Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#261 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 12:59

JO!!! Po provedení úprav dle instrukcí to šlape! Díky za rychlou odpověď a hlavně FANTASTICKOU aplikaci.
  • 0

#262 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 19:41

Dnes som vylepšoval najmä privat maily, potreboval by som aby ste to dôsledne otestovali a zistené nedostatky resp. chtíče uviedli opäť sem do diskusie...
Takže
MoZiGo - iba exe 1.1.1.46

Odosielanie noviniek doplnené o
- detaily kešky do tela správy
- URL,WAP odkazy
- oznámenie o vzdialenosti kešky od referenčného bodu(RB)
- možnosť filtrovania odoslania kešky podľa vzdialenosti od RB
- prílohy wpt a gpx bezo zmeny
- odstránená chyba súvisiaca s VIRTPDA
K dispozícii na stiahnutie
tu
  • 0

#263 honhav

honhav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:08

Asi jsem fakt uplny pc negramota ale stale se mi nedari prijit na pricinu problemu (stazena verze je 45): vygeneruju si jakoukoliv oblast (z ruznych koutu republiky) s kesmi (pokusy jsou od 20 do 600 ks, trebas i na vice pokusu po mensich radiusech), pri nacitani se neobjevi zadna chybova hlaska (myslim ze to je temi mensimi radiusy protoze u vetsich to pak napise ze neumi nacist stranku i pres to, ze v mensich radiusech ji nacte). Nasledne vse nactu, dam fci prepisovat takze se nacte vse znovu, dam export do gpx pro colorado a vse probehne. Jakmile se pokusim soubor otevrit napr. v easygps napise to (a myslim ze vzdy) - v obsahu typu text byl nalezen neplatny znak, line 786, position 161 - kdyz soubor nejde otevrit v softu nenacita ho ani colorado. 1x se mi podarilo vyeportovat soubor s cca 200 kesmi kde to slo otevrit a pak jej nacetlo i colorado... nevim si rady. mozigo je uzasny a chtel bych ho pouzivat ale nacteni 1x z 100 pokusu....:(
  • 0

#264 honhav

honhav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:31

jeste doplneni: po nekolika pokusech zaznamenavam ze se u chybove hlasky meni cislo line, ale zustava position 161...
  • 0

#265 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:35

Hm, co ti mam na toto odpovedat? Akoze mne nacita na 1 pokus 1000 kesiek a no problem?
Ak mas /mate/ problem s nejakou keskou potrebujem vediet jej GC, lebo inak ako mozem zistit co vadi coloradu?
Vyexportuj si kesky do wpt formatu, ktory mozigo pouziva nativne.../nabuduce Ti ich staci znova otvorit ten file s wpt/
Nebud taky lenivy a rozdel si to na casti treabars po 50 az 100 kusoch a exportuj to tak. A ak niektora z tychto casti nepojde nacitat, tak potrebujem ten suboor gpx a ja uz snad zistim co este ineho mu vadi, ked stovky inych su OK.
Pravdepodobne to bude zas daky znak alebo ich kombinacia ale tazko predvidat...
Ak sa podari identifikovat problem budes mat dobry pocit ze si daco uzitocne urobil pre ostatnych, lebo takto mi iba kazis naladu...





  • 0

#266 honhav

honhav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:44

clovece je mi lito ze ti kazim naladu, ja jen nevim jak identifikovat problem - nejsem programator, pc jen uzivam... snazil jsem se nejlepe popsat co mi to dela... zkusim najit to, co dela ten problem cestou jak rikas ty... neni to o lenosti, jen netusim co muze zlobit - kdyby to zlobilo jen v nejake oblasti republiky tak je to v pohode a uz jsem to nasel - ale zlobi to kdekoliv v republice. muzu se pokusit vyexportovat par ruznych gpx a poslat ti je... jo a na mnozstvi nezalezi - jak jsem psal - delal jsem pokusy s 20 kesmi az 600 (pres 50,100,...)...
  • 0

#267 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:51

mělo by stačit otevřít ten GPX soubor a vypsat sem, co je na inkriminované řádce a sloupci. - line 786 (plus minus dle konkrétního exportu), position 161 Zkus sem vypsat celou řádku číslo "line", která obsahuje tu chybu.
  • 0

#268 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:52

Zblbol mi internet...a poslal moju odpoved este raz a tak som to vymazal... Pochop, ze hoci som programator , aj tak Ti nevidim poza chrbat a ozaj neviem co je v tvojom riadku xxx stlpci na yyy pozicii
  • 0

#269 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 11:02

Tak mohla za to tato keska GCZ9WA - hotel srni Skuste si vsimnut co je za shortdescription - su to nezobrazitelne znaky - IE to sice zobrazi, ale ked to poslem do gpx tak tento to odmietne ... Vychodiskom je filter v MoZiGo, ktory bude kontrolovat aj taketo "anomalie"...ale az vecer. Á zabudol som... Vdaka Honhav za zistenie konkretnej kesky, ostatne uz bola malina.;)
  • 0

#270 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 19:18

Inštalačka MoZiGo 1.1.1.50 + Mazuweb 1.4

- filter na neplatné znaky v htm kóde ktoré colorado nespracuje
- podpora pre csv export - garmin 60CSx umožňuje nahrať temer neobmedzené množstvo uživateľských bodov na externú kartu
- po exporte možnosť priameho spustenia POI loaderu v silent móde
Podpora databáz tradi,multi,unknown...
Podpora addwpt bodov (QA),(RP),(PA)
- hlavné ikony databáz súčasťou inštalácie
Exportované body hľadajte v "Uživateľské body záujmu"
Drobné zmeny aj v gpx exporte pre MS
AddWpt doplnené o informáciu NOTE a GCxxxx

Zmien je tu dosť ak dačo nie je jasné , pýtajte sa ...
Sťahujte odtiaľto

  • 0

#271 honhav

honhav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 21:17

nedekuj, neni za co... otestovano - nyni uz to funguje, gpx lze nacist a i colorado soubor najde... ja dekuju za coloradisty... ;)
  • 0

#272 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 22:17

zatim jsem BM a kdyz stahuju kese, vzdy mi to nakonci hodi hlasku, ze premiove kesky nesly stahnout, ne ze by to nejak vadilo, ale napadlo me, stejne tak jako mas na vyber nestahovat treba wherigo, dat tam do nabidky nestahovat PM cache. Jinak jsem si zridil mail na seznamu, abych mel smtp server, vyplnil jsem to, ale zatim se mi nepodarilo to rozchodit. Ohlasi me to 3 x chybu: Request done Rq=2 Error=550 Use your own address, please. a pak to spadne....
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#273 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 22:47

Tu

si môžete stiahnuť a pozrieť video ako sa exportuje do garminu...


Konfiguracia mailu je presne taka ista ako v Outlooku express /maly OE/ alebo aj inym mailovych programoch, ktore sa pripajaju cez POP3 a SMTP.
POP3 - je na prijem a SMTP na vysielanie.
Moze byt chyba v cisle portu /nemusi to byt vzdy cislo 25/ alebo v type zabezpečenia...
Skus si najprv rozchodit ten OutlookExpress a az ked to pojde tak potom skus MoZiGo.

Á ešte..
O premiovych keskach neviem vobec nic - na co to je?
Uved mi priklad gc....nech to mozem vyskusat.
  • 0

#274 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 6:19

klama napsal/a:

Á ešte..
O premiovych keskach neviem vobec nic - na co to je?
Uved mi priklad gc....nech to mozem vyskusat.


ja o nich taky nic nevim, to by nam mohl rict nejaky PM. Listing je pro BM neviditelny, je to napriklad cache Vysehradsti jezdci.

Jinak zkusim tedy rozchodit ten outlook. diky za radu
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#275 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 6:53

Aha PM kešky:);):|:(:o, to som sa schuti zasmial/Včera ma to vôbec nenapadlo o čo ide/. To sa má asi takto... Ak sa trafíš do listingu kešky v tom momente keď ju autor akurát edituje /niekedy ju môže editovať aj niekoľko dní/- ona síce už GCkod má ale je nedostupná, pretože autor ju momentálne označil za verejne nedostupnú. Lepšie to pochopíš, keď budeš písať listing ku svojej /tebou založenej/ keške... Ako dôkaz si skús terazky stiahnuť GC136TA - Vysehradsti jezdci -už je listing "vonku" a môžeš si ho stiahnuť. Čiže žiadnne PM kešky neexistuju /chvalabohu/ to len ten stupídny odkaz z gc.com niečo také tvrdí...
  • 0

#276 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 8:49

MoZiGo - iba exe 1.1.1.51

- doplnené všelijaké funkcie na pravú myš na hlavnej stránke

Zmien bolo dosť, ak nájdete niečo čo nefunguje tak ako by malo , dajte pls vedieť.

Odkaz


  • 0

#277 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 16:53

Omlouvám se za svůj nedůvtip, ale mám dva dotazy.

1. Proč se mi u nově stažených (aktualizovaných) keší objevuje ve středu logu v horní části okno s žabákem, Fretaci °stats s počtem jejich nalezených a skrytých keší s poznámkou, že se jedná o statistiku k datu aktualizace logu. Chápal bych to, když by se mi tam ukazovala moje statistika. Nebo se to musí někde nastavit ?

2. Nefunguje mi - nevím jak správně zacházet s odkazem Váš text
Ať to klikám přihlášený i nepřihlášený ukazuje to jen informaci, že to nejde zobrazit

Díky

Mám MoZiGo 1.1.1.51
  • 0

#278 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 17:52

Tak to musím upřesnit:

- 1. Musel jsem se přesunout k druhému počítači, kde mám taky nainstalované MoZiGo .51 . Tady se mi ukazuje v horní části logu moje statistika. :P Nevím proč mi to na jiném počítači nefungovalo, když vše jsem provedl stejně a ve stejné verzi. :o

- 2 odkaz Váš text nefunguje. Naskočí tem okno prohlížeče s tím že to nejde zobrazit. :@

3. Zkusil jsem k listingu připojit mapku: Odkaz na ophoto mapku , dělá to tu stejnou hlášku o nemožnosti zobrazení. :(

Díky;)

K bodu 2: Váš text je odkaz: <A href="..\RTF\Bible Kralická _ Bible of Kralice.rtf"><b> Váš text</b></A></TD><BR>

V adresáři RTF jsem žádný soubor nenašel. V tom bude asi ta chyba. Jak se tam ten soubor dostane ?

K bodu 3: odkaz na připojenou mapku je do <A href="../pictures/G/GC193KV_base_12_320x240.jpg"><b> Odkaz na base mapku</b></A>
V adresáři /G/ ale žádná mapka není. Mapka se uložila přímo do adresáře Pictures. Tam ale odkaz nesměřuje. Když mapku překopíruji podle odkazu tak není problém. Mapka se ukáže v celé své kráse přímo v MoZiGo.
Při změně parametrů při stáhnutí mapky se změní i název souboru. Tam tedy chyba není. Jen se zas uloží do Pictures, kde ale obrázek odkaz nehledá.

Obrázky mapek jsem našel ještě v adresáři /TMP. Možná je to záměr, ale myslím, že tam nejsou potřeba. Ale to už asi šťourám hodně :)

Doufám, že jsem se vymáčknul srozumitelně. :P:p;):P:p
  • 0

#279 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 20:57

1.Žabiak Pravdupovediac nechápem ako sa môže stať, že sa nejako vymení guid usera - stalo sa to už aj mne, ale neprišiel som na to prečo resp. kedy. Viem ale aspoň poradiť čo s tým... 1.- v ini súbore vymazať riadok s GUID= alebo stačí dať čiarku pred GUID - takto ;GUID= 2. vymazať ručne v súbor pictures/P/profilddmmyyyy.png Skúsim v ďalšej verzii eliminivať túto nepríjemnosť. 2.Odkaz Váš text je určený pre PDA, aby sa v teréne dalo do neho zapisovať. Ale na to aby to šlo, musí existovať a na to aby existoval ho musí ktosi vytvoriť. Takže si ho asi nevytvoril:)...Všimni si že na hlavnej stránke je ikonka s "W" - tá je tam presne na tento účel alebo vedľa je ikona ktorá vyrobí takéto súbory pre všetky označené kešky hromadne. Pri kopírovaní do PDA/VirtPDA/ sa tieto prenesú spolu s listingami. Zdôrazňujem, že odkaz nie je na otváranie v PC, ale v PDA! K bodu 3 mapka - je asi bug z prechodu na iný systém ukladania obrázkov - opravím.
  • 0

#280 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 21:41

MoZiGo - iba exe 1.1.1.52
- uprava suboru gcxxxx.gc pre addwpt, ktoré mali v texte znak "=" - nahradene ~/pugzley/
- opravená chyba automatického prekladu z iných jazykov a do iných jazykov/pugzley/
- pozmenená funkcia zisťovania guid usera - žabiak/hopa/
- oprava ukladania mapky do príslušného podadresára v pictures/hopa/
- do poslednej verzie som zavliekol chybu v pomenovávaní súborov s diakritikou - teraz som to zistil na vlastnej koži v teréne, keď nám odkaz z OZieCE na novinku Muzeum Štúrovo nefungoval...

Odkaz na stiahnutie
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama