Přejít na obsah


Fotka

Hezci geosvet pro vsechny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#61 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:25

Lucky moc si to beres. Ty lidi ti za to nestoji. Necekam ze by prisli a priznali se. Spis bych cekal ze na ne budem ukazovat, ze to jsou ty co podvadeji.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#62 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 8:26

LukaDolar: Neřekl jsem přítel, řekl jsem "známý". Já to považuji za ubohost a nelíbí se mi to. Nicméně mě to nepřekvapuje, protože jsem se s tím setkal i u jiných aktivit :(
  • 0

#63 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 9:46

Dain & Olik napsal/a:
... pokud vim, mysterky muzu vylustit doma a pak uz jen jdu po pardubicich od pixly k pixle, protože nic jineho tam není ;). s nalustenymi mysterkami, sem tam multi se sbiranim po ceste - ve meste 40 za den?


Tak já bych k tomu s dovolením také něco napsal.
Samozřejmě, že mysterky se většinou luští doma a při cestě se navštíví - na tom není nic zvláštního a taky to tak děláme. Ovšem pokud ti doma vyjdou finální souřadnice, pak je to okay a hledáš je jako tradiční. Toto ale není případ dalších jiných mysterek, které tu jsou, viz např. zmiňované Divadlo. Je jasně vidět, že v mnoha případech ani neví o čem ta celá mysterka byla. Jak by taky mohli, že? Hlavně, a to je celkem úsměvné, když člověk ví, jak to ve skutečnosti v tom terénu vypadá. A když čteš, že hledání bylo v pohodě, bez sebemenších problémů... To se tedy musí uznat, to jsou profíci!
Je zajímavé, že nevzali jednu mysterku, kterou měli přímo u nosu. Ta byla totiž přestěhovaná a ten dobrák co jim dal ty souřadnice byl buď línej to dát znovu dohromady, ale spíše by to ani vůbec nedal. Jinak vzali skoro všechno co nebylo od začátku změněno. Opravdu zajímavé.

Příklad za všechny. Jeden velmi známý kačer napsal log ve smyslu, že to sám neluštil a teď při logování, když čte hint, že je jaksi vedle. No jistě, jak by ne, když si jde na finálku a vynechá předchozí článek k němuž se daný hint vztahuje a je velmi specifický a který teprve dá vodítko pro finálku. Z listingu to nejde. Na moje dotazy nijak nereagoval, podruhé pak zeditoval kousek logu. Ten původní mám schovaný.

Dáin píše, ať si každý hraje jak chce. Fajn, je to jenom hra, jak zaznívá z každé strany. To je pravda, je to jen hra, zábava. Někoho to baví samotného, někdo je raději v partě. Někdo preferuje pár za týden, někdo jezdí na výpravy. V pořádku. Ale jak by tě Dáine bavilo hrát s někým třeba Člověče nezlob se, to je taky jenom hra a žádná soutěž a on by prachsprostě švindloval a házel jenom samé šestky? A takových příkladů je více. A jsou to taky jenom hry. No mě by to tedy hodně otrávilo!

A jak tak koukám, tak s tím, co tady popisuje Kyknos a je tady, jak sám říká, 14 dní i s cestami, tak o to je to horší. Je tohle zapotřebí? Že vám není hanba. Ale ono je to pomyslné ucho u džbánu už pěkně naprasklé, pánové.

Geoinzerce to napsal/a tak, že některé reakce byly úplně mimo a nepochopili co se jim snaží říct. Někdo však naskočil na první jiskru. Sakra, nebuďme slepí a hluší. Tohle je sice jen hra, ale jak je to v opravdovém životě? :(
Horribile auditu. Horribile visu. Horribile dictu.
  • 0

#64 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:01

Tím, že kešky v Pardubicích jsou takové, jaké jsou, si svým způsobem o podvody přímo říkají. Sorry, ale je to tak - když někdo jede do Pardubic ale jsou tam jen tři tradicionálky, tak to prostě svádí. Tím nic neomlouvám, akorát jen říkám, že se nedívím, že to prasklo zrovna v Pardubicích. Pokud jsem to dobře pochopil, tak Dain se nebavil o konkrétních případech, ale obecně - že se dá i s mysterkama 40 udělat za den, aniž by člověk podváděl. S tím musím souhlasím, zvládnout se to dá. Kdo nezkusil, neuvěří ;) Jsem teda mírně v šoku, že existuje nějakej excel s výsledkama mysterek a že se dokonce nabízí za úplatek. To slyším za svou geokarieru prvně. Mně nikdo nic takovýho ještě nenabídl. Možná je to daný tím, že tato "vymoženost" do Brna ještě nedorazila (i když mejlem je to stejně daleko kamkoli, že). Anebo si mně to prostě nikdo netroufl nabídnout :)
  • 0

#65 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:09

marwillCZ napsal/a:


ahoj, to si trochu nerozumime. ja odpovidal, na spekulaci, ze pardubice nejdou odlovit behem vikendu (samozrejme ne docista, par kesi, je desitku kilometru z pardubic pryc). ne jak fer/nefer si nekdo pocina.

dáin napsal, at si kazdy hraje jak chce jako odpoved kyknosovi, ktery horekoval nad tim, ze nekdo jde hlavne po bodech. dáin nepsal at si hraje kazdy jak chce ve fer/nefer stylu. :D

jinak kdekoliv, kde se soutezi (tedy i clovece) by me nakrklo, kdyby nekdo proti mne podvadel. ale ja tady nesoutezim, takze je mi sumafuk, jestli si nekdo podvadi. :)

a jeste co se tyce kyknose a jeho obvineni. nevim, cemu mam verit, jestli to neni od nej zase nejaka provokace (ta tabulka za penize). v souvislosti s tim me zacina dost stvat, ze si kazdy napise obvineni, ale nikdy ne konkretni. pak to vypada, ze kazdy kdo ma trochu vic kesi musi mermomoci podvadet.
  • 0

#66 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:34

Konkrétní. Chceš aby lidi chodili udávat? Tak ode mě to nečekej. Já jen podpořil svědectví jiných vlastní zkušeností. Ale nikoho práskat nebudu. Prostě řešení se distribuuje a jediné, co by možná bylo fajn udělat, je aby majitelé čas od času souřadnice změnili :P
  • 0

#67 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:36

Dain & Olik napsal/a:
ahoj, to si trochu nerozumime. ja odpovidal, na spekulaci, ze pardubice nejdou odlovit behem vikendu (samozrejme ne docista, par kesi, je desitku kilometru z pardubic pryc). ne jak fer/nefer si nekdo pocina.


Jasný, asi nějaký šum na drátě ;). Já taky ale netvrdím, že by to bylo zhola nemožné. Ale jde o způsob. To mi vadí. Na co se pak s tím piplat. Jak psal Dandra, "krabička dá mnohem víc práce a přemýšlení než s dvouřádkovým listingem pohodit kelímek od zmrzliny do počůraného roští". A o to větší mám radost, když to někdo opravdu sám vyřeší a někdo mi i napíše jak dospěl k řešení (mimo log :) ). Věřím, že to asi každý owner. Ale lidi jsou různý.

A proč by si o to měly Pardubice říkat? Nevidím sebemenší důvod. Akorát ty body nejsou (za normálních podmínek) tak lehce nabyté, to je pravda. Někdo s tím může mít problém. Pak mi ale uniká, proč na to teda jdou, když nejde o body. Že by chtěli ta místa vidět za každou cenu? Hmm, to je zajímavý.
  • 0

#68 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:40

kyknos napsal/a:
Konkrétní. Chceš aby lidi chodili udávat? Tak ode mě to nečekej. Já jen podpořil svědectví jiných vlastní zkušeností. Ale nikoho práskat nebudu. Prostě řešení se distribuuje a jediné, co by možná bylo fajn udělat, je aby majitelé čas od času souřadnice změnili :P


pokud nechces, neobvinuj. jinak je to jen cista provokace, hazeni spiny na neco, k cemu mnoho ostatnich lidi, krome tebe, ma vztah.
  • 0

#69 Geoinzerce

Geoinzerce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:51

abakus napsal/a:
Tím, že kešky v Pardubicích jsou takové, jaké jsou, si svým způsobem o podvody přímo říkají. Sorry, ale je to tak - když někdo jede do Pardubic ale jsou tam jen tři tradicionálky, tak to prostě svádí. Tím nic neomlouvám, akorát jen říkám, že se nedívím, že to prasklo zrovna v Pardubicích.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak Dain se nebavil o konkrétních případech, ale obecně - že se dá i s mysterkama 40 udělat za den, aniž by člověk podváděl. S tím musím souhlasím, zvládnout se to dá. Kdo nezkusil, neuvěří ;)

Jsem teda mírně v šoku, že existuje nějakej excel s výsledkama mysterek a že se dokonce nabízí za úplatek. To slyším za svou geokarieru prvně. Mně nikdo nic takovýho ještě nenabídl. Možná je to daný tím, že tato "vymoženost" do Brna ještě nedorazila (i když mejlem je to stejně daleko kamkoli, že). Anebo si mně to prostě nikdo netroufl nabídnout :)


1) Nase redakce nevi o nikom, kdo by byl nuceny k odlovu Pardubic
2) Da se v pohode udelat 50 cachi za den a stihnout k tomu i poklidny obed. Je to fakt.
3) Je to az s podivem. Protoze zrovna cacheri z Tveho mesta byli predskokani. O tech jako prvnich bylo znamo ze se jim do ruky dostal seznam se souradnicemi a radneho vyuzili. Shodou nahod na vyluxovani Pardubic.

Toto vlakno nebylo zalozeno jako Flame, coz uz trosku zacina nabirat. Zacina me svrbet ruka a zamknout ho. Jiz se to zacina resit dost otevrene. Na to si zalozte svoje vlakno. Vlakno bylo zalozeno aby to reklo nahlas, upozornilo co se deje ty co o tom jeste nevi. Aby si nemysleli ze je to nahodny vystek, ale aby vedeli ze to probiha po cele republice.
  • 0

#70 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:53

K čemu má mnoho ostatních lidí kromě mě vztah? Ke švindlování? Já na nic špínu neházím. Tu hází ti, kteří švindlují. Nebyl jsem první, kdo tu na tento jev upozornil. Já jen potvrdil dané pozorování vlastní zkušeností. Až někdo bude tvrdit třeba, že někteří lidé močí lavičky v parku, tak také řeknu ano, je to tak, dávejte si bacha, ale nepůjdu napráskat že jsem viděl Dana Vomáčku. Protože být bonzákem je ještě podstatně horší než švindlovat. Raději si to s Vomáčkou vyřídím sám.
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:56

kyknos napsal/a:
K čemu má mnoho ostatních lidí kromě mě vztah? Ke švindlování?


ke geocachingu, neduvtipny provokaterku :D
  • 0

#72 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:59

Dain & Olik napsal/a:

kyknos napsal/a:
Konkrétní. Chceš aby lidi chodili udávat? Tak ode mě to nečekej. Já jen podpořil svědectví jiných vlastní zkušeností. Ale nikoho práskat nebudu. Prostě řešení se distribuuje a jediné, co by možná bylo fajn udělat, je aby majitelé čas od času souřadnice změnili :P


pokud nechces, neobvinuj. jinak je to jen cista provokace, hazeni spiny na neco, k cemu mnoho ostatnich lidi, krome tebe, ma vztah.


Přidávám se k prosbě. K očerňování, obzvlášť ve stylu "všichni víme o kom mluvím, ten mafián a gauner, však se s tady s ním polovina osazanstva paktuje, jen si to přiznejte." taky nemám zrovna kladný vztah ...
  • 0

#73 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:59

Jak ty můžeš vědět jaký já mám k čemu vztah. A všimni si jedné věci. Zatímco já tu nikoho nenapadám a neurážím, ty to děláš stále. Mohl bych říci něco jedovatého o zastydlé pubertě nebo komepnzaci mindráků, ale protože mám víc rozumu než ty, tak to neudělám. Já tu jen říkám fakta, která jsou ti nepohodlná.
  • 0

#74 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:00

Autocenzurováno. Házení hrachu i perel na této půdě má stále stejný, nulový účinek :|
  • 0

#75 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:03

Přidávám se k prosbě. K očerňování, obzvlášť ve stylu "všichni víme o kom mluvím, ten mafián a gauner, však se s tady s ním polovina osazanstva paktuje, jen si to přiznejte." taky nemám zrovna kladný vztah ...


Ok, soubor jsem nabídnul sám sobě a nebo vlastně ne, žádný neexistuje, všichni hrají čestně a poctivě řeší všechny mysterky. Je to tak lepší? Cítíme se všichni lépe? Já za sebe odvolávám všechny pochybnosti o čestné hře, omlouvám se všem, ve kterých jsem snad vyvolal pochybnosti a vyzývám všechny, kdož vyjádřili podobná podezření či svědectví, aby své výroky rovněž odvolali. Nekažme ostatním geokačerům iluze.
  • 0

#76 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:04

kyknos napsal/a:
... Až někdo bude tvrdit třeba, že někteří lidé močí lavičky v parku, tak také řeknu ano, je to tak, dávejte si bacha, ale nepůjdu napráskat že jsem viděl Dana Vomáčku. Protože být bonzákem je ještě podstatně horší než švindlovat...

Už se nedivím, že díky takto pokřiveným názorům a zbabělosti jednotlivců, co se schovávají za "špatnou vlastnost bonzáctví", může ve společnosti pak snadno bujet a rozvíjet se jakákoliv nepravost - od podvádění, přes močení na lavičky, až po kriminální činy. No samozřejmě, když pachatelé mají velkou naději, že svědci je kvůli obavám z nařčení z bonzáctví (ó, jak příšerná představa!!) hezky chrání před ukazováčky ostatních kolem...

doatek: Ale podvádění sama sebe v GC samozřejmě není tento případ ;)
  • 0

#77 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:09

Nejde o obavy z nařčení. Jde o přesvědčení, že bonzovat je špatné. Nač obavy, když by mi řada lidí evidentně i poděkovala.
  • 0

#78 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:10

kyknos napsal/a:
Jak ty můžeš vědět jaký já mám k čemu vztah. A všimni si jedné věci. Zatímco já tu nikoho nenapadám a neurážím, ty to děláš stále. Mohl bych říci něco jedovatého o zastydlé pubertě nebo komepnzaci mindráků, ale protože mám víc rozumu než ty, tak to neudělám.

Já tu jen říkám fakta, která jsou ti nepohodlná.


to mas pravdu, ze to delam stale. jen bych trochu upresnil, ze to delam stale jistemu kyknosovi a jistemu jimmyjamesovi. v prvnim pripade krmim provokatera trolla, ve druhem se hadam s klukem, co se dostal do veku "ja vim vsechno nejlip, vy to delate blbe". mohl bych rici neco velice nepekneho o zastydlem it chlapci (ktery svoji odbornou vasnivou diskuzi o diakritice zakonci po vyzve "kdyz je to tak jednoduche, tak to udelej" vetou "no ono je to ted takhle lepsi", ale to holt neni muj styl. ja radsi urazim primo :D. on dneska nejede idnes server?
  • 0

#79 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:17

Proboha netahej tu diakritiku, ještě sem. Co je lepší? A co mám udělat? Opravit GC.com? Opravím, dej sem rootovská hesla a do týdne to máš opravené. Nebo mi vyjednej pracovní povolení do USA a místo admina GC.com :) Rád si udělám výlet. Z Prahy lze dělat jen dvě věci. Pindat nesmysly, že podpora diakritiky je těžká/nemožná/nevhodná a nebo najít dost lidí, co ví opak a budou tlačit na GC.com. Kdyby se ozvalo 50 českých geokačerů s tím že je problém a je třeba (a možné) ho řešit, třeba se to řešit bude. O to jsme se v tom vlákně pokusil já.
  • 0

#80 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 11:19

kecy kecy kecy :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka