Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#281 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 15:31

Stáhl jsem si mozigem kešky a dal je exportovat ve formátu pro Colorado. Popis kešek se objevil v coloradu. Narazil jsem však na problém se zobrazením vzorců pro výpočet souřadnic Příkladem je multicache GCR6E6 Soutok Labe a Orlice Na geocaching.com je následující vzorec Stage 1: podle zakladnich souradnic se dostanete k jezu zvanemu Hucak, kde je vodni elektrarna – jedna z architektonickych pamatek Hradce Kralove. Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC) N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)*9) E2 = 015° 49. (E1 + ((A*A*2)+(A-B+10))) V coloradu se však objevilo N2 = 50° 12.(N1 - (A+B)_9) E2 = 015° 49.(E1 + (A_A_2)+(A_B+10))) což za mého předpokladu, že podtržítko znamená násobení dalo úplně jiný výsledek Dá se toto nějak opravit
  • 0

#282 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 20:25

Vyexportoval som verziou 52 gpx a dal zobrazit v IE a tu je vysledok Stage 1: podle zakladnich souradnic se dostanete k jezu zvanemu Hucak, kde je vodni elektrarna – jedna z architektonickych pamatek Hradce Kralove. Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC) N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)*9) E2 = 015° 49. (E1 + ((A*A*2)+(A-B+10))) Exportoval si z hlavnej stranky prislusnym mackadlom ? Zeby chybu robil colorado?
  • 0

#283 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 20:08

Vidim ze otazku si posunul do ineho threadu...Samotne gpx sa da pozriet aj v IE jednoducho tak, ze zoberies subor gpx a polozis ho na otvoreny IE - a v nom uvidis aj vstky listingy aj vzorce - lebo sa mi ozaj nechce verit ze by colorado robil takuto chybu. Ide mi o to ci data nie su zmenene uz v gpx subore - ak si mal dako inak nastaveny export moziga ako ja.
  • 0

#284 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 20:54

klama napsal/a:
Vidim ze otazku si posunul do ineho threadu...Samotne gpx sa da pozriet aj v IE jednoducho tak, ze zoberies subor gpx a polozis ho na otvoreny IE - a v nom uvidis aj vstky listingy aj vzorce - lebo sa mi ozaj nechce verit ze by colorado robil takuto chybu. Ide mi o to ci data nie su zmenene uz v gpx subore - ak si mal dako inak nastaveny export moziga ako ja.

Stáhl jsem mozigem jenom gpx soubor uvedené keše.
V IE se mi výše uvedeným způsobem nepodařilo gpx soubor prohlédnout (otevřelo se mapsource), používám však firefox 3 a v tom postup fungoval a vzorce jsou následující:
Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC)<br> N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)*9)<br> E2 = 015° 49. (E1 + ((A*A*2)+(A-B+10)))</p>

V coloradu se zobrazil vzorec v pořádku.

Mozigo bylo při stažení tohoto souboru nastaveno tak aby pro colorado použilo htm, při stažení předchzího velkého souboru nevím jak toto bylo nastaveno.
  • 0

#285 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 21:06

Petr1868 napsal/a:

klama napsal/a:
Vidim ze otazku si posunul do ineho threadu...Samotne gpx sa da pozriet aj v IE jednoducho tak, ze zoberies subor gpx a polozis ho na otvoreny IE - a v nom uvidis aj vstky listingy aj vzorce - lebo sa mi ozaj nechce verit ze by colorado robil takuto chybu. Ide mi o to ci data nie su zmenene uz v gpx subore - ak si mal dako inak nastaveny export moziga ako ja.

Stáhl jsem mozigem jenom gpx soubor uvedené keše.
V IE se mi výše uvedeným způsobem nepodařilo gpx soubor prohlédnout (otevřelo se mapsource), používám však firefox 3 a v tom postup fungoval a vzorce jsou následující:
Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC)<br> N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)*9)<br> E2 = 015° 49. (E1 + ((A*A*2)+(A-B+10)))</p>

V coloradu se zobrazil vzorec v pořádku.

Mozigo bylo při stažení tohoto souboru nastaveno tak aby pro colorado použilo htm, při stažení předchzího velkého souboru nevím jak toto bylo nastaveno.

Nově stažený soubor za nezaškrtnutí volby colorado používaj html stáhne nečitelný vzorec:
Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC) N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)_9) E2 = 015° 49. (E1 + ((A_A_2)+(A_B+10)))
  • 0

#286 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:30

klama napsal/a:
Inštalačka MoZiGo 1.1.1.50 + Mazuweb 1.4

- filter na neplatné znaky v htm kóde ktoré colorado nespracuje
- podpora pre csv export - garmin 60CSx umožňuje nahrať temer neobmedzené množstvo uživateľských bodov na externú kartu
- po exporte možnosť priameho spustenia POI loaderu v silent móde
Podpora databáz tradi,multi,unknown...
Podpora addwpt bodov (QA),(RP),(PA)
- hlavné ikony databáz súčasťou inštalácie
Exportované body hľadajte v "Uživateľské body záujmu"
Drobné zmeny aj v gpx exporte pre MS
AddWpt doplnené o informáciu NOTE a GCxxxx

Zmien je tu dosť ak dačo nie je jasné , pýtajte sa ...
Sťahujte odtiaľto


Tak jsem chtěl taky zkusit nějaký prográmek ke Coloradu,byl mně pochválen tento,chce to po mně heslo.poradí pls někdo?díky!
  • 0

#287 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:33

Vitásek napsal/a:

klama napsal/a:
Inštalačka MoZiGo 1.1.1.50 + Mazuweb 1.4

- filter na neplatné znaky v htm kóde ktoré colorado nespracuje
- podpora pre csv export - garmin 60CSx umožňuje nahrať temer neobmedzené množstvo uživateľských bodov na externú kartu
- po exporte možnosť priameho spustenia POI loaderu v silent móde
Podpora databáz tradi,multi,unknown...
Podpora addwpt bodov (QA),(RP),(PA)
- hlavné ikony databáz súčasťou inštalácie
Exportované body hľadajte v "Uživateľské body záujmu"
Drobné zmeny aj v gpx exporte pre MS
AddWpt doplnené o informáciu NOTE a GCxxxx

Zmien je tu dosť ak dačo nie je jasné , pýtajte sa ...
Sťahujte odtiaľto


Tak jsem chtěl taky zkusit nějaký prográmek ke Coloradu,byl mně pochválen tento,chce to po mně heslo.poradí pls někdo?díky!

Heslo je Klama
  • 0

#288 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:54

No me nic stahnout nejde, zadam heslo, dostanu se do galerie, ale kdyz chci neco stahnout tak : Zde není žádný obrázek, který byste si mohl(a) prohlédnout
  • 0

#289 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:02

@skleba zalezi aj na velkosti...v tomto pripade pisma:)
  • 0

#290 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:12

#petr1870-2 Heslo v ziadnom pripade nie je Klama:)
  • 0

#291 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:13

Děkuji :-)
  • 0

#292 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 16:47

Asi jsem holt blbej, :( ale já se do galerie na Programy nemůžu dostat a to jsem tam byl několikrát a heslo bylo OK. A najednou nic ???? :@
  • 0

#293 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 17:31

Doplňoval jsem si do Moziga souřadnice měst, které jsem považoval za vhodné (Edituj mestá). Napadlo mě , že by se hodilo tlačítko (funkce), které by ukazovalo danou oblast na mapě (okruh přednastavených 20 km). Byla by pak lepší představa o tom jakou plochu zaujme vybraný okruh. Třeba kliknout na město v Edituj mestá a na mapě by se ukázala vybraná oblast se středem ze zadaného bodu (Edituj mestá), případně z Hladaj tu. Zdá se vám to jako blbost nebo ... ??? ;)
  • 0

#294 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 17:53

Tak do třetice ještě jednou. Může mi někdo poradit jak funguje překlad v Mozigu ? Nějak se mi na to nepodařilo přijít. Díky. B)
  • 0

#295 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 19:01

1.Asi sa Vam zachcelo zas riesit mysterku, lebo ste tu uviedli heslo -> tentokrat je obtiaznost o cosi vacsia, snad 1.75? :) 2.Tych moznosti ako si navolit okruh hladania je podla mna dost a navyse ta mapka je dost nepresna a potom by ste sa stazovali ze bod x,y z hornej dolnej nepasuje:) 3.V nastaveniach nastavis preklad z jazyka do jazyka a nechas stiahnut kesku, alebo ak uz je stiahnuta zapnes prepisuj a v texte listingu ku keske pribudne aj cast preklad ...
  • 0

#296 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 19:12

MoZiGo 1.1.1.54

- csv export pre garmin 60CSx a kompatibilne zariadenia hotový
- voliteľne na hlavnej page môžete pridať/nepridať aj addwpt body pre garmin
- pridané funkcie do menu a na pravú myš
- vylepšená podpora user wpt bodov resp. final súradníc pre ktorý, keď je pridaný, doplní sa pri exporte automaticky aj k addwpt bodom pre OZI a tým pádom aj pre gpx do MS...

Sťahujte tu
http://galeria.geoca...ls.php?album=34

UPOZORNENIE
Heslo je zmenené viď vyššie...

  • 0

#297 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 19:40

Díky za radu s překladem. :D Funguje to. Novou verzi jsem si už stáhnul. :P
  • 0

#298 rasasak

rasasak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 1:54

mno, tak na heslo jsem prisel ... ale stahovat stejne nejde :( kdyz klikni na soubor, tak se misto oskazu na stazeni ukaze
Zde není žádný obrázek, který byste si mohl(a) prohlédnout

a minule mi vsechno slo v pohode :(
  • 0

#299 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 4:47

Nerad sa opakujem ale ... zalezi aj na velkosti...v tomto pripade pisma
  • 0

#300 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 11:03

Mám problém se stahováním do formátu colorado například u keše GC1B0GZ Lesní studánka se při zaškrtnutí v nastaveních stahuj pro colorado html stáhne neúplný listing, pokud html vypnu, tak se stáhne listing celý ale se spatným vzorcem místo * pro násobení se ve staženém vzorci v coloradu objeví podtržítko. Bylo by možné aby mozigo stáhlo tyto vzorce správně i bez použití html
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama