Přejít na obsah


Fotka

Hezci geosvet pro vsechny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#41 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 11:03

Nikdy se nepřestanu divit tomu čeho jsou někteří jedinci schopni jenom pro něco tak pomíjivého jako je sláva. Já mám naopak radost když dokážu prolomit těžký kód, když kvůli multině lezu dvě hodiny na skalnatý vrcholek s převýšením 600m nebo ujedu několik desítek kilometrů na kole. Jestli si na něčem ve své statistice zakládám tak to je průměrná obtížnost nalezených keší. Ale jsou tu holt jiní, kteří brečí že je GC13GX5 s obtížností 5/4,5 moc obtížná a že není pro každého. Dotyčný se přiznal že cache našel s nápovědou ale je určitě dost takových kteří si nepřipustí že na cache nemají a nepřipadne jim nijak špatné si pomoci k souřadnicím jinak. Pokud bych měl jako owner podezření že dochází ke kšeftování se souřadnicemi mé multiny nebo mysterky, změnil bych souřadnice a bylo by po ptákách.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#42 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 12:54

četl jsem pouze první přípěvek celého vlákna na kterýžto bych rád vyjádřil svůj názor: Nikdo Tě na dlouhé mysterky nenutí chodit. Já je taky zrovna nemusím, a proto je neřeším. Jen vyjímečně, když je chuť. Je od Tebe dost divné říkat, že někdo geocaching nepochopil. Spíše ty jsi ho nepochopil - nelov pro body, ale pro zážitky!!! Raduj se z každé nalezené keše. Vyluštění náročné mysterky / multiny ať je Ti odměnou. Howgh!
  • 0
www.labradortea.eu

#43 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 13:02

Geoinzerce napsal/a:
Jeste se nikdo neprihlasil kdo chce byt na te samolepce. To nechapu takovy uzasny napad - tisic cacheru bude sypat bodiky na Vase ucty a vy nebudete muset ani hnout brvou - Vas to nelaka?

Já se hlásím z opačné strany. T.j. jako roznašeč samolepek. Pouze požaduji 0,1 bodu za každou umístěnou samolepku a 0,4 bodu v případě FTF. To je, myslím, docela fér, ne? Jen ještě nevím, jak to do statistik naprogramovat, ale s tím by mi mohl někdo poradit.
  • 0

#44 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 13:33

jeste bys mel nasobit multiplikatorem za kazdou hvezdicku slozitosti a terenu. vzdyt tam nejsou pro nic za nic :D
  • 0

#45 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 13:55

Ja mam zase rozpracovany system telefonni informacni system, ktery bude poskytovat finalky mysterek a multin. Akorat nevim jestli to bude za sazbu 60,-/min jeste prijatelne. Ale co, kaceri jsou urcite prachaty, kdyz maji na ty dzipiesky. B)
  • 0

#46 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:08

StefaCzech napsal/a:
Akorat nevim jestli to bude za sazbu 60,-/min jeste prijatelne.

S daní nebo bez?;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#47 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:48

Kluci, jen tak dal .. zabavne a pritom i vlakno k zamysleni. Dost me pobavili reakce nekterych lidi typu "jak to s tim gc valstne myslite..". Ostatne jestli nekdo jezdi na luxovaci vylety je to jen a jen jeho vec a nemam mu to za zle. Nikdy jsem na takovem vyletu nebyl, ale dokazu si predstavit, ze to musi byt docela sranda. A jestli neni tak je problem lidi, kteri to delaji. Nemejte to nikomu za zle a uzivejte si hledani kesek po svem, tak jak vam to vyhovuje a jak to vam prijde nejlepsi. Stale se tady v diskuzich resi, jak kdo neco dela spatne a jak by to kdo delal lip. Myslim, ze pokud nejde o nejaky evidentni vandalismus to kazdemu muze byt ukradene. Vdyt je to jen hra a kazdy ji dela predevsim pro sve vlastni poteseni .
  • 0

#48 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:12

To Geoinzerce - dost se tímto vláknem bavím, díky.
  • 0

#49 lu©ky

lu©ky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 0:56

Bohužel jsem se minulý víkend nečekaně probudil do hezčího geosvěta, což mě přivedlo až do této diskuze. Je moc hezké šprýmovat na dané téma, ale trochu mě zaráží, že se zde probírá vše jen v obecné rovině a zatím nikdo nepopsal konkrétní zkušenost. Já to tedy udělám. Pardubice. Trochu netradičně hodně otazníkové městečko. Cacheři si s nimi dávají tu práci a bezpochyby mají také radost z výroby, protože otazníky se tu více, či méně těší oblibě většiny místních. I já mám na kontě několik takových. A jednou z nich je i cache Divadlo - GC15P2V. Kdo ji má ulovenou, tak ví, že bez mezičlánku prostě ulovit nejde. Ale dvěma hostujícím cacherům se to skoro povedlo. Jak asi? Neexistuje jiná možnost, než že znali finálové souřadnice. Jenom dílem náhody jsem se s nimi i osobně setkal, když netušíc, že jsem jedním z autorů oné cache, žádali o pomoc geokolegu. Zvláštní bylo, že vůbec nechtěli pomoci s nalezením mezičlánku. Nepotřebovali ho, protože věděli, kde hledat. Co ovšem nevěděli je, že bez něho se jim zalogovat nepodaří, a tak se pokusili o BF, které skončilo fiaskem. Byl jsem to já sám, kdo jim poradil, kde mezičlánek hledat, protože v hovoru s nimi mi vůbec onen fakt nedošel. Naštěstí jsem si to uvědomil hned, jak odešli a nezbývalo, než čekat na LOGy. „Perník tour 1.-2.2. s ****** a ******* Cache jsme našli už v pátek v noci, ale jaksi jsem neměli kliku se dostat k logbooku. V sobotu jsme, ale potkali u řeky chataře dřevorubce, z kterého se vyklubal autor cache. To je ale klika! Klička pak byla za chvíli na světe. Díky, velmi pěkná keška.“ Poté, co se znovu usvědčili tímto logem, jsem se rozhodl oba lovce kontaktovat. Žádal jsem vysvětlení pod hrozbou smazání obou logů. Místo toho jsem se dočkal jen výsledků a souřadnic, a proto jsem oba logy nemilosrdně smazal. Reakce? Žádná… Tedy zatím. Nedělám si iluze, že by jiné z mých otazníků tady nalezli jiným způsobem. A to vůbec nemluvím o náročnosti ostatních cachí, které vyluxovali spolu s těmi mými. Podívejte se na jednotlivé cache a sami uvidíte, že Pardubce za 2 dny prostě neulovíte. Bohužel z mých cachí se jen na té divadelní vlastní hloupostí usvědčili. A dokonce 2x. Velmi rád bych napsal nicky obou lovců, ale jak jsem právě zjistil, porušil bych tím pravidlo 11 tohoto diskuzního fóra. Asi si říkáte, že jsem na něco zapomněl, že? No ano! Jak se k finálním souřadnicím dostali. Ale to už bychom se dostali na rovinu spekulací. Jisté je jediné. Byl to někdo, kdo ty otazníky už našel. A smutné na tom je, že je to nejspíš někdo z nás Pardubáků. Pokud někoho teď napadá, co vlastně chci, když jsem to byl já, kdo nakonec pánům poradil, pak nečetl pozorně. Logy jsem jim nesmazal protože jsem chtěl tuto malou bitvu vyhrát já sám. Smazal jsem je kvůli všem, kteří si tuto cache opravdu sami užili a našli. Takže vítejte v hezčím geosvětě pánové…
  • 0

#50 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 1:35

jen dotaz: proc by nesly pardubice za dva dny odlovit?
  • 0

#51 lu©ky

lu©ky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 1:42

Dokaž mi, že to jde, aniž by's dopředu znal finálky multin a některých mysterek a já to klidně odvolám :D
  • 0

#52 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 1:54

ja nic dokazovat nepotrebuju :) jinak pokud vim, mysterky muzu vylustit doma a pak uz jen jdu po pardubicich od pixly k pixle, protože nic jineho tam není ;). s nalustenymi mysterkami, sem tam multi se sbiranim po ceste - ve meste 40 za den?
  • 0

#53 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 1:59

smazano zdvojeni
  • 0

#54 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 7:44

Já nevím o čem se tu bavíte. Věnuji se GC dva týdny (nebo jak dlouho) a už mi byl seznam finálek nabízen dvakrát. Poprvé za peníze (a zdá se, že to není špatný job ), podruhé "ze známosti" zadarmo. Body mě nezajímají, naopak odjakživa rád řeším problémy, takže jsem odmítnul. Jaksi mám pocit, že sbírat pixličky jako stroj nemá žádný smysl. Ale mám pocit, že velké části tu jde především o body. Takže mě trochu udivuje, že někdo, kdo je tu X let, o tom neví a tváří se, že problém neexistuje.
  • 0

#55 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 7:55

No autor vlakna ma pravdu v tom, ze existuje cela rada mysterek a multin, ktere se autorum moc ci spise vubec nepovedly. Prolez pachnouci tuni a spocitej v ni chciple krysy, prodrej se krovim a spocitej trny, pak spocitej vsechny dlazebni kostky na Vaclavaku, vajgly pred nadrazim v Brne a koprivy u trati Ceska Trebova - Kolin (jo ony jsou zrovna posekany, to je smula) a ejhle, finalka je kanal u Hovorkovych na dvorku v Prackovicich nad Labem s vyhledem na 4 zdi dvorku a pani Hovorkovou. Nelibi se ti to? Tak jsi nepochopil o cem je geocaching... Jsem tezky zacatecnik, ale zatim mam dojem ze tradicionalky jsou v drtive vetsine na zajimavych mistech, na mistech s minulosti ci s uzasnym vyhledem, a pomer kvalitnich a mene kvalitnich je rekneme 80:20, zatimco mysterky a multiny to u me maji zatim tak 50:50 a to jeste stezi :( Proste nekoho vlacet 20km nikudy po 40 zastavkach u niceho se stalo novou modou, protoze tradicionalky uz nejsou dostatecne IN, a kdo pro to nema pochopeni, ten neni ten spravny kacer ... Taky me dostavaji chrlici kesek, kdyz vidim ze Mel-man ma zalozeno pres 60 kesi, rikam si jak asi vypada jejich udrzba a jak bude vypadat za 5, 10, 30 let... a ona i ta kvalita u nekterych uz klesla pod kvantitu...
  • 0

#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:04

kyknos napsal/a:
Jaksi mám pocit, že sbírat pixličky jako stroj nemá žádný smysl. Ale mám pocit, že velké části tu jde především o body.


kazdy hraje jak ho bavi. nekdo luxuje, no a? nekdo si dojde pro dve za vikend, no a co?
  • 0

#57 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:11

kubulak napsal/a:
...
Taky me dostavaji chrlici kesek, kdyz vidim ze Mel-man ma zalozeno pres 60 kesi, rikam si jak asi vypada jejich udrzba a jak bude vypadat za 5, 10, 30 let... a ona i ta kvalita u nekterych uz klesla pod kvantitu...

Mel-man asi zrovna neni dobry priklad, o sve cache se stara vzorne (naprava ohlaseneho problemu vetsinou do par dnu), a kvalita (spis bych rekl vyber mista ulozeni) kolisa uplne nahodne a nezavisle na tom, jestli je cache mezi prvnimi nebo poslednimi ulozenymi.
  • 0

#58 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:16

Dain & Olik napsal/a:

kyknos napsal/a:
Jaksi mám pocit, že sbírat pixličky jako stroj nemá žádný smysl. Ale mám pocit, že velké části tu jde především o body.


kazdy hraje jak ho bavi. nekdo luxuje, no a? nekdo si dojde pro dve za vikend, no a co?


A nic. Jen prostě považuji za fakt, že oni luxeři chodí rovnou pro finálky podle seznamu, ve kterém jsou nejen souřadnice ale i popis přesného uložení. Najít jednu poctivě je pak sportovnější výkon než najít padesát tímto způsobem. Ale máš pravdu, každému, co ho baví :)
  • 0

#59 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:19

kyknos napsal/a:
Já nevím o čem se tu bavíte. Věnuji se GC dva týdny (nebo jak dlouho) a už mi byl seznam finálek nabízen dvakrát. Poprvé za peníze (a zdá se, že to není špatný job ), podruhé "ze známosti" zadarmo. Body mě nezajímají, naopak odjakživa rád řeším problémy, takže jsem odmítnul. Jaksi mám pocit, že sbírat pixličky jako stroj nemá žádný smysl. Ale mám pocit, že velké části tu jde především o body.

Takže mě trochu udivuje, že někdo, kdo je tu X let, o tom neví a tváří se, že problém neexistuje.


No ted jsi me rozesmal. Hlavne tou posledni vetou. Netvarim se ani tak ani tak. GC znam nejaky ten patek a to ze se kupci s finalkama je pro me novinkou. Hodne me to mrzi a nejvice ze to dela nekdo z pratel (BTW: jsou to pak jeste pratele?)
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#60 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:21

Dain & Olik napsal/a:
ja nic dokazovat nepotrebuju :) jinak pokud vim, mysterky muzu vylustit doma a pak uz jen jdu po pardubicich od pixly k pixle, protože nic jineho tam není ;). s nalustenymi mysterkami, sem tam multi se sbiranim po ceste - ve meste 40 za den?


To mas pravdu nektere jsdou vylustit doma ale nektere si musis vyslapnout do lesa a byt tam 2h aby jsi pohopil. A Nekdo mezim stiha byt i na jinych kesich v PCE.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama