Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#141 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 9:46

sobikovi napsal/a:
Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/

Daji se na vyplnto.cz definovat zavislosti mezi otazkami? Cekal bych, ze kdyz na prvni otazku odpovim NE, tak to po mne nebude chtit vyplnovat kdy, kde, jak, za kolik se nehodlam ucastnit.
  • 0

#142 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 9:47

sobikovi napsal/a:

derilin napsal/a:
Jak to na podobnych akcich byva s placenim? Organizator to zainvestuje ze svyho a pak doufa, ze se mu vrati, nebo je nutny to platit dopredu?
Kolik odhadujete, ze muzou byt naklady na takovouhle megaakci?

Co jsem si procházek weby jiných ME, pak financování probíhalo ve většině případů tak, že:
a\ něco pro ME poskyt free sponzor
b\ na něco pro ME dal sponzor peníze
c\ část se kryla z účastnického příspěvku

Předpokládám, že by byla např. forma 3 různých příspěvků s různým obsahem balíčku,co za ty peníze dosaneš. Např. 1) 50,- je čistá registrace a nic za to. 2) 150,- a dostaneš k tomu tričko, který se bude normálně prodávat za 200,- 3) 300,- a máš v tom předchozí plus např. celodenní jízdenku MHD, poukázku na občerstvení, časopis atd.


balicky jsou hezka demokraticka vec, ale spolehat na to, ze si kazdy koupi minci, na ktere zase drobne vydelas, nemuzes. musis podminku nastavit tak, aby ucastnik zaplatil povinne co nejvic, ale k tomu dostal adekvatni darkovy balicek - takze proste - v cene registrace je i mince + treba privesek. potom musis prodavat trika s logem eventu, odznaky..... brat penize ze stanku, co budou prodavat coiny a gc zbozi. poplatek za stanovani. atd atd.... proste snazit se drobne na kazdem aspektu. pak teprve budes sanci, vcetne penez od sponzoru, nebyt v minusu.
  • 0

#143 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 9:51

haggaeus napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/

Daji se na vyplnto.cz definovat zavislosti mezi otazkami? Cekal bych, ze kdyz na prvni otazku odpovim NE, tak to po mne nebude chtit vyplnovat kdy, kde, jak, za kolik se nehodlam ucastnit.

Upraveno.
  • 0

#144 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 9:59

Dain & Olik napsal/a:
balicky jsou hezka demokraticka vec, ale spolehat na to, ze si kazdy koupi minci, na ktere zase drobne vydelas, nemuzes. musis podminku nastavit tak, aby ucastnik zaplatil povinne co nejvic, ale k tomu dostal adekvatni darkovy balicek - takze proste - v cene registrace je i mince + treba privesek. potom musis prodavat trika s logem eventu, odznaky..... brat penize ze stanku, co budou prodavat coiny a gc zbozi. poplatek za stanovani. atd atd.... proste snazit se drobne na kazdem aspektu. pak teprve budes sanci, vcetne penez od sponzoru, nebyt v minusu.

Ano, to je jasné. Ekonomický model je samostatná kapitola. Chtěl jsem jen naznačit, že bude možné registrovat se za základní cenu bez ničeho a pak si ty "free" fíčury holt koupím za vyšší cenu nebo si prostě koupím balíček, kde to budu mít za zvýhodněnou cenu, ale stále ještě ekonomicky vyhovující..
  • 0

#145 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 10:06

sobikovi napsal/a:
Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/

Vyplněno :). Chybí dotaz : Chcete se zúčastnit organizace?:D
  • 0
Sylvia999

#146 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 10:08

To, že to bude v Čechách bylo jasné už od samého začátku. Přiznejme si, že je vás tam mnohem víc než tady na Moravě a počet lidí co přijedou do čech je větší než opačně - logicky, to je bod alfa. Bod beta je ten, že si začínám myslet - a myslím, že nejsem sám - že orčanizovat ME bude sranda a pohoda oproti tomu se na nečem shodnout/dohodnout zde. Bez urážky. A co se týče programu.... Udělejte hodiny, potrubní poštu a něco tohoto typu v jeden den - nejlépe třeba 2 dny po sobě, vypočítejte středový bod, tak hoďte logbook, ocejchujte ho ikonkou mega event a není možná, aby Ti 500 lidí nepřijelo.... Ubytování? Shání Ti někdo ubytování na jiných eventech? maximálně máš v listingu odkaz a starej se. BTW - tak ju si vyjedu v klidu lovit a když se vrátím, tak tady 3 stránky diskuse, kdo to má číst :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#147 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 10:24

Sylvia999 napsal/a:
Vyplněno :). Chybí dotaz : Chcete se zúčastnit organizace?:D

Jelikož je dotazník anonymní, nemělo by to asi moc smysl. Věřím v to, že bude chtít řada lidí pomáhat a na to by se asi udělal samostatný nábor.. Teď jde o to dát dohromady hlavní organizační tým..
  • 0

#148 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 10:45

polerok napsal/a:

Bod beta je ten, že si začínám myslet - a myslím, že nejsem sám - že orčanizovat ME bude sranda a pohoda oproti tomu se na nečem shodnout/dohodnout zde. Bez urážky.

Ano, chtělo by to aby se vybral nejdříve realizační tým a ten si tvrdě určoval podmínky.

polerok napsal/a:
A co se týče programu.... Udělejte hodiny, potrubní poštu a něco tohoto typu v jeden den - nejlépe třeba 2 dny po sobě, vypočítejte středový bod, tak hoďte logbook, ocejchujte ho ikonkou mega event a není možná, aby Ti 500 lidí nepřijelo....

jj, přesně tak. Tohle je ideální doprovodný prvek, který přiláká i velkou spoustu lidí, kteří by "jen" na ME nepřijeli.


polerok napsal/a:Ubytování? Shání Ti někdo ubytování na jiných eventech? maximálně máš v listingu odkaz a starej se.

Pravdu díš, nicméně je nutné zajistit alespoň nějaký kemp, stanovou plochu a dohodnout se s pronajímatelem, že ti tam dá slevu a rozdíl v ceně ti půjde na pokrytí nákladů s pořádáním ME. To by byla nejideálnější varianta, neboť by jsi měl jeden problém z krku a alespoň nějaké peníze by ti přišli.
  • 0

#149 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 10:52

sobikovi napsal/a:

Sylvia999 napsal/a:
Vyplněno :). Chybí dotaz : Chcete se zúčastnit organizace?:D

Jelikož je dotazník anonymní, nemělo by to asi moc smysl. Věřím v to, že bude chtít řada lidí pomáhat a na to by se asi udělal samostatný nábor.. Teď jde o to dát dohromady hlavní organizační tým..


Prosím o prominutí:), to měl být vtípek na odlehčení tématu...Samozřejmě vím, že dotazník je anonymní.
  • 0
Sylvia999

#150 batocache

batocache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 11:36

Tuto diskuzi se zájmem sleduji už pár dní a ráda bych taky něco namítla :-) Pořádat ME v Praze mi přijde trošku nevhodné, i když by byla asi nejvyšší účast. Geocaching má pro mě kouzlo outdoor aktivity, kterou si rozhodně užiju víc někde v přírodě než v Praze, na Strahově.. Myslím, že takhle to má i spousta dalších kačerů... Jsem pro variantu větší autokemp s chatkama, resturací/jídelnou, někde v přírodě. Klidně vedle většího města, které nabízí zázemí i náročnějším kačerům. Ačkoliv s pořádáním GC eventů ani ME zkušenosti nemám, už jsem se jako pořadatel účastnila mnoha závodů v OB, běhu na lyžích a filmových festivalů. Když budu mít čas, ráda se zapojím.
  • 0

#151 batocache

batocache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:05

Jeste bych navrh rada konkretizovala.. Premyslela jem nad mistem a jako fajn lokalita se jevi Sedmihorky v Ceskem raji - velky autocamp s mnozstvim chatek ruzne cenove relace, postacujici socialni zarizeni, vhodny i pro deti, moznost koupani a je to blizko na Hrubou skalu, Trosky, Valdstejn, proste vsude.. Je to z Phy dobre dostupne ( po rychlostni komunikaci smer LBC), kousek od campu je zeleznicni zastavka.. Domnivam se, ze cizinci i mnozi Moravaci (i Cesi), kdo v Ceskem raji jeste nikdy nebyli, by jiste ocenili moznost navstivit jednu z nasich nejhezcich CHKO... jen navrh... :)
  • 0

#152 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:06

Tak někdo jen pro zajímavost udělejte anketu s městy a ať každý zaklikne, kde by se mu líbil mega event. :)
  • 0
Hledejte a najdete!

#153 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:07

baron napsal/a:
Tak někdo jen pro zajímavost udělejte anketu s městy a ať každý zaklikne, kde by se mu líbil mega event. :)


A 90% lidí Ti zaklikne to svoje B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#154 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:12

no právě :)
  • 0
Hledejte a najdete!

#155 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:13

baron napsal/a:
no právě :)


Výborně, tímhle jsme uštřeli jednu kravinu, můžeme jít dál.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#156 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:14

Tak to se dá vyřešit když se bude dát zatrhnout víc možností ;)
  • 0

#157 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:17

Verenae napsal/a:
Tak to se dá vyřešit když se bude dát zatrhnout víc možností ;)


A co to jako byřeší?! Takže kdyby se nějákým záhadným způsobem stalo - fakt jsem realista a vím, že je to nemožné - že by vyhrála Ostrava, tak už vidím, jak kluci z Prahy organizujou něco v Ově jen proto aby vyhověli názoru ankety. HAHA!
Ne, ME se bude konat tam, kde to bude přijatelné A ZÁROVEŇ to bude přitatelné pro někoho kdo to bude organizovat. Ne tam, kde si bude přát Lojza s Tonckem!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#158 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:19

Bu bu bu. Bylo tam napsáno: jen pro zajímavost!!!!!
  • 0
Hledejte a najdete!

#159 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:21

baron napsal/a:
Bu bu bu. Bylo tam napsáno: jen pro zajímavost!!!!!


Tak jen pro zajímavost nevymýšlej k..... teď nevím jestli to mám napsat slušně nebo ne.... Dilema jak...

Jdu si dát radši hamupapu B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#160 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 12:34

polerok napsal/a:
A 90% lidí Ti zaklikne to svoje B)


Jsem zásadně proto aby si organizátoři vybrali lokalitu dle svého, ale myslím si, že 90% lidí nezaklikne tu svou. Naopak. :) I já bych raději zaklikl Prahu a její okolí, neboť mě to přijde jako ideální místo pro všechny.

A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama