Přejít na obsah


Fotka

No Voltage


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#41 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 13:29

jimmyjames napsal/a:
Docvaklo ti někdy, že voda je u nás drahá právě kvůli lidem, kteří jím šetří? qVAK pak má "malé příjmy" a vodu musí ještě více zdražit, aby pokryl "náklady". Tohle je stejně nesmyslná argument jako ten tvůj...

Nezmyselny ano, ale na druhej strane poznas firmu ktora by povedala ze znizi ceny alebo odpusti poplatky lebo je uz dostatocne bohata? :)

jimmyjames napsal/a:
Zkus si někde najít nebo alespoň odhadnout, kolik lidí má PM a spočítat si, kolik dohromady Groundspeaku zaplatí na PM. K tomu si ještě přidel zisky z reklamy, které většině webům stačí jako jediný příjem pro provoz (samozjřem, že GC.com je náročnější než běžné weby, ale zas tak brutálně víc ne).

To cele ale stoji na tvojom predpoklade ze vsetko co zarobia investuju co zeleza. To nikto netvrdi a tak to samozrejme ani nefunguje.

Kazdopadne uz nebudem odpovedat :) Casy ked som bol mlady a musel som mat pravdu za kazdu cenu su uz prec a viem si vychutnat aj pozorovanie z ustrania :)

Tak pekny den priatelia.
  • 0

#42 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 13:37

Jinak k nákupu v GC obchodě se chystám hned jak začnu připravovat svoji budoucí kešku.

Škoda, že neexistují Basic Member only cache, že? :P (nezlobte se, nešlo odolat)

K tématu: Jak už bylo řečeno, cache No Voltage není PM only jen tak pro nic za nic. Autor měl svůj důvod (a všem cacherům může být jedno jestli dobrý nebo špatný, protože cache je jeho, podobně jako TB nebo GC), že cache udělal PM only. Konkrétně tato byla jeden čas i veřejná, ale jak autor píše v listingu - nedělalo to dobrotu. Proto mi přijde jakýkoliv pokus o její rozluštění bez konzultace nebo požádání autora (promiňte mi ten výraz) za sprosťárnu. Vždycky a za všech okolností platí Zlaté pravidlo Geocachingu: "Nelíbí-li se ti cache, nemusíš ji lovit." A když se vám nelíbí, že je PM only, tak ji prostě nelovte. A jestli se vám líbí, tak si zaplaťte PM a odlovte si ji. Nikdo přece nikoho k ničemu nenutí.
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 14:23

jimmyjames napsal/a:
Tohle jsem nepochopil. Jak si to myslel s tím "nějak naklikám"?

V čem vidíš profesionální podporu? GC.com jakožto nadnárodní web nemá žádné jazykové mutace, natožpak českou, nefunguje korektně diakritika a jejich mapa je zalhcená a nestabilní (což se s PM mění jen v tom, že můžeš filtrovat a tím zobrazit méně kešek najednou a tím se to méně zahltí). Neříkám, že nutně potřebuju GC.com v češtině, ani že mě pálí nefungující diakritika, nicméně to by mělo patřit do profi podpory...
Jak už jsem psal, Groundspeak je normální komerční zisková firma, a tak ji také beru. V GC se točí dost slušné peníze.

Nějak naklikám myslím to, že pokud si tady (ted už na ostrých mapách) zakliknu např. kešky obtížností 4-5, tak jednak se mi hrozně dlouho všechno načítá a filtruje a pak s tím stejně v podstatě nic dělat nemůžu... kdyžto když si jako PM udělám PQ, tak ji mám navždy uloženou, zobrazí se mi to hned pěkně na mapě a hned z té mapy mohu s keškou pracovat, případně si to hned vyexportuji do GPSky.. Tady se jen podívám na pomalou a nepřesnou mapu a to je všechno.

Bylo by fajn, kdyby GC měl českou mutaci, ale není to nutné, ovládat se ten web naučí snad každý a následně je pak většina českých kešek v češtině a v zahraničí to stejně potrebuješ v angličtině, takže no problem. A podle mého je ten profesionální support právě třeba v tom, že si uložím svoji PQ, že si výběr nahraju rovnou do GPSky atd.
  • 0

#44 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 14:53

sobikovi napsal/a:
Tady se jen podívám na pomalou a nepřesnou mapu a to je všechno.

To mi chceš namluvit, že mimo velká města (a to možná jen některá) je přesnější umístění bodu na satelitní mapě google než než je jen minimálně posunutý bod na letecké fotografii? A že je ta mapa na gc.com rychlejší?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#45 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 15:04

dan-sam napsal/a:
. Proto mi přijde jakýkoliv pokus o její rozluštění bez konzultace nebo požádání autora (promiňte mi ten výraz) za sprosťárnu.


Nevim proc sprostarnu za domluvu s autorem , spousta z nas se domlouva treba na tom jak jsem se dovedel ze neni problem kdyz jsi na kesce nekde daleko a zapomenes si opsat bonusove cislo a napises autorovi vetsina znich ti rado pomuze (pokud jsi v logu zapsany). Sprosty mne pripada nectit prani autora. Napriklad PM no voltage je posledni autorova keske co mne zbyva odlovit proc bych se nemoh domluvit z autorem? :) Pokud rekne ne mam smulu:) I kdyz treba souradnice mam z drivejska.
  • 0

#46 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 15:26

Sumak napsal/a:

dan-sam napsal/a:
. Proto mi přijde jakýkoliv pokus o její rozluštění bez konzultace nebo požádání autora (promiňte mi ten výraz) za sprosťárnu.


Nevim proc sprostarnu za domluvu s autorem , spousta z nas se domlouva treba na tom jak jsem se dovedel ze neni problem kdyz jsi na kesce nekde daleko a zapomenes si opsat bonusove cislo a napises autorovi vetsina znich ti rado pomuze (pokud jsi v logu zapsany). Sprosty mne pripada nectit prani autora. Napriklad PM no voltage je posledni autorova keske co mne zbyva odlovit proc bych se nemoh domluvit z autorem? :) Pokud rekne ne mam smulu:) I kdyz treba souradnice mam z drivejska.

Tak jsem to přesně myslel. Sprosté je podle mě obcházet cache bez domluvy s autorem. Omlouvám se za nejednoznačnou definici.
  • 0

#47 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 15:41

dan-sam napsal/a:
Škoda, že neexistují Basic Member only cache, že? :P (nezlobte se, nešlo odolat)

No to je nápad! Už o tom začínám přemýšlet :P
  • 0

#48 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 16:29

pepa.z.pocernic napsal/a:
To mi chceš namluvit, že mimo velká města (a to možná jen některá) je přesnější umístění bodu na satelitní mapě google než než je jen minimálně posunutý bod na letecké fotografii? A že je ta mapa na gc.com rychlejší?

Já nerozlišuji typ mapy a lokalitu, pokud jde o přesnost, pak asi jsou to skutečně amapy.cz na které se prokliknu z listingu gc.com, ale jestliže se chci podívat jaké kešky jsou v jaké oblasti kam jedu a chci si je profiltrovat nebo přímo zalogovat atd., pak je rychlejší a operativnější práce přímo s google mapou gc.com než přes mapu na gc.cz. S rychlostí mapy na gc.com jsem na rozdíl od mapy na gc.cz neměl zatím nikdy zásadnější problém.
  • 0

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:20

Numira napsal/a:
Navíc - jak dlouho ti se skrýšotlačem trvá stažení, řekněme, 300 keší? Hodinu? Dvě hodiny?

Stahování tolika a více cachí skrýšotlačem je hlavně pěkná prasárna. Nicméně motto některých lidí bude zřejmě i nadále znít: Proč bych to kupoval, když si to můžu pohodlně ukrást" Neřikám, že mám všechny programy v počítači legálně, možná jsem pokrytec, ale hlásat to do světa stylem, že druhý je asi úplně blbý, když si to kupuje a ještě to zdůvodňovat jakýmisi ekonomickými bilancemi... sorry, ale to už je fakt moc.
Btw.: PM JE dobrovolná částka a to se mi na tom systému právě líbí. Někdo to ale zaplatit musí, takže by se premium memberům mělo spíš děkovat. Groundspeak určitě vydělává, ale ono vydělávat neni nic špatnýho, když se to dělá rozumně... a rozumně to myslím v tomto případě je.

edit: označené slovo s omluvou beru zpět a nahrazuji spojením "vzít sám jinak, než podle pravidel, se kterými jsem souhlasil".
Dále aby bylo jasno, narovinu říkám, že nekážu vodu, a sám piji víno. Jen v určitých mezích a neříkám, že je to dobře.
  • 0

#50 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:38

alkes napsal/a:
Stahování tolika a více cachí skrýšotlačem je hlavně pěkná prasárna. Nicméně motto některých lidí bude zřejmě i nadále znít: Proč bych to kupoval, když si to můžu pohodlně ukrást" Neřikám, že mám všechny programy v počítači legálně, možná jsem pokrytec, ale hlásat to do světa stylem, že druhý je asi úplně blbý, když si to kupuje a ještě to zdůvodňovat jakýmisi ekonomickými bilancemi... sorry, ale to už je fakt moc.

Skrýšotlač je freeware, takže nevím, kde tu vidíš nějakou krádež. Nebo snad považuješ za krádež stáhnutí souřadnic z GC.com? Souřadnic, které si jinak můžu bezplatně prohlédnout pomocí inet prohlížeče na webu GC.com? Tedy jediné, v čem se tohle liší, je to, že Skrýšotlač tento proces automatizuje. Místo, abych si ručně otevíral detaily každé kešky a zapisoval, tak to za mne udělá program. Tomu říkáš krádež?! Prosímtě plácáš tady úplné nesmysly. Vzal sis do pusy slova lidí, kteří nádávají na piráty, přičemž sami o autorských zákonech a podstatě věci nic nevědí, a teď to tu aplikuješ na něco, co s tím vůbec nesouvisí.

Jinak kde tu prosímtě hlásám, že lidi, kteří si koupí PM, jsou blbci?! Já jsem pouze jistému člověku vysvětloval, jaké třeba můžou být důvody toho, proč si někdo nechce koupit PM. Jelikož ten naopak psal stylem, jakože proč to tu vůbec někdo řeší, když PM prakticky nic nestojí a přináší jen výhody.
  • 0

#51 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:44

Ne beru tak hromadné stahování listingů, které při větší míře může dost zatěžovat servery. Jestli skrýšotlač je nebo není freeware je úplně putna.
Porušením podmínek užívaní geocaching.com je to stoprocentně a nejsem první, kdo ti to říká, takže nevím co ještě víc chceš slyšet.
Ručně bys celou noc určitě nestahoval x cachí (100? 200? 500? 1000?), když tohle bude dělat každý, tak se ostatní ani nezalogují, ale na to už tě taky někdo mírně upozorňoval, ač jsi to bral jen jako rejpalství hodné protiútoku.
  • 0

#52 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:49

Btw.: Když jsme u toho slovíčkaření typu, kde jsem prosímtě říkal... Kde jsem prosímtě říkal, že mluvím o tobě?
  • 0

#53 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:49

To, že porušuju pravidla Groundspeaku ohledně hromadného stahování souřadnic, vím. Tohle ale nemá vůbec nic společného s krádeží, takže si vyprošuju, abys mi tu nadával do zloděje!
  • 0

#54 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 18:56

A kde jsem ti prosímtě nadával do zloděje? :P
  • 0

#55 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 19:01

alkes napsal/a:
A kde jsem ti prosímtě nadával do zloděje? :P

Tady...

alkes napsal/a:
Stahování tolika a více cachí skrýšotlačem je hlavně pěkná prasárna. Nicméně motto některých lidí bude zřejmě i nadále znít: Proč bych to kupoval, když si to můžu pohodlně ukrást" Neřikám, že mám všechny programy v počítači legálně, možná jsem pokrytec, ale hlásat to do světa stylem, že druhý je asi úplně blbý, když si to kupuje a ještě to zdůvodňovat jakýmisi ekonomickými bilancemi... sorry, ale to už je fakt moc.

nebo si tím snad neměl na mysli mě? Možná sis jen spletl vlákno nebo jsem v tomto vlákně přehlídl nějaké příspěvky někoho jiného, komu toto bylo určeno...
  • 0

#56 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 19:12

No ja sa vam cudujem ze vobec reagujete, navrhujem Ignore... pripadne Abort, Retry alebo Fail :) Dovolim si len malu parafrazu: ... vidim v dalce cloveka, jehoz ego nebes se dotyka :) howgw, dopisal som a pockam si na dalsie humorne reakcie oneho spominaneho vztahovacneho kacera :)
  • 0

#57 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 19:18

No vida, je vidět, že číst mezi řádky umíš, teď už si jen uvědomit, co mezi ně píšeš. Ano skutečně jsem myslel tebe. Slovo krást bylo opravdu dost neúměrné, expresivní a omlouvám se za něj, ale princip je dost podobný. Zkus se nad tím trochu zamyslet. ;) V případě nutnosti dál prosím raděj přes soukromé zprávy, než tu oba zaslouženě dostanem ban a otravovat ostatní taky asi nemá cenu. edit: Jo a s tím mottem to bylo myšleno spíš obecně.
  • 0

#58 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 19:26

Ty se zas příště zamysli, až tu začneš někoho označovat za zloděje ;) Tobě by se asi také nelíbilo, kdybch tě označil za zloděje za to, že v obci pojedeš 60km/h... Vybíráš si naprosto nesmyslná srovnání. Jinak já nejsem egoista, ale vyprošuju si, aby mi tu někdo nadával, zcela neoprávněně, do zloděje. Já si jen hájím svůj názor, proč nechci platit za PM, NIC VÍC! Nikomu tu nic nevnucuju.
  • 0

#59 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 14 leden 2008 - 19:36

Nechápu o co tady jde...PM je myslím dobrá a hlavně dobrovolná záležitost.Pokud owner zadá podmínky pro odlov své cache,tak by se tyto podmínky měly ctít a dodržovat.Takže,pokud někdo šetří a nemá 540,-Kč za rok,tak bych mu doporučil sehnat dalších devět jemu podobných cacherů,založit profil a mít společné heslo a platit také společně;)!54,-Kč myslím za rok našetřit jde,teda pokud si tento dotyčný pořádně utáhne opasek:D:D:D
  • 0

#60 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 19:43

Flipper77 napsal/a:
Nechápu o co tady jde...PM je myslím dobrá a hlavně dobrovolná záležitost.Pokud owner zadá podmínky pro odlov své cache,tak by se tyto podmínky měly ctít a dodržovat.Takže,pokud někdo šetří a nemá 540,-Kč za rok,tak bych mu doporučil sehnat dalších devět jemu podobných cacherů,založit profil a mít společné heslo a platit také společně;)!54,-Kč myslím za rok našetřit jde,teda pokud si tento dotyčný pořádně utáhne opasek:D:D:D

ach bože, už je to tady zase !!! :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama