyvolání flamu tady stačí už jenom sousloví "zasloužilý geocacher". Navíc když to flákneš přímo do předmětu a doprovodíš lehce emotivním obsahem textu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#63 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:34

JarMar napsal/a:
To: PaBe
No, přeber si to jak chceš. Ale faktem je že v očích poctivých kačerů jsi klesl na ceně. A tady tím "kopáním" kolem sebe to určitě nespravíš. A jestli je ti to jedno jak píšeš, tak nevím proč tedy odpovídáš. ;)


Proboha!! Co to tady plácáš? Haggaeus hned na začátku napsal, že to jsou starší kešky, které dožívají po přesunutí tohoto typu na waymarking. Podmínky logu byly splněny, tečka.
Taky jsem si jednu takovou odlovil, aniž bych tam byl. Dál jsem se nesnažil, ale po této diskuzi se na ně opět podívám.
Co potom třeba tahle GC55A5 a to byla traditional a co bookmarky, v nichž je: Armchair Caches, Couch caches, Rainy day caches?
Nesnaž se být papežtější než papež!

Je to pořád dokola. Někomu nepřijdou dost hodnotné drive-in, městské mikro. Pro někoho je obyč tradicionálka příliš jednoduchá. Někoho pohoršuje, že jiný ulovil 30 keší za den ("Vždyť to není možné") atd. atp.
Koukni na profily těchto cacherů http://www.cachersta.../Rank1-125.html Taky mi to přijde divné. No a co? Každý si s GC dělá zábavu, jak mu vyhovuje a v rámci pravidel.
  • 0

#64 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:37

Není to zločin, ale úplně férové to také není. Kdyby to tady LaLu nezmínil tak také budu čubrnět jak jsi šikovný kačer s tolika nálezy. Ani tvoje vysvětlení že jsi takto odlovil pouze 6 keší už nezní příliš věrohodně. Proč jsi to alespoň nezmínil v lozích když jsi to myslel zak nevinně?


Kdyby nešlo o "hov...", tak se podobná osočení v některých společenstvích řeší pořádnou fackou... Obvinit Pavla bez důkazů z podvodů - to chce hodně velké ego a silný žaludek. Je z nás sice největší geoblázen a kandidát na prezidentské apartmá :) v pavilonu 22 UPL Bohnice, ale je to taky poctivej chlap a za jeho logy klidně dám ruku do ohně. Asi ho osobně neznáš, to je jediná omluva... Dále to nebudu rozpitvávat, je mi z mnohých příspěvků v tomto vláknu na blití :@:@.

PS: Pokud by jsi chtěl zkontrolovat naše nálezy, zda si náhodou nepřipisujeme body keší které jsme nenavštívili, vůbec nám to nevadí. Za každý nalezený podvodný bod si ze statistiky škrtnem 100 jiných nálezů a Tobě dáme 1000 Kč brutto per point.

PPS: O "gaučových" keších toho moc nevím, kdysi (2004?) jsme "ulovili" jednu google-mysterku v Maine, která tak byla přímo koncipována a tím to skončilo - také preferujeme reálné keše. Ale teď si jdu ležíc doma s chřipkou s chutí zalovit Trabiho...
  • 0

#65 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:52

Uz jsem to napsal jednou, ze sem nepolezu a zase jsem si to precetl. Tfuj tajksl. Dete do haje s takovejma pitchovinama. Proc porad nekoho chcete porovnavat, porad se radit, jestli uznavat tohle, ci ono. Plne souhlasim s Dorkim, Plajfamilakem a ostatnimi, co tyhle ankety povazuji za blbost. Pepo a Choze, je mi vazne lito vasi prace. Ale uz se opravdu nebudu prihlasovat. Bohuzel se z toho stava zumpa. Zast a nevim proc zavist se tu resi snad kazdy den.
  • 0

#66 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 12:56

LaLu Team napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
vsichni kdo zakladaji v praze a prilehlem okoli totiž povinne fasuji paba razitko :)


PaBa má razítko? Vždy jsem viděl jen log psaný tužkou :D Naposledy včera :D


mival razitko stejne jako avatar. asi ho ztratil pri sprintu na dalsi ftf :)
  • 0

#67 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:05

co dodat? ;)
  • 0

#68 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:06

PaBa má razítko? Vždy jsem viděl jen log psaný tužkou :D Naposledy včera :D

mival razitko stejne jako avatar. asi ho ztratil pri sprintu na dalsi ftf :)

Razitko mam, ale do logbooku ho davam opravdu jen vyjimecne :D !
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#69 MerryG

MerryG

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:07

Myslím, že tímto vláknem jste udělali perfektní reklamu starým virtuálkám, o kterých mnoho z nás nic nevědělo. Tipuju, že na výše zmíněných keších přibude mnoho logů z české republiky (včetně mých). Je spousta způsobů jak lovit keše a googlení je jedním z regulerních způsobů (k výsledným souřadnicím mnoha mysterek se ani jinak přijít nedá). Pokud jsou splněny podmínky logu, není se proč stydět logovat. Pokud není v listingu majitelem keše výslovně žádána fyzická přítomnost na místě, nevidím na tom nic špatného. Cíl geocachingu - zábava - je naplněn. Podle mého názoru udělá majiteli keše i takový log z ČR radost už jen proto, že vidí zájem o svůj (byť virtuální) výtvor.
  • 0
Nokia LD 3W Nokia 9500 + Power Navigation 2.0, VlkGPS, TomTom Nokia 6230i + Handy Geocaching 3.5 + Trekbuddy TomTom GO910 + Offroad Navigator

#70 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:10

Tak koukam na ty kese co se tady na ne vsude odkazuje a vypada, ze tam dnes pribude peknych par logu z Ceska:) Vzory v geocachingu nemam a zadne nepotrebuji, pred kesovanim se nemodlim, nejim bobule ani se neprodavam dablu, ani tu blbou kristalovou kouli nemam. A ze si nekdo virtualne zaletel do statu odlovit kesku je mi skutecne, ale skutecne ukradeny (v pripade, ze mi nebude vykladat jak to tam bylo pekny).
  • 0

#71 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:13

Teď mi volala sama paní Věra, ať už to vlákno konečně zamknu, jinak se postará o ukončení provozu celého serveru. Podařilo se mi ji ukecat, že můžu počkat na vyjádření Mitáka k tématu, potom ale už musím vlákno opravdu zamknout :D.
  • 0

#72 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:20

PLAJ family napsal/a:
Je to pořád dokola. Někomu nepřijdou dost hodnotné drive-in, městské mikro. Pro někoho je obyč tradicionálka příliš jednoduchá. Někoho pohoršuje, že jiný ulovil 30 keší za den ("Vždyť to není možné") atd. atp.
Koukni na profily těchto cacherů http://www.cachersta.../Rank1-125.html Taky mi to přijde divné. No a co? Každý si s GC dělá zábavu, jak mu vyhovuje a v rámci pravidel.


Do kamene tesat!
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#73 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:37

jessie.r napsal/a:

alkes napsal/a:

jessie.r napsal/a:
Počkat, já tomu nerozumím :(! Například ten trabant: to už neplatí, že že log je platný, jen pokud je zapsán jak na netu, tak i v papírovém logbooku na místě :o???

No ono to vypadá, že žádný papírový logbook na místě není a nikdy nebyl... takže asi tak.


Aha, tak to jo, já jsem tam viděla značku micro a nějakou nápovědu (německy moc neumím), tak jsem myslela, že tam něco je... Díky!


Pochopitelně že tam na Trabi mikro je, akorát že mnozí logující tento fakt "poctivě" ignorují...

A mimochodem, mě se přirovnání k supermarketu docela líbilo, ale napadají mě i přirovnání polopatičtější....... když podvedete svoji drahou polovičku a budete argumentovat tím, že to bylo vlastně jen jednou,... že se o nic nejedná..... a že to vlastně ani nebyl podvod, asi taky vzájemně změníte na řadu věcí názor B)

Naštěstí jsme tu na GC sami za sebe, tak že je mi, kdo si co loguje, upřímně fuk, stejně jako jestli někdo místo práce na poradě kešuje...
  • 0

#74 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 13:42

Jo tak ona je tam skutečně fyzická mikroschrána?:) V tom případě svůj log samozřejmě mažu.
  • 0

#75 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 14:09

To: PLAJ, Dorcadion Píšete pěkně, ale trošku mimo mísu. Já pouze raguji na téma s názvem: "Zasloužilý geocacher vzorem - zklamání". Kde se řeší gaučový odlov keší bez vlastní přítomnosti na místě a nikoli městské mikro nebo kontrola nálezů ostatních. Tak nevím proč mě napadáte za něco co jsem nenapsal.
  • 0

#76 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 14:35

JarMar napsal/a:
To: PLAJ, Dorcadion
Píšete pěkně, ale trošku mimo mísu. Já pouze raguji na téma s názvem: "Zasloužilý geocacher vzorem - zklamání". Kde se řeší gaučový odlov keší bez vlastní přítomnosti na místě a nikoli městské mikro nebo kontrola nálezů ostatních. Tak nevím proč mě napadáte za něco co jsem nenapsal.

Tentokrát píšeš mimo mísu ty. Přečti si také můj 1. a 2. odstavec, ne jen ten poslední! V tom 3. jsem dával příklad toho, jak se tu řeší stále dokola to samé.;)

Howgh! Žádám o zammčení tohoto vlákna. Samozřejmě až po Mitákově vyjádření k tématu. :D Jen doufám, že není na delší dobu někde na bezinternetovém místě, třeba v těch Bohnicích, kam ostatně patříme všichni. :D:D
btw: my už to máme zamluvené jinde http://www.geocachin...6790#post_46790
  • 0

#77 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 16:46

Zrovna jsem se vrátila ze školy a vidím, jak se to tady od rána rozrostlo o příspěvky. Mám za to, že máte oseděné zadky a raději byste měli jít ma kešku a jestli to kvůli tmě, vzdálenosti nebo počasí nejde, řešte nebo vymýšlejte nějakou mysterku nebo tak, místo tohohle mlácení prázdné slámy.
  • 0

#78 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 18:21

Jitka_F napsal/a:
Mám za to, že máte oseděné zadky a raději byste měli jít na kešku

Jitka to trefila a tak necekejte na Mitaka a tohle vlakno ukoncete.:o
  • 0

#79 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 20:44

JarMar napsal/a:
To: PaBe
No, přeber si to jak chceš. Ale faktem je že v očích poctivých kačerů jsi klesl na ceně. ;)


Mrzi me, ze nejsem poctivy kacer, kdyz u me PaBa nikterak neklesl. Naopak kdyz postupem casu zjistuji co ma za sebou, nejenom v geocachingu, tak u me stoupa. Jsem ja to, ale hlupak.:(

Howgh ...
  • 0

#80 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2007 - 21:10

Už rok beru streroidy na bystření mysli, prý po nich budu kešovat jako blázen. Pokoutní prodejci slibovali i třicet mystery krabic za den. Stejně nezabíraj, nechcete je někdo? :D :D :D Doufám, že nebude geodopingová kontrola, to bych přišel o body a o čest.....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama