Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé zjištění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
155 odpovědí na toto téma

#21 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 22:21

Ja osobne se vzdycky snazim o maximalni utajeni(na nekterych mistech uz jsem byl i petkrat ale kvuli provozu tam budu muset znova) ale jdu si takhle kolem mista kde je kes ale jako obvykle byl moc velky provoz ale na miste ocividne a vsem na ocich hleda a nachazi kacer (zadny maslo(pres 2000 kesi)) a vubez ho netrapi ze krome me ho videli jeste dalsi tri lidi.... Ted si muzete tipnout kterej z tech 20ti to byl B)
  • 0

#22 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 22:53

Považuji zápis logu jednak za odměnu pro ownera, aby se taky trochu nasmál jak se lidi na jeho keši trápí nebo je naopak pobavila, ale z mého pohledu také na cestovní deník, v kterém si vedu své zápisky co mě veselého potkalo. Je zajímavé se k tomu po čase vracet a vybavovat si navštívená místa. Každý uzná, že s logem typu # 102 17:30 :-) si toho nikdo moc vybavit nemůže. Ty kteří se takto vyjadřují moc nechápu, ale souvisí to asi s rychlostí dnešní doby, mládež je zvyklá psát SMS a strukturovaný esej zmákne málokdo. Patřím spíše mezi grafomany, délka příspěvku souvisí více než se zajímavostí místa s pakárnou, která mě potkala (ale to mě taky baví).
  • 0

#23 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 23:03

Jsme majitelé 17 keší (a jedna je na cestě :-), mohl bych vyprávět... Souhlasím se všemi, kteří říkají, že jedinou odměnou pro ownera je log. Přímo si pochutnáme na pěkném dlouhém logu s případnou fotkou. A slovo dík ani nemusí zaznít, to už je jasné :-) Samozřejmě pak uvítáme i upřímnost a "pozitivní konstruktivní kritiku". Bohužel realita většiny nováčků a většiny mazáků (hlavně kombajnistů - co taky psát, když jich někdo udělá 30 denně, to si tak pamatuješ akorát přestávky na čurání...) je prachbídná. Kdo pak tedy píše ty pěkné logy? Je nás ale přeci jen pořád dost (my píšeme taky pěkné :-). Často dělám mystery/puzzle keš, kde je na daných souřadnicích krabka (jako tradiční), ale je tam podmínka logu (popsat překonané překážky, napsat geovtip, vyfotit naslouchání apod.), to většinu donutí. Ale někdy ty nadávky, co si jako myslíme něco chtít, a zbytečně nás to zdrželo... Minulý týden jsem zde nakousl podobné téma, kde nám někdo vyčítal kopec a horko a kopřivy a komáry a zdržení procházkou, za chvilku jsem ho raději zamknul jsa nařčen z přílišné citlivosti... Takže konkrétně: super logy a srdečné pozvání do všech našich keší patří Plachtas team, chemik77, pat a mat team, arthur.dent, Bo.t.l., BAF team, všem plzeňákům kolem Poníka a Venci68, lakus a spol., geognom, ale soustě dalších poctivých kačerů, jejichž jména najdete víte kde. Heslo KAČEŘI SOBĚ je čím dál tím více připomínat, snad to není už jen výkřik do větru...
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 8:21

Možná by stálo za to více nějak někde propagovat jakési "kačerské desatero"... My u všech svých logů děkujeme, je to slušnost poděkovat někomu za to, že pro někoho jiného připravil nějakou zábavu, poučení.. Já se na to dívám tak, že podle logu si udělám obrázek o daném kačerovi. Kdo dá jen TFTC je prostě "lovec" a nemá čas se zdržovat zápisem - asi to nedělá pro zážitky, ale pro statistiky. Kdo napíše pár slov, udělá radost a pravděpodobně ví o čem ta krabička byla. Musím ale přiznat, že nikoho neodsuzuji, každý log je dobrá známka toho, že krabička žije a že měl o ní někdo zájem.
  • 0

#25 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 8:48

já to rozděluji jemnou slovní nuancí na keších které se mi líbí, kromě pochvalného logu píšu "díky za cache" na keších které se mi nelíbí, kromě konstruktivní kritiky píšu "díky za bod"
  • 0

#26 Konvalinky

Konvalinky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 13:04

sobikovi napsal/a:
Možná by stálo za to více nějak někde propagovat jakési "kačerské desatero"...

My u všech svých logů děkujeme, je to slušnost poděkovat někomu za to, že pro někoho jiného připravil nějakou zábavu, poučení.. Já se na to dívám tak, že podle logu si udělám obrázek o daném kačerovi. Kdo dá jen TFTC je prostě "lovec" a nemá čas se zdržovat zápisem - asi to nedělá pro zážitky, ale pro statistiky. Kdo napíše pár slov, udělá radost a pravděpodobně ví o čem ta krabička byla. Musím ale přiznat, že nikoho neodsuzuji, každý log je dobrá známka toho, že krabička žije a že měl o ní někdo zájem.


Ahojky Sobici, souhlasim s vami, desatero kacera by se jiste hodilo. Snad me neodsoudite, ale me to mnozstvi nic nerikajicich logu typu smajlik, TFTC, TNLN a pod. vadily a tak jsem do vsech tri listingu zadala podminku, ze log musi obsahovat alespon jednu vetu, nebo bude smazan. Konkretne zni takto: "A jeden maly, lec pro nas podstatny dovetek ke kesi. Logy typu TFTC, TNLN mazeme. Pokud stojite o bod, napiste alespon jednu, ci dve vety. Kritizujte, komentujte, ale nejak se vyjadrete. Vzdyt pro to to delame ;-). Dekujeme!" V praxi to ale vypada tak, ze na takovy log napisi autorovi, ze zrejme spatne cetl listing a tudiz jej zadam, aby to napravil, abych nemusela mazat. Zatim jsem se vzdy setkala s kladnou odezvou a tak ke smazani nebyl duvod.

Preji mnoho peknych krabicek a jeste vice spokojenych a slusnych nalezcu vasich pokladu. ;)
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 13:18

to Konvalinky: ano, i tak se to dá, jenže mám z toho takový ten pocit "nucení" a pak takový log není upřimný, což jsem radši, když někdo hodí smajlíka, já vím že keška žije atd.
  • 0

#28 Konvalinky

Konvalinky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 13:29

sobikovi napsal/a:
to Konvalinky: ano, i tak se to dá, jenže mám z toho takový ten pocit "nucení" a pak takový log není upřimný, což jsem radši, když někdo hodí smajlíka, já vím že keška žije atd.


Ano, to mas asi pravdu, ale ja trosku doufam, ze se nad tim ti dotycni alespon trochu zamysli a priste uz k jine kesi napisi vic. Vzdyt ty kese zakladame prave pro ostatni. Nechci nikoho nutit, ale moc rada bych, aby ti, co chodi lovit krabicky pochopili smysl. Jenze to jak tak koukam, je asi naivni...
  • 0

#29 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 15:16

Konvalinky napsal/a:
a tak jsem do vsech tri listingu zadala podminku, ze log musi obsahovat alespon jednu vetu, nebo bude smazan. Konkretne zni takto: "A jeden maly, lec pro nas podstatny dovetek ke kesi. Logy typu TFTC, TNLN mazeme. Pokud stojite o bod, napiste alespon jednu, ci dve vety. Kritizujte, komentujte, ale nejak se vyjadrete. Vzdyt pro to to delame ;-). Dekujeme!"


Je to sice "buzerace", ale dává to smysl.

Ano, opravený log již nebude vypovídat upřímnost, ale snad se chytnou ti lidé za rypák a příště budou psát normálně. :) Dává to smysl. :)
  • 0

#30 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 20:35

No ono to je tezke, samozrejme by bylo super, kdyby se kacerum vse nemuselo rikat a sami vedeli, co maji a jak se chovat - bohuzel to je zbozne prani, takze s pripadem takove "buzerace", co pise Konvalinka souhlasim
  • 0

#31 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 7:57

To, že se neděkuje zřejmě souvisí s devalvací hodnoty nálezu kešky. V době, kdy bylo keší v celé republice třeba 1500, tak bylo nalezení kěšky svátkem a když naleznu, tak poděkuju. Když je dnes 1500 keší jenom v Praze, mnohdy u kdejakého počůraného křoví s názvem "jen tak" apod., tak se pak holt neděkuje. Bohužel se s tím pak vezou i autoři dobrých a vynikajících keší, kterých není málo a dost často se pak nepoděkuje ani jim. Což je velká škoda. Já osobně poděkování řeším podobně, jako Trauma_zero - slova dík za kešku najdete snad u všech mých nálezů, ale snažím se, aby to, co chci opravdu říct bylo v tom zbytku logu. Bystrý autor to pochopí, ten pomalejší ne. Obrázek si tak může udělat nejen owner keše, ale i ten, kdo si před lovem čte listing s logy (pokud ještě někdo takový je...;)) Publicita geocachingu je taková, jakou jsme si ji udělali a problémem nejsou zdaleka jen davy nováčků, ale i NĚKTEŘÍ (s důrazem na toto slovo) "ostřílení" borci na tahu za 50+ úlovků denně, kteří se chovají stylem po mě ať potopa.
  • 0

#32 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 10:47

Tak jem se po přečtení této diskuze podíval do své historie a pročet své prvbní logy u kešek. Slovo díky jsem sice použil asii až u šesté :) kešky, ale rozhodně už od první kešky jsem popisoval jak se nám líbila a co jsme u ni prožili. Takže tím jsem vlastně děkoval za její založení. O GC jsem se dozvěděl z doslechu, takže vše bylo jen na mě a myslím, že to je tak i dnes. Vše je o lidech ne o pravidlech nebo poučovní a neustálém vysvětlování. Jedinou zkratku kterou v logu používám je TNLN a ta snad neurazí. T4TC a podobně mě připadá velmi neosobní a ani mě by radost neudělala. Když se jedná o nano nebo mikro, napíšu aspoň Ď nebo díky. Ale na webu se snažím rozepsat vždy. Pokud je keška špatná, napíšu to otevřeně (také používám větu "díky pouze za bod"). Pokud je keška řekněme "průměrná", poděkuju a napíšu alespoň něco. Pokud je dobrá nebo výborná, snažím se rozpesat a poděkovat jak jen to jde :). Trochu m mrzí, že jsem dříve více přikládal fotky. Dnes to už moc často nedělám :(. Logy u kešek jsou takové malé vizitky logujících. Takže T4TC ;):D
  • 0

#33 s.onic

s.onic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 14:15

Jako téměř naprostý začátečník, se chci optat k tomuto tématu a snad mi neurvete hlavu :) Zatím u každé kešce jsem vždy v logbooku poděkoval a když nebylo místo moc zamudlené, tak připsal i nějakou tu větičku, ale to nejde pokaždé. Proto se chci zeptat, jaký log má větší váhu - logbook u kešky a nebo log na GC.com? Díky :)
  • 0

#34 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 16 červenec 2012 - 14:24

Dle mého názoru: Fyzický logbook se může ztratit, může ho rozmáčet voda, může zplesnivět, může ho počmárat mudla, ... je spousta způsobů, jak může být logbook poškozen. Často ani není čas na rozepisování se. U mikrovek zase není místo. Proto bych větší váhu dávala logu na netu.
  • 0

#35 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 14:25

s.onic napsal/a:
Jako téměř naprostý začátečník, se chci optat k tomuto tématu a snad mi neurvete hlavu :)

Zatím u každé kešce jsem vždy v logbooku poděkoval a když nebylo místo moc zamudlené, tak připsal i nějakou tu větičku, ale to nejde pokaždé. Proto se chci zeptat, jaký log má větší váhu - logbook u kešky a nebo log na GC.com? Díky :)

Můj názor je takovýto: do kešky jen "datum, nick, dík", případně čas. Naopak na internet text delší. Totiž: pokud každý v logbuku popíše stránku, bude tam muset ouner lítat častěji na výměnu. Navíc pokud mu kešku někdo ukradne, už si to stejně nepřečte. Naopak internetový log typu "TFTC TNLN" bych považoval za přestupek proti občanskému soužití. :) Ne, s nadsázkou, ale až budeš kešky aj vlastnit, pochopíš, jak je příjemné si večer po příchodu z práce přečíst, co tam kdo zažil.
Jasně, jsou kešky, u kterých budeš těžko hledat pozitiva, ale vadí mi takové ultrakrátké logy na keších, které si nějaký pěkný komentář zaslouží.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#36 s.onic

s.onic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 14:35

To jsem chtěl slyšet, protože k tomu samému názoru jsem se sám přikláněl :) Doma u kafča a teple se to loguje mnohem líp a člověk zatím cestou domů vstřebá dojmy. Otázka zde zazněla jen protože bych byl nerad jedním z těch, kteří jsou zde kritizování , no a zjištění? Nejsem ;)
  • 0

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 14:35

hauskaa napsal/a: Můj názor je takovýto: do kešky jen "datum, nick, dík", případně čas. Naopak na internet text delší.

Presne tak, pripadne jeste doplnit IN/OUT. Delsi log jednoznacne na net ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 15:26

A já si zase myslím, že by mělo být na netu to samé co v keši. ;)
  • 0

#39 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 15:39

já určitě ne . Já osobně mám třeba nanokešku tak pokud by mi psali lidi to samé co do logbooku tak by mě to moc netěšilo , ale i za prosté děkuju jsme rád někteří nepíší ani to :)
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#40 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 15:48

Měl jsi tam dát větší krabici. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama