Přejít na obsah


Fotka

No Voltage


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#21 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 11:28

sobikovi napsal/a:
Opravdu nevím, proč ten kdo to myslí s GC vážně a nemusí být ani lovec FTF v současné době pořád řeší, jestli být PM či ne. Dle mého názoru to přináší jen výhody a odpustit si ty 2 piva nebo jednoho Mekáče za měsíc snad dokáže každý..

Nevím jak na místní mapě odfiltrovat kešky s určitou obtížností, nenašel jsem to tam a ještě ke všemu ti to ukáže nesprávné souřadnice, tak k čemu je proboha taková mapa. Není lepší využívat standardní prostředky?

Opravdu nevím, proč bych měl vyhazovat 540Kč/rok a vážně nevidím nic užitečného, co bych za to získal ;) PQ mi plně nahradí skvělý program Skrýšotlač. Samozřejmě umí i filtrování keší podle obtížnosti ;)

Ta skvělá mapa na GC.com za ty peníze skutečně stojí, to ano. Jak je krásně pomalá, neustále se zahlcuje, oplývají úžasnou nestabilitou... no prostě za to ty peníze musí dát každý, no ne? :D Mapa zde na GC.cz je neporovnatelně rychlejší, stabilnější, má více funkcí, zejména možnosti filtrace, a navíc je zdarma.

Takže já opravdu nevím, proč bych měl těch 540Kč/rok platit, když za to nezískám, pro mne užitečného, vůbec nic. Kdybych za to získal alespoň rychlou, stabilní a funkční mapu, tak bych o tom uvažoval. Nicméně GC.com pouze využívá API map Googlu, takže pochybuju,že by se s PM na totmo (rychlost atd.) něco změnilo.

Zakládání PM only keší podle mne nemá žádný smysl. Pokud chce autor omezit počet návštěvníků a vyfiltrovat z toho jen lidi, kteří to myslí s GC skutečně vážně, tak tomu může přizpůsobit obtížnost, ne? Například zvolit keš jako bonusovou keš nějaké obtížnější série. Tím by po cestě odpadli lidi, kteří to "s GC nemyslí vážně".

PS: Můj názorna PM už se rozebíral v jiném vlákně, takže to tu nechci celé vypisovat. Jen bych chtěl upozornit na to, že nejsem typ "linuxák", který ze zásady odmítá za cokoli platit a ke všemu hledá free a opensource variantu, ač i menší kvality než "zlý" komerční produkt. O to mi vůbec nejde. Nicméně v tomto případě mi free alternativy přinesou vyšší funkčnost než ty placené (Skrýšotlač atd.), takže fakt nevidím rozumný důvod platit za PM, které mi nic nepřinese. Kdyby mi GC.com nabídl něco užitečného (a lepšího než dostupné alternativy), tak za to klidně zaplatím.

PS2: Už mě začíná docela štvát, jak tu někteří lidé, kteří si zaplatili PM, vyjadřují nechápavé pocity, proč si to každý nezaplatí a zřejmě si o těch non-PM myslí, jaké to jsou "socky". Pokud je toto i tvůj názor, tak věz, že někteří lidé jen přemýšlí nad tím, za co platí a nevyhazují peníze jentak za nic. Nebudu si kupovat přeci všechno, co uvidím v obchodě, jenom proto, že to je "levné". Chytrý člověk zajde do dalších obchodů a vybere si to, co má pro něj lepší poměr cena/funkčnost ;). Vlastnictví PM nevyjadřuje vůnec nic o tvém vztahu ke GC. Vyjadřuje jen to, že si byl ochoten za PM zaplatit. Tedy se z toho dá usoudit, že máš o PM opravdový zájem. Nicméně to neznamená, že ten kdo PM nemá, tak má o GC menší zájem, než ty.
  • 0

#22 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 11:54

... radsej nic :)
  • 0

#23 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:13

Jimmy, jimmy, jimmy.... předně: NIKDO TU NEŘÍKÁ, ŽE BM JSOU SOCKY. Opravdu nikdo. Taky tu nikdo nikoho nenutí, aby si PM pořizoval, když mu to nic nepřinese. Původně diskuse začala o tom, jak na PM keš bez PM, shodli jsme se, že nijak, vyjma aproximační metody průniků kružnic. Je fajn, že využíváš Skrýšotlač, nicméně je jen otázka času, než tenhle prográmek skončí a to ze stejného důvodu jako zmizel .gpx soubor z českých stránek. Je sice free, ale technicky vzato porušuje licenční podmínky... Takže jeden rozumný důvod, který nevidíš, tu přece jenom je. Navíc - jak dlouho ti se skrýšotlačem trvá stažení, řekněme, 300 keší? Hodinu? Dvě hodiny? S PQ je to tak půl minuty. To je to pohodlí, za které jsou PM ochotni si připlatit. Nehledě na vychytávky jako Find caches along route apod. Můžu to samozřejmě dostat manuálně, robotem i jinak, ale proč u počítače sedět zbytečně dlouho, když za ty dvě hodiny najdu třeba nějakou kešku. A ta "nestabilní a zahlcená" mapa na gc.com taky ve skutečnosti není tak špatná. PM ti nezmění rychlost zobrazování, ale třeba umožní pokročilejší filtry, které se např. v centru prahy můžou hodit... Navíc důvod, proč je naše skvělá a rychlá mapa na gc.cz (teď to nemyslím nijak ironicky) zadarmo je ten, že ji admini udržují při životě a aktualizují ve svém volném čase zadarmo. Tyky jsem rok a půl nepotřeboval PM, koneckonců půl roku jsem ani nepotřeboval GPSku, ale prostě je teď pro mě cennější těch několik (desítek) ušetřených hodin, než 540 Kč. Takže to ber tak, že si klidně zatím choď na ty 2 pivka nebo jednoho bigmaca měsíčně a až to jednou přijde, tak si to PMko koupíš, no...
  • 0

#24 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:18

A mě je úplně jedno, jestli je někdo BM nebo PM.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#25 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:18

jimmyjames napsal/a:

Opravdu nevím, ... , než ty.


kazdy ma vzhledem ke svemu veku svuj osobni pohled na svet. to je uplne normalni.
jen nechapu, jakou souvislost ma tvuj nazor s timto topicem ?
nespletl sis nahodou server ?
  • 0

#26 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:21

Numira napsal/a:
Navíc důvod, proč je naše skvělá a rychlá mapa na gc.cz (teď to nemyslím nijak ironicky) zadarmo je ten, že ji admini udržují při životě a aktualizují ve svém volném čase zadarmo.


Ono v tej rychlosti bude asi hrat rolu aj pocet kesiek ktore sa do mapy loaduju. Sa skromne domnievam ze GC.COM ich ma predsa len o trochu viac :)
  • 0

#27 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:25

drobik napsal/a:

Numira napsal/a:
Navíc důvod, proč je naše skvělá a rychlá mapa na gc.cz (teď to nemyslím nijak ironicky) zadarmo je ten, že ji admini udržují při životě a aktualizují ve svém volném čase zadarmo.


Ono v tej rychlosti bude asi hrat rolu aj pocet kesiek ktore sa do mapy loaduju. Sa skromne domnievam ze GC.COM ich ma predsa len o trochu viac :)


Počet keší do mapy je porovnatelný (500), a dělá se to dynamicky (AJAX) v obou případech. Takže je to spíš otázka vyhledávání v DB apod...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#28 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:27

drobik napsal/a:
Cele je to len o pohlade na vec. Osobne som za PM kesky a PM beriem ako podporu serveru a ludom ktori za tym stoja. Som rad ze GC.COM existuje a funguje. Predstava, ze by existovali len lokalne GC servery ma desi (staci si surfnut napriklad gc.hu) :)

To je také úhel pohledu. Jsem také rád za to, že GC.com existuje, u tohoto je centralizace dost důležitá a představa, že by existovali jen lokální GC servery, mi taktéž nahání hrůzu. Nicméně GC.com je normální komerční zisková organizace, která má své příjmy z reklamy, PM účtů a zřejmě i dalších zdrojů. Já jim příspívám formou reklamy, kterou shlížím na jejich webu (přesněji: podílím se na zvyšování návštěvnosti jejich webu, čímž jim stoupá cena, kterou si mohou naúčtovat za reklamu). Tudíž tedy nějak necítím potřebu je víc finančně dotovat.
Samozřejmě, že kdyby začali mít problémy s financováním, tak bych jim ochotně přispěl, jelikož je v mém zájmů, aby fungovali. Taktéž kdyby zavedli možnost přispění dobrovolné částky (donate), tak bych na to nahlížel trošku jinak, než na platbu za PM.
Já PM vnímám jako normální komerční produkt na trhu. Jelikož jsem našel produkt, který má lepší poměr cena/funkčnost než produkty získané přes PM učet, tak logicky zvolím tu alternativní možnost. Na provoz GC.com přispívám formou reklamy (jak už jsem výše uvedl), stejně jako na každém jiném webu.
  • 0

#29 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:29

drobik napsal/a:

Ono v tej rychlosti bude asi hrat rolu aj pocet kesiek ktore sa do mapy loaduju. Sa skromne domnievam ze GC.COM ich ma predsa len o trochu viac :)


do gc.com se loaduje myslím 500 kešek na aktuální výřez, na naší mapě to jde nastavit, nicméně když používám taky těch 500, tak je česká mapa pořád rychlejší (o něco)
  • 0

#30 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:45

Numira napsal/a:
Navíc - jak dlouho ti se skrýšotlačem trvá stažení, řekněme, 300 keší? Hodinu? Dvě hodiny? S PQ je to tak půl minuty. To je to pohodlí, za které jsou PM ochotni si připlatit.

Trvá to delší dobu (nevím jestli pár desítek minut nebo hodin, neměřil jsem to), to je pravda. Nicméně já to spouštím přes noc, takže mi to žádný můj čas nezabere a výpočetní čas mě nic nestojí (počítač by běžel tak jako tak, takže elektriku také ne). Chápu, že pro někoho může být rychlost důležitá, mě osobně to v tomto případě vůbec nevadí, pář přes noc většinou spím a počítač si nestěžuje, že musí pracovat.

Numira napsal/a:
Nehledě na vychytávky jako Find caches along route apod. Můžu to samozřejmě dostat manuálně, robotem i jinak, ale proč u počítače sedět zbytečně dlouho, když za ty dvě hodiny najdu třeba nějakou kešku.

Tohle může být užitečná funkce, to je pravda. Nevím, jestli k ní existuje lepší a levnější alternativa. Já ji zatím nepotřebuju (ne že nechci, protože nechci platit, ale skutečně nepotřebuju), takže jsem to ještě nezjišťoval.

Numira napsal/a:
Navíc důvod, proč je naše skvělá a rychlá mapa na gc.cz (teď to nemyslím nijak ironicky) zadarmo je ten, že ji admini udržují při životě a aktualizují ve svém volném čase zadarmo.

To vím. Také kdyby tu byla možnost přispění dobrovolné finanční částky na provoz tohodle serveru a map, tak určitě přispěju (pokud jsem tu někde přehlédl číslo účtu, tak mě prosím někdo naveďte).

Numira napsal/a:
Takže to ber tak, že si klidně zatím choď na ty 2 pivka nebo jednoho bigmaca měsíčně a až to jednou přijde, tak si to PMko koupíš, no...

Na pivo chodím jen občas a McDonald nesnáším. Ušetřené peníze můžu využít třeba na nákup materiálu pro mou budoucí kešku, vlastní CWG, GC či TB :D


AgentJ napsal/a:
kazdy ma vzhledem ke svemu veku svuj osobni pohled na svet. to je uplne normalni.
jen nechapu, jakou souvislost ma tvuj nazor s timto topicem ?
nespletl sis nahodou server ?

Ne, nespletl. Dokonce ani vlákno jsem si nespletl (ačkoli jsem si vědom, že jsem trochu OT). Pokud sis všiml, tak tu reaguju na příspěvek od "sobikovi", který se divil, proč tu někdo přemýšlí nad tím, jestli si koupit PM nebo ne. Od toho jsem to dal do citace.
  • 0

#31 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:50

jimmyjames napsal/a:
Trvá to delší dobu (nevím jestli pár desítek minut nebo hodin, neměřil jsem to), to je pravda. Nicméně já to spouštím přes noc, takže mi to žádný můj čas nezabere a výpočetní čas mě nic nestojí (počítač by běžel tak jako tak, takže elektriku také ne).


A docvaklo ti niekedy, ze web GC.COM je pomaly prave kvoli ludom ako si ty?
  • 0

#32 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:52

Numira napsal/a:

drobik napsal/a:

Ono v tej rychlosti bude asi hrat rolu aj pocet kesiek ktore sa do mapy loaduju. Sa skromne domnievam ze GC.COM ich ma predsa len o trochu viac :)


do gc.com se loaduje myslím 500 kešek na aktuální výřez, na naší mapě to jde nastavit, nicméně když používám taky těch 500, tak je česká mapa pořád rychlejší (o něco)

GC.com využívá API Google maps, kdežto "naše mapa" využívá API map Atlasu, což je rozdíl. Vliv na to však má i velikost databáze kešek, páč ve větší databázi trvá vyhledávání samozřejmě delší dobu.
/Jinak všimněte si třeba těch stínů pod "bublinou" (při kliknutí na nějakou keš) u Google Maps - pitomost, která mapu jen ještě více zpomalu...
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:54

jimmyjames napsal/a:
Opravdu nevím, proč bych měl vyhazovat 540Kč/rok a vážně nevidím nic užitečného, co bych za to získal ;) PQ mi plně nahradí skvělý program Skrýšotlač. Samozřejmě umí i filtrování keší podle obtížnosti ;)

Máš pravdu, že debat o tom zda být či nebýt PM tady (a i jinde) bylo moc a moc. Tohle bude do určité doby asi pořád nekonečná debata. Možná by stálo za to založit nové vlákno kde by mohl každý napsat dle svého názoru plus/minus pro PM...

Možná kdyby jsi trochu pročetl místní forum a forum u Skrýšotlače, dostal by jsi se k tomu, že svého času jsem se hodně angažoval v jeho testování a vylepšování, jelikož jako non PM jsem ho hodně využíval. Jenže pak přišel bod zlomu a dospěl jsem k tomu, že čas strávený importama ze Skrýšotlače atd. je lepší zajistit přes PM a čas strávit na keškách nebo s rodinou..

A jaký jsou výhody PM? Hlavně právě ty PQ ve spojení s mapou. Protože to co tady nějak (hlavně NĚJAK) naklikám a dohledám si jako PM v klidu naklikám jednou v PQ a pak si to pěkně prohlídnu na mapě. A pokud jde o rychlost, pak místní mapa jen padá a řve chyby ve skriptu atd. což se mi na Google mapách z GC nestává. A musím přiznat, že i když jsem ještě neměl PM, tak jsem místní mapu nevyužíval, protože mi nějak neseděla tím, že dublovala něco co už existuje a pro mne vždy s problémama.

Nemyslím si, že by někdo musel být socka, když si nezaplatí PM, ale chtěl jsem říct jen to, že těch cca 50,- Kč/měs. není nic zázračného aby to nemohl dát v podstatě kdokoliv a dostat za to profesionální podporu. Setkal jsem se s řadou lidí, kteří lamentovali nad tím, že PM je moc drahý a v další větě vyprávěli o tom, jak si koupili nejdražší GPSku, zlatý spojler na auto apod. Beru GC jako sport a když chci jezdit na kole, lyžích, bruslích, autem, sbírat poštovní známky, koupím si odpovídající vybavení..
  • 0

#34 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:56

drobik napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
Trvá to delší dobu (nevím jestli pár desítek minut nebo hodin, neměřil jsem to), to je pravda. Nicméně já to spouštím přes noc, takže mi to žádný můj čas nezabere a výpočetní čas mě nic nestojí (počítač by běžel tak jako tak, takže elektriku také ne).


A docvaklo ti niekedy, ze web GC.COM je pomaly prave kvoli ludom ako si ty?

Docvaklo ti někdy, že voda je u nás drahá právě kvůli lidem, kteří jím šetří? qVAK pak má "malé příjmy" a vodu musí ještě více zdražit, aby pokryl "náklady". Tohle je stejně nesmyslná argument jako ten tvůj... Zkus si někde najít nebo alespoň odhadnout, kolik lidí má PM a spočítat si, kolik dohromady Groundspeaku zaplatí na PM. K tomu si ještě přidel zisky z reklamy, které většině webům stačí jako jediný příjem pro provoz (samozjřem, že GC.com je náročnější než běžné weby, ale zas tak brutálně víc ne).
  • 0

#35 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:58

No myslim ze by to tu celkove melo bejt o necem jinem. Hele pokud chce nekdo platit a prinese mu to vyhody at plati. Pokud nekdo neche at neplati. Rozodne kaza skupina ma svoji pravdu , ale jestli nechi platit a pouzivam nejaky soft ktery neni uplne to stravne a cestne tak aspon nebudu kricet jak neplatim a stejne mam vyhody :) Osobne si myslim az tereba v mem okoli nezbude nic jineho krome PM kese nejdrive se asi domluvim s autorem. Proste on si to tak pral, je to stejne jako kdyz nekdo do listingu napise treba podmintu uznani logu. pokud ji nesplnis log neni uznan. A tak to je i s pm keskama .
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 12:59

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nevím jak na místní mapě odfiltrovat kešky s určitou obtížností, nenašel jsem to tam a ještě ke všemu ti to ukáže nesprávné souřadnice, tak k čemu je proboha taková mapa. Není lepší využívat standardní prostředky?

Kdybys četl oznámení administrátorů, tak bys věděl o testovací verzi vylepšeného filtrování:P
To že je keška trochu posunuta poznáš jen při velkém přiblížení mapy. Takže ten posun může vadit jen tomu, kdo hledá podle mapy a tomu, kdo by chtěl sosat databázi (kvůli sosačum to tam je). Kdybych o tom posunu nenapsal, tak si toho drtivá většina lidí nevšimne a bude to v pohodě užívat. A žádné souřadnice mapa neukazuje, takže je nemůže ukázat ani nesprávně.

Právě že místní mapa nesplňuje moje potřeby (a vlastně ani nikdy nesplňovala), tak nesleduji vlákno o tom, co je a není nového. Předpokládám, že když mi někdo napíše, že si na mapě vyfiltruji kešky podle obtížnosti, tak kliknu na mapa a tam to najde a ne že budu hledat v nějaké vlákně odkaz na nějakou beta verzi a tam to možná nějak najdu. Buď to daná věc umí na kliknutí z oficiálních stránek, nebo to neumí a teprve se to učí... ale to mne nezajímá.
  • 0

#37 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 13:01

Jo a pokud treba nechces plati amikum tak treba ta mapa na cz geocaching taky neco stoji a co tak podporit aspon web . Treba nakupem v geocaching obchode :)
  • 0

#38 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 13:12

sobikovi napsal/a:
A jaký jsou výhody PM? Hlavně právě ty PQ ve spojení s mapou. Protože to co tady nějak (hlavně NĚJAK) naklikám a dohledám si jako PM v klidu naklikám jednou v PQ a pak si to pěkně prohlídnu na mapě.

Tohle jsem nepochopil. Jak si to myslel s tím "nějak naklikám"?

V čem vidíš profesionální podporu? GC.com jakožto nadnárodní web nemá žádné jazykové mutace, natožpak českou, nefunguje korektně diakritika a jejich mapa je zalhcená a nestabilní (což se s PM mění jen v tom, že můžeš filtrovat a tím zobrazit méně kešek najednou a tím se to méně zahltí). Neříkám, že nutně potřebuju GC.com v češtině, ani že mě pálí nefungující diakritika, nicméně to by mělo patřit do profi podpory...
Jak už jsem psal, Groundspeak je normální komerční zisková firma, a tak ji také beru. V GC se točí dost slušné peníze.
  • 0

#39 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 13:16

Sumak napsal/a:
Jo a pokud treba nechces plati amikum tak treba ta mapa na cz geocaching taky neco stoji a co tak podporit aspon web . Treba nakupem v geocaching obchode :)

Viz můj příspěvek z 14.1.08 12:45...

To vím. Také kdyby tu byla možnost přispění dobrovolné finanční částky na provoz tohodle serveru a map, tak určitě přispěju (pokud jsem tu někde přehlédl číslo účtu, tak mě prosím někdo naveďte).

Jinak k nákupu v GC obchodě se chystám hned jak začnu připravovat svoji budoucí kešku.
  • 0

#40 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2008 - 13:18

sobikovi napsal/a:
A pokud jde o rychlost, pak místní mapa jen padá a řve chyby ve skriptu atd. což se mi na Google mapách z GC nestává.

Díky za upozornění na chybu v js. Taky budu rád za bližší specifikaci "jen padá".
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama