Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#301 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 11:20

Poprosim Ta ak uz zistis heslo tak ho tu nezverejnuj...mozes ho poslat cez PM atd atd...ale... Skusal si to aj vo verzii 54? Ja ked si to exportnem tak to vypada tak ako xces.... Este by ma zaujimalo preco colorado nestiahne cely listing v htm tvare? Pokial ho stiahne ? Co mu asi vadi? Asi nebudes vediet odpovedat preco, ale aspon pokial to tam je, to by si mohol napisat, rad by som tomu prisiel na "zubok".
  • 0

#302 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 11:58

klama napsal/a:
Poprosim Ta ak uz zistis heslo tak ho tu nezverejnuj...mozes ho poslat cez PM atd atd...ale...
Skusal si to aj vo verzii 54?
Ja ked si to exportnem tak to vypada tak ako xces....

Este by ma zaujimalo preco colorado nestiahne cely listing v htm tvare?
Pokial ho stiahne ?
Co mu asi vadi?
Asi nebudes vediet odpovedat preco, ale aspon pokial to tam je, to by si mohol napisat, rad by som tomu prisiel na "zubok".


omlouvám se za heslo.
Stažení proběhlo verzí 50, až se dostanu domů tak to zkusím verzí 54
Uvedenou keš jsem z colorada smazal ale mám v něm ještě jinou - GC188DT Kostel povýšení svatého kříže
Ve verzi html se stáhl necelý listing po slova .. dvou dětí rodiny Schmidtovy, která měla v předsíňce kostela svou kryptu.

v html verzi se listing stáhl celý ale se špatným vzorcem místo * pro násobení v něm bylo podtržítko.
  • 0

#303 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 7:40

Chcem poziadat nejakeho stastneho majitela colorado aby odskusal testovaciu verziu MoZiGo 1.1.1.55, ktora sa da stiahnut z webu

tu

Pri nizsie uvedenych keskach boli problemy s neuplnym listingom v colorado, tak je to uvedene

GC13P7E Josef Ressel - zobrazí se pouze úvodní text po zdroj www.guido.cz...
GC14QCR Rybářská chrudim končí slovy Geocyklistům doporučujeme absolvovat cestu po
druhém břehu, Můžete
GC18ZZH Chrudimské opevnění končí slovy .... neboť z této strany nebyla Chrudim tak
dobře chráněna, pr
GC14391 Chrudimská strašidla končí u pátého zastavení slovy .. na domě je tabulk
GC188DT Kostel svatého kříže končí slovy .. dvou dětí rodiny Schmidtovy, která měla v
předsíňce kostela svou kryptu.

Ak zistite ci je daco ine /ci pomohla uprava v MoZiGo alebo aj ked nepomohla/ dajte pls vediet sem do fora alebo na mail z profilu.

Dakujem za vsetkych coloradistov...

  • 0

#304 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 8:07

To sa nenájde nikto, kto by to odskúšal?
  • 0

#305 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 21:15

klama napsal/a:
Chcem poziadat nejakeho stastneho majitela colorado aby odskusal testovaciu verziu MoZiGo 1.1.1.55, ktora sa da stiahnut z webu

tu

Pri nizsie uvedenych keskach boli problemy s neuplnym listingom v colorado, tak je to uvedene

GC13P7E Josef Ressel - zobrazí se pouze úvodní text po zdroj www.guido.cz...
GC14QCR Rybářská chrudim končí slovy Geocyklistům doporučujeme absolvovat cestu po
druhém břehu, Můžete
GC18ZZH Chrudimské opevnění končí slovy .... neboť z této strany nebyla Chrudim tak
dobře chráněna, pr
GC14391 Chrudimská strašidla končí u pátého zastavení slovy .. na domě je tabulk
GC188DT Kostel svatého kříže končí slovy .. dvou dětí rodiny Schmidtovy, která měla v
předsíňce kostela svou kryptu.

Ak zistite ci je daco ine /ci pomohla uprava v MoZiGo alebo aj ked nepomohla/ dajte pls vediet sem do fora alebo na mail z profilu.

Dakujem za vsetkych coloradistov...


Takto se mi to zobrazilo na první pokus v Coloradu :

Josef Ressel - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Rybářská chrudim - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Chrudimské opevnění končí slovy ... keších, které jsou po ceste. Popis keše je dost dlouhý nevím zda Colorado je vůbec schopno tak dlouhý popis zobrazit. nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Chrudimská strašidla - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Kostel svatého kříže - popis končí: a IJKL na tretím. Dál je text HTML-formátující tabulku v popisu a pak už nic. Nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000
  • 0

#306 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 21:30

hopa napsal/a:

klama napsal/a:
Chcem poziadat nejakeho stastneho majitela colorado aby odskusal testovaciu verziu MoZiGo 1.1.1.55, ktora sa da stiahnut z webu

tu

Pri nizsie uvedenych keskach boli problemy s neuplnym listingom v colorado, tak je to uvedene

GC13P7E Josef Ressel - zobrazí se pouze úvodní text po zdroj www.guido.cz...
GC14QCR Rybářská chrudim končí slovy Geocyklistům doporučujeme absolvovat cestu po
druhém břehu, Můžete
GC18ZZH Chrudimské opevnění končí slovy .... neboť z této strany nebyla Chrudim tak
dobře chráněna, pr
GC14391 Chrudimská strašidla končí u pátého zastavení slovy .. na domě je tabulk
GC188DT Kostel svatého kříže končí slovy .. dvou dětí rodiny Schmidtovy, která měla v
předsíňce kostela svou kryptu.

Ak zistite ci je daco ine /ci pomohla uprava v MoZiGo alebo aj ked nepomohla/ dajte pls vediet sem do fora alebo na mail z profilu.

Dakujem za vsetkych coloradistov...


Takto se mi to zobrazilo na první pokus v Coloradu :

Josef Ressel - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Rybářská chrudim - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Chrudimské opevnění končí slovy ... keších, které jsou po ceste. Popis keše je dost dlouhý nevím zda Colorado je vůbec schopno tak dlouhý popis zobrazit. nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Chrudimská strašidla - popis je celý, nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000

Kostel svatého kříže - popis končí: a IJKL na tretím. Dál je text HTML-formátující tabulku v popisu a pak už nic. Nezobrazila se mi nápověda (ani v MoZiGu) a na místě souřadnic je N 49 00.000 W 000 00.000


Když jsem kontroloval popisy a klikal na jednotlivé keše Mozigo hlásilo nějakou chybu. Zkusil jsem stáhnout popisy keší ječtě jednou. Chybu to už nehlásilo. Tak jsem to vyexpotroval ještě jednou. V Coloradu se pak zobrazily správné souřadnice, místo N 49 00.000 W 000 00.000. Jinak se nezměnilo už nic. B)
  • 0

#307 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 21:34

klama napsal/a:
To sa nenájde nikto, kto by to odskúšal?


Nediv se. Garmin vydal novou betu 2.54, která má asi za úkol umrtvovat Colorada. :@:@ Tudíž se všichni co zkusili novou verzi softu snaží svoje kolouše udržet při životě. Já jsem to včera nějak nestihnul a po přečtení zkušeností kolegů Coloradistů setrvávám na verzi 2.51. :P
  • 0

#308 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 21:36

Zda sa mi akokeby colorado naozaj malo aj blbo implementovany parser na htm kod...pretoze nech si skusam ten htm kod pozriet hocikde vcetne PDA vsade ide...ale colorade sa ufikne...a pritom po regularnych sekvenciach kodu...Asi sa na to nateraz vyprdnem..to nema cenu.
  • 0

#309 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 23:57

Mozigo iba exe 1.1.1.56

- colorado export nefunguje síce na 100%, ale nateraz tento vývoj ukončujem
- opravená chyba exportu do gpxu keśiek, ktoré v sebe mali apostrof
- csv export do garminu hotový
- doplnená funkcia mazania súborov - jpg z PDA a listingov označených kešiek

Sťahujete tu
  • 0

#310 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 20:26

MoZiGo - inštalačka 1.1.1.57
- pridaný uživateľský import Upoi bodov z iGO8 s tým, že nové body je možné pripojiť alebo preplácnuť
existujúce alebo len upgradeovať

Pridaná nová obrazovka exportov z hlavnej stránky/zatiaľ sa dá používať iba mapová časť/
- prináša podporu googleMap vo vnútornom browsery- Mapa,satelitné,hybridné,3D GE/nutné doinštalovať plugin/Earth,terénne
- vybraté kešky Vám zobrazí na jednej z máp, ktorú si navolíte
Je to zatiaľ experimentálne..čakám pripomienky nápady atď.

Inštalačka Vám vaše ini súbory nemodifikuje - vaše údaje z iných ini súborov si však pred inštaláciou na to isté miesto pre istotu zaarchivujte
Sťahujte odtiaľto..

  • 0

#311 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 15:58

Update na verziu 1.1.1.58

- oprava chyby kopírovania gif obrázkov do PDA - zavlečená chyba už od verzie...
- snáď vylepšené zmazanie htm spolu s použitými jpg z PDA
/nefunguje na Vista?/
Postupné dopĺňanie obrazovky exportu o plánované funkcie.

Upozornenie !Pre stiahnutie programu nemusíte byť zaregistrovaní v galérii, stačí vedieť heslo...
Odkaz na stiahnutie


  • 0

#312 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 16:38

Chtěl jsem se zeptat o který plugin (k zobrazení keší) se jedná. Hledal jsem na internetu a nejsem si jistý, že jsem to našel. Nainstaloval jsem celý Google Erath, ale zjevně to nepomohlo. Díky
  • 0

#313 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 16:55

MoZiGo místo nápovědy ukazuje otazník. Samotná nápověda se ukáže při najtí myši na otazník. Jak ale dostanu tu nápovědu do Colorada? Díky
  • 0

#314 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 19:01

Ked som to cital este raz .. mozno zobrazenie kesiek pomocou googlemap som dostatocne nevysvetlil.
Takze
1.Oznacte checkboxami nejake kesky
2.Dajte tlacitko export
3.Zakladny vyber formatu=kml - GoogleMaps
Ostatne by malo byt jasne.

Zobrazenie map bez stiahnutia doplnku funguje s tymito mapami:
Mapa,satelitné,hybridné,terénne...
Iba pre "3D GE Earth" treba nainstalovat plugin - ale u mna to bolo tak, ze ked som chcel tu mapu prvy krat pouzit tak sa namiesto mapy objavila ponuka na stiahnutie pluginu a ja som ho stiahol - viem ze si vyziadal zatvorenie vsetkych browserov ale potom uz fungoval a funguje stale - cize neviem povedat ako sa vola atd...Este upresnenie - plugin nesuvisi s GE, pretoze som ho predtym uz mal naistaleny ale aj tak bolo treba do googlemaps ten plugin /podpora pre google maps/ dohrat.
Pripadne poprosim nasledovnikov - odpiste si nazov doinstalovavaneho pluginu a dajte to sem pre ostatnych....

Nestahuje napovedu?Mas tam moznosti...
- normalne
-odzadu
-ako hint
..
-ziadna
Nezvolil si si tuto "macochisticku" volbu?
Medzitym si zmenil otazku...takze skusil by som volbu napovedy "normalne" - to by malo ist citat aj v colorado.
  • 0

#315 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 20:37

Tak ta nápověda funguje. Díky za pomoc. Vznikl zas jiný problém. Nemůžu docílit toho, aby se mi zobrazovaly kešky v Coloradu. (po exportu z MoZiGa) Ještě v sobotu mi to fungovalo bez problémů a dnes večer se můžu posra... a nedostanu do Coloráda ani souřadnici. Zkoušel jsem to v .56 v .58 a stejně nic. Vymazal jsem vsechny soubory .gpx nechal tam jen soubor MZ20080707205053.gpx a stejně to nic nezobrazí. :@:(:@ Exportuji to tak, že si označím potřebné kešky, zmáčknu tlačítko kolečka-Colorada. pak z adresáře MoZiGa - GPX to nakopíruji do adresáře GPX v Coloradu. Je to tak dobře ??
  • 0

#316 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 20:54

hopa napsal/a:
Tak ta nápověda funguje. Díky za pomoc.

Vznikl zas jiný problém. Nemůžu docílit toho, aby se mi zobrazovaly kešky v Coloradu. (po exportu z MoZiGa) Ještě v sobotu mi to fungovalo bez problémů a dnes večer se můžu posra... a nedostanu do Coloráda ani souřadnici. Zkoušel jsem to v .56 v .58 a stejně nic. Vymazal jsem vsechny soubory .gpx nechal tam jen soubor MZ20080707205053.gpx a stejně to nic nezobrazí. :@:(:@

Exportuji to tak, že si označím potřebné kešky, zmáčknu tlačítko kolečka-Colorada. pak z adresáře MoZiGa - GPX to nakopíruji do adresáře GPX v Coloradu.

Je to tak dobře ??

podle mne by si si měl nejprve stáhnout do PC označené keše pomocí tlačítka Transformuj,/exportuj označené a potom teprve exportovat tlačítkem colorado
  • 0

#317 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 21:08

Su dve moznosti
1.V Mozigo na stranke nastaveni mas pre colorado specialne text box kde mozes pouzit pismeno pod akym ho ty vidis cez usb - napr: E:\
Vtedy mozigo bude smerovat svoje gpx pre colorado do adresara E:\Garmin\Gpx\MZyyyymmddhhmmss.gpx=>nemusis uz nic rucne kopirovat a po odpojeni colorado by teoreticky mal automaticky odtial aj nacitat!

2.Ak to tak nemas - neexistuje taky disk s adresarom garmin\gpx tak Mozigo posiela gpx subor do svojho podadresara gpx...=>vtedy to do garmina musis nakopirovat sam!


Vzdy sa da tento subor pozriet v IE - "chytis ho" a polozis do uz otvoreneho IE alebo do Mozilla /snad aj Opera/ - tento subor vedia otvorit a ukazu ti subor pekne strukturovany - to vtedy ak je v poriadku a to vidis aj ako absolutny laik - citat vies :)
Ak by IE /Mozilla/ ten subor odmietol otvorit s chybou tak Mozigo vyexportoval blbost...a vtedy nehladaj chybu v colorado ale v Mozigo...
Ale ak ho tam vidis .., tak je nejaky problem s colorado a zda sa mi ze toto je dost casty jav s tymto zariadenim. Ja ho nemam, takze ani neviem poradit co treba urobit ...
Vymazat tusim aj nejake docasne adresare - dat hw reset co ja viem...
Este takto, ved sa nebojte, aj ked ste PC zaciatocnici, subory gpx pozerat - ved su to obycajne textove subory ktore je mozne citat v akomkolvek viewery - notepad...
  • 0

#318 ivrys

ivrys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 21:17

Já jsem teď pomocí MoZiGa exportoval do Colorada 212 keší přímo pomocí ikonky Colorado a export proběhl bez problémů... :-) Dík za parádní program :-)
  • 0

#319 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 21:43

Tak jsem to zkusil otevřít v Mozile a pro jistotu i v Map Source. Všechny soubory (exporty), které jsem dělal dřív jdou otevřít tam i tam. Exporty dělané dnes nejdou otevřít v Mozile ani v MapSource. V MoZiGu mám nastavenou cestu do Colorada pro přímé uložení exportu, ale ještě nikdy se mi tam export neuložil. Zítra se na to podívám jestli ta cesta je správná. Každopádně ten dnešní export (exporty) - soubor je vadný. Vypisuje to text : Chyba parsování XML: Dokument není dobře zformátován Adresa: file:///C:/Program%20Files/MoZiGo/GPX/MZ20080707204303.gpx Číslo řádku 266, sloupec 8630: Pomohlo by přeinstalovat celé MoZiGo ?
  • 0

#320 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 21:51

Nie reinstalacia nepomoze,:@ v tom pripade potrebujem vediet GC kesky, ktora to sposobila Aby som si to vedel nasimulovat a najst chybu... Pred tym cislom riadku je dolezita sekcia <name>GCmenokesky</name> a potrebujem to gcmeno... Opat musim skonstatovat, ze zial kuzelnik nie som a nevidim co mas ty v tebou vygenerovanom subore na riadku xxx a v stlpci yyyy !!! Nateraz si tuto kesku nedavaj do zoznamu pre export a skus vyexportovat ostatne okrem tejto...snad chybu robi len jedna:) Este ma napadlo najnaj by bolo keby si mi na mail poslal ten gpx subor... mato(zavinac)zubor.net
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama