Přejít na obsah


Fotka

Co kdo má z falešného Found it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#101 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2008 - 10:52

MArtinPP69cz napsal/a:
- kdysi jsem se zúčastnil FTFminieventu a zalogoval jsem se do kolujícího logbooku, aniž bych sám kešku našel. Jsem proto hříšník a podvodník?

To je v pořádku a jinak to ani nejde, než se v tomto případě zalogovat do kešky, kterou už jiní našli. Horší je však určit, zda si počítat FTF, záleží na tom, jak to cítíš. Jednou jsem byl také na FTF minieventu, keška byla špatně zaměřena, už jsme všichni přestali hledat, uvažovatli o hromadném DNF, v tom ji jeden kačer našel tam, kde jsem nehledal a ani se hledat nechystal. Tak jsem si FTF nepočítal.
Jiná situace by byla, kdyby hint byl "dutina ve stromě", těch stromů tam bylo víc a každý by začal jiným stromem, to bych jako FTF bral i kdybych ji našel někdo jiný.

MArtinPP69cz napsal/a:
- nedávno jsem se logoval a zapomněl jsem napsat svůj nick, vracet se mi nechtělo - chtěl jsem do cíle novaauthorcupu dojet, dřív, než zbourají dojezd, a měl jsem v úmyslu odlovit jich po trase více. Jsem proto hříšník a podvodník?

To je v pořádku, napiš do elektronického logu, že jsi zapoměl napsat nick a vlastník to určitě pochopí. Vracet se kvůli tomu je nesmysl.

MArtinPP69cz napsal/a:
- občas se o nějakou kešku pokouším několikrát, ale nechávám jen prvotní záznam DNF - Jsem proto hříšník a podvodník?

První DNF loguji vždy, další podle doby, která uplynula. Pokud je to příliš brzy a kešku mezi tím odlovilo málo lidí, tak neotravuji zbytečnými DNF logy. Pokud se o ni pokusím po delší době, tak loguji znovu DNF.
  • 0

#102 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2008 - 21:03

Nevím, co se furt řeší. Na 1. místě, GC je hra a měla by se hrát fair play. Smyslem celé hry je dostavit se na určité místo a tam se zalogovat do papírového logbooku, pokud není určeno jinak nebo se nejedná o spaciální keše. Najdu, zaloguji, loguji si found it. V ostatních případech bohužel DNF. Speciální případ může být poškození a zničení keše, kdy hledač autorovi prokáže že byl na správném místě, ale nemohl zalogovat. Pak asi může autor uznat found it na internetu. Nic víc, nic míň. Co chcete řešit. No a jestli má někdo o pár keší ve statistikách víc? No a co. Podstatné je to moje číslo, tedy já vím nejlépe podle svého svědomí, kdy jsem opravdu dosáhl toho milníku a mám z toho dobrý pocit... ... čekáme na svoji 400, chtěli jsem mít 500. Mám spoustu vyluštěných virtuálek, ale k čemu by to bylo? Díky nechci.
  • 0

#103 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 12:58

Co se tu furt řeší? Řeší se otázka: "Co kdo má z falešného Found it?" ;) Odpovědi jsme se nedočkali a asi se ani nedočkáme. Ledaže by prozradil někdo z těch, kteří falešně logují, co se odehrává v jejich hlavách. :) My ostatní to asi nevymyslíme.
  • 0

#104 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 11:25

rodinka veverek napsal/a:

MArtinPP69cz napsal/a:
- kdysi jsem se zúčastnil FTFminieventu a zalogoval jsem se do kolujícího logbooku, aniž bych sám kešku našel. Jsem proto hříšník a podvodník?

To je v pořádku a jinak to ani nejde, než se v tomto případě zalogovat do kešky, kterou už jiní našli. Horší je však určit, zda si počítat FTF, záleží na tom, jak to cítíš. Jednou jsem byl také na FTF minieventu, keška byla špatně zaměřena, už jsme všichni přestali hledat, uvažovatli o hromadném DNF, v tom ji jeden kačer našel tam, kde jsem nehledal a ani se hledat nechystal. Tak jsem si FTF nepočítal.
Jiná situace by byla, kdyby hint byl "dutina ve stromě", těch stromů tam bylo víc a každý by začal jiným stromem, to bych jako FTF bral i kdybych ji našel někdo jiný.


V tomhle případě, který jsem popisoval, jsem dorazil snad až jako pátý nebo šestý, kdy už logbook byl na světle, takže jsem to vůbec neřešil. V září jsem řešil však situaci podobnou tomu druhému případu, kdy jsem potkal Bikocoma a jeho robu. Po všeobecném tápání po pařezech ho nakonec našla jeho roba, tak jsem to bral "OK, jsem druhý", ale Bikocom to vzal tak, že je to společné FTFko...
  • 0

#105 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 12:57

MArtinPP69cz napsal/a:
V září jsem řešil však situaci podobnou tomu druhému případu, kdy jsem potkal Bikocoma a jeho robu. Po všeobecném tápání po pařezech ho nakonec našla jeho roba, tak jsem to bral "OK, jsem druhý", ale Bikocom to vzal tak, že je to společné FTFko...

Pokud jsi hledání ještě nezvdal a myslíš si, že bys na ten správný pařez také narazil, je to společné FTF.
  • 0

#106 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2008 - 21:07

A jak to máte s DNF? 1. Pokud kešku hledám a opravdu se mi nepodaří najít, loguju DNF. 2. Pokud odlov není vůbec možný, kvůli mudlům, ani se o to nepokouším a následně ani nic neloguju. 3. Pokud bych kešku viděla, ale nemohla se k ní dostat, tak bych nejspíš logovala write note. Tak to cítím, tak je to z mého pohledu správné. Jinak, občas trošku šidím multinky (zatím mám 2 najité a několik připravených k odlovu) tím, že si potřebné info najdu na netu. Je to z důvodu, že nevlastním GPS a některé multiny by mi zabraly několik návštěv. Ale ani to ze své strany nepovažuju za podvod, protože si ty místa stejně nakonec obejdu pro kontrolu, jestli to mám správně a jestli jsem ty stage správně odhadla.
  • 0

#107 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 7:39

O DNF uz je tu nekde samostatne vlakno, mozna i dve :) Tak zkus pohledat. Je to tam nazorovy mismas stejne jako tady v tomto vlakne :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#108 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 7:32

A co muze mit autor z toho, kdyz si zaloguje "found it" na vlastni kesi???? http://www.geocachin...75-01f8f0191bd6
  • 0

#109 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 8:14

on si loguje vsechny svoje :D asi nejaky novy sport. ale zadny aspon nekolikavety log. jen tupe tftc. asi se mu moc nelibily :D
  • 0

#110 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 8:17

malahavranice napsal/a:
A co muze mit autor z toho, kdyz si zaloguje "found it" na vlastni kesi????

http://www.geocachin...75-01f8f0191bd6

Pěkné :D Už jsi mu psala, že asi má někde chybu? Mně se to taky jednou omylem stalo, když jsem chtěl psát write note a nějak ze setrvačnosti jsem vybrat Found It... a přiznám, že to chvíli trvalo, než jsem na to přišel :D
  • 0

#111 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 8:26

to není omyl, on to ma na všech svých kesich - found s logem: tftc :)
  • 0

#112 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 9:01

[/quote]Pěkné :D Už jsi mu psala, že asi má někde chybu? Mně se to taky jednou omylem stalo, když jsem chtěl psát write note a nějak ze setrvačnosti jsem vybrat Found It... a přiznám, že to chvíli trvalo, než jsem na to přišel :D[/quote] Jasne ze jsem mu psala.... Soukromou zpravu i write note do kese.... A to jsem si ani nevsimla, ze to ma na vsech svych - to ma Dain pravdu.... Ja chapu, ze jednou kazdy zacinal, ale ceho je moc, toho je prilis:-(
  • 0

#113 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:16

malahavranice napsal/a:

Pěkné :D Už jsi mu psala, že asi má někde chybu? Mně se to taky jednou omylem stalo, když jsem chtěl psát write note a nějak ze setrvačnosti jsem vybrat Found It... a přiznám, že to chvíli trvalo, než jsem na to přišel :D


Jasne ze jsem mu psala....
Soukromou zpravu i write note do kese....
A to jsem si ani nevsimla, ze to ma na vsech svych - to ma Dain pravdu....
Ja chapu, ze jednou kazdy zacinal, ale ceho je moc, toho je prilis:-(


Třeba testoval ten systém počítání nálezů, co má dole v listingu keše.

A není to jedno? Má jen pár nálezů a pár založených, takhle ikonu z Prahy a dokonce ani z Liberce nepředhoní :-D

A kešky má dobrý průměr, na to, co je v Praze normální ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#114 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:44

kolombo napsal/a:

A není to jedno? Má jen pár nálezů a pár založených, takhle ikonu z Prahy a dokonce ani z Liberce nepředhoní :-D

A kešky má dobrý průměr, na to, co je v Praze normální ...


Neni to jedno - jde minimalne o princip! A kese teda fakt nema prumerne - napr. Nusle a Folimanka jsou dost podprumerne i na Prahu. Navic nechapu, proc tam musi byt rovnou dve ....
No to je ale zase na jine tema...
  • 0

#115 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:47

Třeba je opravdu hledal - občas se tu někdo zmíní, jak i owneři mají problém najít vlastní kešku, když jí hledači schovají jinam, než původně byla (a po nich další zase jinam)
  • 0

#116 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:23

malahavranice napsal/a:
A co muze mit autor z toho, kdyz si zaloguje "found it" na vlastni kesi????

http://www.geocachin...75-01f8f0191bd6


myslim, ze je zbytecne se tim zabyvat. Odpoved je prosta a hamounska :D
  • 0

#117 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:32

Už jsem se taky setkal s tím,že autorka zalogovala "Found It" na vlastní keši.Chci se jen zeptat,odporuje to pravidlům GC ?
  • 0

#118 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 18:23

Prostě nechce, aby se mu zobrazovali na mapě. Nikdo mu neřekl, že existuje "filter out finds" ;):D
  • 0

#119 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:12

cinca2008 napsal/a:
Už jsem se taky setkal s tím,že autorka zalogovala "Found It" na vlastní keši.Chci se jen zeptat,odporuje to pravidlům GC ?

Ne, nebo jsem aspoň takové pravidlo nikde neviděl. Oficiální psaná pravidla týkající se logování jsou vůbec dost nekonkrétní.
Názor mám podobný jako Kolombo. Nějak mi tohle ani ničím nevadí... Jenom logika věci dostává trošku na frak.
  • 0

#120 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 21:56

alkes napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
Už jsem se taky setkal s tím,že autorka zalogovala "Found It" na vlastní keši.Chci se jen zeptat,odporuje to pravidlům GC ?

Ne, nebo jsem aspoň takové pravidlo nikde neviděl. Oficiální psaná pravidla týkající se logování jsou vůbec dost nekonkrétní.
Názor mám podobný jako Kolombo. Nějak mi tohle ani ničím nevadí... Jenom logika věci dostává trošku na frak.


OK, uz mlcim, ale vadi mi to dal a to desne:@ Ale to je asi tak vse, co s tm mohu delat, ze?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama