Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé zjištění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
155 odpovědí na toto téma

#41 s.onic

s.onic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 16:38

shaman3 napsal/a:
Měl jsi tam dát větší krabici. :D


Proč mám pocit, že zde jen prachobyčejně provokuješ? Viz diskuse Locus http://www.geocachin...174#post_364174, kde je Ti zatěžko zaplatit směšnou částku za aplikaci, bez které se spousta kačerů neobejde? Neplať, nechceš-li, ale v dalším příspěvku si nestěžuj, že ve FREE verzi nemůžeš vyzkoušet funkci, která je přístupná pouze ve verzi placené...

A omlouvám se za OT

... a ještě dodatek. Jsme na fóru, kde se dá předpokládat spousta rozdílných názorů, ale ty Tvé si trochu protiřečí. Narozdíl od příspěvků "Kapsy" a autora keše "spadiho".
  • 0

#42 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 19:26

taky mi prijde, ze ma shaman3 "ponekud popichovaci naladu"... :|
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#43 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 19:58

Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.
  • 0

#44 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:08

vendin napsal/a:
Souhlasím. Od jisté doby nevkládám na výměnu do keše žádné cennější předměty, protože pravidla férové výměny se zdá že neplatí. ...


Osobně jsem byl přítomný směny kačerů u keše pod Řípem. Vzali si CWGčko a dali tam jeden papírový kapesník. Ne balíček, ale kapesník. Když se měli k odchodu, zeptal jsem se jich, co tam hodlají dát za to dřívko. Prý že tam dali kapesník. Tak jsem se jich zeptal, jestli si myslí, že je to dostatečné a jestli tam pak někdo ten kapesník za něco vymění, případně jestli by si oni sami vzali kapesník. No nevzali, ale mě prý může být úplně jedno, co si tam vezmou, protože ta keš není moje. Na to už jsem jenom zíral. A byl to kluk s holkou kolem dvaceti let.
  • 0

#45 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:20

Buď rád, že tam nedali posmrkaný kapesník. ;) Někdy je lepší, když tam nic nedaj. Všude je jen rozmlácené harampádí z kindervajec. :@
  • 0

#46 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:00

shaman3 napsal/a:
Buď rád, že tam nedali posmrkaný kapesník. ;) Někdy je lepší, když tam nic nedaj. Všude je jen rozmlácené harampádí z kindervajec. :@


Přitom když se to nechá v tom vejci, tak z toho mají děti ještě další radost.
  • 0

#47 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:02

shaman3 napsal/a:
Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.


Velikost keše přece přímo nesouvisí s tím, jestli mám nebo nemám ráda dlouhé logy, no teda aspoň u mě... Dost záleží na tom, jestli je dostupný vhodný, čistý a bezpečný úkryt. Pokud chci lidi přivést např. k zajímavému objektu, tak dost závisím na tom co je na místě k dispozici. Osobně mám radši větší kešky, ale ty co mám založené jsou small a převážně mikro. Není to protože chci krátké logy, ale proto, že na daném místě není momentálně dostupné lepší a větší místo, kam bych byla schopná v rámci svých možností keš ukrýt. Mysterky nemám moc ráda, takže je ani nemám v úmyslu zakládat. Udělám keš u památného stromu, tak chci aby byla keš u něj, ne aby lidi projeli jen kolem a spočítali plaňky na vedlejším plotě, či si vygooglili bůh ví co a keš pak našli 300 m od něj zahrabanou v lese u pařezu, no a toho stromu si vlastně ani pořádně nevšimli. Výsledek ovšem je, že mám většinu keší mikro, či mikro s trochu větším maskováním.

No a výhodu to má: aspoň se mi tam nehromadí posmrkané kapesníky, tampóny a kinderbordel. :-) A další plus je, že když je to někde ve městě, kde hrozí větší riziko prozrazení, tak v mikro nehrozí ztráta cestovatele.

Jinak abych nebyla úplně OT. Do papírových logbooků loguji jasně a stručně (abych šetřila místem, nenačapali mě mudlové nebo abych nepokazila hru dalšímu kačerovi, který by mě načapal s keškou v pracce a měl po hledání...), rozepíšu se až na netu.
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 7:57

shaman3 napsal/a:
Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.


Pleteš si pojmy s dojmy :-)

V papírovém logbooku si většinou moc nepočteš, ale logy u lisingu, to je někdy počteníčko :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 8:40

pakun napsal/a:
To si Semik pocte, kdyz jsem mu do Vinne II. vylicil vsechny zazitky spojene s lustenim. Teda dalsi logbook jsem musel pridat MUHEHE:D


Ty seš teda pakůň a kam se má jako vejít můj plánovaný log?? To zas budu muset logovat jen tečkou a až to stejné zadám na netu (dle pravidla saman3), tak mi to šemík smázne... :D :D
  • 0

#50 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 8:48

Raraku napsal/a:

pakun napsal/a:
To si Semik pocte, kdyz jsem mu do Vinne II. vylicil vsechny zazitky spojene s lustenim. Teda dalsi logbook jsem musel pridat MUHEHE:D


Ty seš teda pakůň a kam se má jako vejít můj plánovaný log?? To zas budu muset logovat jen tečkou a až to stejné zadám na netu (dle pravidla saman3), tak mi to šemík smázne... :D :D


Na papír by to tu tečku asi chtělo, ale na netu je to zcela zbytečné ťuknutí do klávesnice - ZDE :D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#51 Miki18

Miki18

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 14:30

Zdravím vás přátelé, neodolal jsem abych nenapsal pár svých myšlenek. Jsem vlastně takové Geokačátko. Děkuji už od první kešky protože mi hned na začátku bylo vysvětleno, že je to slušnost a každému rozumně uvažujícímu nováčkovi to musí dojít samo po pár nálezech, když zjistí kolik práce stojí za přípravou keše aniž by nutně musel zakládat svou vlastní. Naopak si myslím, že zakládat vlastní krabičky bez jakýchkoliv větších zkušeností je spíš na škodu věci. Vznikají tak paskvily typu GC24CW3. Po takovém nálezu se člověk nemá moc chuť rozepisovat, je to "jen" bod. Ale abych nestřílel jen do vlastních řad, ono umístit krabičku o rozměrech 30x30x15 cm před okna panelového sídliště v Praze to asi taky není to pravé ořechové, není jaksi v lidských silách zajistit nenápadný odlov. Co tedy mrzí mě osobně, je fakt, že kačeři moc nezapisují In/Out. Kde nic neměním, taky třeba nic nezapisuju, ale pokud k výměně dojde, nezapomínám to poznamenat. A konec konců mě by osobně zajímalo v čí rukách skončilo mé CWG. Naopak mě vůbec nezajímalo čí že to na mě vypadl tampon z jedné krabičky. Přátelé, není to o tom, jestli je člověk nováček nebo ostřílený borec, je to o tom, jaký je člověk.
  • 0

#52 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 15:14

Možná, že to beru už s nadhledem. Založil jsem 31 keší a je mi celkem jedno, co kdo napíše. Daleko radši mám nějaké to TFTC nebo #333, než třeba"Vyděli jsme u keše lyšku a běžely za ní, aby jsme ..." Ale jsem rád, když někdo občas napíše, že se mu umístění nebo listing líbí (nebo nelíbí, když se to místo nelíbí ani mně...). Spíš jde o to, co nálezcům ten listing a/nebo místo uložení zajímavého přinesou. Buddhisté tvrdí, že každá práce se má dělat bez ohledu na její uznání u ostatních - a asi vědí, proč to říkají...
  • 0

#53 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 23:45

kolombo napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.


Pleteš si pojmy s dojmy :-)

V papírovém logbooku si většinou moc nepočteš, ale logy u lisingu, to je někdy počteníčko :-)

Možná si pletu pojmy s dojmy, ale geocaching je právě o těch dojmech. Je to takový malý podvod, když do logbooku skoro nic nenapíšeš a zdrháš domů, kde na netu pak píšeš romány. Správné by bylo ten román napsat i do logbooku, přímo za bzukotu komárů, když tě lehtají kopřivy po lýtkách a ostružiny tě píchají do zadku, když lezou po tobě pavouci, klíšťata a mravenci, a když ovádi ti sají krev. Teprve z takového logu může mít owner zaslouženou radost, protože si může být jist, že to kačer myslel opravdu upřímně. B)
  • 0

#54 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 0:52

K tomu krátkému logu - ke také možné, že je krátký proto, že se kačeři logují v terénu skrze aplikací, ve které mají onu hlášku přednastavenou, nějakou neutrální.. Zrovna tak se dá do té hlášky nastavit i číslování nalezených keší. Já sama to ale nepoužívám, právě z důvodů, které zmiňuješ, prostě abych se ownerů něčím nedotkla :-)
  • 0

#55 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 6:24

shaman3: nikoliv, geocaching byl a je primarne o hledani krabicky na zadanych (ci vylustenych) souradnicich. V kazdem pripade to asi nemas v hlave v poradku, kdyz v jednom tematu pises, jak nebudes dekovat za cache a ted se tu rozepisujes, jak je nutne psat do logbooku romany.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 6:46

shaman3 napsal/a:

kolombo napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.


Pleteš si pojmy s dojmy :-)

V papírovém logbooku si většinou moc nepočteš, ale logy u lisingu, to je někdy počteníčko :-)

Možná si pletu pojmy s dojmy, ale geocaching je právě o těch dojmech. Je to takový malý podvod, když do logbooku skoro nic nenapíšeš a zdrháš domů, kde na netu pak píšeš romány. Správné by bylo ten román napsat i do logbooku, přímo za bzukotu komárů, když tě lehtají kopřivy po lýtkách a ostružiny tě píchají do zadku, když lezou po tobě pavouci, klíšťata a mravenci, a když ovádi ti sají krev. Teprve z takového logu může mít owner zaslouženou radost, protože si může být jist, že to kačer myslel opravdu upřímně. B)


Naposledy jsem cestou z Řípu logovali několik krabiček v okolí Mělníka. Naprostá většina byly mikro, kde se jeden rozepíše a další už nezalogují.

Rozumím tom, že si někdo chce sednout u keše a listovat promočeným a plesnivým, několik let starým logbookem, ale technicky to prostě zařídit nejde. Minimálně proto, že když se z 10ti lidí, co keš o víkendu najde, každý rozepíše, tak měníme i velké logbooky po 14ti dnech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 7:38

Možná to úplně nesouvisí s tématem, nebo to souvisí jen částečně, ale podle mě by ještě jeden apel možná stál za to - lidi logujte i DNF - jak jinak se má autor dozvědět, že je s keškou něco v nepořádku... Včera mi přišel log po více jak 3 týdnech na mé kešce hned u silnice GC1PFMJ, že úkryt je zasypaný kamením a keška nejde vyndat. Já se trochu divil, že ji už tak dlouho nikdo nenašel, ale protože jsem měl trochu méně času, když jsem jel asi 2x okolo, říkal jsem si, že nikdo nehlásí DNF, tak nemá cenu se zdržovat a zastavovat se u ní... Přitom tento stav nejspíše trval už delší dobu (průměrně odlovili tuto kešku tak 4 lidi týdně a teď 3 týdny nic...) Takže i DNF podle mě stojí za logování. Proto já osobně loguji i svá DNF. A to i když třeba nenajdu a další po mně najde. Je to i pro mě jakási poznámka, že jsem tam byl, že jsem kešku hledal, ale nenašel. Většinou v DNF popíšu proč si myslím, že jsem nenašel, kde jsem hledal. Když mi někdo napíše takové DNF na kešce, buď si řeknu - á, možná tam není, provedu kontrolu, nebo počkám na potvrzení od jiného kačera, který taky nenajde, nebo pokud si budu myslet (nebo vědět), že tam keška je, budu se snažit kešku upravit tak, aby k podobným DNF nedocházelo... Jako autor nejsem vševědoucí a nemusí mě napadnout, jak některý kačer pochopí třeba nápovědu atp.
  • 0

#58 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 12:26

Teď z trošku jiného soudku.Rozhodl jsem se vyrazit na jednu minisérii.Byla dlouho disable.Po obnově asi týden jsem zjistil že jedna z keší je opět disable.Jelikož má serie bonus a tato keš obsahuje bonus.číslo.Že prý zmizela.Odjezd jsem tedy odložil a dal si jí do watchlistu.Ovšem co vypuklo po té mi hlava nebere.Náhle lidi začali logovat found it.Někdo kdo ji nenašel založil v tom místě jinou.Přeci když už jsem tady tak nedám DNF.Kačeři ačkoli to věděli vesele logovali.Ownerka absolutně nejevila zájem o keš.Poslal jsem ji tedy na posouzení reviewerovi.Ten tu keš ignoroval také.Kourunu tomu dali další dva dovedové.I tato pohodilá petka se totiž ztratila.Takže tyto dovedové se vesele vyfotili u domnělého úkrytu keše a poslali log.To už jsem nevydržel a poslal opět na posouzení reviewerovi.Mezirím se našla originální krabička a to dne 19.7.Poslední log v logbooku byl 28.4.Reviwer odepsal že keš je naprosto v pohodě.Každý nadává jak to u nás vypadá.Jak to může vypadat když na to i nejvyšší kašlou.
  • 0

#59 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 14:01

Tak reviewer má své práce dost, dělá to zadarmo, nemůže ještě každou keš zkoumat na požádání. Odpovědný je owner, který by se měl o keš starat. Bohužel ne každý owner se o keš stará. Ať už proto, že zrovna nemá čas, nebo třeba s geocachingem už přestal a ponechal keš svému osudu.

Často do cizích nalezených keší doplňujeme logbooky, protože nám připadá pitomé logovat na doplněné cáry papírů. Občas i místo ownera nasadíme novou schránku s logbookem a tužkou, pokud zmizela a je zcela evidentní, kde přesně má být. Takže ono opravdu záleží na konkrétní situaci. Ano, také často logujeme DNF, ale zase když můžeme, pomůžeme, nahradíme.

Třeba tato keš GC1KNKG - poslední odlov v únoru. A pak dlouho nic, možná tam někdo byl a nelogoval DNF. Potom 7.6. dvojité DNF. Reakce ownera žádná. Mohl keš disablovat nebo napsat, že se tam podívá. Po 14 dnech v logu nic nového, tak jsme tam jeli my. A protože jsme ji také nenašli, dali jsme náhradu. Napsal jsem ownerovi a poslal fotku uložení. Dodnes bez reakce. Zrovna dnes tam po nás někdo byl a logoval se. A měl radost. Proč tedy neudělat radost ostatním kačerům, když owner zrovna nemá čas nebo chuť?

  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 14:38

clexpert napsal/a:
Tak reviewer má své práce dost, dělá to zadarmo, nemůže ještě každou keš zkoumat na požádání. Odpovědný je owner, který by se měl o keš starat. Bohužel ne každý owner se o keš stará. Ať už proto, že zrovna nemá čas, nebo třeba s geocachingem už přestal a ponechal keš svému osudu.


Když on to i ten owner dělá zadarmo, vlastně ne zadarmo. za svoje peníze a svůj čas se stará o keše, po jejichž nálezu mají někteří i problém poděkovat.

Byla doba, kdy sebou lidi nosili spoustu věcí na opravy a doplnění cizích keší. Je tedy pravda, že jich většinou nenašli 100 za den, ale ty keše zase vypadaly jinak.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama