Přejít na obsah


Fotka

Hezci geosvet pro vsechny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#21 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 12:24

Ekologie především... a musíme jít s dobou. To že teď nebudeme muset spotřebovat tuny papíru kvůli mysterkám je opravdu geniální. Když už bude stačit jen jedna samolepka, zrušil bych logbooky - toho papíru v každé cachi kdo to kdy viděl... tož vzůru k lepším zítřkům! PS:Konečně, první dvě mysterky - uhíř s roubalem!!!
  • 0

#22 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 12:25

kseft je kseft ze bych dal na aukro do drazby souradnice finalovky chem2cache. Nejak tu hypoteku splatit musim, neee?
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 13:29

adp. napsal/a:
kseft je kseft
ze bych dal na aukro do drazby souradnice finalovky chem2cache. Nejak tu hypoteku splatit musim, neee?


bacha na cerny trh, aby ti to nekdo nezacal prodavat za zady (holt s hypotekou nejsi sam :D)
  • 0

#24 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 13:49

mam obavy, ze funkcni cerny trh uz davno existuje, toto vlakno vlastne ale vzniklo zda se z jineho duvodu. Ono by se to mozna krasne vyresilo, kdyby se takto zverejnene souradnice finalovek publikovaly na opencachingu jako tradicionalky kde by byl jako autor uveden nejaky spolecny nick, treba cacheri-sobe.
  • 0

#25 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 14:34

Taky bych sundal vsechny petkove, ctyrkove a vetsinu trojkovych kesi ze stromu, skal a mostovych nosniku, pekne na zem aby byly pekne dostupne pro nas slabe a dychavicne. Take umisteni v jeskynich, tunelech a kanalizacnich stokach neprispiva k svobode geocachingu! A co ty kese na ostrovech, v bazinach a mokradech. A co teprve v lesich plnych krvezizniveho hmyzu a nekdy i zapomenutych mrtvol. Take nocni kese omezuji svobodu kaceru, kteri tak nemohou sledovat svoje oblibene vecerni porady, navrhuji zverejnit jejich trasy tak aby se daly projit ve dne! Takze owneri! udelejme geocaching privetivejsi:)
  • 0

#26 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 14:35

to Geoinzerce: a zapomněl(a) si na to, že tu velkou samolepku by tam měl vlastně dát owner, aby tam cacher nemusel, a owner by měl radost, že už jeho keš našlo 1000 hledačů :D ... no lol :D
  • 0

#27 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 14:47

Myslím, že v Česku je to jasné, tak se vrhněme do ciziny. Pozor ale, že před masivním logováním českých kačerů by bylo slušné cizí ownery paušálně upozornit, že jim docházejí (nebo po našem logování dojdou) logbooky. Jak již víme, někteří kačeři jsou na to citliví :D:D:D
  • 0

#28 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 15:07

Tady zas někdo nepochopil o čem je geocaching.Bez záludných řešení,mnoha stagí atd., by se z geocachingu stala tupá nudná hra která po chvíli omrzí. Buď si děláš srandu nebo si tak tak hloupý.Si hledej jen tradiční cache,nikdo tě do multin apod.nenutí.A jestli se ti to nelíbí najdi si jinou hru pro ty jednodušší z nás.
  • 0

#29 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 15:12

NeciXZY napsal/a:
Tady zas někdo nepochopil o čem je geocaching.Bez záludných řešení,mnoha stagí atd., by se z geocachingu stala tupá nudná hra která po chvíli omrzí.
Buď si děláš srandu nebo si tak tak hloupý.Si hledej jen tradiční cache,nikdo tě do multin apod.nenutí.A jestli se ti to nelíbí najdi si jinou hru pro ty jednodušší z nás.


Vzdycky mne prekvapi, jak ze sebe nekteri lide dokazi udelat hlupaky.
  • 0

#30 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 15:34

To je zvláštní, úvodní příspěvek někoho pobouřil, někoho pobavil, ale diskutovat o celkem závažných podezřeních (naznačených mimo řádky) se nikomu nechce :)
  • 0

#31 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 15:36

Sodobar napsal/a:
To je zvláštní, úvodní příspěvek někoho pobouřil, někoho pobavil, ale diskutovat o celkem závažných podezřeních (naznačených mimo řádky) se nikomu nechce :)


Myslím, že to už je na svědomí každého z nás ;).
  • 0

#32 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 21:07

po přečtení (už prvních) několika řádků úvodního příspěvku jsem se honem podíval na datumovku, jestli není 1.duben....... Ach jak ten čas letí, už je to tu zase!;)
  • 0

#33 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 21:34

Crocky napsal/a:
Myslím, že v Česku je to jasné, tak se vrhněme do ciziny. Pozor ale, že před masivním logováním českých kačerů by bylo slušné cizí ownery paušálně upozornit, že jim docházejí (nebo po našem logování dojdou) logbooky.
Jak již víme, někteří kačeři jsou na to citliví :D:D:D

:))
Jinak ja bych zalozil jednu kesku kde by byly vsechy ostatni jedna vladne vsem , Takze by stacilo navstivit tu jednu spravnou a mel bych treba vsechny multiny :) EXtra super bounusova :)))
  • 0

#34 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 22:44

azg cache durbatulug, azg cache gimbatul? neco by to mozna vyresilo....:P
  • 0

#35 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 7:16

adp. napsal/a:
azg cache durbatulug, azg cache gimbatul

No tak to mne po ranu pekne rozsekalo :D
  • 0

#36 Geoinzerce

Geoinzerce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 7:21

Sagapo napsal/a:

Sodobar napsal/a:
To je zvláštní, úvodní příspěvek někoho pobouřil, někoho pobavil, ale diskutovat o celkem závažných podezřeních (naznačených mimo řádky) se nikomu nechce :)


Myslím, že to už je na svědomí každého z nás ;).


Zde je v kratkosti vse co jsme chteli aby zde zaznelo.

Toto vlakno nebylo zalozeno aby se diskutovalo o tomto problemu. Tato diskuse k tomuto celosvetovemu nesvaru jiz probehla na com forech - takze pokud ma nekdo zajem necht si dane vlakno vyhleda.

Bylo zalozeno, aby se kazdy zamyslel nad tim proc tuto uzasnou hru hraje. Aby autory obtiznych mysterek a dlouhych multin neproklinal.

Ale nejdulezitejsi asi bylo, aby az se Vam krajem prozene skupina "cacheru" a za vikend odlovi to co by jste i autem zvladli za 4-5 dni a u kazde cache zaloguji jeden dva nic nerikajici radky, tak aby jste vedeli, ze tito cacheri takhle plundruji cache v cele nasi zemi a ze nezesmesnuji a neztrapnuji jenom Vasi praci, ale praci vsech owneru obtiznejsich cachi obecne. Ze to neni utok na Vasi cest, ale na cest obecne.

Moc dekujeme vsem, kteri vyjadrili sve pohrdani s distribuci souradnic ktery z cachingu dela drajvovaci sber bodu. Nepredpokladame, ze by nektery z "cacheru" toto vlakno cetl, nebot za preceteni tohoto vlakna si nemuzete zalogovat jediny bod. Presto nas velmi tesi, ze obecne mineni opovrhuje timto konanim a ze takovy "cacheri" nejsou cteni a uznavani masami, po cemz oni tolik touzi.
  • 0

#37 FasterThanLight

FasterThanLight

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 9:54

Geoinzerce napsal/a:
Moc dekujeme vsem, kteri vyjadrili sve pohrdani s distribuci souradnic ktery z cachingu dela drajvovaci sber bodu. Nepredpokladame, ze by nektery z "cacheru" toto vlakno cetl, nebot za preceteni tohoto vlakna si nemuzete zalogovat jediny bod. Presto nas velmi tesi, ze obecne mineni opovrhuje timto konanim a ze takovy "cacheri" nejsou cteni a uznavani masami, po cemz oni tolik touzi.


Je dobré že geoinzerce poukázala na nešvary geocachingu, ale naše agentura si není jistá zda se to nemine účinkem... Nebyly exaktně stanoveny hranice mezi geocacherem Mirkem Dušínem a geoluxem Dlouhým Bidlem. Je ta hranice 5 cache za den či 10 cache za den?? Či je vyšší? Co na to Jan Tleskač?

A propo, čtenáře by jistě zajímalo, kdo že jsou Ti nejhorší przniči keší?
  • 0

#38 Geoinzerce

Geoinzerce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 10:16

FasterThanLight napsal/a:

Je dobré že geoinzerce poukázala na nešvary geocachingu, ale naše agentura si není jistá zda se to nemine účinkem... Nebyly exaktně stanoveny hranice mezi geocacherem Mirkem Dušínem a geoluxem Dlouhým Bidlem. Je ta hranice 5 cache za den či 10 cache za den?? Či je vyšší? Co na to Jan Tleskač?

A propo, čtenáře by jistě zajímalo, kdo že jsou Ti nejhorší przniči keší?


Nebylo ucelem tento nesvar nejak vyresit. Jedine reseni asi skutecne je ignorace a vycleneni takovych cacheru. Zejmena pak dat najevo ze je to neco podle vetsiny nepatricneho aby nebyli tito nasledovani. Je to to same jako cacheri kteri po odlovu cache znici. Principielne je to velmi podobne. Zneucteni prace nekoho jineho.

V zadnem pripade se nejedna o denni odlovne kvoty. Je mozne za den odlovit 50 cachi a byt cestny - skutecne se to da. Pokud to jsou tradicni cache, nebo cache vylustene nekym kdo se odlovu osobne ucastni.
Na druhou stranu je mozne necestne odlovit za den jedinou cache napriklad Znojemskou okurku a odlovim ji stylem ze mi nekdo dal jeji finalove souradnice tak ji zdrajvim rovnou na finalku.

Je na kazdem jednom z nas aby si vybral svou cestu a urcil svoje limity.

Toto vlakno nebylo mysleno a ani nebude zneuzito jako pranyr. Bylo mysleno jako informace pro ownery aby se pripravili na to co je ceka. Ze je cekaji jednoradkove logy na vsech cachich. Az se ty vlny (je jich vice :-( pres Vas prezenou, tak budete znat jejich jmena sami bez toho aniz by Vam museli byt "nabonzovany". A pokud se to pres Vas neprezene, tak zijte v krasnem smysleni ze Geoinzerce je jen skupiny paranoiku a ze to u nas neexistuje.

Jeste jednou opakujeme - nejde o mnozstvi, ale o zpusob jakym bylo dane mnozstvi dosazeno.
  • 0

#39 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 10:22

hmm, neco podobnyho mi prolitlo hlavou taky pred asi rokem a neco kdyz zacaly ve velkem spanile jizdy.
  • 0

#40 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 10:42

To je zvláštní, úvodní příspěvek někoho pobouřil, někoho pobavil, ale diskutovat o celkem závažných podezřeních (naznačených mimo řádky) se nikomu nechce :)

Se nechce, protože když srabácký anonym závažně obviní vágně definovanou skupinu lidí, pak není moc o čem.

Z toho co zaznělo, je mi zle. Pravda, taky nesrším nadšením, když vím, že pokus o FTF už není o nejistotě, ale znamená spíš rozhodování o tom, zda chci poznat někoho nového ve frontě na logbook, u nějž jako první stejně už půl hodiny stojí reviewer. (Rád ho potkávám, ale ne tak, že mi pochoduje metr za zády a mumlá si, jak jsem slepej ;) ) Holt jiná doba než když jsem začínal před dvěma lety a mnohem jiná než jakou ji zažili ti, co začínali před šesti lety. Je třeba jí změnit (zpátky to ale už nepůjde) nebo se jí přizpůsobit.

K tématu: Taky se jen uchechtnu, když se mi přes cache prožene geohorda známých nicků z daleka. A podle logů tuším, kdo souřadnice lousknul, kdo se svezl a kdo je dostal od předchozího týmu. Ale je mi to fuk. Chtěl si z mé cache udělat drajvku? Chtěl. Alespoň něčím mu posloužila. Spíš mě štve, že někoho z nich jsem nedokázal zadáním nadchnout natolik, aby věnoval čas luštění. Chyba tedy byla ve vysílači ;) Ještě, že si dokážu představit alespoň tu švandu, kterou si užili při luxovacím výletu. Z jimi nabagrovaných bodů žíly vytrhané nemám, a proto jim v duchu popřeju šťastný návrat domů. Se svým svědomím ať se popasují sami dle svého.

Dnes už jsem spíš vděčný za to, že se ta která krabička moje, nebo Hexenschussbrigády dožila dalšího geodne. A jako owner nebulím, že se mi občas vyskytne slaboduchý log. Nenadchnul jsem? Pak tu máš T4TC! Bez milosti. Zamrzí to. Hodně. Ale beru to.

Mnohem větší výzvou je dnes (alespoň pro mě) zaujmout zadáním, místem či provedením a konstruovat cache tak, aby generovala pěkné logy. Nemusí být supertěžká na luštění, ale bude jen pro ty, kdo si ji budou chtít užít. Akorát taková krabička dá mnohem víc práce a přemýšlení než s dvouřádkovým listingem pohodit kelímek od zmrzliny do počůraného roští :@

Hezčí svět pro všechny si tedy vykládám jako mnohem méně mnohem hezčích cachí než dnes ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama