Přejít na obsah


Fotka

No Voltage


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#61 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 14 leden 2008 - 19:50

Nechápu o co tady jde...PM je myslím dobrá a hlavně dobrovolná záležitost.Pokud owner zadá podmínky pro odlov své cache,tak by se tyto podmínky měly ctít a dodržovat.Takže,pokud někdo šetří a nemá 540,-Kč za rok,tak bych mu doporučil sehnat dalších devět jemu podobných cacherů,založit profil a mít společné heslo a platit také společně;)!54,-Kč myslím za rok našetřit jde,teda pokud si tento dotyčný pořádně utáhne opasek:D:D:D
  • 0

#62 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 14 leden 2008 - 19:57

Leroj napsal/a:

Flipper77 napsal/a:
Nechápu o co tady jde...PM je myslím dobrá a hlavně dobrovolná záležitost.Pokud owner zadá podmínky pro odlov své cache,tak by se tyto podmínky měly ctít a dodržovat.Takže,pokud někdo šetří a nemá 540,-Kč za rok,tak bych mu doporučil sehnat dalších devět jemu podobných cacherů,založit profil a mít společné heslo a platit také společně;)!54,-Kč myslím za rok našetřit jde,teda pokud si tento dotyčný pořádně utáhne opasek:D:D:D

ach bože, už je to tady zase !!! :D

Ano ano...opakování je matka moudrosti
  • 0

#63 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 20:18

No moc hezka debata. Asi si budu taky muset zalozit PM skrejs. Po precteni nekterych prispevku jsem zjistil ze ju potrebuju
  • 0

#64 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 21:49

No toto :D 2 dny tu nejsem a taková mela. No, zatímco vy tu vedete užasně zajímavou diskusi, mě mezitím aktivovali PM B) a konečně jsem si přečetl listing k "NO VOLTAGE" :P A teď jdu pokračovat v objevování krás PM jako třeba posílání upozornění o nových keškách :) P.S.: Nemáte někdo manuál?! ;) :D JJ, já vím, WIKI :( :D ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#65 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 9:49

jimmyjames napsal/a:
To, že porušuju pravidla Groundspeaku ohledně hromadného stahování souřadnic, vím. Tohle ale nemá vůbec nic společného s krádeží...

Proč každý s tak klidným svědomím porušuje nějaká pravidla?!... Domnívám se, že Skrýšotlač byl původně určen na něco zcela jiného než je v současné době používán. Moje prapůvodní poznámka byla o tom, že být PM se prostě vyplatí a to je všechno.
  • 0

#66 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 10:21

Jooo už je to nějakou dobu zpátky kdy mě jedna podobná debata "dohnala" k tomu že jsem si aktivoval PayPal a poslal Groundspeaku svých mrzkých 30USD. PM účet využívám příležitostně, v Praze FTF nelovím, přesto jsem stále rád že ho mám. Prostě mi nějak vnitřně vadilo být v jedný lajně s různými zde diskutujícími chytrolíny a radši budu označován za "elitáře" jak už zde taky kdysi zaznělo. Jsem to ale naivka, že? ;)
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 11:09

Vitek team CZ napsal/a:
Prostě mi nějak vnitřně vadilo být v jedný lajně s různými zde diskutujícími chytrolíny a radši budu označován za "elitáře" jak už zde taky kdysi zaznělo.
Jsem to ale naivka, že? ;)

Nemám ten pocit, že by ten kdo má PM musel být považován jak píšeš za "elitáře", spíš to beru jako další krok v GC, kdy si vážíš jednak práce jiných, ale především svého času, "nekradeš" strojový čas zaměstnavatele/školy a prostě je ti určité "pohodlí a podpora" přednější než jeden nezdravý Mekáč.
  • 0

#68 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 12:04

sobikovi napsal/a:
Proč každý s tak klidným svědomím porušuje nějaká pravidla?!...

Chtěl jsem k tomu něco napsat, ale raději to nechám příp. na nějaký event. Nemá smysl to tu dál rozebírat, stejně by mě tu řada lidí nepochopila. Jinak pro rejpaly: nejsem anarchysta ani komunista.

sobikovi napsal/a:
......prostě je ti určité "pohodlí a podpora" přednější než jeden nezdravý Mekáč.

Co pořád máš s tím mekáčem? Je to snad tvůj případ? Já třeba mcdonald nesnáším, takže mekáče nekupuju ani nejím.
  • 0

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 13:22

Jasně, nechme toho :-) Tohle téma bude věčný :-) No Mekáče beru jako docela dobrý měřítko, protože počtem piv bych tady asi neměl operovat :-)
  • 0

#70 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 20:36

Pojďme radši na to pivo B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#71 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 20:38

Jejda, vy jste tu nikdo nenapsali jednu výbornou vlastnost PM: Zmizely ty blbé reklamy :) Hurááááááááááááá :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#72 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 20:54

polerok napsal/a:
Pojďme radši na to pivo B)

Tak až budeš mít cestu do Prahy, tak se ozvi ;)
  • 0

#73 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2008 - 21:04

jimmyjames napsal/a:
Tak až budeš mít cestu do Prahy, tak se ozvi ;)

Toš tak určitě tam budu na mafiánské eventu :P B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#74 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 12:18

Ještě bych rád doplnil jednu informaci, která mě teď napadla, co se týče údajného zahlcování serverů GroundSpeaku při použití Skrýšotlače a GeoScout. Oba mají nadefinované určité čekací lhůty (u Skrýšotlače asi 3s) mezi stahováním, takže negenerují žádný "DoS atak" na server... Zátěž u Skrýšotlače bych odhadoval na velmi podobnou tomu, když by asi 2-3 lidi ručně načítali listing za listingem ve webovém prohlížeči. V případě GeoScoutu u PDA připojeného přes BT a v případě, že se zároveň stahují i mapy (z jiného serveru), je zátěž ještě nižší (načítání map ještě přidává na časové prodlevě). Navíc, kompletní databázi kešek člověk načítá jen jednou, pak už jen aktualizuje. To určitě jejich servery nezrujnuje, ani si toho nevšimnou. Nechci znovu rozbuřovat diskuzi, jen jsem doplnil docela podstatnou informaci, která mě předtím nenapadla.
  • 0

#75 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 12:25

jimmyjames napsal/a:
...To určitě jejich servery nezrujnuje, ani si toho nevšimnou.

Už jsem nechtěl reagovat, protože to asi stejně nikam nepovede, ale... ...ale stát taky určitě nezruinuje, když mu dáš na daních o pár tisíc míň... A taky by se dalo čekat, že si toho mezi těmi miliardami nikdo nevšimne, ale...
  • 0

#76 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 12:37

dan-sam napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
...To určitě jejich servery nezrujnuje, ani si toho nevšimnou.

Už jsem nechtěl reagovat, protože to asi stejně nikam nepovede, ale... ...ale stát taky určitě nezruinuje, když mu dáš na daních o pár tisíc míň... A taky by se dalo čekat, že si toho mezi těmi miliardami nikdo nevšimne, ale...

Kapka ke kapce.. nech bejt. Ono se takto podobně chová dalších tisíce a tisíce kačerů z ostatních rozvojových zemí.. Kromě jiného se domnívám, že pro servery je rozdílný proces a zátěž odesílání PQ by email a požadavky na http při browsingu.
  • 0

#77 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 12:41

sakrys, me vlastne ted konci PM, dik za upozorneni ze je treba zas zaplatit.
  • 0

#78 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:00

adp. napsal/a:
sakrys, me vlastne ted konci PM, dik za upozorneni ze je treba zas zaplatit.

:D Konečně tahle debata k něčemu byla ;)
  • 0

#79 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:27

1) k původnímu dotazu, jak najít No Voltage: v případě této kešky se stačí podívat na směr a vzdálenost od okolních keší, prohlédnout si fotky v její galerii a přečíst si pár jejích logů (jestli non-PM některou z těchto věcí nemohou, tak sorry, ale ony ani všechny nejsou nutné), pak do dané oblasti zajít na procházku a hned víš kde je. Jasně, to je specifický případ No Voltage :-) Na ostatních to tak fungovat nebude, uplně v háji budeš na multině (Ztraceno v poli), kde nezbyde než požádat o zadání nějakého PM nebo autora, nebo si na měsíc za 3$ to PM zaplatit 2) k tomu flamu co se tu rozhořel: nebýt PM only keší, tak takovéhle flamy asi vůbec neexistují, protože jediný rozdíl mezi BM a PM by byly reklamy a to, že co PM získá prakticky bezpracně (PQ apod.), tomu BM musí věnovat dost času. jenže v ČR existuje strašně moc - přesně PĚT (Sewerage treatment je již archivovaná) PM-only keší, a basic memberům nestačí těch zbylých 6000 a mermomocí musí chtít lovit zrovna těchhle pět (no, chápu že zrovna u No Voltage je pro některé jedince fakt o co stát) ale nejsou ochotni skousnout za to zaplatit ty 3 dolary (Btw. kolik je stála GPS? Benzín projetý na lovy? Drobnosti na výměnu nebo materiál na založení vlastní kešky?). No co, s tím asi nic nenaděláme, oni budou neustále kňourat že jim je 0,08% českých keší zapovězeno a PM jim neustále budou odpovídat, že "proč proboha je musí zajímat zrovna tyhle, když speciálně u No Voltage měl autor dost dobré důvody ověřené praxí, proč ji nechat jen PM" já PM zaplacené mam a momentálně největším přínosem jsou pro mě notifikace. Ne kvůli FTF honům, ty mě poslední dobou neberou, ale prostě proto, že vždy hned vím že se na keškách v mém okolí "něco děje" (nejde jen o publikace, které chodí ve Weekly notification, ale i o enably apod.). Jasně, vše bych si moh zjistit bezplatně tím, že bych pravidelně procházel mapy a seznamy, ale... má pro mě větší hodnotu těch 540Kč ročně, nebo čas který bych tím strávil...?? S tou kapkou ke kapce mají Sobíkovi naprostou pravdu. Je to prostě něco jako šedá ekonomika. Odporuje to pravidlům, když to udělá jeden, tak v podstatě nikdo nic nepozná, když se to bude dělat masově, bude to mít dalekosáhlé následky pro všechny
  • 0

#80 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:48

adp. napsal/a:
sakrys, me vlastne ted konci PM, dik za upozorneni ze je treba zas zaplatit.


Ty nechceš okusit ten pocit mít něco ZADARMO? ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama