Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#1541 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2014 - 11:29

http://www.horydoly....-u-tocniku.html


  • 0

#1542 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2014 - 12:58

Achjoooo, tak zase PM kešky uvidí i mudla... Díky návštěvnosti lehce vystopovatelné :(


  • 1

#1543 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2014 - 15:11

Aby se tam nepřesměroval hon na piksličky jako u té jedné "podtočníkovské"... Věřím, že článek byl inspirován pozitivním dojmem z odlovu série, ale ve výsledku by mohl sérii uškodit :( kdyby tam aspoň ta mapka nebyla (ikdyž kdo hledá, najde i podle fotek a jiných indicií). Mně se ZOO taky moc líbila, extra ta s tím Liškou... pokud tam ale vyrazí někdo na základě článku, tak bude o překvápko ochuzen, navíc čistokrevnému mudlovi by se mohlo provedení obzvlášť zalíbit a potom už je malý krůček k devastaci. Vánoční série taky dostala zabrat, ikdyž tam to asi byl jiný důvod - místní zřejmě neunesli vysokou návštěvnost a vypořádali se s tím po svém.... Jedna keška, budiž, ale publikovat takhle celou sérii (počítám s nemalými pořiz. náklady) mi nepřijde jako moc dobrý nápad :(

 

A abych jen nereagoval a nebyl zcela OT - nedávno jsme koupili synovi v nejmenovaném řetězci (myslím, že se jmenuje Robert nebo tak nějak:-) knihu "Prázdniny v jednom kole" a je tam kapitolka věnovaná geocachingu. Je tam dokonce postup jak si založit vlastní kešku (z plastové krabičky od svačiny, ehm...). Ale můžeme zůstat v klidu, o tom, že se musí nejdřív založit nějaký listing na gc.com a počkat na schválení tam není ani ťuk, takže max. narazíme na nějakou pseudokešku.... :D (pokud se náhodou někdo strefí do místa, kde už oficiální keš je....)


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 18 July 2014 - 15:12

  • 0

#1544 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2014 - 17:06

A abych jen nereagoval a nebyl zcela OT - nedávno jsme koupili synovi v nejmenovaném řetězci (myslím, že se jmenuje Robert nebo tak nějak:-) knihu "Prázdniny v jednom kole" a je tam kapitolka věnovaná geocachingu. Je tam dokonce postup jak si založit vlastní kešku (z plastové krabičky od svačiny, ehm...). Ale můžeme zůstat v klidu, o tom, že se musí nejdřív založit nějaký listing na gc.com a počkat na schválení tam není ani ťuk, takže max. narazíme na nějakou pseudokešku.... :D (pokud se náhodou někdo strefí do místa, kde už oficiální keš je....)

Taky jsem to tam viděl a přijde mi to celkem v pohodě, protože o GC.com tam není nic.

 

Ale já objevil článek v nějaké dětské příloze novin ovárP  :D , článek o výletu do Srbska s přesným popisem umístění keše GCMGMB

2.gif Koda Wooden Coin Exchange , takže směnárna bude brzy nejspíš prázdná. :wacko: 
  • 0

#1545 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2014 - 1:10

A abych jen nereagoval a nebyl zcela OT ...

...(pokud se náhodou někdo strefí do místa, kde už oficiální keš je....)

Fotku té samolepky už jsem do tohoto vlákna před nějakou dobou dával, můžete si zalistovat o pár stran zpět a určitě najdete. ;)


  • 0

#1546 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2014 - 18:04

http://prehravac.roz...z/audio/3149223
  • 1

#1547 sargantana-team

sargantana-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2014 - 9:06

Dobré ráno na ČT

Beseda: Geocaching

 

http://www.ceskatele...67/video/339432

http://www.ceskatele...67/video/339441

http://www.ceskatele...67/video/339449


  • 1

#1548 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2014 - 9:26

Těm šoumenům se to krafání o geocachingu nějak zalíbilo ^_^


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#1549 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 24 July 2014 - 7:48

Cyklostezka s geocachingovou stezkou - za 1,5 milionu. Kdo z vás to má ?

 

Více zde


  • 0

*


#1550 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 24 July 2014 - 20:27

Těm šoumenům se to krafání o geocachingu nějak zalíbilo ^_^

 

Mediim nastala okurková sezona -->> to nám kačerům nehrozí :P


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#1551 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2014 - 12:52

Tohle jsem dnes objevila. Jsem zvědavá, jak dlouho tam teď vydrží...

 

http://www.metro.cz/...metro-extra_rob


Tento příspěvek byl upraven od Tranicka: 30 July 2014 - 12:53

  • 0

#1552 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 30 July 2014 - 17:31

Vokurky. A už i u nás na severu. Včetně fotek finálek - to potěší.  -_-


  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#1553 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2014 - 20:55

Vokurky. A už i u nás na severu. Včetně fotek finálek - to potěší.  -_-

 
Jojo, taky jsme ten článek objevili. "Nejdůležitější je, aby poklad nenašli mudlové" - a proto jim o tom všude horem dolem povídáme...  :wacko:


  • 5

#1554 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2014 - 15:25

Bohužel to je něco, co sami neovlivníme. Z nějakého důvodu novináři mají pocit, že psát o geocachingu je velmi "in" a tak se články a reportáže jen rojí. Sám jsem nedávno absolvoval rozhovor pro regionální noviny. Snažil jsem se autora přesvědčit aby si našel zajímavější téma, ale nepolevil. Chtěl psát o tzv. "extrémním geocachingu", což mě trochu vyděsilo. Nakonec jsem s rozhovorem souhlasil - kdybych to nebyl já tak by to byl někdo jiný a takhle jsem měl aspoň možnost ovlivnit směr rozhovoru, vyhnout se prozrazování detailů o konkrétních keších, podat pokud možno objektivní a fakticky správné informace... Uvidíme co z toho vzejde.


  • 11

#1555 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2014 - 18:27

Bohuzel to je neco, co je jen logickym dusledkem poradani ruznych mega-, giga- a maze-... treba v Praze... nebo i jinde. Cim masovejsi propagace, tim vetsi zajem medii. Pozitivni i negativni. Bohuzel. Byla to fajn hra, dokud byla aspon trochu tajna a nenapadna. :-/
  • 3

#1556 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2014 - 8:00

Byla to fajn hra, dokud byla aspon trochu tajna a nenapadna. :-/

 

To máš asi pravdu. Škoda, že já jsem ty časy nezažil.


  • 1

#1557 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2014 - 8:21

Bohuzel to je neco, co je jen logickym dusledkem poradani ruznych mega-, giga- a maze-... treba v Praze... nebo i jinde. Cim masovejsi propagace, tim vetsi zajem medii. Pozitivni i negativni. Bohuzel. Byla to fajn hra, dokud byla aspon trochu tajna a nenapadna. :-/

 

Tyhle nářky se vedly už dávno před tím, než kosmohill na konci roku 2010 začal kešovat  :)


  • 8

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#1558 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2014 - 8:27

Zajímavé, když jsem v roce 2007 začal, byl jsem rád, že jsem kačera potkal, stejně jako dnes. Nevykládám sice už na potkání o GC, ale pokud se přidá dobrý kamarád, nebráním mu v tom a rád jdu na kešky s ním...

Ono je to hodně o nátuře. Pokud chcete tajnou hru, bohužel si už dnes musíte najít něco jiného, než geokešing. Osobně bych takovou propagaci nemusel (rozuměj články typu okurková sezóna, na které tu byly poslední 2 odkazy), ale bojovat proti ní jinak, než píše Kulhal je nesmysl...


  • 5

#1559 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2014 - 8:33

Za pár let ta vlna opadne. Už teď vím o lidech, kteří místo kešek raději hledají ty QR nálepky, protože jen v Praze v Panské ulici je na každé dopravní značce. A pak mi řeknou, že než najdou dvě kešky, najdou dvacet kódů a je to super. Časem se takových her vyrojí víc a lidi odpadnou.


  • 5

#1560 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2014 - 8:39

Ještě horší je ovšem propagace cyklistiky... Kde jsou ty časy kdy jízdní kolo bylo zábavou několika gentlemanů. Teď narazíte na cyklistu na každém rohu  :)


  • 13




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama