Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#41 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 10:37

Nokia 6230i Verze 0.0.03 Tak jsem konecne videl napis "yay for as" :o) Pokud jsem zadal jinou souradnici nekam do haje neudelalo to nic, musle jsem zadat souradnici v rozsahu zon, takze tato verze je plne funkcni :oD Fakt to jde fofrem, no uvidime az dojde na pripojovani GPS modulu :o)
  • 0

#42 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 5:51

verze 0.1 - codename "kulový blesk"

Inu ... inu. Uplynulo něco přes 24 hodin a máme tady novou verzi. Která umí... umíí!

- odstraněna začátečnická chyba u detekce zón. Sice pořád jede ta zjednodušená varianta, ale teď už funguje tak jak má (tj. dělá ze zón obdélníky, které zabírají jen o trošku víc místa než skutečné zóny - na rozdíl od předchozí verze, kde každý obdélník zabíral čtvrt zeměkoule)
- odstraněna začátečnická chyba s thready. pepo.z.pocernic, buď tak hodný a podívej se, jestli to čirou náhodou nezačalo fungovat na tom Jeodeku.
- přidány charaktery, itemy a commandy bez parametrů. A roztomilé hlavní menu.

pro "základní funkčnost" tedy zbývají tasky a commandy s parametry. (což je problém, protože díky tomu nejde tahle cartridge dohrát, specificky pak nejde aktivovat druhá zóna)

Na počítači mi to chodilo pěkně, ale na telefonu se některé akce odmítaly zapnout, zapnuly se až na druhý pokus a vůbec se to chovalo trošičku divně. Ještě nevím proč - ale kdybyste v tom někdo vypozoroval nějakou pravidelnost, tak prosím nahlásit.
jinak jako obvykle - zajímá mě, jestli to vůbec chodí, jestli se uživatelské rozhraní chová slušně, jestli to nezamrzá nebo nehlásí nějaké chyby...

pro tuhle verzi už není předepsaný žádný konkrétní postup, takže:
pokud to zamrzá nebo padá, tak to zamrznutí a spadnutí zkuste reprodukovat - to jest, vyzkoušet to několikrát, a napsat postup, kterým lze toho zamrznutí nebo spadnutí dosáhnout vždycky nebo alespoň většinou.

...jo a předdefinované souřadnice vedou do první zóny ;e)

http://openwig.googl...openwig-0.1.zip

druzicka & team napsal/a:
Fakt to jde fofrem, no uvidime az dojde na pripojovani GPS modulu :o)

no ... na to jsem taky zvědav :e))
  • 0

#43 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 7:07

já bych to zkusil, ale nějak nevidím, kde je to ke stažení
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#44 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 9:52

pepa.z.pocernic napsal/a:
já bych to zkusil, ale nějak nevidím, kde je to ke stažení


je to na první stránce v šestém matejcikovo příspěvku ... prostě snadno k nalezení :D
  • 0

#45 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 16:28

ne, ne. jen se mi nějak nedaří připojit přílohu. zajímavé. tak já tomu někde založím stránku...
  • 0

#46 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 17:02

tu jest:

http://openwig.googlecode.com/
http://openwig.googl...openwig-0.1.zip
  • 0

#47 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 17:28

v jeodeku už to asi začalo běhat. Ale podrobněji jsem to ještě nezkoušel
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#48 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 1:51

verze 0.1.2 - codename "už tam budem"

- podpora commandů s parametry, takže cartridge, co tam je teď, jde dohrát
- opraven ten problém, co jsem psal - že se některé dialogy občas nezobrazovaly

další na řadě je buď GPS, nebo načítání tar souborů.
do čeho se mám pustit spíš?

http://openwig.googl...enwig-0.1.2.zip
  • 0

#49 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 7:52

Fiha! Zrovna jsem se chystal popsat chovani verze 0.1, a uz je tu dalsi. Kazdopadne, v 0.1 se mi povedlo pokecat se zviraty a ziskat citron, a to bylo tak vsechno. Nejak se mi nedarilo prechazet mezi zonami, protoze i kdyz jsem zadaval souradnice tucnaku nebo tropickeho lesa, tak se nic nedelo, do tech zon jsem se nedostal. Ale ted me napada, ze nejspis nebyly aktivni, a ten jejich seznam na zacatku je jen informativni, ze? Tak nic, jdu testnout 1.2. Kazdopadne: prozatim bych klidne ozelel komunikaci s GPS (protoze nemam bluetooth telefon ;)) a misto ni radsi privital jine funkce, ale asi budu v mensine ...
  • 0

#50 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 11:21

1.2: Vsechno funguje bezvadne, ale pote co si pokecam s opicemi (v "Tropical forest") a zacnu mluvit se zookeeperem, tak se vzdycky objevi 2 nebo 3 dialogy tesne za sebou, takze se da precist vzdycky jen ten posledni. Tzn. vyberu si zookeepera (nebo jak se jmenuje), tuknu na Talk, a v tu chvili mi na mobilu problikne rychle jedna hlaska a tesne za ni dalsi, takze ta prvni nejde precist. Jinak OK.
  • 0

#51 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 12:01

Mimon_team napsal/a:
Tzn. vyberu si zookeepera (nebo jak se jmenuje), tuknu na Talk, a v tu chvili mi na mobilu problikne rychle jedna hlaska a tesne za ni dalsi, takze ta prvni nejde precist. Jinak OK.

to je "správně" - ten zookeeper má dialogy napsané v řadě "if"ů za sebou, místo aby tam byly "elseif"y. a protože se dialogy překrývají (viz vedlejší thread), tak to ukáže vždycky ten správný. kromě jednoho případu, ale to je chyba v cartridgi a emulátor to dělá taky tak.
  • 0

#52 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 14:13

sakra tady se to rzojelo :o) no ja se priklanim spis k te komunikaci gps to je imho gro problemu, opicky s tarama se daji delat pozdeji, pokud se zjisti, ze to fachci jak ma. Mas muj obdiv a smekam, takovy fofr jsem opravdu necekal :o) Diky.
  • 0

#53 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:12

No, komunikace s GPS je sice základ, ale já bych klidně přežil kdyby ho matejcik řešil až nakonec :-). Proč? Poněvadž dokud OpenWIG nebude umět natáhnout libovolnou cartridge, tak na defaultní "Zooventure level 2" nemá moc smysl testovat funkce GPS. Leda že by někdo z testerů jel do Ameriky ;).

Tzn. pro testování GPS vidím jako nutnost, aby to mohl kdokoli zkoušet s jakoukoli cartridgí kterou má poblíž.

Jinak, přemýšlím jak by bylo ideální řešit to natahování cartridgí. Původní nápad (zprovoznit webservice kam autor cartridge nahraje zdrojáky a jako výsledek dostane nějaký tar jako podklad pro OpenWIG) se mi moc nepozdává. Spíš bych přivítal, kdyby OpenWIG mohl použít kdokoli k tomu aby si mohl zahrát jakoukoli veřejně dostupnou cartridge.
Když se koukám na strukturu .gwc souboru, tak nevypadá zrovna složitě. Je to jen nějaká hlavička s rozcestníkem nebo s čím, pak Lua bytecode včetně záhlaví, a pak následují média (obrázky, zvuky, ...). To celé bez komprese a bez šifrování. A každý blok má před sebou i údaj o své délce.
Takže možná, kdyby buď nakonec uměl OpenWIG načítat přímo .gwc soubory, nebo kdyby aspoň pomocí nějaké webové služby šlo zkonvertovat .gwc do formátu který pak načte OpenWIG, to by se mi líbilo ze všeho nejvíc ...

S Javou nejsem úplně kamarád, ale na druhou stranu -- třeba bych mohl pomoci aspoň s analýzou toho .gwc. Jestli teda už není někde jeho struktura zdokumentovaná ...
  • 0

#54 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:43

Mimon_team napsal/a:
Když se koukám na strukturu .gwc souboru, tak nevypadá zrovna složitě. Je to jen nějaká hlavička s rozcestníkem nebo s čím, pak Lua bytecode včetně záhlaví, a pak následují média (obrázky, zvuky, ...). To celé bez komprese a bez šifrování. A každý blok má před sebou i údaj o své délce.
Takže možná, kdyby buď nakonec uměl OpenWIG načítat přímo .gwc soubory, nebo kdyby aspoň pomocí nějaké webové služby šlo zkonvertovat .gwc do formátu který pak načte OpenWIG, to by se mi líbilo ze všeho nejvíc ...

S Javou nejsem úplně kamarád, ale na druhou stranu -- třeba bych mohl pomoci aspoň s analýzou toho .gwc. Jestli teda už není někde jeho struktura zdokumentovaná ...


tak to je naprosto super.
já zase příliš nerozumím vnitřnostem souborů, takže představa, že bych gwc dekódoval vlastními silami, by byla dost nereálná ...
pokud dokážeš popsat strukturu toho gwc dost dobře na to, aby v něm šlo nalézt jednotlivé soubory, pak nevidím problém v tom to naprogramovat.
  • 0

#55 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 23:17

Tak jsem teď testnul verzy 0.1.2 na Nokii N73 a poznatky jsou takové to: Objeví se mi zóna Temperature Forest, poté v okolí Pig a Zookeeper, pokecám s Pig objeví se Chicken, Pokecám s Chicken objeví se Yellow Egg, Egg a Egg2, vezmu Yellow Egg (objeví se v inventáři), dám Yellow Egg praseti, du pokecat s Zookeeper, objeví se zóna Tropical Rain Forest. Ted jestli jsem to dobře pochopil tak musim jít do položky Jít na... a zadat tam souřadnice druhé zóny, tedy kliknu na Jít na... a objeví se souřadnice první zóny s blikajícím kurzorem, nicméně souřadnice nejdou editovat (mazat, přeskakovat mezi znaky ani skočit na druhej řádek). Takže jsem skončil a nemohu pokračovat dále, aplikace normálně běží, neni zaseknutá. Jo a když kliknu v menu na Úkoly, tak mi telefon napíše Chyba! Nefunguje. Aplikace jinak chodí pěkně svižně:-) Doufám, že se povede všechno dotáhnout do zdárného konce;-) Toť zatím mé postřehy.
  • 0

#56 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 2:32

verze 0.2.0 - codename "velký bratr"

co je nového? podpora GPS !!

Ano, také nemohu uvěřit tomu, že to opravdu funguje.
Pravda, zatím je to poněkud blboučké, a vyžaduje to BT GPS modul (opravdu vyžaduje; v téhle verzi nejdou souřadnice zadávat ručně), ale funguje to.

Navíc je cartridge v Play Anywhere režimu - to jest, všechny zóny se posunou tak, aby vaše počáteční pozice odpovídala StartingPosition.
Temperate Forest je zhruba 60m na západ od výchozího místa, z něj asi 150m na sever (tolik místa jsem při testování neměl ;e) ) je Tropical Rainforest, a severozápadně těsně u něj je Penguin Pool.

položka "jít na..." v současnosti místo zadávání souřadnice ukazuje.
první řádek je poslední známá pozice hráče (tj. když se engine naposledy zeptal gpsky), druhý řádek aktuální pozice z gps, třetí řádek jsou souřadnice odpovídající původní mapě (tedy ty, které se dříve zadávaly pro přechod mezi zónami)

zejména v základním menu nejsou příliš vychytané chyby, takže oficiální postup je takovýto:
0. v nějaké jiné aplikaci si připojit gpsku a ověřit si, že má lock ;e) tenhle krok je nepovinný, OpenWIG by to měl poznat sám ... ale já jsem testoval vždycky s už locknutou, takže tam možná nějaká chybka bude
1. v základním menu zvolit "GPS" - objeví se seznam BT zařízení
2. počkat na dokončení prohledání, vybrat gpsku, vydržet chvilku, kdy se zdánlivě nic neděje, pak se aplikace vrátí do menu
2.1. v tu chvíli už ta položka nefunguje a fungovat nebude
3. počkat, až se nápis na položce změní z "připojuji..." -> "vyhledávám polohu..." -> "Souřadnice"
4. zvolit "Start"

dál to znáte, objeví se Loading LUA..., pak OnStart dialog, a pak už můžete vykročit směrem na západ :e)

http://openwig.googl...enwig-0.2.0.zip
  • 0

#57 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 2:48

Tak to je docela rychlost, já jsem si doteď hrál s Wherigo Builder, teď už je docela pozdě, novou verzy 0.2.0 vyzkoušim až ráno...
  • 0

#58 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 7:54

matejcik napsal/a:
pokud dokážeš popsat strukturu toho gwc dost dobře na to, aby v něm šlo nalézt jednotlivé soubory, pak nevidím problém v tom to naprogramovat.

OK, dávám si to za domácí úkol :).
  • 0

#59 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 13:25

(příspěvek smazán, detaily už se řeší na webu projektu OpenWIG)
  • 0

#60 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 3:33

verze 0.2.1 - codename "velký úklid"

lalá ... ty menší verze sem asi přestanu psát a ozvu se teprve až bude zase něco velkého.

jinak tahle verze má mnohem lepší a spolehlivější (doufám ;e) ) rozhraní pro práci s GPS a vůbec je celá taková hezčí. ale kromě toho, že se vrátila možnost zadávat souřadnice ručně, neumí celkem nic nového.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama