Přejít na obsah


Fotka

Nastaveni BeelineGPS for Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 honzappp

honzappp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 11:56

Najde se tu nejaky expert, ktery by mi mohl vysvetlit nastaveni programu BeelineGPS? Konkretne se jedna o: Map properties -> Averaging -> Qualiy Waypoint Averaging (HDOP Threshold) Map properties -> Filters -> Enable Track Filter (Distance Threshold) Map properties -> Filters -> Use course from GPS / Calculate course Jedna se mi o to co vlastne tyto funkce znamenaji a hlavne jake je jejich 'idealni' nastaveni pro Geocaching. Pokousel jsem se najit nejake detaily v manualu, ale teorie GPS je mi dost vzdalena a anglictina taky nic moc. V cestine jsem nikde nejake vysvetleni tohoto nenasel. Zajimam se o to proto, ze mi prijde chovani meho ASUS 636N trochu podivne. Pri dohledavani se mi vzdalenost a smer od waypointu aktualizuje tak jednou za 5s a i pri dobrem signalu to obcas skace sem tam i o 5-8 metru. Ocekaval bych, ze pricinou zobrazovani po 5 sekundach je jakesi prumerovani, pak si ale myslim ze ten rozptyl kdyz stojim na jednom miste by nemel byt v prumeru tak velky. Jak mate tyto veci nastaveny vy? Dik za jakoukoliv radu.
  • 0

#2 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 14:47

Problém který popisuješ nijak nesouvisí s tím nastavením BeeLine GPS, ale se zapnutou statickou navigací. Už se to tu mnohokrát řešilo, jak to vypnout, konkrétně na tomto PDA (sám jsem ho měl nějakou dobu půjčené a mám to vyzkoušeno) to lze provést jednoduše např. pomocí aplikace M-Msirf setup. To nastveni v BeeLine nech tak jak je výchozí po instalaci (souvisí spíš se zaznamenáváním trasy)..
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 16:20

s tou statickou navigací bych to až tak neviděl, podle mě ji asus nemá zapnutou a hlavně BEELINE SI JI UMÍ SÁM VYPNOUT. Předně: používáš nejnovější verzi Beeline? To co píšeš mám nastaveno na : Qualify... + HDOP threshold 5.0 Enable, + 5m Use course from GPS a popisované problémy nemám kdyby to mělo být tou statickou nav. tak překontroluj položku GPS/Manufacture specifics/Setup Sirf Parameters a zkontroluj že není zaškrtnuté "Enable Static navig."
  • 0

#4 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 17:02

To Numira: Měl jsi někdy tohle PDA (Asus A636N) v ruce? Já ano, a tedy vím, že v továrním nastavení MÁ statickou navigaci zapnutou! Sám jsem ji musel nejdřív vypnout, aby s ním šlo kešovat. Mimochodem když vyndáš na delší dobu baterku, resetuje se ti GPS opět na tovární nastavení a statická navigace bude opět zapnutá.. A i v tom BeeLine si ji musíš napoprvé vypnout sám, pokud to před tím neuděláš jiným programem.
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#5 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 18:10

posmera napsal/a:
To Numira:
Měl jsi někdy tohle PDA (Asus A636N) v ruce?
Já ano, a tedy vím, že v továrním nastavení MÁ statickou navigaci zapnutou! Sám jsem ji musel nejdřív vypnout, aby s ním šlo kešovat. Mimochodem když vyndáš na delší dobu baterku, resetuje se ti GPS opět na tovární nastavení a statická navigace bude opět zapnutá..
A i v tom BeeLine si ji musíš napoprvé vypnout sám, pokud to před tím neuděláš jiným programem.


Ještě doplním aby to bylo jasné - statická navigace je vypnutelná vlastnost hardware. Lze ji vypnout konkrétním programem a to vždy na dobu, než dojde ke studenému restartu zařízení. K tomu dojde zmíněným vyndáním baterky na delší dobu, nebo občas i totálním vytuhnutím a následným resetem zařízení, případně chtěným hardresetem. Dokud jakýkoliv program nepřenastaví tento hardware do jiného režimu, používá se v tom režimu v jakém je po resetu. Beeline tedy nevypíná statickou navigaci automaticky, ale má vestavěnou funkci na její jednorázové vypnutí platné pro celý přístroj a všechny programy až do dalšího resetu s návratem do továrního nastavení. Funkci je nutno vyvolat ručně a to v menu Tools - GPS - Manufacture Specific - Setup SIRF parameters - OK (nutno dát OK i když je ve formuláři odškrtnuto - neukazuje to aktuální stav, ale správný stav který to tam pošle)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#6 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 7:51

Tak jestli je to tak, ze BL vypne statickou i pro ostatni aplikace tak je to asi nejjednodussi zpusob jak ji vypnout. Protoze treba v takovym MMSirfu uz je to trosku slozitejsi.
  • 0

#7 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 9:40

malcor napsal/a:
Tak jestli je to tak, ze BL vypne statickou i pro ostatni aplikace tak je to asi nejjednodussi zpusob jak ji vypnout. Protoze treba v takovym MMSirfu uz je to trosku slozitejsi.


Je to tak a ani to jinak nejde - jde opravdu o fyzické nastavení hardware a ne jen o nějaký parametr komunikace, který by se dal zapnout dočasně jen pro konkrétní navázané spojení s GPS.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#8 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 10:14

javla napsal/a:

malcor napsal/a:
Tak jestli je to tak, ze BL vypne statickou i pro ostatni aplikace tak je to asi nejjednodussi zpusob jak ji vypnout. Protoze treba v takovym MMSirfu uz je to trosku slozitejsi.


Je to tak a ani to jinak nejde - jde opravdu o fyzické nastavení hardware a ne jen o nějaký parametr komunikace, který by se dal zapnout dočasně jen pro konkrétní navázané spojení s GPS.


Jak jinak to nejdejde? Mam dve moznosti. Bud nainstaluju MMSirf a vrtam se v tom menu, vybiram porty, prepinam mod, vypinam SN a zase to prepinam zpatky (a pritom je kolem dalsi spousta nastaveni, ktery me nic nerikaji a muzou neco podelat :) ). A nebo tohle jednodussi reseni, nainstaluju BL, ktery stejne pouzivam a v nem v menu to vypnu. :)

Ja osobne sem to vypinal v lete pres ten MMSirf bez jakyhokoliv navodu a delal sem kvuli tomu 3x HR nez se mi to nejak povedlo. Kdybychvedel tohle tak to bylo hned .)
  • 0

#9 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 10:20

malcor napsal/a:
Jak jinak to nejdejde? Mam dve moznosti. Bud nainstaluju MMSirf a vrtam se v tom menu, vybiram porty, prepinam mod, vypinam SN a zase to prepinam zpatky (a pritom je kolem dalsi spousta nastaveni, ktery me nic nerikaji a muzou neco podelat :) ). A nebo tohle jednodussi reseni, nainstaluju BL, ktery stejne pouzivam a v nem v menu to vypnu. :)


Nešlo o to, že by to nešlo jinak přepnout (na to je kromě BL hafo dalších utilit), ale že to nejde jinak, než to fyzicky přepnout pro všechen software :D:D:D
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#10 honzappp

honzappp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 11:03

Diky za rady. O vypinani staticke navigace jsem vedel, dokonce jsem ji uz jednou vypinal pomoci MMSfirf. Netusil jsem ale, ze po resetu ci uplnem vybiti se to zase samo zapne. Ted jsem ji tedy vypnul pomoci BeelineGPS (ani jsem nevedel ze to timhle programem jde) a vypada to o moc lip. Snad se mi podari to dnes otestovat. Jeste jednou dik
  • 0

#11 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 11:12

Mám hw6915 od HP a s tímto problémem bojuju od začátku. Když SN vypnu podle předchozího návodu v BL, pak vše proběhne, až v posledním kroku Cycling connection... to nahlásí chybu Could not set all of the parameters to the SiFR GPS receiver. Software version: Fail. DGPS Controll: Fail. DGPS Source: Fail. Static Nav: Fail. Dřív, než jsem se o této možnosti BL dozvěděl, zkoušel jsem SN vypnout v AplSIRF, ale tam mi to po stisknutí příslušného tlačítka nenahlásí vůbec nic a řekl bych, že se PDA chová furt stejně (tedy jako by měl SN zapnutou). Navíc vůbec netuším, jak se PDA zachová po teplém restartu, který musím provádět cca 2x týdně, protože mi tam nějak "hnije" paměť. Kdybyste někdo uměl poradit skutečně funkční postup, jsem už ochoten poskytnout úplatek ve formě několika pohárů ohnivé vody nebo chmelového vývaru ;).
  • 0

#12 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 11:41

OT Jen doplnim, ze moje Asus A696 melo take zapnutou statickou navigaci. Dokonce se obcas po resetu stane, ze je opet zapnuta. Mike
  • 0

#13 Kazim

Kazim

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 19:33

mtauf napsal/a:
Mám hw6915 od HP a s tímto problémem bojuju od začátku. Když SN vypnu podle předchozího návodu v BL, pak vše proběhne, až v posledním kroku Cycling connection... to nahlásí chybu Could not set all of the parameters to the SiFR GPS receiver. Software version: Fail. DGPS Controll: Fail. DGPS Source: Fail. Static Nav: Fail.
Dřív, než jsem se o této možnosti BL dozvěděl, zkoušel jsem SN vypnout v AplSIRF, ale tam mi to po stisknutí příslušného tlačítka nenahlásí vůbec nic a řekl bych, že se PDA chová furt stejně (tedy jako by měl SN zapnutou). Navíc vůbec netuším, jak se PDA zachová po teplém restartu, který musím provádět cca 2x týdně, protože mi tam nějak "hnije" paměť.
Kdybyste někdo uměl poradit skutečně funkční postup, jsem už ochoten poskytnout úplatek ve formě několika pohárů ohnivé vody nebo chmelového vývaru ;).


Mam uplne stejny problem, jako pises, pomocte nam nekdo pls!!!
  • 0

#14 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 0:01

Beeline nechat tak jak je po instalaci. Vypnout statickou navigaci pomoci programu aplsirf. Pokud se provede hardreset tak se vse vrati do tovarniho nastaveni. Dalsi vec ktera dela problemy je nainstalovana ceska lokalizace. S lokalizaci delal beeline takovy veci, ze jsem pdacko malem rozslapal. A jeste jedna dulezita vec, instaloval jsem BL ze stranek visualgps.net.
  • 0

#15 Kazim

Kazim

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 0:37

Piker napsal/a:
Beeline nechat tak jak je po instalaci. Vypnout statickou navigaci pomoci programu aplsirf. Pokud se provede hardreset tak se vse vrati do tovarniho nastaveni. Dalsi vec ktera dela problemy je nainstalovana ceska lokalizace. S lokalizaci delal beeline takovy veci, ze jsem pdacko malem rozslapal. A jeste jedna dulezita vec, instaloval jsem BL ze stranek visualgps.net.


Diiiky, ale momentalne jsem se dozvedel, ze u meho pristroje tj. MDA Compact III, nejde vypnout staticka navigace :-( Ale pokud ma nekdo jiny nazor, budu jen rad ;), jeste jednou diky! ;)
  • 0

#16 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 15:36

Taky děkuji !! Už jsem se s tím nějak naučil žít :)
  • 0

#17 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 9:01

A když už jsme u toho nastavování BeeLine - dá se nějak měnit měřítko zobrazení na záložce Map? Kdyby alespoň zůstávalo konstantní, ale ono se mi občas změní v průběhu hledání naprosto dynamicky a pochopitelně úplně nevhodně. A druhý dotaz - dá se tam nějak importovat mapový podklad? Jaký, jak, jak ho získám/vytvořím? Dík
  • 0

#18 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 10:05

Měřítko se měnit dá, na mém ASUSu se to provádí na čtyřsměrném ovladači pomocí šipek nahoru a dolu. Mapa pokud vím do Beeline dostat nejde...
  • 0

#19 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 9:30

javla napsal/a:
Ještě doplním aby to bylo jasné - statická navigace je vypnutelná vlastnost hardware. Lze ji vypnout konkrétním programem a to vždy na dobu, než dojde ke studenému restartu zařízení. K tomu dojde zmíněným vyndáním baterky na delší dobu, nebo občas i totálním vytuhnutím a následným resetem zařízení, případně chtěným hardresetem. Dokud jakýkoliv program nepřenastaví tento hardware do jiného režimu, používá se v tom režimu v jakém je po resetu. Beeline tedy nevypíná statickou navigaci automaticky, ale má vestavěnou funkci na její jednorázové vypnutí platné pro celý přístroj a všechny programy až do dalšího resetu s návratem do továrního nastavení. Funkci je nutno vyvolat ručně a to v menu Tools - GPS - Manufacture Specific - Setup SIRF parameters - OK (nutno dát OK i když je ve formuláři odškrtnuto - neukazuje to aktuální stav, ale správný stav který to tam pošle)


Chtěla jsem vypnout SN pomocí Beeline a nedaří se - v nabídce Manufacture Specific vůbec není volba Setup SIRF parametr - mám tam pouze Setup SiRF NMEA Output, který se mne zeptá, zda chci odeslat NMEA Output, a pak už se nestane nic. Rozhodně se nezobrazí žádné okno, kde by šlo cokoliv nastavovat. Může to být tím, že máme zatím evaluation verzi? Používáme na MDA e-ten x500.
Dříve jsem vypínali SN přes MMSirf setup, ale po reklamaci nám vyměnili střeva a najednou to nejde. MMSirf buď hlásí, že nemůže s GPS vůbec komunikovat a nebo když změníme port a baud, tak vytuhne a GPS pak nejde vůbec a musíme resetovat vyndáním baterky přes noc. :(
  • 0

#20 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 9:52

a máš poslední verzi 1.83? Že by to bylo registrací je taky možné, to mě nenapadlo...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama