Přejít na obsah


Fotka

SmartGPX - jak naplnit daty bez Premium Members?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
63 odpovědí na toto téma

#41 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:45

FHonza napsal/a:
GPX je kódován v UTF-8, tj. některé znaky jsou zapsány jako dva byty. Takže velmi pravděpodobně ho prohlížíš nečím, co Unicode neumí.


Prosim "nenapovidat", urcite to budu v skole preberat :)
  • 0

#42 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:48

drobik napsal/a:

FHonza napsal/a:
GPX je kódován v UTF-8, tj. některé znaky jsou zapsány jako dva byty. Takže velmi pravděpodobně ho prohlížíš nečím, co Unicode neumí.


Prosim "nenapovidat", urcite to budu v skole preberat :)


Žabomyších přestřelek o velkém h...ě se neúčastím, ale když se někdo zeptá na normální věc, tak odpovim ;)
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 15:58

jimmyjames napsal/a:

drobik napsal/a:
Az to cele jedneho dna skonci tym, ze GC osetri download a stranky sa zobrazia az po opisani ciselka/kodu z captche, alebo nieco podobne co nepojde automatizovat :)

Tak je asi hodně lidí pošle do.... Osobně buzeraci typu captcha kódy krutě nesnáším! To je snad to nejhorší, co kdy člověk na inetu vymyslel. :@
Tohle by vedlo jen k tomu, že by získali větší moc lokální servery a centralizace GC by byla ta tam.

Ach to bouřlivé mládí :D Já nic, já muzikant B) To není kvůli mně a podobným, to tam dal nějaký zlý a ošklivý imperialista :o

v&f family napsal/a:
Moc nediskutuju a spis jen ctu a vsichni, co zastavaji PM meli pred casem podobne nazory jako ty. A ted jsou uplne jinde a v klidu.

Tohle jsem myslel už od začátku... Každý časem pozná, že než to dělat složitě to jde i snadno :)

jimmyjames napsal/a:
Možná si to ještě pořád nepochopil a řeknu ti teď, pro tebe dost šokující, novinku... počítač není otrok, nad kterým bys musel furt stát a bičovat ho, aby pracoval, on dokáže zpracovávat zadané úkony i bez dozoru ;) Tedy stačí jen kliknout a jít spát nebo se věnovat příjemnější činnosti ;) Počítač to přes noc zpracuje a ráno máš aktualizovanou databázi. Věřím, že jsem ti teď ušetřil spousty drahocenného času :D

:D No podle toho co jsi popisoval níže to nevypadá na to, že by jsi kliknul a šel spát, ale to je jedno.. vím, že zatím co se stahuje nějaký ten warez jde nechat počítač dělat i něco jiného ;) ale prostě už někteří koukají taky na to, kolik to sežere proudu atd.

JardaD napsal/a:
Pro Sobíkovi: Já mám na mysli aplikaci s názvem
SmartGPX http://www.smartcaching.de
která neslouží primárně pro navigaci v terénu. Je to jen jakási textová databáze keší, které můžeš podle různých kritérií třídit a řadit.

Omlouvám se, ty programy mají hodně podobná jména. Určitě ale bude řešitelný export z GSAKu, kde je těch formátů šíleně moc. Koukám, že je to aplikace podobná jako je Handy Geocaching ;)
  • 0

#44 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:09

To Dain & Olik:
My se na to totiž oba díváme úplně z jiného úhlu pohledu. Zkusím ti dát jeden ilustrativní příklad (asi ne úplně nejlepší, alejiný mě teď nenapadá). Koupíš si třeba auto a v kupní smlouvě bude napsáno, že je zakázáno používat jiné náhradní díly, než díly přímo od výrobce (a samozřjemě min. 2x dražší). Také to budeš dodržovat, celý nadšený kupovat předražené díly a vykřikovat, že to je jediný legální způsob? Samozřejmě se tím vystavuješ riziku, že příjdeš o záruku, to je celkem pochopitelné, ale pokud ti o záruku nejde (přetranformováno na GC - nejde mi o technickou podporu z jejich strany a záruku funkčnosti mého řešení), tak raději použiješ náhradní díly jiného výrobce, které budou levnější a svůj účel splní taky (samozřejmě nebudou třeba dosahovat takové kvality, ale zato budou levnější - jde o priority). Víš, ono je strašně jednoduché omezit svobodu zákazníka ve svůj prospěch, za cílem vyššího zisku. Prostě si napsat do pravidel, že zakazuješ používat jakékoli alternativy k tvým službám, tím je odsadit na kolej "nelegální" a ždímat tak ze zákazníka víc a víc peněz.
Groundspeak je normální komerční firma, jejíž hlavním cílem je vytvářet zisk, tedy ždímat z lidí co nejvíce peněz. Jelikož nějaká chytrá hlava najde způsob, jak zíkat co chce i bez využití jejich zpoplatněné služby, čímž by oni přišli o část zisku, tak je prostě v pravidelch zakáží. Jak jednoduchý marketingový tah...zakázat "konkurenční" řešení. To je asi jako kdyby MS ve smlouvě zakázal používat ve Windowsech jiný kancelářský balík než MS Office, který by sis od nich musel koupit. Použití třeba OpenOfficu by bylo tedy jakoby nelegální.
Vím, že jsem tady vůbec nebral v potaz ten fakt, že alternativní (jak ty říkáš "nelegální") řešení určitým způsobem zatěžuje servery Grounspeaku. Nicméně ty programy fungují přes HTTP, tedy stejně jako kdyby sis sednul k počítači a přes webový prohlížeš otevíral jeden listing za druhým. Tohle je pouze zautomatizované, nicméně není to nějak extra urychlené (úmyslně jsou tam zavedené prodlevy, aby to ty servery nepřetěžovalo). Ano, je to dost spekulativní, toho jsem si vědom. Nicméně pořád to beru jen jako pravidlo, které má primárně sloužit ke zvýšení zisku tím způsobem, že prostě zakáže alternativní řešení. Takovéhle pravidla z principu nepodporuju.

Jinak přesvědčil si mě k jednomu: odteďka, když budu někde psát o tomto řešení, tak vždy uvedu, že je v rozporu s pravidly Groundspeaku, aby si toho byl daný člověk vědom.
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:24

jimmyjames napsal/a:

To přirovnání opravdu kulhá protože PM proti BM není jen to, že mohu jinak stahovat data z GS, ale řada dalších fíčur které to tvoje "alternativní" řešení naumožňuje... možná to má blíž k tomu, že pokud budu používat Microsoft produkt, tak kliknu na nějaký dokument a otevřu ho tak jak má být ve svém Microsoft editoru. V open řešení ten soubor načtu někam, tam to převedu do nečeho a to načtu v něčem a pak dostanu něco, co bude možná podobné nečemu, co bylo na začátku... (OpenOffice jsem používal a rád jsem si po čase radši koupil MS Office, takže znám obojí cesty)
Když se podíváš na rychlost načítání kešek třeba v Skrýšotlači, tak se domnívám, že načítá výrazně rychleji, než když budu jen tak listovat keškama a prohlížet si, tisknout, stahovat .loc soubor čili generuje to zcela jiný provoz na serveru.
  • 0

#46 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 16:42

jj: celkem nesmysl od zacatku do konce. btw: ty prodlevy jsou tam hlavne proto, aby to napodobovalo člověka a aby to gs prilis neprudilo. gs ti nezakazuje konkurencni produkt (jak jsi na tohle prisel nechapu), on ti zakazuje pristup do sve databaze.
  • 0

#47 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 17:53

No ono je to tezky. GS zakazuje pristup do sve databaze, ve ktere jsou nase data.

Takze bud budes hajit GS a nikdy nespustis skrysotlace na jedinou kes, byt bys z nejakeho duvodu nemel zrovna pristup k vlastni PQ. Nebo se budes citit vykoristovan monopolem GS a udelas si kopii databaze GS u sebe doma a pravidelne ji budes roboticky updejtovat.A nebo budes nekde mezi (ale prikloneny k jedne strane). Nicmene to kam se zaradis, bude hodne zalezet na mnozstvi casu a mnozstvi penez:

JimmyJames je student, ktery ma hodne casu a ne moc penez. Pro nej argument "investovat cas radeji do prescasu a zapatit si PM" proste nefunguje. Naopak ti co zde haji PM maji typicky dobre placenou praci (geocaching neni zas tak levny sport, hlavne nebyl v dobach predtravnickovych), ktera jim preci jen sebere dost casu. Pro ty je cokoliv jineho nez PM dost nesmyslne, protoze bez PM by museli resit kompatibilitu ruznych formatu, atd. A to jsem nezminil FTF huntery, kteri se bez PM notifikaci neobejdou.

No a tyto skupiny se navzajem neshodnou, protoze vychazeji dost odlisnych predpokladu. Kazdy si haji a ospravedlni to svoje.
Pravda se najde u obou stran, a obe strany si to ze nechapou tu druhou berou zbytecne osobne.
  • 0

#48 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 17:55

jimmyjames napsal/a:
Jinak přesvědčil si mě k jednomu: odteďka, když budu někde psát o tomto řešení, tak vždy uvedu, že je v rozporu s pravidly Groundspeaku, aby si toho byl daný člověk vědom.


No, to bych videl jako samozrejmost, obzvlast na serveru ktery se snazi vychazet zadobre s gc.com
  • 0

#49 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 18:03

... 11. skrýtotlače byť jednou nespustíš 12. nulou nepodělíš ...
  • 0

#50 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 18:09

ebik napsal/a:
No ono je to tezky. GS zakazuje pristup do sve databaze, ve ktere jsou nase data.


To je pravda, ale publikovanim cache na ich serveri autor suhlasi s ich pravidlami a takmer na kazdej stranke je uvedeny aj odkaz na disclaimer.
  • 0

#51 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 19:52

sobikovi napsal/a:
To přirovnání opravdu kulhá protože PM proti BM není jen to, že mohu jinak stahovat data z GS, ale řada dalších fíčur které to tvoje "alternativní" řešení naumožňuje... možná to má blíž k tomu, že pokud budu používat Microsoft produkt, tak kliknu na nějaký dokument a otevřu ho tak jak má být ve svém Microsoft editoru. V open řešení ten soubor načtu někam, tam to převedu do nečeho a to načtu v něčem a pak dostanu něco, co bude možná podobné nečemu, co bylo na začátku... (OpenOffice jsem používal a rád jsem si po čase radši koupil MS Office, takže znám obojí cesty).

No zrovna v tomhle to přirovnání sedí velmi dobře. Jelikož OpenOffice také nepodporujou vše, co umí MS Office (např. mé oblíbené kontingenční tabulky). Jenže tu jde o to, jestli člověk ty "fičůrky" navíc využije/potřebuje nebo ne. Mě stačí pouze stahovat data z GS, ty další fičůrky zatím nepotřebuju, tak proč bych za ně platil? Moje alternativní řešení mi zatím plně postačuje a o to jde. Stejně jako zastáncům OpenOffice na jejich potřeby stačí, i když neumí vše (většina lidí totiž MS Office využívá sotva z pár procent).
Jinak tohle byl jen příklad, já nejsem ani náhodou zastánce OpenOffice! V tom, co o nich píšeš, souhlasím. Byl jsem nucen s nimi jednu dobu na jednom místě pracovat a už nikdy více.

Dain & Olik napsal/a:
jj: celkem nesmysl od zacatku do konce.

Nesmysl nebo jen nad tím nedokážeš takhle uvažovat? Tak mi místo tohodle planého konstatování napiš nějakou konstruktivní kritiku a vyznač, v čem nemám pravdu. B)

Dain & Olik napsal/a:
btw: ty prodlevy jsou tam hlavne proto, aby to napodobovalo člověka a aby to gs prilis neprudilo.

To je snad úplně jedno. Důležité je, že tam jsou.

Dain & Olik napsal/a:
gs ti nezakazuje konkurencni produkt (jak jsi na tohle prisel nechapu), on ti zakazuje pristup do sve databaze.

Zřejmě si vůbec nepochopil, jak ty programy fungují. Ty programy nehackují databází a netahají data přímo z ní, ale tahají je naprosto stejným způsobem jako tvůj internetový prohlížeč. To je dost zásadní rozdíl! Tady nejde o žádné hacknutí databáze. Z pohledu serveru není žádný rozdíl mezi člověkem s inet prohlížečem a např. Skrýšotlačem...až na frekvenci zasílání požadavků (ta však není nijak brutálně vysoká). Studuju informatiku na VŠ a zrovna nedávno jsme s kámošem řešili podobný problém, takže o tom něco vím.

To ebik:
Jsem rád, že se tu tento názor objevil. Vystihl si to velmi přesně.
V databázi jsou naše data, která jsme tam zadarmo vložili a Groundspeak nám brání v jejich efektivnější využívání, příp. po nás chce platit (pravdou tedy je, že s tím každý "souhlasil" v pravidlech, ale to je teď vedlejší).
Kdybych měl dobře placené zaměstnání a málo času, tak samozřejmě vůbec nebudu řešit, jestli platit 30USD/rok, páč tahle suma by pro mne byla pakatel a víc peněz by mě stál čas, který bych promrhal tím, že bych zjišťoval jiné možnosti. Nicméně jsem student, času mám ještě relativně dostatek a v penězích se netopím. Tudíž přemýšlím nad tím, za co peníze utratím.

Jinak, aby někteří nedošli k chybnému přesvědčení, já opravdu nejsem linuxák (i když z mých názorů to tak asi nevypadá).

  • 0

#52 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 20:11

jimmyjames napsal/a:
... já opravdu nejsem linuxák ...


Uz sa z toho nevykecas :))) Ale zistujem ze som asi nejak dusevne nevyrovnany jedinec, som PM pozitivny a aj napriek tomu mam na masine aj Slackware :)
  • 0

#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 20:16

No pánové, ne že bych zrovna já měl co říkat, ale kdyžtak koukám na vaše statusbary.... Čí že data?
Ještě poslední pokus... představte si, jak by to asi vypadalo, kdyby se tou stahovací místo PQ filozofií řídilo třeba 50% - 100% cacherů. Bylo by ještě odkud stahovat? Takhle to přeci fungovat nemůže. Auta nejsou dobré přirovnání. Od automobilky si koupíš aspoň to auto, to že si koupíš náhradní díly jinde automobilku nijak nezatíží. Tady jsi v podstatě dostal auto zadarmo a teď chceš zadarmo i náhradní díly. Jasně, je to pokroucený, ale fakt je to blbej příklad.
Já jsem také student, nemám premium mebership, necítím potřebu ho mít, ale taky nepotřebuju mít aktualizovanou databázi velkého množství cachí za cenu, že to může omezovat ostatní.
Skrýšotlač nedělá to samé co člověk u webového prohlížeče a nepůsobí stejnou zátěž. Kdyby dělal, nebyl by logicky potřeba. Nedělá, protože zátěž, která je možná z hlediska okamžiku stejná, působíš daleko déle a stáhneš mnohem víc dat. Webovýcm prohlížečem by málokdo stahoval celou noc 500 cachí. Btw. limity tam jsou, protože jinak by tě po pár cachích gc stránky na čas vykoply, to zas ošetřené je.
Ano určité procento lidí nevadí, ale určité vyšší už bude. Proč je to tak tězké pochopit?
Koneckonců ani s tim kradením to není principiálně moc jinak. V obchodě budou prodávat minerálky po balících. Ty ale nepotřebuješ balík potřebuješ jen jednu. Tak si ji vezmeš jen tak bez placení, a budeš se usmívat jak jsi to efektivně vyřešil s lepším poměrem cena výkon. Je to krádež nebo není? A opravdu je to principiálně tolik odlišné?

Daine díky, už jsem pomalu začínal myslet, že jsem jediný,kdo není schopen pochopit slučitelnost určitých myšlenek s realitou.
  • 0

#54 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 20:37

Tys to JimmyJamesi asi nezažil, ale tak před půlrokem, než koupili výkonější hardware, byl problém dostat se na geocaching.com, když se tam navalili logovat a hledat cache Američani. Myslim, že fakt ani netušíš, jak je debilní, když necháš tisk listingů na večer nebo ráno před výletem a ono prd. "Server error", nebo co to vždycky psalo.
  • 0

#55 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 20:43

jimmyjames napsal/a:
Studuju informatiku na VŠ a zrovna nedávno jsme s kámošem řešili podobný problém, takže o tom něco vím.
[/i]

Hehe, tak hlavně nestuduj jako já na zítřejší zkoušku z antén. :D:D:D Ty jo, ještě že na to jsou tři pokusy.
  • 0

#56 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 20:59

alkes napsal/a:
Ještě poslední pokus... představte si, jak by to asi vypadalo, kdyby se tou stahovací místo PQ filozofií řídilo třeba 50% - 100% cacherů. Bylo by ještě odkud stahovat? Takhle to přeci fungovat nemůže.

Zapomínáš na to, že PM není jediný příjem Groundspeaku. Každý BM přispívá Groundspeaku formou reklamy na webu (přesněji jsem popisoval už v jiném vlákně). Navíc služby, které člověk získá jako PM, jsou konkurence schopné. Oproti alternativním řešením je např. načítání dat do .gpx rychlejší a prý pohodlnější, tedy má své klady a zákazníky si najde. Tudíž k situaci, že by nikdo neplatil PM, dojít nemůže, páč PM má co nabídnout (ani jsem nikdy netvrdil opak).

alkes napsal/a:
Auta nejsou dobré přirovnání. Od automobilky si koupíš aspoň to auto, to že si koupíš náhradní díly jinde automobilku nijak nezatíží.

To se hodně pleteš. Automobilky v zájmu snižování cen aut vydělávají z velké části právě na originálních náhradních dílech a authorizovaných servisech. Pokud si koupíš náhradní díly u konkurence, tak automobilka příjde o část zisku, tedy "způsobíš jí škodu", a proto se toto také snaží automobilky různě stěžovat. Stejně jako Groundspeak příjde o zisk z PM. Je to to samé.

alkes napsal/a:
Já jsem také student, nemám premium mebership, necítím potřebu ho mít, ale taky nepotřebuju mít aktualizovanou databázi velkého množství cachí za cenu, že to může omezovat ostatní.

Však já také ne. Mám databázi asi 600ti kešek a aktualizuju tak jednou za měsíc.

alkes napsal/a:
krýšotlač nedělá to samé co člověk u webového prohlížeče a nepůsobí stejnou zátěž. Kdyby dělal, nebyl by logicky potřeba. Nedělá, protože zátěž, která je možná z hlediska okamžiku stejná, působíš daleko déle a stáhneš mnohem víc dat. Webovýcm prohlížečem by málokdo stahoval celou noc 500 cachí. Btw. limity tam jsou, protože jinak by tě po pár cachích gc stránky na čas vykoply, to zas ošetřené je.

Ano, generovaná zátěž je také to jediné, co Skrýšotlač odlišuje od člověka za inet prohlížečem. Já jsem hlavně reagoval na údajné vykrádání databáze, což je úplná blbost, páč Skrýšotlač nehackuje databázi.

alkes napsal/a:
Ano určité procento lidí nevadí, ale určité vyšší už bude. Proč je to tak tězké pochopit?

To já chápu. Také tu nikde nepíšu, aby PM nikdo nekupoval. Každý má svou svobodnou volbu. Samozřejmě, že kdyby ten alternativní způsob používal naprosto každý, tak vnikne problém. To je snad jasné a nikdy jsem netvrdil opak. Uvažuju reálnou situaci, ne nějaké teoretické 100% na jedné straně a 0% na druhé.

alkes napsal/a:
Koneckonců ani s tim kradením to není principiálně moc jinak. V obchodě budou prodávat minerálky po balících. Ty ale nepotřebuješ balík potřebuješ jen jednu. Tak si ji vezmeš jen tak bez placení, a budeš se usmívat jak jsi to efektivně vyřešil s lepším poměrem cena výkon. Je to krádež nebo není? A opravdu je to principiálně tolik odlišné?

Ano, je to velmi odlišené. Ten tvůj příklad by se dal přirovnat k tomu, že bych hacknul server Groundspeaku a využíval jejich PocketQuery bez zaplacení. Příklad s minerálkama by se dal upravit tak, že místo drahých minerálek v balení koupím levnější minerálku balenou po kusech, kterou bude prodejce prodávat vedle drahé minerálky v chladničce, kterou získal dotovanou od výrobce drahé minerálky (tím jsem se snažil nějak asimilovat využívání prostředků Groundspeaku).
  • 0

#57 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 21:01

drobik napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
... já opravdu nejsem linuxák ...


Uz sa z toho nevykecas :))) Ale zistujem ze som asi nejak dusevne nevyrovnany jedinec, som PM pozitivny a aj napriek tomu mam na masine aj Slackware :)

Linux (zatím Debian) mám jen na svém serveru, na desktopu zásadně jen Windows.

alkes napsal/a:
Hehe, tak hlavně nestuduj jako já na zítřejší zkoušku z antén. :D:D:D Ty jo, ještě že na to jsou tři pokusy.

Studuju na zířejší zkoušku z elektrotechniky pro informatiky :D
  • 0

#58 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 21:08

michale, ono je nas hodne, ale my dva jsme jediny blbci, co se casto chytnou a neda jim to na tu demagogii nereagovat. :) ostatni zcela rozumne hazi na takovehle blbosti bobek ;)
  • 0

#59 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 21:16

michale, ono je nas hodne, ale my dva jsme jediny blbci, co se casto chytnou a neda jim to na tu demagogii nereagovat. :) ostatni zcela rozumne hazi na takovehle blbosti bobek ;)
  • 0

#60 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 21:39

Otázka, tak jak jsem ji v názvu tématu položil, byla zodpovězena. Zde je závěr z ověření originálních PQ GPX při importu do SmartGPX. Originály se daří importovat bez problémů! Ještě jednou děkuji těm, kteří mi poskytli "vzorky". Za využití alternativních způsobů se úspěch nedostavil ani po dvou večerech pokusů. Alternativními způsoby mám na mysli exportované GPX data ze Skrýšotlače, GeoGetu a jiné experimenty :) V případě, že budu chtít naplnit SmartGPX daty, musím (za současného stavu poznání) používat originální PQ GPX a mít tedy předplacen PM. PM stojí, dá se říct, ani ne 2 Kč denně. To není mnoho. Jimmyjamesovi asi rozumím, když jako student hájí a využívá alternativních způsobů. Ono pohodlí něco stojí a různých předplacených členství a licencí, které přijdou vhod, jsou desítky a z čeho to pak všechno financovat. A zejména si platit i to, co není potřeba. Sobíkovi to vystihl hned na začátku diskuse větou: "Ideální je pořídit si PM :-) a budeš mít klid a pohodu na věky, Ámen :-)" Dám na jeho slova a k padesáté ulovené kešce si PM pořídím B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama