Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#101 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:33

imagin156 napsal/a:
Všechno vim , všechno znám, v Rusku jsem sice nebyl ale na megaeventu jo ;)

Tak si to zaloguj, je to slušnost vůči pořadatelům
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#102 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:57

imagin156 napsal/a:
Všechno vim , všechno znám, v Rusku jsem sice nebyl ale na megaeventu jo ;)


To Ti můžu a nemusím věřit, když přezdívk,ak terou zde uvádíš je na gc.com bez nálezu a odkaz na jiný profil na gc.com zde nastavený nemáš ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#103 imagin156

imagin156

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 14:33

Cache a eventy loguji teamovým nickem a s Imaginem se jistě již někdo na nějakém eventu setkal... Množství nálezů nevypovídá vůbec nic o majiteli nicku... Ale myslím že v tomhle vlákně se má řešit megaevent a ne to, co mám a nebo nemám zalogováno ;)
  • 0

#104 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 14:35

Kovbojův návrh je zajímavý, ale rozhodně ne pro ME. Souhlas s Dájinem, že je potřeba být spíš u země. Nemyslím si ale, že pro zorganizování ME musím nějaký navštívit, ale určitou praxi s organizováním větších akci ano.
  • 0

#105 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 14:46

Mega ostuda? Na druhou stranu by to byl event na který bych určitě nezapomněl a dlouho by se o tom vykládalo. Docela dost by mne naštvalo, kdybych někam přijel a zjistil, že megaevent parazituje na větší akci nějakého kačera.
  • 0
Kolo jede

#106 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 15:50

Souhlas s Dájinem, že je potřeba být spíš u země.


Akce v rozsahu ME bude náročná tak, jako tak. A pokud by to mělo být jen setkání 500+ cacherů, bez jakéhokoliv programu, tak mnoho lidí na ni vůbec nedorazí.
Proto když už takováhle akce, tak s pořádným programem, ve kterém si každý najde něco. Kdo chce, bude moct jen sedět a povídat s kolegy, akčnější typy se pak mohou pustit do závodu, další vyrazí na okolní cache.
Někdo tu psal - ...ale na takovouhle akci budeš potřebovat tým 50 lidí... - tak budu, proč ne? Je to mega-event, tak bude mega-přípravný tým :).
Prostě ME musí být pořádná akce s nabitým programem, jinak se na to lidi opravdu nesejdou a skončí to tou ostudou...
  • 0

#107 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 16:31

Spousta lidí pro zajištění organizace ME bude potřeba tak jako tak... ... ale takové mega mega akce se trochu bojím. Myslím, že spíš dorazí víc kačerů do Prahy "z venkova" setkat se a kešovat ve velkém. Ano, ME má být o setkání a kešování.
  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 17:15

Sutech napsal/a:

Někdo tu psal - ...ale na takovouhle akci budeš potřebovat tým 50 lidí... - tak budu, proč ne? Je to mega-event, tak bude mega-přípravný tým :).
Prostě ME musí být pořádná akce s nabitým programem, jinak se na to lidi opravdu nesejdou a skončí to tou ostudou...


ja to nemyslel, ze je nesezenes, ja to psal proto, ze je s tim potreba pocitat :). cim vic mega pripravny tym, tim vetsi moznost, ze to krachne. je vetsi sance, ze někdo vypadne, selze ...
samozrejme, ze bez programu se neobejdes, ale musí byt primereny. mega program při mega eventu zavani rychlym mega pruserem :)

zase cim vic poradatelu z rad kaceru, tim min je potreba navstevniku do 100ky :D
  • 0

#109 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 18:09

Nu. V podstatě jsem se chtěl zeptat zda už někdo přemýšlí o organizaci, ne co je k tomu potřeba a další ble ble ble ... Zkušenosti z organizování mega akce mám a představu jak ME zorganizovat taky. Jde o to vytvořit podmínky pro lov v dané lokalitě a alespoň minimální zázemí pro přenocování (a na to by snad dvě školy měly stačit = sice nocování opravdu provizórní a snídaně a večeře jednoduchá). A přiznejme si, i na obyč eventu se stejně baví jen skupinky kačerů, kteří se znají + někoho osloví. To, že by bylo všech 500+ kačerů a jejich rodinní příslušníci 300+ na jednom místě a bavili se všichni se všemi je blbost. I rozumný program bych měl včetně ražby mince. Jde jen o to, že by to museli významné komunity českých kačerů podpořit a přijet. Prostě bychom museli chtít. Myslím, že je nás tu dost. Samozřejmě, že jsem promyslel i cizojazičné podpory webu i organizace. Ale z toho co jsem si zde přečetl docházím k názoru, že na český ME jsme ještě nedozrály. Zkusím se ozvat zase za pár měsíců.
  • 0

#110 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 18:11

Jinak pokud se rozhodnou udělat ME třeba v Plzni, tak z Olomouce přijedu. Už jen pro to, abych akci podpořil.
  • 0

#111 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:32

Dain & Olik napsal/a:

Sutech napsal/a:

Někdo tu psal - ...ale na takovouhle akci budeš potřebovat tým 50 lidí... - tak budu, proč ne? Je to mega-event, tak bude mega-přípravný tým :).
Prostě ME musí být pořádná akce s nabitým programem, jinak se na to lidi opravdu nesejdou a skončí to tou ostudou...


ja to nemyslel, ze je nesezenes, ja to psal proto, ze je s tim potreba pocitat :). cim vic mega pripravny tym, tim vetsi moznost, ze to krachne. je vetsi sance, ze někdo vypadne, selze ...
samozrejme, ze bez programu se neobejdes, ale musí byt primereny. mega program při mega eventu zavani rychlym mega pruserem :)

zase cim vic poradatelu z rad kaceru, tim min je potreba navstevniku do 100ky :D

Já zastávám názor, že pokud chceš dělat mega-event, tak by jsi se rozhodně neměl zbytečně držet při zemi.
Můj program počítá s tím, že si každý najde to své a to bude dělat.
50 lidí? No a co? Myslím si, že připravit to zvládne třeba 10-15 lidí, kteří pak během realizace úkolují ty ostatní - tak fungovala realizace Mafie.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#112 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:12

kolik ze bylo na mafii lidi? to je fajn, ze s tema desitkama spoluporadatelu pocitas, to ted to vypadalo, ze ne ;)
  • 0

#113 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:41

Dain & Olik napsal/a:
kolik ze bylo na mafii lidi?

4 pořadatelé, na realizaci tam bylo 7 dalších lidí

Dain & Olik napsal/a:
to je fajn, ze s tema desitkama spoluporadatelu pocitas, to ted to vypadalo, ze ne ;)

To se nedá dělat na koleni, v případě té mojí Česko Budějovické varianty by to bylo nesmírně náročné.

Housle napsal/a:
Když chceš hledat něco v budějovicích tak proč se nezaptáš budějovičáků na:
www.geojih.cz

Protože mám v Jižních Čechách vlastní kvalitní kontakty, které budou pro tento účel použitelnější...

Jinak počítám s tím, že se tu bavíme o létě/podzimu 2009, či jaru 2010, mega event se hlásí 5 měsíců předem, a nedovedu si představit, že bychom měli v prosinci garantováno vše, co budeme potřebovat k realizaci - vidím to na nejméně 2-3 měsíce.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#114 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:53

Myslím že chtěl Dájin vědět, kolik bylo účastníků na Mafii... B) Mám dojem, že spíš víc lidí by tady podpořilo umírněnější vizi než megalomanský projekt. Při organizaci historicky prvního ME bych se klanil k umírněnější a jistější variantě, která ale může být doplněna o řadu doprovodných projektů - eventů typu soutěže, atd. organizovaných samostatně. Možná by se hodila pro začátek anketa, jestli by někdo přijel na ME třeba 50km od Home...
  • 0

#115 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:07

sobikovi napsal/a:
Možná by se hodila pro začátek anketa, jestli by někdo přijel na ME třeba 50km od Home...

Jsem si jist, že ano - takových 25% účastníků by přijelo už kvůli ikonce.
Pokud bude anketa zde přijata, tak by asi stálo za to se zeptat kačerů z okolních zemí na Groundspeak fóru, nicméně bych počítal minimálně se Slovenskem a Rakouskem, Rakušani to mají do ČB blíž, než někteří češi.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#116 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:25

Myslím, že v Praze žije víc cizinců - kačerů, než kolik by jich přijelo do ČB. A do Prahy by se jistě sjelo spousta kačerů z ČR na pořádný keškobraní a možná zajímavé doplňkové eventy...
  • 0

#117 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:48

sobikovi napsal/a:
A do Prahy by se jistě sjelo spousta kačerů z ČR na pořádný keškobraní a možná zajímavé doplňkové eventy...

Jj, ty by jsi mohl pozvat 40 lidí do nějaké počítačové učebny, kde by jste si společně prochodili pražská wheriga ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#118 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:58

Držel jsem se zpátky od diskuze na GC.cz několik dní kvůli nedostatku času a jak tak koukám, tak jižní Čechy zde mezitím hoří víc než kdy jindy. Abych vysvětlil případné nejasnosti k následujícím reakcím. Jsem pro pořádání ME a nic z níže uvedeného není vyřknuto ve zlém, či pobuřujícím duchu.

Czecho Cowboy napsal/a:
Protože mám v Jižních Čechách vlastní kvalitní kontakty, které budou pro tento účel použitelnější...

Beru si to jako první na paškál, neboť se mě to přímo dotýká a nejen mě. Ať už tu máš koho chceš jako použitelnější kontakt, tak minimálně slušnost se o tom zmínit to je. Myslím si, že není zas takový problém zajít na naše forum a dát tam nějaký oznámení, či tak něco. To neplatí jen o nás, ale o všech krajích. Nejde o to, že je to náš nebo něčí rajón, ale o to, že s tím ME je tuna práce a to nejen pro tebe, ale i třeba pro případné majitele keší apod. Myslím, že je slušnost se jich na to optat, když tu nežiješ. ;-)

Czecho Cowboy napsal/a:
problémy s parkováním se v této lokalitě vůbec řešit nemusí


Tyto problémy se u nás řeší tak jako všude jinde. ;) Věř mi, bydlím tu. ;)

Czecho Cowboy napsal/a:
Představoval jsem si to tak, že každá z těch linií bude mít tři úrovně

Máš tady tak dobré kontakty, že ti to tu někdo připraví, nebo tady trávíš tolik času abys to zajistil? Myslel jsi tím položení nových cache? Zná to tady ten dotyčný tak, aby věděl kde co končí či začíná? (multi, mystery apod).
Nehledě na to, že toto je opravdu už silná káva na organizaci.


Cyklodav napsal/a:
Čistě pragmaticky, bych volil termín kdy navazuje státní svátek na víkend.

A narazíš na tisíce čechů mířící na chalupy a chaty. :) Tím nic nevyřešíš, sice více dnů, ale o to více lidí na silnicích a v přírodě.

Czecho Cowboy napsal/a:
Právě proto jsem volil České Budějovice - Praha mi na takovou akci přijde až moc velká

A není velká lepší? Čím větší, tím lépe se tam více lidí ztratí. ;) A platí to ať už mluvíme o městě, či o volné ploše v přírodě. Ale zdaleka ne všichni tito lidé půjdou na tvůj doprovodný program. Pojedou prostě kešovat. A nedovedu si představit 300-400 lidí (záměrně píšu lidí a ne nicků) v okolí Budějovic, kteří hledají poklady. Jestli je v okolí ČB 100-150 odlovitelných keší tak je to dost. Zatímco v Praze jich máte kolik? Tisíc? Tam se to lépe roztrousí, to je to co říkal Sobik.
Nehledě na to, že si nedovedu představit tak velkou plochu u ČB, kde by se "ztratilo" 700-800 lidí a nevšimla si toho nějaká televize, či noviny. Co je na tom tak špatného? Co pamatuji diskuzi na tomto GC.cz foru, tak se tu řeší fakt, že GC už není co býval. Že dokud o tom nevědělo tolik lidí tak bylo fajn. Jedna takováto zpropagovaná akce a máme o dalších 10 tisíc kačerů více. :) Z toho důvodu si myslím, že se v Praze takováto akce lépe ztratí.

Nevím kdo to byl napsal/a:
pořádat ME v ZOO

Tohle je si myslím v zárodku dobrá věc, ale vlastně je to velká blbost. Bylo by o zábavu postaráno a do pražské ZOO by se to bez problémů vešlo. Byla by sranda potkávat všechny ty kačery u zvířat. Dalo by se tam krásně kecat a přístřešků je tam taky dost. Opravdu si myslím, že by to byla velká zábava. Neboť je tam zábava jak pro děti, rodiny a další lidi kteří mají rádi zvířata, což si myslím, je většina z nás, tak je tam zábava i pro notorické sběrače bodů, neboť v ZOO jich je dost.
Ale vedení ZOO nebylo ochotno oficiálně povolit ani jednu zdejší cache co si tak pamatuji, takže předpokládám, že by asi nebyli rádi, kdyby se dozvěděli že jich tam již pár mají. A za druhé, asi by nedopustili aby se tam otevřeli nutné stánky pro sponzory (TomTom, Garmin, GC shop apod.) a vyvěsili transparenty se sponzorama. To je si myslím, zásadní problém tohoto prostoru.

Czecho Cowboy napsal/a:
Protože mám v Jižních Čechách vlastní kvalitní kontakty, které budou pro tento účel použitelnější...

Pokud chceš, tak se mi ozvi a můžeme se o tom pobavit. Nebylo to zdaleka myšleno jako útok na tebe, ale prostě dělám jen logického konkurenta. Nic na světě není tak snadné, aby ti to prošlo tak lehce. ;-)

A abych nebyl až tak úplně pesimistickej. Tak o prostoru přímo v ČB bych věděl, kam by se s přehledem ty lidi vešli. Nikomu by nepřekáželi a pořádně by si toho okolní lidi ani nevsimli, neboť jsou zde takové akce téměř pořád. Ale se stanováním v tomto areálu je to na prd, takže by se to muselo řešit individuálně v okolí. Ale o tom až později. Nicméně neopadá tím problém s médii, víme všichni jací jsou to prevíti.

Czecho Cowboy napsal/a:
Pokud bude anketa zde přijata, tak by asi stálo za to se zeptat kačerů z okolních zemí na Groundspeak fóru, nicméně bych počítal minimálně se Slovenskem a Rakouskem, Rakušani to mají do ČB blíž, než někteří češi.

Pokud chcete dělat anketu, tak co nejdřív udělat anketu o výběru místa? Praha, střední Čechy, jižní Čechy, západní Čechy, severní Čechy, severní Morava, jižní Morava atd atd atd.....


A ještě jednou na závěr opakuji, že je vše opravdu napsáno s čistou hlavou a bez emocí. :) A že jsem nejvíce reagoval na Czecho? Mno protože mě tak nějak k tomu nejvíce donutil. :) Howgh. Domluvil jsem a jdu spát. :)
  • 0

#119 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 22:10

gerdik napsal/a:
Už něco chystáte nebo to máme risknout v Olomouci (jaro 2009)?


Nic proti Vám přátelé a kamarádi, ale myslím, že je to drobet z ruky pro kačery z jižních, západních a severních Čech. Já s tím třeba problém nemám, ale nedá se počítat s tím, že přijede na váš ME min. 50 lidí od nás z jižních Čech tak jako by toto číslo přijelo do Prahy. ;) A to samé platí o těch dvou dalších krajích ;) Praha by asi taky nevyslala svých 200 lidí. :) A že by v Polsku a na Slovensku byl nějak zásadně rozšířen GC se mi nezdá. ;)
  • 0

#120 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 22:33

Czecho Cowboy napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
kolik ze bylo na mafii lidi?

4 pořadatelé, na realizaci tam bylo 7 dalších lidí

Dain & Olik napsal/a:
to je fajn, ze s tema desitkama spoluporadatelu pocitas, do ted to vypadalo, ze ne ;)

To se nedá dělat na koleni, v případě té mojí Česko Budějovické varianty by to bylo nesmírně náročné.

Protože mám v Jižních Čechách vlastní kvalitní kontakty, které budou pro tento účel použitelnější...

Jinak počítám s tím, že se tu bavíme o létě/podzimu 2009, či jaru 2010, mega event se hlásí 5 měsíců předem, a nedovedu si představit, že bychom měli v prosinci garantováno vše, co budeme potřebovat k realizaci - vidím to na nejméně 2-3 měsíce.



no tak vime ze organizatoru bylo 11, ale ted bych chtel furt vedet, kolik ze bylo na mafii lidi - 60? kdyz se jeji organizaci ohanis. nic ve zlym, porad mi prijde, ze si neuvedomujes o cem je rec ;)

ty mesice, co predpokladas, si vynasob dvema az trema a prihod další do rezervy.
a v pripade, ze do toho jdes, urychlene sezen nekoho, kdo ma s organizaci 600-700 lidi zkusenost. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama