Přejít na obsah


Fotka

Co kdo má z falešného Found it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#1 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 0:14

Napadá někoho z vás, co tak může někdo mít z toho, že zapíše Found it, přestože kešku nenašel? Schválně jsme prolustrovali logbooky našich kešek, a kupodivu to není zas až tak výjimečně řidký jev, kdy kačer na gc.com pověsí Found it, ale v logbooku ani zmínka (přestože jsou všechny logy výborně čitelné a rozhodně jsme ho nemohli přehlédnout). Většinou se jedná o Found it napsaný ve stylu pouhé "díKEŠ" apod. Kontrolujete také logbooky po jejich výměně? A znáte jména hříšníků? Dají se někam vyvěsit? A proč to ti lidé vlastně dělají? :-D
  • 0

#2 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 0:40

eMenthal napsal/a:
Napadá někoho z vás, co tak může někdo mít z toho, že zapíše Found it, přestože kešku nenašel?

Bodíky bodíky everywhere :) Bolo len otazkou casu kym jedinci, ktori si potrebuju liecit mindraky dokazovanim si ze su kuul, zacnu hrat GC. Vsetci to vieme... statistika je silna voda na ego-mlyn a nie vsetci tomu odolaju, tak preco to prekvapenie? :)
  • 0

#3 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 1:42

eMenthal napsal/a:
A znáte jména hříšníků? Dají se někam vyvěsit? A proč to ti lidé vlastně dělají? :-D

No my je nezname, znas je Ty, tak se zeptej nejlepe jich ;)
No a jestli ses si tim jist jsk pises, tak jim to vyhod, v cem je problem?
Nebo jsi snad myslel, ze 5.000 kaceru je tech 5.000 spravedlivych? Stav nekterych kesek a jejich okoli tomu nenasvedcuje.
Nedelal bych z toho ale zbytecne zobecnujici pesimisticke zavery.
Jsem optimista a zachovavam si svou skepsi - to se nevylucuje a da se s tim docela dobre prezit. ;)
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#4 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 5:50

eMenthal napsal/a:
Napadá někoho z vás, co tak může někdo mít z toho, že zapíše Found it, přestože kešku nenašel?

Body

Kontrolujete také logbooky po jejich výměně?

Procházim je, ale neporovnávám s netem /nepovažuju to za důležitý/

A znáte jména hříšníků?

Ne

Dají se někam vyvěsit?

Dají - založ tady vlákno

A proč to ti lidé vlastně dělají? :-D

Baví je to
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 6:05

eMenthal napsal/a:

Kontrolujete také logbooky po jejich výměně? A znáte jména hříšníků? Dají se někam vyvěsit? A proč to ti lidé vlastně dělají? :-D


na kontrolu kaslu, neb si svého volneho casu vazim natolik, nez abych ho travil parhodinovou kontrolou, lustenim a porovnavanim logu. a to vsechno kvuli nekolika pablbum, co si mysli, ze svet stoji na tom, ze vedle jeich jmena v zavorce je 255 místo 12 ;)

pokud jsi na falesne logy prisel, smazni je a klidne napis nicky sem.
  • 0

#6 marfik

marfik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 6:39

Logbooky nekontroluji, protože gocaching není o statistikách, ale o radosti a poznávání nových míst. Kontroloval jsem akorát svůj první popsaný logbook a tenkrát (před téměř dvěma lety) jsem spíše narazil na opačný jev. V logbooku bylo více záznamů, než na netu a skutečně jsem našel konkrétní kačery, kteří kešku našli, ale nepovažovali za nutné ji logovat na internetu, což jim rozhodně nelze vyčítat. Tento týden jsem na jednoho podobného kačera narazil znovu. Na internetu k jedné mojí kešce formou write note zapsal, že našel a že se mu líbila a že je jeho první. Domníval jsem se, že jako začátečník zvolil nesprávnou formu zápisu a proto jsem ho na to upozornil, a on mi odpověděl, že to tak skutečně zamýšlel, protože statistiky ho neberou. Takže ne všichni se opravdu honí jen za body. Zase na druhou stranu, jako vlastník kešky jsem rád, když mi přijde mail, který mi jednak potvrdí, že keška je tam, kde má být, a jednak přiblíží zážitky, které nálezce při hledání načerpal. I když poslední dobou skutečně přibývá kačerů, kteří z hledání kešek zřejmě žádné zážitky nemají nebo se o ně alespoň nechtějí dělit. Mám tím na mysli logy typu "Nalezeno rychle, díky za pěknou kešku"
  • 0

#7 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 6:49

No třeba jeden z těch hříšníků budu já, neb konkrétně na eMenthalově HACKER #1, kterou jsem lovil v noci, jsem na místě do papírového logbooku, krásně zalogoval datum a hodinu nálezu a nějaké to povídání, ale na závěr mne cosi vyrušilo a já tam zapoměl otisknout razítko s nickem. Takže zcela jistě se tam potuluje 1 záznam bez nicku, nicméně vše sem zmínil pak v logu na netu, tak snad to takový problém nebude :)
  • 0

#8 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:20

Huh, kontrolovat logbook? Posluzte si , kdo chce mit virtualni zapis mojich kesi aniz by je navstivil. No prosim. Sam jsem ale jednou logoval jen otiskem prstu oblemcnutýho o mokrej mech. V kesi nebyla tužka a já jako napotvoru nechal vše v autě. No a dva kiláky z5 pro tužku? Tak to ani náhodou. Tož plesk tam otisk prstu. Uznává to kriminálka Majamy;), tak proč by ne?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#9 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:22

Oooops. Aby to nevyznělo že si nevážím popsaného logbooku. To tak není. Záznamy si v klidu vždy pročtu a popsaný logbook si archivuji, jen nesrovnávám se zápisy na GC.COM
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#10 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:22

Dain & Olik napsal/a:

na kontrolu kaslu, neb si svého volneho casu vazim natolik, nez abych ho travil parhodinovou kontrolou, lustenim a porovnavanim logu.


Souhlas. A protože jsem od přirození strašně línej, zakládám kešky v přírodě, kam zavítá jen ten, kdo skutečně má zájem nebo ve městě se zvýšenou obtížností, aby ji lovili jen ti, kterým se tento styl líbí. Takže logy příležitostně kontroluji, ale spíš jen jako náhodnou činnost. A tu jednu kešku, která se těmto pravidlům vymyká, asi nechám dožít jak je (upřímně řečeno, nepatří k mým nejpovedenějším).
  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:24

Připouštím, že jsem se taky párkrát "zapsal" na Internet, aniž bych byl v kešce zapsaný. Ovšem stalo se mi to asi 2x a to díky tomu, že jsem nedokázal kešku vydolovat z úkrytu kvůli jejímu zapadnutí. Ovšem vždy jsem na to ve svém Internetovém logu upozornil. Snad jsem tím pravidla neporušil, protože jsem kešku našel, jen jsem nebyl schopen se do ní zapsat. A to ještě jsem udělal jen občas - když jsem věděl, že do těch míst se už dlouho nedostanu. Co myslíte, je to podle vás špatné, zapsat si kešku, která je třeba v rouře zapadlá, když ji vidíte, můžete se ji dotknout, jen je tam prostě vzpříčená?
  • 0

#12 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:30

Myslim, ze v te spouste (a v posledni dobe uz snad neni clovicka co by GC neznal, uz i rodice zacali ;) ) lidi nemuzes pocitat s tim ze bude kazdej poctivej. Znam treba lidi co jezdi pouze na cache kam dojedou autem nebo na motorce jine neberou :(, my treba nesbirame velka mesta ( to si nechame na duchod) . Proste lidi jsou ruzni... Kazdopadne problem je ten ze napsat opravdu na web muzes cokoli. Jedina sance by byla mit v cache kontrolni cislo, slovo atd. bez ktereho by log nesel udelat :), ale neni ....
  • 0

#13 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 7:53

Lide to delaji kvuli bodikum.. zrovna tak jako se discoverujou GC a TB, ne? ... Taky kvuli bodikum. Nikdy jsem nic takoveho neudelal... naopak, kdyz jsem neulovil, zalogoval jsem DNF... Jeste nez jsem s GC zacal, obcas jsem svezl kamarada z paintballu k nejaky skrysi (tak jsem se taky ke GC dostal). Prestoze vim, kde ta kes je, tak ji zalogovanou nemam... proste cekam az budu mit cestu okolo a vlastnorucne se zapisu .. ;) Mimochodem: vetsinu svych kesi mam odloveno temer nebo uplne drive-in ... neni to tim, ze bych se rad neprosel, mam ale pomerne velke pracovni vytizeni a o vikendech se musim taky venovat rocnimu synatorovi a manzelce ... a uprimne musim rict, ze kolikrat je to poradnej adrenalin dojet az ke kesi... ;) ale to uz je OT...
  • 0

#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 9:16

Kdysi jsem jeden logbook zkontroloval a sedelo to, ale nedelam to, jelikoz logbook povazuji za stanicni knihu, kde kazdy muze vyjadrit sve pocity pri nalezeni cache. Rad ty logbooky procitam a cenim si pekneho zapisu. Docela chapu, ze se nekdy nekomu podari se nezapsat, treba v cache neni tuzka a jako na potvoru ji geocacher nema a tak se snazi se zapsat uhlikem ci drivkem. To jsem taky schopen ocenit. Vetsinou to geocacher zduvodni na internetu, pak ho rucne dopisu do logbooku. Ale pokud nekdo hleda cache jen na internetu, pak to je jen jeho vec a prichazi o to podstatne a tim je vlastni hledani a navsteva mista. Je sice pekne mit u sveho nicku vysoke cislo, ale to fakt neni to dulezite z geocachingu. Doporucil bych ten log bez zapisu v logbooku neresit, treba to ten dotycny jednou pochopi. Ja mam ve svych logboocich opacne pripady. V logbooku je nekdo zalogovany (obcas docela i pekny zapis) ale na internetu nic, tak pak nevim, zda to byl nahodny nalez, nebo ten jedinec patri nezi tech par geocacheru, co neuznavaji logovani na internetu.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:07

Roman_Jaromer napsal/a:
Připouštím, že jsem se taky párkrát "zapsal" na Internet, aniž bych byl v kešce zapsaný. Ovšem stalo se mi to asi 2x a to díky tomu, že jsem nedokázal kešku vydolovat z úkrytu kvůli jejímu zapadnutí. Ovšem vždy jsem na to ve svém Internetovém logu upozornil. Snad jsem tím pravidla neporušil, protože jsem kešku našel, jen jsem nebyl schopen se do ní zapsat. A to ještě jsem udělal jen občas - když jsem věděl, že do těch míst se už dlouho nedostanu.
Co myslíte, je to podle vás špatné, zapsat si kešku, která je třeba v rouře zapadlá, když ji vidíte, můžete se ji dotknout, jen je tam prostě vzpříčená?


Ja si myslím, že by to tak být nemělo. Spousta keší je udělaná na to, že bez vhodné pomůcky (nebo třeba i úzké ruky) se k ní nedostaneš. Protože jaký je rozdíl mezi je vzpříčená/nedostanu tam prsty a je vysoko/nedosáhnu tam? Kešku jsem viděl, ale nechtělo se mi tam lozit, protože bylo po dešti... Podle pravidel je potřeba "papírový" log.
  • 0

#16 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:18

Nikdy mě nenapadlo zalogovat keš, kterou jsem nenašel.Klidně píšu , že jsem nenašel a při dalším- uspěšném-pokusu loguju Found it. Nenalezení nepovažuji za ostudu. Je to pouze momentální stav můj(ranění slepotou apod.) nebo stav ukrytí keše.Jde přece o hru, kterou hrajeme především pro sebe a pro zážitky, které zůstanou v nás.Jiná kategorie je zakládání a údržba keší. To dělají naši kamarádi pro druhé a mají s tím akorát práci a někdy i nervy.Za to jim patří díky, ale falešné Found it ? :o To je začátek konce :-)
  • 0

#17 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:28

warps napsal/a:
...
Jedina sance by byla mit v cache kontrolni cislo, slovo atd. bez ktereho by log nesel udelat :), ale neni ....


U keše Annamarie je potřeba dohledat číslo a poslat mi mailem. Docela to funguje, skoro už 3 roky. Ale je fakt, že je to rarita a kdybych to měl dělat u všech našich keší, tak se z pošty nevyhrabu.

Pokud vím, tak jednou jsem se nezapsal do logbooku, už ani nevím proč - asi mi do toho něco přišlo, já keš rychle uklidil a myslel jsem, že zapsaný už jsem. Spíš se nám víckrát stalo, že jsme zapsaní v logbooku, ale potom jsme se zapoměli zalogovat na GC :).

Když nám nezáleží na bodech, tak to neřeším, proto nekontroluji ani nicky v logbooku a na GC. Často jsou keše ukradené, takže by to nešlo, ani kdybych chtěl.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 13:37

Už jsem to tady psal v jiných vláknech, ale prostě někdy se stane, že na místě není čím zapsat log.. ale to asi není tento případ. POkud k tomu dojde, dám si na netu Found It, ale udělám i foto z místa, aby bylo jasné, že jsem tam byl a našel v budoucnu. U svých kešulí to nekontroluji, necítím se být tímto povinnen, jelikož geocaching je o soudnosti a fair play každého hráče. No a ten čas, co bych trávil kontrolou někoho podvádějícícho radši využiju na hledání krabiček. A jestli si chce někdo honit tričko tím, že bude mít za rok 3000 krabiček? Tak ať, mně je to jedno a stejně se na to přijde a mám dojem, že takovému kačerovi nikdo nebude na geo pivku gratulovat... TEdy osobně mně to nechává klidným, podvodníků a podvodníčků je kolem nás haba fuck :(
  • 0

#19 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 14:52

warps napsal/a:
Myslim, ze v te spouste (a v posledni dobe uz snad neni clovicka co by GC neznal, uz i rodice zacali ;) ) lidi nemuzes pocitat s tim ze bude kazdej poctivej. Znam treba lidi co jezdi pouze na cache kam dojedou autem nebo na motorce jine neberou :(, my treba nesbirame velka mesta ( to si nechame na duchod) . Proste lidi jsou ruzni... Kazdopadne problem je ten ze napsat opravdu na web muzes cokoli.

Jedina sance by byla mit v cache kontrolni cislo, slovo atd. bez ktereho by log nesel udelat :), ale neni ....


Malinko OT:
Trošku ta poznámka že lidi berou jen kešky kam dojedou autem nebo na motorce vyzněla tak, jako by to byli lenoši. Doufám, že to tak nebylo myšleno.
Za autaře nebudu mluvit, ale tím motokačerem jsem, teda budu i já. Jde spíš o to, že lidi jsou různí, jak jsi psal, a hlavně motorkáři leží hodně moc lidem v žaludku a nechat motorku stát někde pod kopcem, v lese a na dlouhou dobu bez dohledu? Děkuji nechci. V dnešní době bych se bál i o trabanta.A ani veřejné parkoviště není zárukou bezpečí. Většinou motorka není "spotřebák", ale koníček. A k takovým věcem se člověk chová trošku jinak, než k věcem každodenní potřeby. Motovybavení taky není uzpůsobené k chození. Já mám textil, ale kožená kombinéza?

Jinak dokážu si přestavit ve svém okolí kešky mimo "legální" cesty, kam bych se na motorce dostal. A bez větších problémů. Ale....Kolik z Vás by bylo toto ochotno tolerovat...Myslím, že se tu kešování na motorce v přírodě už taky řešilo
  • 0
Žij a nechej žít..

#20 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 16:39

eMenthal napsal/a:
Napadá někoho z vás, co tak může někdo mít z toho, že zapíše Found it, přestože kešku nenašel?
Schválně jsme prolustrovali logbooky našich kešek, a kupodivu to není zas až tak výjimečně řidký jev, kdy kačer na gc.com pověsí Found it, ale v logbooku ani zmínka (přestože jsou všechny logy výborně čitelné a rozhodně jsme ho nemohli přehlédnout).
Většinou se jedná o Found it napsaný ve stylu pouhé "díKEŠ" apod.

A nemohl z logbooku vypadnout list a ztratit se?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama