Přejít na obsah


Fotka

PDA - nouzové dobíjení v terénu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#161 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 8:48

melo by to fungovat (a v mem pripade take funguje) i s nabijecimi (NiMH). Bezne maji napeti kolem 1,25V, plne nabite i vic. Navic baterka v telefonu ma vetsinou 3,7V a tak ma vstupni menic celkem rezervu a mel by si poradit i s napetim lehce nizsim. 6V z alkalickych baterii by pro nej taktez nemel byt problem, pokud je aspon trosku solidne navrzeny.
  • 0

#162 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 11:21

Parkis napsal/a:
melo by to fungovat (a v mem pripade take funguje) i s nabijecimi (NiMH).

Bohuzel kdyz projdes vlakno tak zjistis, ze nektere pristroje jsou velmi choulostive na presne napeti a pokud nemaji 5V+-0,1V tak se nezacnou nabijet --> pak je tahle krabicka bohuzel k nicemu:-(
  • 0

#163 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 12:27

* akumulatory a baterie nekombinovat! * v ty krabicce je Si dioda na ktery je ubytek ~0,7V, takze: ** pro NiCD, NiMH: 4x1,2V = 4,8V - 0,7V = 4,1V coz je opravdu malo, kdyz standard USB udava 5V +- asi 5-10% ** pro Alkalicky, RAM: 4x1,5V = 6V - 0,7V = 5,3V EDIT: bavime-li se o krabicce z pselectronic.cz
  • 0

#164 messekuba

messekuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 19:36

Takze bavime se o krabicce z pselectronic ;)

Ale mohl by mi nekdo vysvetlit proc nekombinovat akumulatory a alkalicky baterie? Proc se ptam? Protoze jsem ted zkousel pouze alkalicke baterie a s temi ani ranu. Tak jsem zkousel par kombinaci a jedina, ktera opravdu zacne nabijet (ozivy mobil i na uplne vybitou baterku, tj. opravdu doplnuje energii a nikoliv jen indikuje nabijeni) je pouze kombinace 3x alkalicka baterie a 1x akumulator (GP 2700).

mikrom napsal/a:
* akumulatory a baterie nekombinovat!
* v ty krabicce je Si dioda na ktery je ubytek ~0,7V, takze:
** pro NiCD, NiMH: 4x1,2V = 4,8V - 0,7V = 4,1V coz je opravdu malo, kdyz standard USB udava 5V +- asi 5-10%
** pro Alkalicky, RAM: 4x1,5V = 6V - 0,7V = 5,3V


no jestli pocitam spravne: 3x1,5V + 1x1,2V - 0,7V (ubytek, ktery zpusobi ta Si dioda) je rovno presne 5V. Je mozny, ze proto to zacne nabijet? Zde ovsem je potreba kombinovat alkalicky baterie a aku. A to se vracim k te prvni otazce.
  • 0

#165 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 20:46

no tak jelikoz se nemaj kombvinovat baterie ruznych vyrobcu, stari, kapacit, tak baterie + aku je smrt nejvetsi.. nic odbornyho sem nevygooglil, tak jen tak co me napada.. akumulator ma nejakou kapacitu (mAh) u alkalicky baterky ani nevis jakou ma kapacitu, ale ty dnesni maji kapacitu opravdu velkou a klidne muze byt vyssi nez kapacita toho akumulatoru. no a ted si predstav ty baterky v ty krabicce, kazda se vybiji jinak rychle, nabijeci baterce uz dochazi dech, ale alkalicky jeste jedou v poho.. a hluboke vybijeni akumulatoru je jedna z nejhorsich veci, kterou jim muzes provyst...
  • 0

#166 messekuba

messekuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 21:09

Tak ty 4 tuzkovy baterky by meli udajne dokazat nabit mobil 3x az 4x, tak me napada po kazdym nabiti alkalicky nechat a aku vymenit za dalsi nabitou. Kazdopadne to o prodlouzenym vykendu vyzkousim v praxi. Kdyz uz sem to koupil tak to riziko podstoupim. Prece to nenecham doma lezet ladem ;)
  • 0

#167 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 21:56

tak tak, jediny problem kombinovani je hluboke vybiti nejslabsiho clanku. Pokud je to akumulator, tak hodne trpi. Tvoje technika vymeny aku po kazdem nabiti by tedy mohla fungovat. BTW u jakychsi tuzkovek na netu jsem videl udaj ze maji kapacitu zhruba 2600mAh, PDA ma obvykle baterku pres 1000mAh, takze nabiti 3-4x moc neverim. Dalsi reseni by bylo vykuchat z te krabicky tu diodu, treba by to pak fungovalo i se samymi akumulatory
  • 0

#168 messekuba

messekuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 23:14

Jo kdyby mi to jelo jen na aku, tak bych si to pochvaloval jeste vic. Jenze ja jsem pri fyzice nedaval moc pozor, takze do kuchani bych se radsi nepoustel :). To by byla krabicka na odpis.
  • 0

#169 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 23:58

Také sháním battery pack na dobíjení PDA přes USB. Nejlépe pomocí NiMH, těch mám haldy.
Samozřejmě jsem narazil na krabičku z pselectronic, a pak ještě na skoro to samé, ale o 130 Kč dražší - http://www.mnshop.cz...sb_vystupem.htm . Rozdíl asi bude jen v absenci diody, protože ta dražší krabička je výslovně na akumulátory a ne alkaliky.
Kvalitu provedení u obou z fotek zjistit nelze.
Asi by stačilo koupit tu z pselectronic a proklemovat diodu, jak to udělal Mikrom.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#170 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 7:29

nebo si to muzes zbastlit od zakladu jako ja ;) vyrobni naklady tak 20Kc, fotku jsem posilal v tomhle vlakne: http://www.geocachin...473#post_135473
  • 0

#171 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 12:14

no pokud byste chteli kuchat tu krabicku z pselectronic tak tady je jak jsem to udelal ja

Vložený obrázek

ta mala propojka byla puvodne tusim v J2 - tak tu do J1 a pridat ten zlutej dratek, pak je v jedny poloze vypinace ta dioda proklemovana (aku) a v druhy ne (bat)

pripominam, ze na aku jsem to jeste nezkousel, mam ji jako nouzovku a v kauflandu maji 4 alkalicky za 30,-
  • 0

#172 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 23:26

Já jdu do ní, kámoš pojede do Prahy, tak mi to vezme. Úprava je jednoduchá. Čtyři Eneloopy by i pod zátěží mohly udržet napětí na 1,25 V každý, dohromady tedy 5 V. Uvidíme.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#173 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 23:03

Mikrom: Krabičku z pselectronic mám doma, rozdělanou, hledím do toho a srovnávám s tvým obrázkem.

Propojku J1 předělám dle tvého obrázku, to je jasné, abych obešel diodu (plánuju do toho v podstatě jen NiMH).

Ale nějak mi úplně nesedí tvůj žlutý drátek - tím defakto vedeš napětí z baterií ořezané o úbytek na diodě neustále na USB konektor (ať je přepínač v jakékoliv poloze, ani tam nemusí být). Ne? Nebo že by mi něco unikalo?

Jako určitě to funguje, ale mě by přišlo čistější žlutý drátek natáhnout k druhému krajnímu kontaktu přepínače - zakreslil jsem to tečkovanou černou čárou. Tak by se opravdu přepínalo - buď ořezané napětí nebo neořezané.

Vložený obrázek
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#174 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 6:56

Já osobně mám LED baterku na kličku s USB výstupem. Sice jsem ji zatím nemusel použít, ale jednou se určitě hodí.
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#175 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 7:15

forces1 napsal/a:
Já osobně mám LED baterku na kličku s USB výstupem. Sice jsem ji zatím nemusel použít, ale jednou se určitě hodí.

Uplne vidim jak dohledavas nekde kes a zurive pri tom tocis klickou aby baterka vydrzela :) Ale proc ne, jako nouzovka to asi taky jde pouzit
  • 0

#176 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 13:53

Pontiac_CZ: hele uz nevim, melo to byt tak, ze v jedny poloze prepinace to jde natvrdo z baterek do USB a v druhy pres tu diodu.. cilize bych mel tim vypinacem pouze klemovat tu diodu.. treba sem se nekde prekouk, ale ted nemam cas to kontrolovat :)
  • 0

#177 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2009 - 8:37

Parkis napsal/a:

forces1 napsal/a:
Já osobně mám LED baterku na kličku s USB výstupem. Sice jsem ji zatím nemusel použít, ale jednou se určitě hodí.

Uplne vidim jak dohledavas nekde kes a zurive pri tom tocis klickou aby baterka vydrzela :) Ale proc ne, jako nouzovka to asi taky jde pouzit


Já bych neřekl že je to nouzovka, minutu točím a víc než 10 minut svítím.
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#178 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2009 - 21:13

Mikrom: to je OK. Jinak upravená krabička z pselectronic.cz funguje výtečně, první sadu Eneloopů jsem vyměnil, když přestala dobíjet. Doma, když jsem je nabil (na IPC-1), tak do každé se vešlo asi 2030 mAh, čili jsem vyšťavil kompletně, až jsem se lekl, když jsem to viděl. :-)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#179 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 9:42

prave sem nahodou narazil na: Yantos Batterie Backup Pack pour Navigon 2100
Vložený obrázek
  • 0

#180 majky-16772

majky-16772

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2009 - 18:38

Zdravím,
nemá někdo Minigorillu ?
Vložený obrázek
http://www.solarnina....cz/Minigorilla
Náhodou jsem na něj narazil, když jsem hledal nový stylus.
Vypadá to lákavě, hlavně když to zapnu zjistím kolik je tam šťávy ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama