Přejít na obsah


Fotka

SmartGPX - jak naplnit daty bez Premium Members?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
63 odpovědí na toto téma

#21 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:15

drobik napsal/a:
Hlavne som s tym prestal z dovodu ze sa snazim nespravat sa ako arogantny blbec a chapem ze ked aktualizujem 3tis listingov kesi tak to ide na ukor rychlosti ostatnych uzivatelov.

Proč jako arogantní blbec? Napsal sis vlastní skript, který ti tento proces zautomatizoval, takže sis počínal spíše chytře. Nevím, jak fungoval tvůj skript, ale já nestahuju pokaždý xstovek listingů. To jsem udělal jednou, teď už jen aktualizuju (a to ještě tak jednou za měsíc, nepotřebuju to mít aktualizované denně), takže to stáhne pouze ty nové. To je zátěž pro server úplně minimální a těžko může někoho omezovat víc, než když třeba dva lidi proklikávají listingy. Uvědomte už si laskavě všichni, že tyhle programy (nebo alespoň ty co používám) nejsou žádní superrychlí roboti, kteří by svoji činností vytvářeli DoS atak na server! Tím, že v prohlížeči ručně procházíte listingy, ty servery také zatěžujete.

drobik napsal/a:
Len na rypnutie... Ak by si sa hackol do banky, budes radsej hodinu pisat kod na zadanie platobneho prikazu k uctu cez hacknuty pristup nez by si pouzil internet banking, lebo ten je len pre smrtelnikov a to pan samozrejme nieje, ze ? :)

Jenom blbě překrucuješ ;) Já jsem žádný skript neprogramoval, já pouze stáhnul a použil již naprogramovaný program. Tedy jsem nad tím nestrávil o nic víc času, než bych strávil zaplacením PM. V případě, že bych si musel psát vlastní skript, tak pokud bych to nedělal zároveň i pro zábavu či výukových nebo jiných důvodů a zabralo by mi to spousty času, tak bych si PM také raději koupil. Co se týče příkladu s bankou. Mám studentský účet, takže za inet banking nic neplatím. V případě, že bych za to měl platit, tak pokud by to nebyla příliš vysoká částka, tak bych za to platil, protože žádný jiný alternativní způsob neexistuje (hacknutí banky je hezký vtip...neříkám, že to je nemožné, ale rozhodně to neumí každý druhý). V tomto případě alternativní způsob existuje a stojí mě navíc jen minimum času (výpočetní čas počítače je pro mne nepodstatný, takže to nepočítám).
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:19

Dain & Olik napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
.... a nechám ho přes noc stahovat listingy ke keším.

Pravda, že přes PocketQuery (při PM) to asi bude jednodušší, hlavně rychlost stahování je údajně rychlejší


proc udajne? vygenerovane PQ prijde do minuty, sem tam mi prislo bohuzel az s desnym zpozdenim, hroznych 6ti minut. :D
ale furt mam naskok cele noci :D

:P a ten ušetřený čas se dá využít mnohem příjemněji ;)
  • 0

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:24

JardaD napsal/a:
GPX jsem považoval za jakýsi standard. Právě o to víc mě překvapilo, když mi při načítání GPX exportů z programů GeoGet i Skrýšotlač aplikace SmartGPX kolabuje. A nevím kde je chyba. Jestli je přímo ve SmartGPX. Nebo jestli této aplikaci vadí občas použitá diakritika u českých keší nebo jestli originální soubor PQ GPX má nějaké zvláštní ošetření speciálních znaků narozdíl od exportů atp.
Určitě bych uvítal, když by mi sem někdo pověsil odkaz na originální PQ GPX soubor s různými typy keší (třeba jen dvacítku kešek) pro vyzkoušení.

Právě že i tohle je ta určitá výhoda PM a PQ... nemusím řešit zda je to ok nebo není, ono to prostě je :-) Ne, ted vážně, nevím kde je problém, ale pokud jsem načetl PQ do GSAKu a pak nechal vše vyexportovat do wpt který zpracoval SmartcomGPX, tak tam bylo vše a bez problémů.
  • 0

#24 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:29

Jamesi, jsi tak trochu mimon. Pises, ze uz jenom aktualizujes a to tak jednou za mesic. Ja ti neco poseptam, ty o tom zjevne nevis. Nez zaktualizujes za mesic, tak desitky kesi, ktere jiz mas, zmenily svuj status. To se dozvis jak? Az kdyz prolezes kopce a skaly a pikslu nenajdes? Dost blby ne? Takze zase budes stahovat kolem 6000 piksel znovu? Jak chces. Lidi se ti tu snazi pomoct a ty jsi na ne nasranej. Moc nediskutuju a spis jen ctu a vsichni, co zastavaji PM meli pred casem podobne nazory jako ty. A ted jsou uplne jinde a v klidu.
  • 0

#25 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:30

JardaD napsal/a:
...Určitě bych uvítal, když by mi sem někdo pověsil odkaz na originální PQ GPX soubor s různými typy keší (třeba jen dvacítku kešek) pro vyzkoušení.


no neni to zrovna legalni, ale budiz. jako podporu produktu to snad GS zkousne:D

tady je PQ pro R10 mezi Starou Boleslavi a Libercem ve vzdalenosti 10 km od dalnice
agentj.webz.cz/gps/1411546.gpx
agentj.webz.cz/gps/1411546-wpts.gpx
  • 0

#26 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:36

Pro Sobíkovi: Já mám na mysli aplikaci s názvem
SmartGPX http://www.smartcaching.de
která neslouží primárně pro navigaci v terénu. Je to jen jakási textová databáze keší, které můžeš podle různých kritérií třídit a řadit.
Ty uvádíš SmartcomGPX, ale zřejmě máš na mysli SmartComGPS
http://www.wild-mobi...87cfc659c792435
který slouží pro navigaci a můžeš do něho importovat wpt. Tento softík je bez problémů.
  • 0

#27 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:43

sobikovi napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
proc udajne? vygenerovane PQ prijde do minuty, sem tam mi prislo bohuzel az s desnym zpozdenim, hroznych 6ti minut. :D
ale furt mam naskok cele noci :D

:P a ten ušetřený čas se dá využít mnohem příjemněji ;)

Možná si to ještě pořád nepochopil a řeknu ti teď, pro tebe dost šokující, novinku... počítač není otrok, nad kterým bys musel furt stát a bičovat ho, aby pracoval, on dokáže zpracovávat zadané úkony i bez dozoru ;) Tedy stačí jen kliknout a jít spát nebo se věnovat příjemnější činnosti ;) Počítač to přes noc zpracuje a ráno máš aktualizovanou databázi. Věřím, že jsem ti teď ušetřil spousty drahocenného času :D

Teď vážně... opravdu nevím, co jiného ti na tuhle blbost odpovědět...Snad si vážně nemyslíš, že u toho musím celou noc sedět?
  • 0

#28 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:46

...jako podporu produktu to snad GS zkousne:D

tady je PQ pro R10 mezi Starou Boleslavi a Libercem ve vzdalenosti 10 km od dalnice

Díky, večer to hned vyzkouším. Jestli je to nebo není zcela legální... :) Pokud to přispěje k tomu, že si dříve pořídím PM, tak by jsi mohl vyžadovat provizi za získání dalšího klienta :P
  • 0

#29 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:49

v&f family napsal/a:
Jamesi, jsi tak trochu mimon. Pises, ze uz jenom aktualizujes a to tak jednou za mesic. Ja ti neco poseptam, ty o tom zjevne nevis. Nez zaktualizujes za mesic, tak desitky kesi, ktere jiz mas, zmenily svuj status. To se dozvis jak? Az kdyz prolezes kopce a skaly a pikslu nenajdes? Dost blby ne? Takze zase budes stahovat kolem 6000 piksel znovu? Jak chces. Lidi se ti tu snazi pomoct a ty jsi na ne nasranej. Moc nediskutuju a spis jen ctu a vsichni, co zastavaji PM meli pred casem podobne nazory jako ty. A ted jsou uplne jinde a v klidu.

Než někam vyrazím, tak se vždycky prvně podívám na mapu, na které kešky vyrazím. Jinak přiznám se, že toto mě opravdu nenapadlo (změna statusu či souřadnic kešky). Jinak já nestahuju databázi 6000 kešek, ale jen kolem 500. Ono 6000 kešek najednou už by mi Skrýšotlač snad ani nevzal (nebo bych na to potřeboval více než 2GB RAM), takže to bych si raději koupil PM.

Já na ně nejsem nasranej. Spíše mi připadá, že jsou oni nasraní na mě, že jsem si dovolil tu obhajovat jiný způsob než placený PM... Já jsem tu chtěl jen poukázat na to, že existuje i použitelná alternativa k placenému PocketQuery. Nikoho tu nenutím to používat ani nikomu nezakazuju si kupovat PM! Když se vám za to chce vyhazovat peníze, tak klidně, to není moje starost. Třeba k tomu taky časem dojdu. Zatím jsem spokojen s tím alternativním způsobem.
  • 0

#30 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 14:56

Az to cele jedneho dna skonci tym, ze GC osetri download a stranky sa zobrazia az po opisani ciselka/kodu z captche, alebo nieco podobne co nepojde automatizovat :)
  • 0

#31 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:00

drobik napsal/a:
Az to cele jedneho dna skonci tym, ze GC osetri download a stranky sa zobrazia az po opisani ciselka/kodu z captche, alebo nieco podobne co nepojde automatizovat :)

Tak je asi hodně lidí pošle do.... Osobně buzeraci typu captcha kódy krutě nesnáším! To je snad to nejhorší, co kdy člověk na inetu vymyslel. :@
Tohle by vedlo jen k tomu, že by získali větší moc lokální servery a centralizace GC by byla ta tam.
  • 0

#32 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:01

To JardaD: prestoze se to vsechno jmenuje .gpx, rozdily v nich jsou, hlavne myslim v tagách na zacatku (a tedy i na konci :-) Kdyz jsem chtel gpx soubor stazeny ze skrysotlace importovat do Beeline, musel jsem ho nejdriv otevrit v GPS tuneru a pak ulozit zase jako GPX, "neco" se prepsalo a pak to slo otevrit i jinde. Nektere programy jsou holt "prisnejsi" na strukturu dat. Verim ze s ukazkovym PQ problemy nebudou :-) To everybody else Disclaimer: Se zisky Groundspeak Inc. nemám nic spolecného, nejsem jejich provizní prodejce ani reklamní agent. Dale prohlasuji, ze je mi uprimne jedno, jestli jste vsichni BM, PM, nebo treba poslouchate radio FM.
  • 0

#33 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:05

Večer dám vědět jestli ukázkové PQ soubory jsou pro nadhozený problém řešením.
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:11

jimmyjames napsal/a:
Tak je asi hodně lidí pošle do.... Osobně buzeraci typu captcha kódy krutě nesnáším! To je snad to nejhorší, co kdy člověk na inetu vymyslel. :@
Tohle by vedlo jen k tomu, že by získali větší moc lokální servery a centralizace GC by byla ta tam.

Ježíšmarjá tak přestaň dělat a obhajovat věci, kvůli kterým ty captcha kódy vznikaj ne? Protože pak to nebude vadit jen lidem, kteří skrýšotlač nadpoužívaj na vytváření ohromné databáze cachí, ale i lidem, kteří ho občas použijou na tlač listingů pár skrýší, co chtěj zrovna najít na výletě a kupodivu i lidem, co o nějaké skrýšotlači nikdy ani neslyšeli. To je fakt tak složitá logika? :o
A věz, že první komu pak budou všichni spílat a posílat do prd., budeš ty a další podobní.
  • 0

#35 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:19

JardaD napsal/a:
Večer dám vědět jestli ukázkové PQ soubory jsou pro nadhozený problém řešením.


urcite jsou ;)
taky pouzivam SmartGPX a proto par poznamek, ktere jsou dulezite:
ty 2 odkazy jsou jedno PQ - prvni odkaz jsou listingy se souradnicemi (to se sype do SmartGPX), druhy odkaz jsou jen Add Wpts (ty do SmartGPX nedostanes).
PQ obsahuje moje nenalezene, mnou nezalozene a aktivni kese k 13.1. - proste klasikaB)
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:22

jimmyjames napsal/a:

Já na ně nejsem nasranej. Spíše mi připadá, že jsou oni nasraní na mě, že jsem si dovolil tu obhajovat jiný způsob než placený PM... Já jsem tu chtěl jen poukázat na to, že existuje i použitelná alternativa k placenému PocketQuery. Nikoho tu nenutím to používat ani nikomu nezakazuju si kupovat PM! Když se vám za to chce vyhazovat peníze, tak klidně, to není moje starost.


tak ja ti prozradim, cim tak najezujes. (ostatne ale uz ti to vcera rekl alkes.)

a to jak s uzasnym entusiasmem vykrikujes, jaky jsi borec, kdyz ochcavas gs pouzivanim zakazanych robotu.
hele, mne je to uplne sumak, ze ti co si vystaci se skrysotlaci si stahnou okoli. mne vadi tvuj pristup: prece si nebudu vyhazovat penize za neco, co si muzu (ne nenapisu ukrast, to by ses zase nasral) nelegalnim zpusobem stahnout. a porad dokola rikat, ze mas alternativu.
jo a jeste ten alibisticky pohled - gs ma penez dost, no kdyby je nemel, to bych jim samozrejme hnedka platil - pri tomhle tvem vysvetleni jsem se jenom usmal :)
ano, podle tveho my vyhazujeme peniza za legalni pohodlne stahnuti. no a ty mene pohodlne NELEGALNE stahujes. tak tomu prosim uz prestan rikat alternativa. :)
  • 0

#37 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:28

AgentJ napsal/a:
no neni to zrovna legalni, ale budiz. jako podporu produktu to snad GS zkousne:D

tady je PQ pro R10 mezi Starou Boleslavi a Libercem ve vzdalenosti 10 km od dalnice
agentj.webz.cz/gps/1411546.gpx
agentj.webz.cz/gps/1411546-wpts.gpx

Díky za poskytnutí ukázkových .gpx. Zkusil jsem si ten první nahrát do GeoScout. Obsahuje souřadnice, listing, další waypointy (pokud tam jsou) a posledních 5 logů. To by bylo v pořádku, až na jednu věc... co dělá ve všech listingech to množství čtverečků?! Není to místo diakritických znamínek, ale místo některých mezer (ne všech, ale objevuje se to tam velmi často a ve všech listingech). Nic takového v listingech stažených přímo přes GeoScout nemám.
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:34

alkes napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
Tak je asi hodně lidí pošle do.... Osobně buzeraci typu captcha kódy krutě nesnáším! To je snad to nejhorší, co kdy člověk na inetu vymyslel. :@
Tohle by vedlo jen k tomu, že by získali větší moc lokální servery a centralizace GC by byla ta tam.

Ježíšmarjá tak přestaň dělat a obhajovat věci, kvůli kterým ty captcha kódy vznikaj ne? Protože pak to nebude vadit jen lidem, kteří skrýšotlač nadpoužívaj na vytváření ohromné databáze cachí, ale i lidem, kteří ho občas použijou na tlač listingů pár skrýší, co chtěj zrovna najít na výletě a kupodivu i lidem, co o nějaké skrýšotlači nikdy ani neslyšeli. To je fakt tak složitá logika? :o
A věz, že první komu pak budou všichni spílat a posílat do prd., budeš ty a další podobní.


michale, ja uz vazne nevim, jestli jj nechape co ve skutecnosti pise, nebo nas provokuje schvalne :D
  • 0

#39 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:38

neprovokuje schvalne :) , proste ma jenom neukojitelnou potrebu reagovat uplne na vsechno :D
  • 0

#40 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:38

jimmyjames napsal/a:
To by bylo v pořádku, až na jednu věc... co dělá ve všech listingech to množství čtverečků?! Není to místo diakritických znamínek, ale místo některých mezer (ne všech, ale objevuje se to tam velmi často a ve všech listingech). Nic takového v listingech stažených přímo přes GeoScout nemám.


GPX je kódován v UTF-8, tj. některé znaky jsou zapsány jako dva byty. Takže velmi pravděpodobně ho prohlížíš nečím, co Unicode neumí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama