Přejít na obsah


Fotka

Co kdo má z falešného Found it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#61 fia1980

fia1980

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 19:04

Geocachingu se věnuje už hodně lidí a stále přibývají noví - třeba jako já:), takže kontrola podle zalogování na papíru a na netu je pro ownera jistě těžká, zvláště když má více kešek. Nevím jak je to funkčně možné, ale u každé kešky by se mohlo začít psát v logbooku heslo a toto heslo by se pak muselo napsat i při logování na netu - pokud ho neznáš systém ti kešku neuzná. Jen nevím jestli by to bylo v systému realizovatelné.
  • 0

#62 marw

marw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 19:33

fia1980 napsal/a:
Nevím jak je to funkčně možné, ale u každé kešky by se mohlo začít psát v logbooku heslo a toto heslo by se pak muselo napsat i při logování na netu - pokud ho neznáš systém ti kešku neuzná. Jen nevím jestli by to bylo v systému realizovatelné.


To je hloupost... Každý systém se dá obejít. Heslo by ti prostě řekl kamarád - stejně jako se takhle obcházejí složité mysterky. Sice nevím, ale někdo mi poradí - nebo ještě lépe, pouze se k někomu připojím při odlovu.
Naprosto souhlasím s názorem, že je to jen hra - jestli někoho uspokojuje falešný log, jeho volba. Sám jsem se u naší první keše těšil na kontrolu logů, ale vydrželo mi to asi pět minut ;). Městská keš, třeba i deset nálezů za den - na to nemá nikdo nervy. Možná kdybych měl nějakou pěknou, těžkou mysterku, tak bych si ty logy projel... možná :).
  • 0

#63 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 20:41

marw napsal/a:

fia1980 napsal/a:
Nevím jak je to funkčně možné, ale u každé kešky by se mohlo začít psát v logbooku heslo a toto heslo by se pak muselo napsat i při logování na netu - pokud ho neznáš systém ti kešku neuzná. Jen nevím jestli by to bylo v systému realizovatelné.


To je hloupost... Každý systém se dá obejít. Heslo by ti prostě řekl kamarád - stejně jako se takhle obcházejí složité mysterky. Sice nevím, ale někdo mi poradí - nebo ještě lépe, pouze se k někomu připojím při odlovu.
Naprosto souhlasím s názorem, že je to jen hra - jestli někoho uspokojuje falešný log, jeho volba. Sám jsem se u naší první keše těšil na kontrolu logů, ale vydrželo mi to asi pět minut ;). Městská keš, třeba i deset nálezů za den - na to nemá nikdo nervy. Možná kdybych měl nějakou pěknou, těžkou mysterku, tak bych si ty logy projel... možná :).


Ta komplikovaná kontrola je opravdu zbytečná věc. Naprostá většina z nás loví pro radost, pro zážitky, pro poznání míst, kam by se jinak nevydali.

Co bych z toho měl, kdybych seděl doma a ty výlety si jen naklikával na počítači ???

O čislech, o počtech nálezů, počtech FTF a podobně to fakt není, je to o zážitku.

Ale fakt je, že naklikat si spousty nálezů, to je taky forma zážitku :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#64 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 21:40

Geocaching je o zážitcích a ne o číslech. To že se někdo falešně honí za tím, že bude na žebríčku před někým a ochuzuje se o zážitky je smutný. Možná je to daň za to, že přichází tolik nových kačerů, ale to se nedá zastavit. Možná budu mít na banneru maximum nálezů, ale určitě nemůžu čekat, že na eventu dostanu od komunity certifikát a blahopřání, nebudu pasován "do klubu", takže co z toho.. Je to prostě jako když někdo unfair na závodech aut to vezme zkratkou.. ... nechtějte, aby majitel kešky kontroloval log a podle toho dologovával nebo mazal logy na netu. Owner není arbitr! O počtu kešek to není, ale kdybych měl kontrolovat logy proti papíru, nebudu zakládat další :( Kešujeme snad pro radost a zážitky, ne pro úřadování a falešné plácání po zádech.
  • 0

#65 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 22:16

fia1980 napsal/a:
Nevím jak je to funkčně možné, ale u každé kešky by se mohlo začít psát v logbooku heslo a toto heslo by se pak muselo napsat i při logování na netu - pokud ho neznáš systém ti kešku neuzná. Jen nevím jestli by to bylo v systému realizovatelné.

Nevím, jak by to bylo s realizací, ale to by jenom zvětšilo honbu za čísly a ne za místy.
Poctivým kačerům by to znepříjemnilo výlety zapisováním nejakých čísel a ti podvodníci by si je stejnak nějak sehnali, třeba od kamarádů, kteří tam byli... hlavně, že maj to číslo, to se přece počítá, ne?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#66 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 7:01

To heslo v keši mají například Maďaři. Ale samozřejmě že se to dá kamarádskou výpomocí obejít, prý se podobně navzájem vyzrazují souřadnice finále některých multin a mysterek. Co z toho kdo má nevím. O ceny se nehraje, jenom se tak dotyčný ošidí o zážitky z hledání. Ale jsou zkrátka lidé kteří se jsou schopní honit za prestiží a slávou za každou cenu. Snad jich zase tolik mezi cachery není, aspoň doufám. Dokonce poslední dobou uvažuju o tom že si odlovím pár keší kde owner dal dodatečnou podmínku k logování která je pro mne těžko splnitelná. Prostě najdu a místo Found it to zaloguju jenom jako Note, čistě pro ten pocit že jsem to našel.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#67 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 10:39

sobikovi napsal/a:
Geocaching je o zážitcích a ne o číslech.


To jsem chtěl napsat.
Geocaching je taky o lidech, a lidé jsou různí. Především ty falešné logy a podobné nepravosti z nich lepší jedince neudělají. Pokud nedojde k vandalizaci keší, nemá smysl proti něčemu bojovat a plamenně kázat. Stačí normálně propagovat sport (hm, ano) a fair play!
  • 0

#68 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:47

Sice to přímo do téma moc nezapadá,ale dnes jsem narazil na to,jak taky může vypadat log na GC.com ;) "jooo našli sme našli dobry mistecko a moc tešky to nebilo. to bil naš prvni cache ;-) tak pa pa mjejte se dobre" Jestli je dotyčný kačer cizinec,nebo pětilté dítě,tak se předem omlouvám !!
  • 0

#69 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 19:00

No nic moc B) V okoli tady mame kacera, kterej neni petilete dite ani cizinec a predvadi jeste lepsi cestinu v kazdem svem logu :D
  • 0

#70 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 19:06

Bisaci napsal/a:
V kesi nebyla tužka a já jako napotvoru nechal vše v autě

Podobná zkušenost, byli jsme v Praze na korunovačních klenotech a bydleli jsme u kamarádovy sestry. Nevěděl jsem kolik bude času, tak jsem ani nechystal nc na pražském hradě a jenom večer jsem mrkl že kus od jejího baráku jedna keška je. Poslední log "vemte si tužku" se mi vykouřil z hlavy a už jsem byl tam. Moje jedinná Pražské cache mi nemohla uniknout a tak jsem se za večerního šera aspoň s keškou vyfotil. Po dvou měsících log nikdo nesmazal, tak snad... ;) :)
  • 0

#71 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 20:26

Někdy se docela hodí mít razítko :-) sice to bude bez data, ale aspoň nějaký záznam. Jinak třeba u nováčků se občas stane, že se zalogují do papíru a po několika dnech/kečích se rozhodnou změnit si nick a těch pár kousků si zalogují znovu na internetu. Konkrétně tohle udělaly moje sestry, takže log pod jejich nickem v papíru na jejich první keši je více než rok po té, co ji nalezly... Osobně poskytuju u své kešky GC1AFTD možnost v případě nedostupnosti (small uprostřed města) možnost zalogovat vhozením papíru s logem do poštovní schránky rodičů. Již minimálně 5 týmů toho využilo...
  • 0
Méďulové

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 22:11

Mám dojem, že to majitel někdy zbytečně hrotí a možná je i papežtější než papež. Prostě se stane, že člověk nemá u sebe tužku ani razítko ani nálepku nebo tam není logbook... ale na prvním místě je fair play toho kačera, který našel a pokud skutečně našel tak si zaloguje found it. Kdo to myslí s GC dobře, tak bude hrát FP, kdo se bude honit za číslama, tak tomu je to stejně jedno. Stalo se mi že jsem nemohl zapsat, tak jsem nalepil jen nálepku. Stalo se mi, že jsem se nemohl dostat do schránky, vyfotil jsem se s ní na místě. V současné době fotáků v mobilu je to trochu snadnější dokumentovat, že tam člověk byl pro případnou debatu s majitelem.
  • 0

#73 AlesUa

AlesUa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 22:18

Ja mam nalepky.. Ke kazdemu logu prihazuju obrazek..
  • 0

#74 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 22:20

nevim , zda s toho delat papeztejsi veci nez papez.... stalo se mi , ze logbook byl malinkej , tuzku jsem nemel , tak jsem otisknul jen vrsek razitka se jmenem... Ja osobne bych to neresil , bo by me to samotneho nenapadlo , ale jak tu jiz spoustakrat zaznelo , at si kazdej dela co chce , vzdyt gc je o poznavani , ne o zavode.... a propo kdo je v cechach prga ????????????????????, Me je to fuk :-)
  • 0

#75 Lisak

Lisak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 23 srpen 2008 - 12:28

U kešek které mám já, jsem zezačátku kontrolu prováděl, nakonec jsem zjistil že to nemá cenu. Občas někdo při logování v kešce udal jinej datum než na gc.com a pak se to špatně dohledávalo. Občas se kačeři zalogovali jako tým, který se po čase rozpadl a proto na gc.com logovali znova pod novým nikem. Narazil jsem pouze na jediný případ kde si myslím že šlo o podvod, jedna slečna uvedla že v mé keši neni propiska a proto se nemohla zalogovat a keš jí připadá zanedbaná, to ovšem nebyla pravda, keš jsem kontroloval týden předtím než tam byla, samozřejmě propiska byla ok a ona byla jediná která měla problém. Slečně jsem napsal meil, samozřejmě neodpověděla. Nakonec jí tam po 14 dnech zapsal pravděpodobně někdo z jejích kamarádů se kterýma chodí lovit.
  • 0

#76 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 17:06

He he, to ja mam zase "uchylku" ze si fotim kazdej logbook, do kteryho se zapisu (zeptejte se mych "spolu-kombajneru", jak to maji radi :D) Tudiz se v pripade potreby dokazu prokazat kazdym nalezem i kdyz se cache mezi mou navstevou a zalogovanim na netu ztrati. Ale spis to delam pro "evidenci" a mam z toho takovou malinkou vzpominku. Jak rikam - uchylka, kazdej jsme nejakej B)
  • 0

#77 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 8:42

eMenthal napsal/a:A proč to ti lidé vlastně dělají? :-D


Je to nejjednodušší metoda jak suplovat ignore list, a neplatit přitom groundspeaku výpalné.
  • 0

#78 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 18:34

Souhlasim s tim, ze kdyz je to bavi, at si to delaji. Je spousta lepsiho vyuziti casu, nez delat policajta. Takove chovani dost vypovida o jejich povaze a tedy hrozi, ze kdyz jim smazete vic logu, nejakou kes skutecne pujdou najit a... znicit! Ignorovat a slabsi povahy je mohou i politovat.
  • 0

#79 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 10:46

Nazdar lidi. Já osobně jsem se nad tím už zamýšlel nejednou a myslím že je to vcelku neřešitelný:(. Škoda energie. Osobně by mě ani netěšilo dělat nějaký levárny. Stejně by mě asi žralo že jsem tam nebyl. Apropo já osobně, si hned po druhý najditý keši nechal udělat razítko a zpětně je "orazil" (úchyl?). Tak ze teď když vyrážíme, máme malou brašničku kde je GPS, bloček, tužka a nějaká ta drobnost na výměnu. Jo a synek mě docela poctivě kontroluje jestli máme vše. :D
  • 0

#80 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 11:07

Pěknou legraci jsem zažil u jedné své disablované kešky, kde jsem napsal, že se ztratila krabička a tak ji až do obnovy disabluji. Ale ona se opravdu ztratila je krabička, obsah byl na místě vysypaný do sáčku, který jsem ve skýši nechal;). Najednou se ale během hodiny objevily 4 zpětně zalogované nálezy:p. Samozřejmě, ani jeden nebyl v lokbooku. Když jsem to autorům napsal, tak 3 neodpověděli vůbec a jeden se vymlouval, že na to asi zapomněl. Když jsem po něm chtěl, aby skrýš popsal, tak se už neozval.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama