Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#121 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 22:44

Padají tady narážky na to, že chceme organizovat něco, kde nikdo nebyl. Tak fajn... kdo jste byl na ME, napište sem svoje postřehy.. Díky předem. to Kovboj: jestli narážíš na organizování kurzu programování WIGo, pak to se opravdu na ME nehodí. Ale Do hodin bych asi znovu bez problémů 600 lidí dostal ;)
  • 0

#122 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:07

sobikovi napsal/a:
Padají tady narážky na to, že chceme organizovat něco, kde nikdo nebyl. Tak fajn... kdo jste byl na ME, napište sem svoje postřehy.. Díky předem.


Tady nejde o to, kde kdo byl. Všechno je jednou poprvé. Spíš by se hodili praktické zkušenosti s pořádáním takto velikých akcí, nemusí být nutně v rámci GC.

Ale Do hodin bych asi znovu bez problémů 600 lidí dostal.

Na hodinách jsem byl a byla to masovka, ale myslím, že to je něco úplně jiného než ME. Předpokládám, že s pořádáním Do hodin, nebylo nějak moc práce. Vybrání termínu, domluvení účasti (kostel je na to připraven z mnoha podobných kurzů a exkurzí) a tím to asi haslo. ME by byl zas o něčem zcela jiném.

Dain & Olik napsal/a:
no tak vime ze organizatoru bylo 11, ale ted bych chtel furt vedet, kolik ze bylo na mafii lidi - 60?

To je jeden z důvodů, proč se bojím, aby to nedopadlo špatně. Chce to k sobě nějaké "profíky", který něco takového už dělali. Prostě udělat to jako tým a ne jako jedinec s několika kamarády.
  • 0

#123 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:07

sobikovi napsal/a:
to Kovboj: jestli narážíš na organizování kurzu programování WIGo, pak to se opravdu na ME nehodí.

Nn, spíš asi na tohle ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#124 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:10

chemic77 napsal/a:
Pokud chcete dělat anketu, tak co nejdřív udělat anketu o výběru místa? Praha, střední Čechy, jižní Čechy, západní Čechy, severní Čechy, severní Morava, jižní Morava atd atd atd.....


Nevidím důvod pro tuto anketu, to je snad na rozhodnutí případných pořadatelů, kde se rozhodnou ME uspořádat...nebo se tu za chvilku budeme dovolovat, jestli můžeme (nebudu raději specifikovat lokalitu) založit kešku ;)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#125 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:16

to nebylo o nějakém dovolení, ale o tom zjistit názor kolegů kačerů. Na tom nevidím nic špatného. Ano, autor musí být sobec a musí určit svůj postoj na věc. Ale nemůžu něco udělat tady (v případě takto masové akce), když drtivá většina by to ráda viděla támhle. ;) Je to jen informace jak se na to tváří skupina lidí, není to nutnost to udělat tam kde určí anketa. Apropo, anketa na groundspeaku jestli na jihu čech nebo v Praze je asi taky o ničem. Je to prostě jen anketa a autor alespoň bude mít představu jestli to má nějaký smysl. ;)
  • 0

#126 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:20

A námět na anketu jsem navrhl jen z toho důvodu, že tady již padla a z toho důvodu, že se tři (s tebou čtyři) lidé nedokážou dohodnout na tom kde to udělat a řeší to na veřejném fóru. A jestli je problém určení polohy kde se to bude konat, tak osobně si myslím, že to je vůbec největší kámen úrazu. :) Co kdybyste spojili síly a dělali na tom společně???
  • 0

#127 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:28

chemic77 napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no tak vime ze organizatoru bylo 11, ale ted bych chtel furt vedet, kolik ze bylo na mafii lidi - 60?

To je jeden z důvodů, proč se bojím, aby to nedopadlo špatně. Chce to k sobě nějaké "profíky", který něco takového už dělali. Prostě udělat to jako tým a ne jako jedinec s několika kamarády.

Přesně tak (reference IT Crowd :)).
Pokud bych do toho měl jít já, tak v mém týmu mají určitě místo Sutech, polerok a seiza.

Dain & Olik napsal/a:
no tak vime ze organizatoru bylo 11, ale ted bych chtel furt vedet, kolik ze bylo na mafii lidi - 60? kdyz se jeji organizaci ohanis. nic ve zlym, porad mi prijde, ze si neuvedomujes o cem je rec ;)

Akce takovéhoto rázu znám spíše s pohledu účastníka, např na CVVZ jezdí i 1400 lidí.
Rozhodně se nesnažím se ohánět organizací Mafie - na té má největší zásluhy Sutech

Dain & Olik napsal/a:
ty mesice, co predpokladas, si vynasob dvema az trema a prihod další do rezervy.
a v pripade, ze do toho jdes, urychlene sezen nekoho, kdo ma s organizaci 600-700 lidi zkusenost. :)

To bude oříšek. Zatím bych měl leda tak člověka, co organizuje armádu, což ale není úplně to pravé :)

Mimochodem zaslechl jsem nějaké ošklivé zvěsti, že prý moje jméno v listingu odradilo pár lidí od účasti na Mafii, pokud to je pravda, tak snad to nehrozí v případě mé účasti na organizaci této akce :o
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#128 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:31

Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/
  • 0

#129 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:37

sobikovi napsal/a:
Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/

Nebylo by od věci připsat do otázky číslo 6 možnost ubytování v nějaké škole, či jiném vyhrazeném objektu
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#130 molloy

molloy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:41

dobry, vyplnil jsem, ale u otazky jak přijedu (vlakem, MHD, autem), záleží kde ME bude...
  • 0

#131 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 0:11

Jak to na podobnych akcich byva s placenim? Organizator to zainvestuje ze svyho a pak doufa, ze se mu vrati, nebo je nutny to platit dopredu? Kolik odhadujete, ze muzou byt naklady na takovouhle megaakci?
  • 0

#132 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 1:31

Nedá mi to a taky přispěji do diskuse. S pořádáním velkých akcí (2500 lidí, účast na skoro dvoutýdenní akci o velikosti 42 000 lidí (ne, nespletl jsem se v nulách)) mám nějakou tu zkušenost. Sice jsem nikdy nebyl šéf, ale byl jsem dost vysoko na to, abych věděl, že šéf být nechci. A sorry Cowboyi, jsi jistě zkušený, ale věř, že v 17 na to fakt nemáš. Ani ve 20 mít nebudeš a když budeš dobrej, tak možná v 25, ale spíš ne. Na mladých lidech skončil například Orbis a věřte, že to byl pěkný průšvih. Není to nic osobního a nezávisí to na tom, co má člověk za sebou, ale je to tak. Chcete-li provést důkaz sporem, můžete, ale já bych do toho nešel. Dovolil bych si polemizovat o vhodnosti Jižních Čech - jakmile seskupíte řádove stovky lidí na "necivilizovaném" místě, tak je nutné počítat s tím, že se jim musí připravit program. I když přes den budou lovit, tak večer se nespokojí s tím, že někde u smrku si budou moci popovídat s geokolegy. A lidi, co nemají co dělat většinou dělají hlouposti, vždyť to všichni víme. A příprava programu na, sice víkendovou, ale přesto masivní, akci je dost náročná věc, která se nedá dělat z ideálů. Někdo nad vámi musí stát a, použiji-li moderní terminologii, supervizorovat ji, protože jinak to nedopadne dobře. Z uvedených variant mi jako nejschůdnější přijde ta strahovská. A nic to nemá společného s tím, že tu jsem na koleji a měl bych to blízko B). Velké město poskytuje dost programu samo o sobě a pokud nechcete, aby se o geocachingu psalo jako o ničení přírody, tak je to nejvhodnější volba. Kromě toho, jestli někdo udělá něco tak velkého, dojde k ještě větší medializaci geocachingu a to ať budete dělat cokoliv. A zase se bude fňukat, že je cacherů a špatných cachí moc a že už to není co bývalo. Ale možná by pořádný průšvih od geocachingu odpudil ty davy "nováčků". ;) :D Neberte to prosím jako shazování vašich snů, jestli to dotáhnete do konce, tak já určitě přijedu a svůj nick přihodím k té kupě do 500. Zatím jen držím palce.
  • 0

#133 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 7:16

Czecho Cowboy napsal/a:
Pokud bych do toho měl jít já, tak v mém týmu mají určitě místo Sutech, polerok a seiza.


Cením si důvěry Cowboye, ale přiznám se, že taková megaakce bude hodně náročná na přípravu. A já mám zkušenosti s akcemi menšího druhu. Teď jsem si střihnul můj první event inspirovaný Šamanovým geopivem a přiznám se, že to je hodně náročný obzvlášť, když se spousta věcí mění ze dne na den. Ale naštěstí nakonec všechno vyšlo a až na jedno vykradené geovozidlo (v Příbrami, co by nejnebezpečnějšího města v republice, docela překvapující :D ) se tam všem líbilo. Ale ty nervy, kor když jsem puntičkář a perfekcionalista ;) Nehledě na to, že se se Spíďa + M teamem vrháme do eventu v přírodě na příští rok.
  • 0

#134 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 7:54

derilin napsal/a:
Jak to na podobnych akcich byva s placenim? Organizator to zainvestuje ze svyho a pak doufa, ze se mu vrati, nebo je nutny to platit dopredu?
Kolik odhadujete, ze muzou byt naklady na takovouhle megaakci?

Co jsem si procházek weby jiných ME, pak financování probíhalo ve většině případů tak, že:
a\ něco pro ME poskyt free sponzor
b\ na něco pro ME dal sponzor peníze
c\ část se kryla z účastnického příspěvku

Předpokládám, že by byla např. forma 3 různých příspěvků s různým obsahem balíčku,co za ty peníze dosaneš. Např. 1) 50,- je čistá registrace a nic za to. 2) 150,- a dostaneš k tomu tričko, který se bude normálně prodávat za 200,- 3) 300,- a máš v tom předchozí plus např. celodenní jízdenku MHD, poukázku na občerstvení, časopis atd.
  • 0

#135 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 7:55

Czecho Cowboy napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ahoj, tak jsem vystřelil první dotazníček, který by mohl napovědět některé základní směry... http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/

Nebylo by od věci připsat do otázky číslo 6 možnost ubytování v nějaké škole, či jiném vyhrazeném objektu

Ano, mohu to tam dát... tímhle typem jsem myslel např. tu chatku, kde většinou máš jen sucho a teplo. Je to takový ten komfort mezi stanem a pokojem v penzionu..
  • 0

#136 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:06

seiza napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Pokud bych do toho měl jít já, tak v mém týmu mají určitě místo Sutech, polerok a seiza.

Pokud se skutečně příprava ME rozeběhne, pak bude potřeba každá ruka na pomoc... Moje představa je ta, že bude existovat hlavní organizační výbor, tj. cca 5-10 lidí, kteří budou celý ME zastřešovat, a řídit jednotlivé podsekce a projektové aktivity.

Vedle těchto bude mnohem větší skupina lidí, kteří budou přímo zajištovat realizace jednotlivých aktivit (překladatelé, grafici, právníci, sháněči reklamy, tvůrce GC, CWG, tiskový mluvčí, mediátoři, tvůrci a provozovatelé webu, tvůrci příležitostních keší, atd. atd.)

A poslední skupinkou bude jistě přímo parta lidí na místě jako "organizátoři s páskou", tedy lidi u registrace na místě, informátoři v místě konání, tlumočníci atd. atd.
  • 0

#137 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:08

molloy napsal/a:
dobry, vyplnil jsem, ale u otazky jak přijedu (vlakem, MHD, autem), záleží kde ME bude...

Ano, počítám s tím, že tato otázka není zcela jednoznačná, nicméně pokud někdo bydlí 5 km od případného místa organizování a stejně přijede autem, tak ten to tam uvede. Kdo podle vzdálenosti, vybere asi pravděpodobnou variantu. Tato otázka je pro hrubý odhad potřebných parkovacích kapacit resp. poměru autíčkářů k pěšákům...
  • 0

#138 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:09

sobikovi napsal/a:

seiza napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Pokud bych do toho měl jít já, tak v mém týmu mají určitě místo Sutech, polerok a seiza.

Pokud se skutečně příprava ME rozeběhne, pak bude potřeba každá ruka na pomoc... Moje představa je ta, že bude existovat hlavní organizační výbor, tj. cca 5-10 lidí, kteří budou celý ME zastřešovat, a řídit jednotlivé podsekce a projektové aktivity.

Vedle těchto bude mnohem větší skupina lidí, kteří budou přímo zajištovat realizace jednotlivých aktivit (překladatelé, grafici, právníci, sháněči reklamy, tvůrce GC, CWG, tiskový mluvčí, mediátoři, tvůrci a provozovatelé webu, tvůrci příležitostních keší, atd. atd.)

A poslední skupinkou bude jistě přímo parta lidí na místě jako "organizátoři s páskou", tedy lidi u registrace na místě, informátoři v místě konání, tlumočníci atd. atd.


Jasně, chápu... každá ruka, noha dobrá ;) Pokud se mi to nebude krýt s nějakou jinou aktivitou, tak rád vypomůžu :)
  • 0

#139 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:52

Já za sebe-pokud dojde k uspořádání ME, rád pomůžu a přijedu kamkoli a to autem. Jsem se snažil to tady pročíst, ale začíná mi to připomínat, nic ve zlém, výrobu geokalendáře. Akce tohoto typu dle mého názoru vyžaduje pár nutných věcí, kde demokracie musí jít stranou. Minimálně týpka, který řekne, bude to tady, tehdy a takhle a začne se tomu rok intenzivně věnovat. Dále nás ostatní, kteří v tu chvíli přestaneme vymýšlet alternativy a prostě ho podpoříme. No a zapomíná se tu na jednu věc. "Organizační výbor" musí mít nějakou právní formu, jinak od nikoho nesežene ani korunu. ME tady ještě nebyl, tak proč ne. Tak přeji hodně štěstí.
  • 0

#140 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 9:41

Fajn, pojďme to shrnout a posunout se dál...

Mega event? ANO

Kdy? červen 2009 (když se to stihne)

Kde? Praha (středočeský kraj)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama