Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#61 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 17:30

hračičkové si můžou stáhnout OpenWIG 0.2.2 a nahrát do něj vlastní cartridge, pokud je dostatečně jednoduchá - tzn. pokud nepoužívá inputy, OnProximity a OnDistant eventy.
  • 0

#62 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 11:27

Pánové předem vám musím složit poklonu za započaté dílo.
A ted mám pár dotazů.

1/ Když chci použít existující cartrige v Openwig, potřebuji soubor *.lua který musím zkompilovat dle návodu http://code.google.c...CustomCartridge což jde podle všeho pouze pod linuxem. Pletu se nebo ne???
Znamená to, že tvůrce cartrige musí sám provést kompilaci, kterou pak zveřejní?

2/ Ostatní cartrige ke stažení na oficiálních stránkách http://www.wherigo.com/ jsou v jiném formátu, zřejmě již zkopilovaném pro Colorado nebo PDA. Jak se dostanu k souboru *.lua?
Asi nijak, pokud ho autor nezveřejní.

3/ Když pustím tu ukázkovou cartrige s tučnákama, tak se objeví nová zona "Temperate Forest" a ukol "Jdi do Temperate forest". Jenže nepoznám směr, případně souřadnice kde ta cílová zóna je. Ve foru jsem si přečetl, že je 60metrů na západ a pak x metrů na sever, ale v mobilu to nepoznám. Předpokládám, že je to vývojová verze, a funkce navigace přibude.

4/ Bude Openwig v budoucnu ukazovat i obrázky?

Užívám NokiiN70 s GPS modulem LW-4.
Je mě jasné, že vše je ve fázi vývoje, tak mě prosím nekamenujte za případné nesmyslné otázky. Také podotýkám, že jsem jen pouhý uživatel, nikoli programátor a snad právě proto se ptám na věci které vám možná připadají jasné.
  • 0

#63 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 13:22

matejcik napsal/a:
hračičkové si můžou stáhnout OpenWIG 0.2.2 a nahrát do něj vlastní cartridge, pokud je dostatečně jednoduchá - tzn. pokud nepoužívá inputy, OnProximity a OnDistant eventy.


Tak u této verze je moje konečná. Telefon Nokia 6021 není schopen instalovat Java aplikaci větší než 120kB a navíc nemám žádný BT GPS modul. Ale koukám, že to jde rychle kupředu.
  • 0

#64 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 13:23

Vancosi napsal/a:
1/ Když chci použít existující cartrige v Openwig, potřebuji soubor *.lua který musím zkompilovat dle návodu http://code.google.c...CustomCartridge což jde podle všeho pouze pod linuxem. Pletu se nebo ne???

jde to i ve windows (Lua pro windows existuje), ale já to neumím. Resp. asi bych to uměl, příkaz bude stejný jako v linuxu, ale musí se najít cesta k tomu příkazu a vůbec je to plné komplikací, které by se blbě popisovaly. Proto jsem tam dal návod jen pro linux.

Znamená to, že tvůrce cartrige musí sám provést kompilaci, kterou pak zveřejní?

víceméně. ale to je to, co dělá builder nebo ta webová služba - zkompiluje lua zdroják a přibalí k němu obrázky

2/ Ostatní cartrige ke stažení na oficiálních stránkách http://www.wherigo.com/ jsou v jiném formátu, zřejmě již zkopilovaném pro Colorado nebo PDA. Jak se dostanu k souboru *.lua?
Asi nijak, pokud ho autor nezveřejní.

V budoucnu (je to v plánu pro verzi 0.3) půjdou načítat gwc soubory.
To je v plném rozsahu zásluha Mimoně, který rozluštil ten formát.

3/ Když pustím tu ukázkovou cartrige s tučnákama, tak se objeví nová zona "Temperate Forest" a ukol "Jdi do Temperate forest". Jenže nepoznám směr, případně souřadnice kde ta cílová zóna je. Ve foru jsem si přečetl, že je 60metrů na západ a pak x metrů na sever, ale v mobilu to nepoznám. Předpokládám, že je to vývojová verze, a funkce navigace přibude.

Správně. V obrazovce zóny bude napsáno, jak daleko to ještě je, jakým směrem, a šipka.
Ale kdy to bude, to ještě nevím ;e)

4/ Bude Openwig v budoucnu ukazovat i obrázky?

bude.
  • 0

#65 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 13:25

Bo.T.L. napsal/a:

matejcik napsal/a:
hračičkové si můžou stáhnout OpenWIG 0.2.2 a nahrát do něj vlastní cartridge, pokud je dostatečně jednoduchá - tzn. pokud nepoužívá inputy, OnProximity a OnDistant eventy.


Tak u této verze je moje konečná. Telefon Nokia 6021 není schopen instalovat Java aplikaci větší než 120kB a navíc nemám žádný BT GPS modul. Ale koukám, že to jde rychle kupředu.


120kB ? hmm ... no, ono se to ještě zmenší, když zapnu obfuscation. ale jestli se vejde do 120kB, to si nejsem jist. No uvidíme, ono prostoru na zmenšování je tam ještě celkem dost.
  • 0

#66 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 21:21

Tak a moje Nokia 6670 píše: Nelze nainstalovat. Neplatná verze. A přitom to vypadá docela živě :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#67 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 1:38

zlicinaci napsal/a:
Tak a moje Nokia 6670 píše: Nelze nainstalovat. Neplatná verze.
A přitom to vypadá docela živě :-)

tak to bohužel - podle strýčka googla má tenhle telefon CLDC 1.0, a potřebuješ 1.1
  • 0

#68 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 12:03

matejcik napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Tak a moje Nokia 6670 píše: Nelze nainstalovat. Neplatná verze.
A přitom to vypadá docela živě :-)

tak to bohužel - podle strýčka googla má tenhle telefon CLDC 1.0, a potřebuješ 1.1

A safra. Dík za info.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#69 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 12:14

Hlásím, že brněnská cache "Čertova rokle" se už dá v playeru 0.2.3 téměř úspěšně projít! V podstatě schází jen navigace k zóně (aby člověk věděl kam jít a nemusel zkoumat okolí podle popisu), ale jinak krásně funguje aktivace zón i předmětů, jejich sbírání, zadávání údajů (juch!), no prostě samá pozitiva a sociální jistoty.
  • 0

#70 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:57

No tak to klobouk dolu, to je primo raketovy posun. Ted jsem na testeni nemel moc casu, ale polepsim se. Pokud pujdou rovnou otevirat origo cartridge tak to bude masox. By me zajimalo, co v tomplayeru pod windoze kutili, kdyz se to da napsat v jave na takove sunky jako je moje nokia :o)
  • 0

#71 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 19:34

zlicinaci napsal/a:

matejcik napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Tak a moje Nokia 6670 píše: Nelze nainstalovat. Neplatná verze.
A přitom to vypadá docela živě :-)

tak to bohužel - podle strýčka googla má tenhle telefon CLDC 1.0, a potřebuješ 1.1

A safra. Dík za info.

Hned po příchodu domů jsem geodcerce zabavil Nokii 7373, těžkým mučením ji přinutil změnit naprosto šílené pozadí v jednobarevné a začal instalovat. No, instalovat, těch asi 20 vteřin včetně kopírování do mobilu snad ani nestojí za zmínku. GPS se též připojila jedna báseň. Sice nevím, co to dělá v terénu, ale prostě to funguje.
Matejcik, čoveče, jsi docela šikovnej B)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#72 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 8:42

verze 0.2.3 nokia 6230i modul itec bt-339 Pri pokusu pripojit GPS chybova hlaska: Illegal Argument java/lang/IllegalArgumentException Pritom pri prvnim pripojeni jsem souradnice na chvilku videl potom skocila tahle hlaska a uz se nejde pripojit. Edit: tak ted pro zmenu zase Null Pointer java/lang/NullPointerException Zajimave, zkusil jsem i verzi 0.2.2, prvni spusteni a spojeni s GPS probehlo a nacetly se souradnice. Pri ukonceni aplikace a znovuspusteni uz hlasi vyse opsanou chybu. Nepomuze ani smazani a znovunainstalovani aplikace.
  • 0

#73 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 11:29

druzicka & team napsal/a:
verze 0.2.3 nokia 6230i modul itec bt-339
Pri pokusu pripojit GPS chybova hlaska:
Illegal Argument java/lang/IllegalArgumentException

Pritom pri prvnim pripojeni jsem souradnice na chvilku videl potom skocila tahle hlaska a uz se nejde pripojit.

Edit:
tak ted pro zmenu zase Null Pointer java/lang/NullPointerException

Zajimave, zkusil jsem i verzi 0.2.2, prvni spusteni a spojeni s GPS probehlo a nacetly se souradnice. Pri ukonceni aplikace a znovuspusteni uz hlasi vyse opsanou chybu. Nepomuze ani smazani a znovunainstalovani aplikace.


to už je opravené, říkal mi o tom ZCh, ale ještě jsem nevydal další verzi. tak vydrž
  • 0

#74 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 12:08

matejcik napsal/a:

to už je opravené, říkal mi o tom ZCh, ale ještě jsem nevydal další verzi. tak vydrž


Jasne v pohode jenom at o tom vis, ze uz je to hlasene jsem prehledl sry...
  • 0

#75 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 7:33

Fajn počin, už se těším až půjde nahrávat standardní cartridge a zobrazovat obrázky. Proč není tvůj projekt zde mezi Projekty jako jiné programy pro GC?
  • 0

#76 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 10:52

sobikovi napsal/a:
Fajn počin, už se těším až půjde nahrávat standardní cartridge a zobrazovat obrázky. Proč není tvůj projekt zde mezi Projekty jako jiné programy pro GC?

to nevím :e) jak ho tam dostanu?

----

jinak, abych se zase ozval, tak mám rozpracované přesné rozeznávání zón a (zatím jenom hrubou) navigaci s vzdáleností, dneska to nejspíš půjdu testovat.
  • 0

#77 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 11:28

matejcik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Fajn počin, už se těším až půjde nahrávat standardní cartridge a zobrazovat obrázky. Proč není tvůj projekt zde mezi Projekty jako jiné programy pro GC?

to nevím :e) jak ho tam dostanu?
jinak, abych se zase ozval, tak mám rozpracované přesné rozeznávání zón a (zatím jenom hrubou) navigaci s vzdáleností, dneska to nejspíš půjdu testovat.

Netuším kdo tady rozhoduje o tom, jaký projekt bude podporován a bude uveden na webu, nicméně si myslím že ten tvůj tam patří na 100%. Zkus oslovit správce webu...
... jen mne napadlo, proč nespolupracuješ třeba s Destilem, který má jistě ty navigační otázky již vyřešeny v jeho HG?
  • 0

#78 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 12:06

sobikovi napsal/a:
Netuším kdo tady rozhoduje o tom, jaký projekt bude podporován a bude uveden na webu, nicméně si myslím že ten tvůj tam patří na 100%. Zkus oslovit správce webu...

dobrá, zkusím to ... třeba u příležitosti další verze.

... jen mne napadlo, proč nespolupracuješ třeba s Destilem, který má jistě ty navigační otázky již vyřešeny v jeho HG?

no ... já jsem zatím spíš neviděl důvod, proč (a hlavně asi jak) spolupracovat.
jednak, Destil psal o tom, že by se do něčeho podobného pustil, ale to co se v tom threadu strhlo, vůbec bych se nedivil kdyby ho to znechutilo natolik, že se na to vykašlal ... psal jsem tam na konec, že s tím klidně pomohu, ale na to už se nikdo neozval.
Jednak HG řeší jednodušší úlohu - navigaci k bodu - zatímco v OpenWIGu je potřeba navigace k zóně (tzn. najít nejbližší bod a navigovat k němu) plus spolehlivé měření vzdálenosti plus hystereze (té se bojím nejvíc), aby hráč na hranici zóny nevyskakoval pořád ven a dovnitř kvůli nepřesnosti GPSek. A to v HG skoro jistě vyřešeno není.
Co tam je, je parsování NMEA zpráv a obecně zacházení s GPSkou - a části kódu z toho taky využívám. Ale to zase není moc otázkou spolupráce, prostě jsem si půjčil kus otevřeně licencovaného kódu a tím to končí.

No a v neposlední řadě mi na začátku přišlo poněkud blbé jít za Destilem a říct něco jako "ahoj, mám takový a takový nápad, nechceš mi s tím pomoct?" ... a v téhle fázi to zase už není moc potřeba. Samozřejmě kdybych narazil na problém, který vyřešit neumím, ale v HG bude funkční, bude Destil první, koho se půjdu ptát.
  • 0

#79 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 12:24

Hysterezi pro navigaci v ploše jsem řešil zhruba takto: 1. z předcházejících poloh počítat zrychlení, objeví-li se nový bod z výrazně vyšším, tak ho rovnou zahodit 2. před prvním vstupem do "zóny" kontrolovat, zda už je bod v ploše (mám poměrně svižný algoritmus, můžu dodat, javu moc neovládám, musel bys ho přepsat) 3. po vstupu do zóny "nafouknout" (taky můžu dodat, akorát nevim jak to bude rychlé) zónu o polovinu vzdálenosti mezi posledním bodem mimo a prvním v zóně 4. další body testovat na "nafouknutou" zónu. 5. V případě prvního bodu mimo zónu počkat na druhý. Je-li mimo, tak opustit zónu
  • 0

#80 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 14:35

sobikovi napsal/a:
Fajn počin, už se těším až půjde nahrávat standardní cartridge a zobrazovat obrázky. Proč není tvůj projekt zde mezi Projekty jako jiné programy pro GC?

Obecnou cartridge lze v OpenWIGu prozatím hrát pomocí webové utilitky na http://ati.land.cz/gps/wherigo/.
Tam jen uploadneš cartridge, a vzápětí si stáhneš soubor OpenWIG.jar který ji už bude mít zakomponovanou do sebe. Je to taková pomůcka pro lepší testování, do doby než bude OpenWIG načítat přímo standardní cartridge.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama