Přejít na obsah


Fotka

Co kdo má z falešného Found it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#41 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 23:50

eMenthal napsal/a:
Těmto "šampionům" smazaný log totiž vůbec nevadí, resp. se ani neozvou.

Trochu OT otazka, dozvie sa uzivatel ze mu keskovlastnik zmazal log (mejl od gc alebo tak nieco) ?
  • 0

#42 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 5:37

Trochu OT otazka, dozvie sa uzivatel ze mu keskovlastnik zmazal log (mejl od gc alebo tak nieco) ?

Ano, přijde email.
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 7:34

Fénix napsal/a:
nejsem žádný superzkušený geoharcovník, ale jestli se nepletu, tak tužku nelze "zapomenout" neb je povinnou součástí cache.

Bohužel tomu tak ale není vždy. Jednak se nám tady množí krabičky bez tužky a v listingu pak o tom není zmíňka, nebo si tužku někdo odnese jako výměnu (po vlně barevných tužek "Světluška" nic neobvyklého), nebo v krabičce není ořezávátko (já nůž nebo ořezávátko běžně po kapsách nenosím, vy jo?) a tužka je poleno... a jsem někde, kde si nemohu od kolemjdoucích půjčit tužku na logování.
  • 0

#44 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 8:03

Tužky se z mých kešek pravidelně ztrácí, občas zmizne už po měsíci. Často naopak přibudou nepíšící propisky.
To samé jsem zjistil při poslední kontrole mé cache minulý týden. Tužka zase v čudu. V této situaci nemá smysl tam pořád strkat další a další. Kdo se chce zalogovat, ať si vezme svého špačka, nebo razítko, nebo nálepku. Brzy do všech listingů raději napíšu, že pisátko není součástí cache, jinak bych musel co měsíc cache stále dokola kontrolovat a doplňovat, a na to vážně nemám čas ani chuť.

sobikovi napsal/a:
Bohužel tomu tak ale není vždy. Jednak se nám tady množí krabičky bez tužky a v listingu pak o tom není zmíňka, nebo si tužku někdo odnese jako výměnu (po vlně barevných tužek "Světluška" nic neobvyklého), nebo v krabičce není ořezávátko (já nůž nebo ořezávátko běžně po kapsách nenosím, vy jo?) a tužka je poleno... a jsem někde, kde si nemohu od kolemjdoucích půjčit tužku na logování.


  • 0

#45 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 8:23

Ja sebou nastesti v penezence nosim tohle http://www.nozirstvi...rd-lite-07300t/ Sice to vypada nepouzitelne ale je to prekvapive ok. Nosim to uz asi 3 roky a nemuzu si to vynachvalit. Ale to uz hodne odbihame od tematu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 8:40

malcor napsal/a:
Ja sebou nastesti v penezence nosim tohle http://www.nozirstvi...rd-lite-07300t/

Moc pěkná hračička, ale za ty peníze... to si radši asi fakt do kapsy strčím ořezávátko :P

haggaeus napsal/a:
Kuraci to maji jednoduche, uz jsem se parkrat podepisoval ohorelou sirkou nebo vetvickou opalenou zapalovacem.

Kuřáků naštěstí ubývá :D a když už nemám v kapse tužku, tak zapalovač určitě ne.. ale je to taky cesta.

Krkovicka napsal/a:
PS. taky se nepovazuji za zkuseneho a svetlo, nuz, razitko, gps, fotak a dve tuzky nejmene mam vzdy u sebe

Myslím, že ne každý vyráží na lov po práci ověšen speleologickou výbavou..
  • 0

#47 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 8:56

malcor napsal/a:
Ja sebou nastesti v penezence nosim tohle http://www.nozirstvi...rd-lite-07300t/ Sice to vypada nepouzitelne ale je to prekvapive ok. Nosim to uz asi 3 roky a nemuzu si to vynachvalit. Ale to uz hodne odbihame od tematu.


ta už mi zachránila několik logů :)
Jen mi tam chybí použitelný nůž, takže občas mám schizofrenní tiky zda brát švýcarák, kartu, oboje... :(
  • 0

#48 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 7:37

Zdravim,
nechci zbytecne probirat jiz probrane, takze nechavam stranou smysl a duvody logovani na netu bez logovani v kesce.
Nicmene, ted jsem menil po roce jednu pikslu (logbook je puvodni, tuzka je puvodni, ztracena nebyla, zaseknout se nemohla ...) a kdyz jsem si ho prohlizel, nahodou sem si vsiml jedne veci - na netu je cca 100 logu, v logbooku z kesky jen cca 60.
Prijde mi to docela velky nepomer a neumim si to vysvetlit, protoze u nekterych "nezalogovanych" se mi nechce verit, ze by to udelali. Napadlo me neco podobneho jako se tady resilo, nicmene z druhe strany.

Mel by mit owner "odpovednost" za to kdo, jak a zda loguje jeho kesky?

Na jednu stranu si rikam, ze je to kazdyho vec, jestli si pravidla "upravi". Na stranu druhou me to trochu hloda, protoze nikdo jiny nez owneri to resit nemuzou.
Samozrejme by to asi byla silena prace to kontrolovat/resit a casto to ani nejde, protoze se kesky ztraceji, ale tak by me zajimalo co si o tom myslite. :o)
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 7:57

Lidoop napsal/a:
Mel by mit owner "odpovednost" za to kdo, jak a zda loguje jeho kesky?


Už tak má tvůrce keše dost starostí s její údržbou a provozem, takže jednoznačně ne.

Koneckonců, nejedeme závody, a pokud si někdo zvedá skóre a nemá k tomu odpovídající počet zážitků s odlovem, tak šidí jen sám sebe.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 8:16

Není to tak jednoduché. Tím, že někdo zaloguje nález, potvrzuje, že keška je v pořádku. Takže logovat nenalezené kešky je sprosté minimálně vůči ownerům. Zrovna dnes mi zalogoval někdo disablovanou kešku, která už den předtím nebyla na svém místě, protože byla zničená a předchozí nálezce zbytky odnesl domů. Log nemažu rovnou, ale vyžádal jsem si vysvětlení. Třeba nějaké existue.
  • 0

#51 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 8:39

kolombo napsal/a:

Lidoop napsal/a:
Mel by mit owner "odpovednost" za to kdo, jak a zda loguje jeho kesky?


Už tak má tvůrce keše dost starostí s její údržbou a provozem, takže jednoznačně ne.

Koneckonců, nejedeme závody, a pokud si někdo zvedá skóre a nemá k tomu odpovídající počet zážitků s odlovem, tak šidí jen sám sebe.

Moje slova, ownert není Bůh B)
  • 0

#52 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 9:32

Nemám čas pročítat celé vlákno, ale chtěl bych zareagovat. Já osobně netuším, proč by se měl někdo logovat i když u keše nebyl. Popravdě mě tahle možnost hooodně dlouho nenapadla :o) Asi jsem naivka :-D Každopádně je možné, že šel třeba kačer hledat kešku s přítelem, který se až později zaregistroval na gc.com. Takhle jsem už taky hledal, ale do logu jsem poctivě napsal, že se mnou hledal ten a ten a ten a ten by se pak měl taky po zalogování keše ozvat a situaci vysvětlit. Pak je taky možné brát evidenci jako alibi. Člověk přijde pozdě domů a hned slyší...Kdes byl?! Ále, na jedné kešce. Hmmm, a na které? Tak se podívej na můj profil ne.. A vážně, je zalogovaná, i když dotyčný mohl být kdoví kde :o) Pokud bych ale něco podobného udělal, snažil bych se keš doopravdy v dohledné době navštívit. Plyne z toho to, že jsou mezi námi i tací, kterým činí potěšení fakt, že jsou prostě "úspěšnější" než třeba kamarád. Je to smutné, ale je to tak. Na druhou stranu to takového člověka asi moc nebaví a dlouho mu podobný postup nevydrží B)
  • 0

#53 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 9:53

kolombo napsal/a:

Už tak má tvůrce keše dost starostí s její údržbou a provozem, takže jednoznačně ne.


nikdo preci tvurce nenuti, aby kese zakladal, kdyz se o ne nestaci starat ! kdyz tohle vzdycky slysim, jezej se mi chlupy:@

respektuji Tvuj nazor, nicmene musim upozornit, ze je v rozporu s Guidelines, s kterymi musi kazdy tvurce pri zalozeni pixlicky souhlasit;)

CACHE MAINTENANCE
...
"The responsibility of your listing includes quality control of posts to the cache page. Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements."
  • 0

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 10:06

AgentJ napsal/a:

kolombo napsal/a:

Už tak má tvůrce keše dost starostí s její údržbou a provozem, takže jednoznačně ne.


nikdo preci tvurce nenuti, aby kese zakladal, kdyz se o ne nestaci starat ! kdyz tohle vzdycky slysim, jezej se mi chlupy:@

respektuji Tvuj nazor, nicmene musim upozornit, ze je v rozporu s Guidelines, s kterymi musi kazdy tvurce pri zalozeni pixlicky souhlasit;)

CACHE MAINTENANCE
...
"The responsibility of your listing includes quality control of posts to the cache page. Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements."


Obávám se, že je to nereálné :-(

Asi to pravidlo vzniklo v době, kdy na keši byl jeden nález týdně, ne dnes, kdy je skoro pravidlem 10 nálezů každý víkendový den.

Navíc jsem už zaznamenal ztrátu logbooku v keši, prostě celý papírový obsah keše najednou zmizel :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 13:01

AgentJ napsal/a:

nikdo preci tvurce nenuti, aby kese zakladal, kdyz se o ne nestaci starat ! kdyz tohle vzdycky slysim, jezej se mi chlupy:@

respektuji Tvuj nazor, nicmene musim upozornit, ze je v rozporu s Guidelines, s kterymi musi kazdy tvurce pri zalozeni pixlicky souhlasit;)

CACHE MAINTENANCE
...
"The responsibility of your listing includes quality control of posts to the cache page. Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements."


To je sice moc hezký, ale když máš několik pixliček, nelépe městských mikro, každou s několika sty nálezy, tak jsi rád, že zvládáš nějak měnit logbooky. K tomu všemu ještě kontrolovat zápisy v papírovém logbooku s těmi na internetu je fakt absolutně nereálné. Jednou jsem to zkusil a vydržel jsem to do konce prvního logbooku. Dalších prozatím asi 50 jsem nechal bez kontroly.
  • 0

#56 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 13:17

AgentJ napsal/a:

nikdo preci tvurce nenuti, aby kese zakladal, kdyz se o ne nestaci starat ! kdyz tohle vzdycky slysim, jezej se mi chlupy

respektuji Tvuj nazor, nicmene musim upozornit, ze je v rozporu s Guidelines, s kterymi musi kazdy tvurce pri zalozeni pixlicky souhlasit

CACHE MAINTENANCE
...
"The responsibility of your listing includes quality control of posts to the cache page. Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements."


A pokud se cache ztratí tak co? Všem ten nález vymazat, protože není možné udělat kontrolu, že tam byli?!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 14:30

Kontrola internetového logu proti papírovému je ve skutečnosti nereálná. Jak už tady padlo, co když se logbook ztratí, rozmáčí, zápis je nečitelný. Všechno smazat? Nesmysl. Každý by měl hrát fair play a jestli si loguje kešky, kde nikdy nebyl, pak je to jeho osobní smůla, že přichází o zážitky atd. Nechtějme být papežtější než papež.
  • 0

#58 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 16:13

Pak mě napadá, že kdyby se to mělo kontrolovat, tak by autoři pak měli dologovávat ty, co sice lognou na místě, ale nelogují na netu :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#59 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 16:25

Je to o lidech, závodíme snad? Víc nálezů z člověka lepšího neudělá (hlavně mám na mysli těch falešných), jde o zážitky. Fair play lidi! ;)
  • 0

#60 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 18:00

abakus napsal/a:
Zrovna dnes mi zalogoval někdo disablovanou kešku, která už den předtím nebyla na svém místě, protože byla zničená a předchozí nálezce zbytky odnesl domů. Log nemažu rovnou, ale vyžádal jsem si vysvětlení. Třeba nějaké existue.


A nebo obráceně. Nedávno jsem jel kolem místa, kde jsem před časem kešku marně hledal, tak jsem se stavil. Kešku jsem našel, zapsal a když jsem ji chtěl na netu logovat, zjistil jsem, že je dva měsíce disablovaná, autor celé místo pročesal a keška je ztracená.
Naštěstí jsme si to vysvětlili, ale podle mně jsem v první chvíli taky vypadal jako podvodník.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama