Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#81 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 15:35

Protože se Destil tady na fóru moc neobjevuje, udělám mu něco jako tiskového mluvčího: Na projektu otevřeného WIG (které pojmenoval trochu jinak, myslím, že i lépe, ale to nebudu prozrazovat :)) usilovně pracoval po celou zimu. Podařilo se mu zatím zprovoznit webovou aplikaci, která "cartrige" vytváří a to mnohem jednodušeji a intuitivněji, než standartní WIG builder. Taktéž je funkční tzv. wapová verze hry určená pro ty, který nevlastní GPS modul. Nicméně to hlavní - integrace této nové hry do HG hotové není - čekalo se na mě, až vytvořím 1. scénář. Ten už je sice hotov, nicméně vzhledem k tomu, že se tu objevilo toto vlákno, je momentálně projekt pozastaven a sleduje se, zda toto povede ke kýženému cíli, či nikoliv :) Pokud by to nevedlo, pak se projekt opět rozjede. Ale já bych doporučil autorovi OpenWIG, aby Destila přeci jen kontaktoval, myslím, že navigaci do zóny už nějak řešil...
  • 0

#82 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 16:03

Jesltli to dobre chapu, tak jde ale o oddeleny player, ktery nepracuje primo s Wherigo cartridgemi, ale zavadi uplne novou on-line hru do aplikace Handy Geocaching, nebo ne? To muze byt taky zajimave, obzvlast pokud k tehle hre bude existovat i nejaky snadno pouzitelny builder. Pokud melo jit o regulerni Wherigo, tak je mozna trochu skoda ze Destil neprisel aspon s nejakou betaverzi na verejnost driv ...
  • 0

#83 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 16:13

Regulerní ne - prostě jde/šlo o to, že se budou vytvářet vlastní scénáře, nekompatibilní s WIG scénaři, ale zato přístupnými (téměř) pro všechny, ne jen malitele Colorad a PDAček. Takže by se dalo říct, že tento projekt je vytvářen jako jakási náhrada za WIG, pokud dokážeš originální WIG rozjet na mobilu, bude to samozřejmě lepší. :) Já jsem spíš měl na mysli, že byste se měli dát dohromady a začít spolupracovat na tvém projektu - Destil má hodně zkušeností s propojováním mobilů s GPS modulama, s navigací atd. Ale to už je na vás ;)
  • 0

#84 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 18:25

Nevím, zda je zrovna nejšťastnější vytvářet ještě něco nového, českého, taková ta zlatá střední cesta. Někdo vymyslel WIGO a na tom postavil nový typ kešky, my si vytvoříme svoje... Asi se to bude hrát, češi jsou hračičkové, ale nač tříštit energii na tvorbu nových kešek. Projekt Open WIG má dle mého potenciál v tom, že zpřístupní standardní WIGo kešky ostatním, co nemají colorado nebo PDA. Jsou to většinou uživatelé HG a tak jsem považoval za logické implementovat toto do HG nebo jemu blízké aplikace. Pokud bude dostupná aplikace na přehrání WIGo kešek, pak se určitě u nás rozšíří. Jinak je to bohužel hračka pro pár vyvolených a obdoba PM keší... což si myslím že je špatně.
  • 0

#85 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 10:06

Tak jsem zkoušel OpenWIG na keši Dělová koule v Brně, vše vypadalo moc moc skvěle, až na koncovku, kdy po splnění všech úkolů to neudělalo nic :-( prostě vše odfajfknuté, jako že splněno, ale žádný další posun... tak nevím. Jináč, N95 + ext. BT
  • 0

#86 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 11:08

Autacek napsal/a:
Tak jsem zkoušel OpenWIG na keši Dělová koule v Brně, vše vypadalo moc moc skvěle, až na koncovku, kdy po splnění všech úkolů to neudělalo nic :-( prostě vše odfajfknuté, jako že splněno, ale žádný další posun... tak nevím.

Přesně tohle se mi stalo před 14 dny při hraní Dělové koule na PDA :-(, takže to nejspíš nebude chyba OpenWIGu. Přesně jak popisuješ, prostě se po splnění posledního úkolu neobjevila žádná nová zóna ani dotaz.
  • 0

#87 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 14:08

Test na Tutorial. WIG Používám Nokii N70 + modul LD-4W. 1 - Tutorial (stažený pro PDA) jsem pomocí té webové stránky překonvertoval do *.jar. Ten jsem nainstaloval a spustil v telefonu. :-) 2 - Po spuštění vyberu a zapnu GPS, po té se zjistí má pozice. :-) 3 - Zapnu start, ale vyskočí chyba "java.lang.RuntimeException: sttempted index of non-table :-( 4 - Zmáčkunu (ok) a známá cartrige se spustí. Pozdraví mě kapitán John a kromě jiného mě poradí ať si obléknu skafandr. :-) 5 - V inventáři mám skafandr. Nabízená akce "obléct" Když mačkám (Vybrat) tak se nic neděje a neoblékám se. :-( tím páden pro mě tutoriál končí. Zatím nevidím žádné obrázky. Asi to s nima zatím nejde, že?
  • 0

#88 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 4:55

verze 0.2.4 - codename "pořád rovně a v pátek doleva"

Je to tady, dámy a pánové, OpenWIG umí navigovat. Zatím hodně zjednodušeně - žádná šipka, jenom "542 m severozápadně" ... ale co tomu předcházelo, aby jen tohle fungovalo! ;e))
Plus k tomu samozřejmě fungují věci jako OnDistant a OnProximity eventy, takže už by s tím mělo být možné hrát většinu "obyčejných" cartridgí.

ke stažení na obvyklém místě

Tentokrát mě zajímá asi nejvíc to, jak rychlé to je - tedy jestli to mobily stíhají upočítat. Ten můj ano, ale to ještě celkem nic neznamená.

poznámka k navigaci: ukazuje to směr a vzdálenost (k nejbližšímu bodu na obvodu), i když jste uvnitř zóny. nemusíte si toho všímat, já jsem to tam zatím nechal, protože se mi to tam celkem hodilo

poznámka k zone eventům: používám tam "pomalou hysterezi" - to znamená, že vám hra uvěří, že jste v zóně, teprve když tam vydržíte pět vteřin.
v této verzi to bohužel platí i pro ruční zadávání souřadnic, čili po zadání je potřeba 5 vteřin počkat na to, co se odehraje.

poznámka k chybám: chyby tam určitě jsou a určitě jich je spousta. pokud nějakou najdete a budete mít náladu ji oznámit, tak to prosím pište na bugtracker - je to pro mě jednodušší, protože tam se ty chyby neztrácí - takže je pravděpodobnější, že tam nahlášená chyba bude opravena.

poznámka k tutorial cartridge: opravil jsem několik chyb, které v ní byly, ale zůstal jsem viset na PlayAnywhere funkcích - oni to totiž soudruzi z USA udělali s PlayAnywhere jinak než já, a místo aby to byla součást přehrávače, je to naprogramované do cartridgí.
takže oficiální PlayAnywhere cartridge nefungují, alespoň zatím. zatímco tlačítko "reposition", které z normální cartridge udělá PlayAnywhere, pořád funguje ;e)

no, co k tomu ještě ... jak už Mimon avízoval, vyrobil webovou aplikaci, kam se dá nahrát normální gwc cartridge a udělá to z ní už připravený OpenWIG.jar. Zatím tam je verze 0.2.3, ale předpokládal bych, že tam 0.2.4 dá hned jakmile se o tom dočte.
  • 0

#89 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 5:02

a ještě:

FHonzo, díky za informace. na kód se určitě rád podívám, ozvu se ti někdy příští týden

Sutechu, tak když je to takhle ... to celkem mění situaci. Ale taky by asi bylo pěkné, kdyby to probíhalo nějak veřejněji ... ačkoliv na druhou stranu, kdyby to probíhalo veřejněji, nejspíš bych se do tohohle nikdy nepustil ;e) Tak já se tomu Destilovi ozvu.
(a co se týká jména, to bych se vůbec nedivil, kdyby to měl Destil pojmenované lépe. já jsem potřeboval rychle pojmenovat zdrojové soubory a potom googlecode projekt, tak jsem dal první co mě napadlo no .e) )

a správcům webu se taky ozvu, ale všem se budu ozývat příští týden, neboť teď odjíždím na víkend pryč. takže se tu mějte pěkně a dobrou noc...
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#90 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 8:41

matejcik napsal/a:
no, co k tomu ještě ... jak už Mimon avízoval, vyrobil webovou aplikaci, kam se dá nahrát normální gwc cartridge a udělá to z ní už připravený OpenWIG.jar. Zatím tam je verze 0.2.3, ale předpokládal bych, že tam 0.2.4 dá hned jakmile se o tom dočte.

Jo jo, už to generuje JAR s aktuální verzí (0.2.4).
  • 0

#91 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 9:17

Super, Super. Vyvoj OWIG stale sleduju a od zacatku se tesim na nejakou funkcni verzi. Spolecne s utilitkou od Mimona uz me nic nechybi k tomu abych to odzkousel na nejake WIG cache. Libi se me ze vyvoj probiha docela svizne. Jak se naskytne prilezitost tak to otestuji v realu. Zatim diky.
  • 0

#92 Gastowski

Gastowski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 10:23

Tak jsem si player nainstaloval na SE K750, cartrige jsem prohnal utilitou od Mimone a a vypada to moc pekne a snad funkcne, takze po pripojeni BT modulu mi nic nebrani Delovou kouli na Spilberku konecne najit.Diky je to kus poradne prace.
  • 0

#93 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 18 duben 2008 - 10:57

Prodám PDA Pocket loox N520 ,WiFi,WM 5,0,držák na sklo do auta,TomTom instalován+Navigator2.Nabíječka do auta i ze zásuvky vč kabelů pro PC.Přístroj málo používaný v perfektním stavu.Cena 5.000,-Kč.Možno předat po dohodě osobně,jinak dobírkou + poštovné.Kontakt a dotazy na mail Flipper77@seznam.czDůvod?Nevyužívám jeho možnosti na víc jak 50%,protože nemám čas a hračička také nejsem...
  • 0
To musí bavit!

#94 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 15:15

No lepší by asi bylo, kdybys založil rovnou samostatné vlákno v sekci FRC. Bude to mít hned dvě výhody... jednu pro tebe - inzerát nikdo nepřehlédne ve vláknu o úplně něčem jiném - a druhou pro všechny ostatní - inzerát nebude znepřehledňovat vlákno o úplně něčem jiném. :)
  • 0

#95 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 18:21

verze 0.2.5 - codename "umělecký dojem"

...ukazuje obrázky.
link ke stažení dávat nebudu, protože poslední dobou už k ničemu moc není (zájemci naleznou na domovské stránce); místo toho si stáhněte verzi s vloženou cartridgí z Mimonova cartridge optimizeru.

mám takovou neblahou předtuchu, že se zobrazováním obrázků na různých telefonech budou různé problémy, takže opět odkazuji na bug tracker
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#96 tonda_BM

tonda_BM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 20:11

Super, s předchozí verzí jsem si vyzkoušel "Čertovu rokli" GC1AT9C a bez obrázků to tedy byl docela oříšek. Takže hned jak budu mít chvilku vyzkouším tuhle novější. Zatím na NOKII E50 bez výraznějších problémů. Ještě před pár dny jsem si myslel, že pro mě Wherigo bude zatím nedostupná záležitost. Ale s touto aplikací se situace výrazně mění. Díky za ni.
  • 0

#97 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:37

Taky jsem zkousel minulou verzi 0.2.4 na Certove rokli, ale i kdyz uz mela fungovat navigace tak jsem ji tam nenasel a bez toho to opravdu neslo. V nove verzi uz navigaci vidim a tak to pujdu brzo otestovat snad uz s uspechem. :) Diky za super praci.
  • 0

#98 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 15:06

loupeznici napsal/a:
V nove verzi uz navigaci vidim a tak to pujdu brzo otestovat snad uz s uspechem. :) Diky za super praci.

Navigace je tam jak jsem pochopil jen sever, jih, západ, východ... takže mám vyrazit na hledání ještě s kompasem?
  • 0

#99 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 15:30

sobikovi napsal/a:
Navigace je tam jak jsem pochopil jen sever, jih, západ, východ... takže mám vyrazit na hledání ještě s kompasem?

Nejen s kompasem. Můžeš vyrazit i se sluníčkem na obloze :). BTW: ta navigace je sice zatím hodně jednoduchá, ale ukazuje chybějící vzdálenost k zóně, takže i když člověk neví kde je zrovna sever, dá se řídit aspoň tím jestli vzdálenost klesá pomalu, rychle, nebo jestli se vzdaluji. A nebo si můžeš souřadnice cílového bodu přeťuknout do GPS.
  • 0

#100 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:59

Začnu pochvalou na nadějnou aplikaci. Pánové fakt super práce.
A ted poznatek o OpenWIG. Obrázky fungují pěkně, webový konvektor je bezva.
Ještě jsem se nedostal poblíž k fungující cartrige, snad se dostanu na Mimonovu Davli. Z toho co jsem zkoušel: nešlo mě rolovat v textu, pokud v něm byl obrázek a souřadnice.
Ohledně navigační šipky asi ještě chvilku počkáme, určitě bude, že.
AnyWhere cartrige asi nefungujou? Zkoušel jsem tutoriál, ale chtěl po mě abych šel asi 9763349.521 m daleko :-) tak jsem tam nešel.

V Praze zkouším zapnout Mimonovu Davli. Zapnu GPS a najdu svou pozici. Pak spustím Cartrige a ukáže se chybová hláška "java.lang. RuntimeExeption: attenmpted index of non-tablestack trace: at @E:/webtempfiles/890a6ba7-41ea-4464-b5f2-e68977bb05ca/Davle-new.enc:1360"
Pak se normáně dostanu ke hraní, ale výchozí pozice je zamčená dokud se do ní nedostanu. Tuším že dole pod obrázkem je napsáno jakým směrem ta pozice je a jak je daleko a snad i souřadnice, ale mě se tam nepodaří display narolovat, prostě se vytrvale drží zarovnaný nahoře.
To je asi jediný problém který jsem měl šanci zjistit. Snad mé poznatky pomohou při vývoji.
(to vše při použití Nokie N70 + GPSmodul LD-4W)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama