Přejít na obsah


Fotka

Co kdo má z falešného Found it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#21 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 16:57

no vida.. uz to z nekterych leze.. vsici se dusuji ze o body prece nejde ale jak nemaji tuzku nebo krabka nejde nekde vytahnout tak si stejne ten bod daj.. :D za chvilku se bude logovat pohledem z 50ti metru B)
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 17:50

wlfmann napsal/a:
no vida.. uz to z nekterych leze.. vsici se dusuji ze o body prece nejde ale jak nemaji tuzku nebo krabka nejde nekde vytahnout tak si stejne ten bod daj.. :D za chvilku se bude logovat pohledem z 50ti metru B)

At si každý sáhne do svého svědomí. Já se toho nebojím, protože vím o 2-3 případech kdy se tak stalo, na všechny mám foto a tužku opravdu sebou všude nenosím. A pokud je v kešce zlámaná tužka bez ořezávátka, nebo tam schází, nebo tam není a není to uvedeno v listingu, tak sorry.. když jsem kdysi dávno horolezl, tak se taky stalo že ve vrcholové skřínce nebyla tužka nebo byla zlámaná a to fakt člověk u sebe ořezávátko apod. nemá. A mám dneska říkat, že jsem to 8c neudělal? To asi ne...
  • 0

#23 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 18:18

neřeším. lepší než kdyby mi rozdupal krabku.
  • 0
Zugour

#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 18:25

No. Tak si zalogujte i tuhle, vidíte ji.

Vložený obrázek

(věřím, že to nebude bráno jako spoiler, protoze tohle umisteni je docela jasny uz z principu te krabice)

// případně to smažu, no :) //
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#25 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 18:26

sobikovi napsal/a:

wlfmann napsal/a:
no vida.. uz to z nekterych leze.. vsici se dusuji ze o body prece nejde ale jak nemaji tuzku nebo krabka nejde nekde vytahnout tak si stejne ten bod daj.. :D za chvilku se bude logovat pohledem z 50ti metru B)

At si každý sáhne do svého svědomí. Já se toho nebojím, protože vím o 2-3 případech kdy se tak stalo, na všechny mám foto a tužku opravdu sebou všude nenosím. A pokud je v kešce zlámaná tužka bez ořezávátka, nebo tam schází, nebo tam není a není to uvedeno v listingu, tak sorry.. když jsem kdysi dávno horolezl, tak se taky stalo že ve vrcholové skřínce nebyla tužka nebo byla zlámaná a to fakt člověk u sebe ořezávátko apod. nemá. A mám dneska říkat, že jsem to 8c neudělal? To asi ne...


Vsak muzes rikat ze si to udelal ale nepis si bod kdyz "o nej prece nejde". A pokud nekomu nejde o to se nekam psat necht se nepise ale ani na net. Tez sem si vylez Kvocnu. Byla to sice jen nejaka 5 ale sakra sem si daval majzla abych tuzku mel a nemusel tam znova kdyz vim ze se tam "chci podepsat" B) no je to skoda treba taky vuci majiteli bedny. V pripade ze bedna nejde vytahnout nebo se do ni z nejakyho duvodu nalezce nepodiva, nema autor aktulni info jak to vypada vevnitr, jestli neni praskla, rozmachana apod.
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 18:43

wlfmann napsal/a:
Vsak muzes rikat ze si to udelal ale nepis si bod kdyz "o nej prece nejde". A pokud nekomu nejde o to se nekam psat necht se nepise ale ani na net. Tez sem si vylez Kvocnu. Byla to sice jen nejaka 5 ale sakra sem si daval majzla abych tuzku mel a nemusel tam znova kdyz vim ze se tam "chci podepsat" B) no je to skoda treba taky vuci majiteli bedny. V pripade ze bedna nejde vytahnout nebo se do ni z nejakyho duvodu nalezce nepodiva, nema autor aktulni info jak to vypada vevnitr, jestli neni praskla, rozmachana apod.

:D hodte kamenem... ve všech případech jsem to uvedl na netu a majitel nic proti tomu neměl, k nálezům mám foto dokumentaci takže mohu kdykoliv doložit, že jsem tam byl a krabičku měl v ruce. Já mám klidný svědomí. Kvočna je pěkná, tu jsem si taky dal :P Ne, správce vrcholové knížky je povinnen udržovat ji ve stavu, tak aby se lezec mohl zalogovat. Pokud v krabičce není ořezávátko nebo tužka, pak bohužel.. a je to výzva pro majitele, aby kešku šel dát do pořádku. Kdybych měl po kapsách nosit kdysi dávno tužku a ořezávátko, tak bych ty 8c a výše asi nedal, ono to pak tak trošku překáží :o
  • 0

#27 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 19:19

No, i já jsem zalogoval, tuším, tři keše logem "found it", přestože v logbooku zapsaný nejsem. U všech tří to byl případ "sobíkovi" (pardon, rozhodně nic ve zlém), kdy jsem našel mikrošku, ve které buď nebyla nebo ani nemohla být tužka a já ji zkrátka s sebou, trubka jeden, neměl. U všech tří keší jsem pořídil fotku logbooku, kde byl vidět název, na fotce bylo aktuální datum a čas (jistě, zfalšovat se dá všechno) a svoje (ne)logování jsem popsal na netu-když by mi autor log smazal či mi napsal, ať se na místě zastavím ještě jednou plně vybaven, udělám to tak, když to vezme, budiž. U jednoho z těchto případů nešel tenhle postup použít, fotka logbooku by byla více než obrovským spoilerem, takže jsem zalogoval pouze jako note a poslal inkriminovanou fotku autorovi, kterým mi byl log schválen. Nevím, asi jsem vinen a nedostatek psacích potřeb je můj problém, ale morálně se tedy nijak špatně necítím. Keše na netu loguju už jenom proto, že jako majitel nějaké té krabičky rád čtu, co jiní napsali a stejnou radost rád poskytuju i ostatním ownerům keší (alespoň v to doufám... :)). Neříkám, že mne počet nalezených keší netěší, i když to jistě není kdovíjaké číslo, ale stejně jako snad většina kačerů si na tom žádné ego nehoním. A opravdu si naivně myslím, že je takových většina...
  • 0
Berda

#28 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 19:19

sobikovi napsal/a:

wlfmann napsal/a:
Vsak muzes rikat ze si to udelal ale nepis si bod kdyz "o nej prece nejde". A pokud nekomu nejde o to se nekam psat necht se nepise ale ani na net. Tez sem si vylez Kvocnu. Byla to sice jen nejaka 5 ale sakra sem si daval majzla abych tuzku mel a nemusel tam znova kdyz vim ze se tam "chci podepsat" B) no je to skoda treba taky vuci majiteli bedny. V pripade ze bedna nejde vytahnout nebo se do ni z nejakyho duvodu nalezce nepodiva, nema autor aktulni info jak to vypada vevnitr, jestli neni praskla, rozmachana apod.

:D hodte kamenem... ve všech případech jsem to uvedl na netu a majitel nic proti tomu neměl, k nálezům mám foto dokumentaci takže mohu kdykoliv doložit, že jsem tam byl a krabičku měl v ruce. Já mám klidný svědomí. Kvočna je pěkná, tu jsem si taky dal :P Ne, správce vrcholové knížky je povinnen udržovat ji ve stavu, tak aby se lezec mohl zalogovat. Pokud v krabičce není ořezávátko nebo tužka, pak bohužel.. a je to výzva pro majitele, aby kešku šel dát do pořádku. Kdybych měl po kapsách nosit kdysi dávno tužku a ořezávátko, tak bych ty 8c a výše asi nedal, ono to pak tak trošku překáží :o


vsak ja to myslel tak ze kdyz chci bod tak udelam vsechno proto abych se zapsal, to nejmensi je mit u sebe tuzku a to nemluvim o lezeni prote tam by to slo fakt blbe.. . Otisk by se jeste dal ale to ze pixla nesla od nekud vyndat to je holt smula ale nebral bych to jako found it
  • 0

#29 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 20:48

Klasicka diskuse na gcz. Dobre tema, slusny zacatek a pak priostrime, najdeme kdo se upsal a zvolil nevhodny vyraz a zacneme se v tom pitvat.. Geocaching je svobodna hra v prirode, ma svoje pravidla a je veci kazdeho (kdo to pochopil) je dodrzovat, budoucnost tehle zabavy je v nasich rukou. Je opravdu tezke nepodlehout statistikam, FTFkum, nutkani zakesovat do posledniho mista Kutnou Horu, Vsetin ci Horni Dolni. Pak uz geo-panbu s nami..
  • 0

#30 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 21:16

Krkovicka napsal/a:
Klasicka diskuse na gcz. Dobre tema, slusny zacatek a pak priostrime, najdeme kdo se upsal a zvolil nevhodny vyraz a zacneme se v tom pitvat..
Geocaching je svobodna hra v prirode, ma svoje pravidla a je veci kazdeho (kdo to pochopil) je dodrzovat, budoucnost tehle zabavy je v nasich rukou. Je opravdu tezke nepodlehout statistikam, FTFkum, nutkani zakesovat do posledniho mista Kutnou Horu, Vsetin ci Horni Dolni. Pak uz geo-panbu s nami..

Pod to bych se taky rád podepsal :|
  • 0

#31 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 21:32

Krkovicka napsal/a:
Klasicka diskuse na gcz. Dobre tema, slusny zacatek a pak priostrime, najdeme kdo se upsal a zvolil nevhodny vyraz a zacneme se v tom pitvat..

Jo, mas recht. U sousedu chystaj jakysi MDZ - no, ve me to vyvolava takovy smiseny pocity - tak jsem v klidu a tise to sleduju co kdyz se z toho vyvrbi neco zajimavyho. Zkratka nikdy nerikej "nikdy".
A najenou jim tam pristane: "Řek bych, že to moc hrotíte..."
Ja tomuhle nejak nechapu, co si autor takovyho prispeku predstavuje, ze bude nasledovat :(
Tak to radeji pisu sem jako "OT", ze to tak trochu navazuje na Tvuj povzdech. Snad nikoho nenapadne zastat se ho, a psat mi sem, ze ma pravo sdelit nam svuj nazor... ;)
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#32 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 21:41

Já už su koukám aji citovanej... B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#33 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 21:51

Krkovicka napsal/a:
...Je opravdu tezke nepodlehout statistikam, FTFkum, nutkani zakesovat do posledniho mista Kutnou Horu, Vsetin ci Horni Dolni. Pak uz geo-panbu s nami..

no no no, těch pár našich krabiček snad ani nestojí za zmínku - i když uznávám, že na rozšíření jejich počtu se pracuje :D - a potom bude možná i důvod, aby se do nás navážel nějaký závistivý a lakomý řezník Krkovička! ;)
  • 0

#34 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:05

honny napsal/a:
Já už su koukám aji citovanej... B)


Aaale, nebud tak pysnej, CzechoCowboj to stihnul od Tebe opsat. A jeste to moudre rozvedl.
Treba jsem citoval jeho? Kdo vi, ale spis na tom nezalezi. Hlavne ze si to nekdo vezme k srdci. :D
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#35 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:19

Nic proti Hore Kutny, ale proste jsem si vzpomnel na jednu vyzvu uz ani nevim kde, znela ve smyslu "zakesujme Kutnou Horu, at to nenapadne nahodou nekoho jinyho!" No a presne tak to nema byt, a presne tak se nema logovat to co jsem nenasel, nenavstivil a ze jsem zrovna zapomnel tuzku je jen moje vec a vec meho smyslu pro poctivou hru (a to jakoukoli).
  • 0

#36 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:28

Krkovicka napsal/a:
ze jsem zrovna zapomnel tuzku je jen moje vec a vec meho smyslu pro poctivou hru (a to jakoukoli).


nejsem žádný superzkušený geoharcovník, ale jestli se nepletu, tak tužku nelze "zapomenout" neb je povinnou součástí cache.
  • 0

#37 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:47

PS. taky se nepovazuji za zkuseneho a svetlo, nuz, razitko, gps, fotak a dve tuzky nejmene mam vzdy u sebe
  • 0

#38 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 22:50

Fénix napsal/a:
nejsem žádný superzkušený geoharcovník, ale jestli se nepletu, tak tužku nelze "zapomenout" neb je povinnou součástí cache.

Neni, u kazde tradicionalky mas nahore napsano "This is the original cache type consisting, at a bare minimum, a container and a log book", o tuzce se tam nepise nic. Spacky a orezavatka v kazde filmovce se mi zdaji byt zdejsim specifikem, v cizine narazis na mikra bez pisatka casteji (BYOP - Bring Your Own Pen).
Kuraci to maji jednoduche, uz jsem se parkrat podepisoval ohorelou sirkou nebo vetvickou opalenou zapalovacem.
  • 0

#39 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 23:15

Tohle je v tutorialu pro ownery na gc.com (schválně necituji celý odstavec, aby to působilo úderněji >:-) ) "Next, you'll need a logbook and a pen. A small spiral notebook does the trick. Make sure to put a pen in the cache as well! " haggeus: když má v listingu BYOP, to je jiná, tam plně souhlasím.
  • 0

#40 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 23:33

Osobně se přikláním k názoru, že pokud jako nálezce z nějakého důvodu nemůžu zalogovat, ale na místě jsem byl a mohu podat popisný či fotografický důkaz, po dohodě s ownerem bez výčitek zaloguji Found it. Z pohledu ownera proti tomu také nic nemám. Pokud však jako owner zjistím, že mi někdo bez debat zalogoval Found it, ale v logbooku stopro zapsán není, pak log mažu a dle reakce se dá poznat, že to byl opravdu underwasserman. Těmto "šampionům" smazaný log totiž vůbec nevadí, resp. se ani neozvou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka