Přejít na obsah


Fotka

Nastaveni BeelineGPS for Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 10:05

hlasil napsal/a:
Chtěla jsem vypnout SN pomocí Beeline a nedaří se - v nabídce Manufacture Specific vůbec není volba Setup SIRF parametr - mám tam pouze Setup SiRF NMEA Output, který se mne zeptá, zda chci odeslat NMEA Output, a pak už se nestane nic. Rozhodně se nezobrazí žádné okno, kde by šlo cokoliv nastavovat. Může to být tím, že máme zatím evaluation verzi? Používáme na MDA e-ten x500.
Dříve jsem vypínali SN přes MMSirf setup, ale po reklamaci nám vyměnili střeva a najednou to nejde. MMSirf buď hlásí, že nemůže s GPS vůbec komunikovat a nebo když změníme port a baud, tak vytuhne a GPS pak nejde vůbec a musíme resetovat vyndáním baterky přes noc. :(


Neregistrováním to není určitě - vypínal jsem tak SN celou dobu - byla to verze 1.82 a teprve nedávno když konečně bylo možné platit paypalem jsem ji registroval. Teď budu teprve upgradovat na 1.83.

Je ale klidně možné, že Beeline pozná, že není schopna SN u daného modelu vypnout a položku nenabízí (pokud máš opravdu 1.82 a vyšší)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#22 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 11:48

Numira napsal/a:
Měřítko se měnit dá, na mém ASUSu se to provádí na čtyřsměrném ovladači pomocí šipek nahoru a dolu. Mapa pokud vím do Beeline dostat nejde...

A joooo! Takže to náhodný měnění vlastně nebylo úplně náhodný, ale moje vlastní blbost. Takže jako obvykle jsem ze sebe udělal hlupáka, ale jsem zase o něco chytřejší.
Díky.
  • 0

#23 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 11:33

Numira napsal/a:
a máš poslední verzi 1.83? Že by to bylo registrací je taky možné, to mě nenapadlo...

Uhodils hřebíček na hlavičku, samozřejmě jsme měli tu poslední, která to ještě neuměla. Nicméně ani nová verze nepomohla. Sice tu volbu vidíme, ale při snaze o použití to vytuhne.

Nevíte někdo, jestli se dá zjistit, jaký chip v PDA skutečně je? Jde o E-Ten Glofiish X500, podle všech specifikací tam má být SiRF Star III, se kterým by neměl být problém a taky nikdy dřív nebyl problém, dokud v rámci reklamace nevyměnili střeva. Tak mám trochu podezření, jestli tam náhodou není něco jiného :((
  • 0

#24 VesperLynn

VesperLynn

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 13:00

Zdravim, zkousim BeeLine, kdyz mam navigaci polozenou na stole, toci se mi sipka (i kompas) uplne nesmyslne. V nastaveni stat. navigace v Beeline mam prazdne policko (Enable stat. navig.), kdyz dam OK, tak probehnou nejaky akce a napise mi to, ze vse probehlo v poradku. A presto se sipka porad toci jak blazen.. Prosiim o radu! (Mam Asus P535, nekdo tu psal ze u toho st.navig. vypnout jde.. zkousela jsem i MMSirfSetup a taky nic.)
  • 0

#25 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 13:45

no to je naprosto v poradku. Kam by mela sipka ukazovat, kdyz pristroj lezi a nehybe se? Nevi, kterym smerem je cil, sipka se vytvari az podle pohybu v prostoru (resp. v rovine) ze souradnic pristroje a souradnic cile...
  • 0

#26 VesperLynn

VesperLynn

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 13:48

Aha! (jsem teda blesk.. :) rikala jsem si ze je divny ze nenajde sprave ani sever. Nejak mi nedoslo, ze to nefunguje jako kompas.. DIKY!
  • 0

#27 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 7:22

Jak nastavim dostanu do Beeline info vcetne hintu? Stahoval jsem pres Skrysotlac s expotrem/impotrem pres *.xml, ale na strance s infem o kesce je jen odkaz na hnt, ktery mi nic neukaze:-(
  • 0

#28 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 8:32

bobrb napsal/a:
Jak nastavim dostanu do Beeline info vcetne hintu? Stahoval jsem pres Skrysotlac s expotrem/impotrem pres *.xml, ale na strance s infem o kesce je jen odkaz na hnt, ktery mi nic neukaze:-(

Taky mi to nefunguje. XML jsem teď použila poprvé (a je to fakt suprová vychytávka :-)), ale dřív jsem používala ze Skrýšotlače generované hmtl listingy pro tisk. V nich se hint normálně ukazoval (pozpátku), ale ani to teď nefunguje. Místo hintu se pozpátku zobrazí kompletní listing. Tedy totéž, co se ukáže na stránce pro hint v xml. Takže hádám, že se něco změnilo na stránkách GC.com a Skrýšotlač si s tím proto neporadí.
  • 0

#29 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 16:17

klid lidicky, to jsou zase zasahy do systemu na gc.com, az se to ustali tak predpokladam, ze autor skrysotlace vyda novou verzi, tak jako vzdycky. Jeho trpelivost a mravenci praci skutecne obdivuju. Prestoze uz skrysotlac nepouzivam, byl pri mych PDA zacatcich a tenhle servis je obdivuhodny. Takze VYDRZTE
  • 0

#30 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 8:01

Numira napsal/a:
klid lidicky, to jsou zase zasahy do systemu na gc.com, az se to ustali tak predpokladam, ze autor skrysotlace vyda novou verzi, tak jako vzdycky. Jeho trpelivost a mravenci praci skutecne obdivuju. Prestoze uz skrysotlac nepouzivam, byl pri mych PDA zacatcich a tenhle servis je obdivuhodny.
Takze VYDRZTE

To ja vydrzim, slo mi hlavne o to zda je chyba ve me nebo ne. Zatim to zkombinuju s trialem GeoScouta, ale ten me zatim tolik neoslovil
  • 0

#31 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 7:26

Tak export hintu uz jede korektne, ale pro zmenu pri importu XML souboru se dozvim "XML Parse Error: no element found at line 1" :-( Uz jsem na to prisel - nelibi se tomu diakritika v nazvu adresare (minule verzi nevadila), ale hlavne ze to jede:-)
  • 0

#32 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 8:03

A jeste dalsi dotaz - jak nastavim aby se mi ukazovali spravne ikonky kesek dle typu? Ted mam az na vyjimky u vseho jen truhlicku (tzn Geocache not found)
  • 0

#33 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 11:04

Já bych měl otázku,jestli jde a jak z BeeLine exportovat field notes.GC logger je sice špicovní featurka,ale kdybych zjistil, že to jde rovnou z Bee,byl bych radši.Za odpověď děkuju
  • 0

#34 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 18:52

bobrb napsal/a:
A jeste dalsi dotaz - jak nastavim aby se mi ukazovali spravne ikonky kesek dle typu? Ted mam az na vyjimky u vseho jen truhlicku (tzn Geocache not found)

no ja to dělám tak,jak poradil tuším Qnik importovat cache do Bee...
Zpracuju cache přes Skrýšotlače a uložím do xml...pak to natáhnu do Geogetu a pak následně uložím do Pocketquery GPX a hodím do Bee...Cache by měli mít ikonku podle typu a dokonce v Geogetu2, pokud máš u cache waypoint třeba parkoviště, tak v bee to bude mít ikonku parkoviště (předtím to tam házelo jako obyčejný bod)
  • 0

#35 licantrop

licantrop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 21:48

Kámoš má E-Ten X500 a nainsalovali sme BeeLine v.1.80 a i když to GPS vpořádnu načte, kompas se ani nehne ani vzdálenost. Ale na mapě to trasu zapisuje. Netušim co stim. A asi ten program neumí stahovat z GC.com kešky?
  • 0

#36 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 7:44

Možná je chyba ve statické navigaci.asi se pohybujete příliš pomalu...skuste chvilku..ehm..utíkat :D možná se to pohne. Ne.Bee neumí stahovat kesky z GC.com ani odnekud jinud.Aspon o tom nevim, ze by umelo :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#37 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 7:53

Možná taková blbá otázka - a dal jsi navigovat ke keši? Beeline opravdu neumí stahovat nic z internetu
  • 0

#38 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 8:21

BeeLine používám na hw6915, takže chování bude obdobné. - BL neumí online načítat data, umí pouze importovat data z předem připraveného souboru *.loc nebo*.gpx - problémy, které popisuješ, se mi objevují také, zvláště ve městě, kde jsou odrazy signálu bůhví odkud a GPSka se asi neumí pořádn zorientovat. Typy problému jsou dva 1) po spuštění mu trvá desítky vteřin i minuty, než se kompas pohne. To mi nevadí, prostě jdu odhadnutým směrem a ono se to časem srovná a pak zkoriguji. 2) zahnu za roh a kompas zůstane v původním směru. To je méně příjemný stav, ale v tomto případě pokračuji ve zvoleném směru, zoomem si přiblížím rozlišení a dále pokračuji podle záznamu trasy, který mě vede stejně dobře jako šipka kompasu. Možná je tento postup pro majitele "dospělých" navigací úsměvný, ale odlovil jsem takto přes 500 krabiček a dnes už na BL nedám dopustit.
  • 0

#39 licantrop

licantrop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 8:38

No, navigovat na cíl sem dal. Taky si myslim že bude problém ve statické navigasi. Asi ji zkusim vypnout, ikdyž nerad (abych ji nezrušil uplně) ještě před tim si s tim zkusime zaběhat, nebo ji svezem autem. A máte někdo skušenosti s Geoscoutem? Má kompas?
  • 0

#40 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 8:48

Geoscout kompas má
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama