Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé zjištění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
155 odpovědí na toto téma

#61 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2012 - 15:00

Ano, i owner to dělá zadarmo, souhlasím. Také máme kešku. Jinak ta doba, kdy s sebou lidi nosili spousty věcí na opravy, snad ještě trvá. Vždyť my nosíme náhradní mikrošky (víc typů), náhradní logbooky (víc typů), náhradní tužky, sáčky... A píšeme dlouhé logy, fotíme :-) A určitě je takových víc.
  • 0

#62 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2012 - 21:22

pakun (of shellmici) napsal/a:
At ziji znovuzakladaci kesi... :( Found it neni to same co Founded it. . Pokud kes neni, je to DNF. Taky jste ji nemuseli najit a pak delate ownerovi bordel. Tohle je znak honiboda, zakladat to, co nenajde.


Pakoni, nech si nemístné řeči o honibodech a zamysli se. Já osobně jsem vděčný všem, kteří stav keší zlepšují, protože pak můžeme s klukama nacházet pěkné kešky.
  • 0

#63 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2012 - 22:10

Jo, byl případ, že finálka se ztratila, pouzdro zůstalo, owner obnovil a příští hledač tam pak našel krabice dvě na sobě. Je hodně záslužné doplnit tužku, logbook nebo logovací papír, nakonec i vyměnit rozbitou krabici, víčko, ale zakládat novou jen po domluvě s ownerem, který může souhlasit, protože se tam třeba hned nedostane. Už mnohokrát jsem viděl jasnou skrýš, a krabička byla o kus jinde. Kdybych ji na tom jasném místě založil, byly by tam dvě a byl by zmatek.
  • 0

#64 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2012 - 22:16

AHA & team napsal/a:

pakun (of shellmici) napsal/a:
At ziji znovuzakladaci kesi... :( Found it neni to same co Founded it. . Pokud kes neni, je to DNF. Taky jste ji nemuseli najit a pak delate ownerovi bordel. Tohle je znak honiboda, zakladat to, co nenajde.


Pakoni, nech si nemístné řeči o honibodech a zamysli se. Já osobně jsem vděčný všem, kteří stav keší zlepšují, protože pak můžeme s klukama nacházet pěkné kešky.


Pravda, taky mám rád ty, kteří stav keší zlepšují, ale nemám rád ty, kteří, když keš nenajdou, tak na místo dají bez souhlasu majitele jinou, jen aby si nález mohli zalogovat. Pak se může stát, že na místě jsou dvě keše a pro majitele někdy problém tu falešnou najít.
  • 0

#65 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 2:46

Jistě, pakoni, my jsme ti opravdoví honibodové :-) Než začneš vyhlašovat takové hlouposti, bylo by vhodné si přečíst, co jsem vlastně napsal - kdy a za jakých podmínek vlastně novou krabičku dáváme.
  • 0

#66 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 5:14

clexpert napsal/a:
Jistě, pakoni, my jsme ti opravdoví honibodové :-) Než začneš vyhlašovat takové hlouposti, bylo by vhodné si přečíst, co jsem vlastně napsal - kdy a za jakých podmínek vlastně novou krabičku dáváme.


Já bych ti žádné zlé úmysly nepodsouval. Naopak. Jen bych připoměl, že dobrými úmysly jsou dlážděny cesty do pekel.
Zkus se kouknout na věc obrátene. Končící krabka je také něco pozitivního. Uvolní místo pro novou. Pokud to stojí za to. Pokud ne, tak se nic neděje. Krabky přibývají a ty neopečovávané a nezajímavé by měly mizet.
  • 0

#67 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 8:48

Ruvit napsal/a:

AHA & team napsal/a:

pakun (of shellmici) napsal/a:
At ziji znovuzakladaci kesi... :( Found it neni to same co Founded it. . Pokud kes neni, je to DNF. Taky jste ji nemuseli najit a pak delate ownerovi bordel. Tohle je znak honiboda, zakladat to, co nenajde.


Pakoni, nech si nemístné řeči o honibodech a zamysli se. Já osobně jsem vděčný všem, kteří stav keší zlepšují, protože pak můžeme s klukama nacházet pěkné kešky.


Pravda, taky mám rád ty, kteří stav keší zlepšují, ale nemám rád ty, kteří, když keš nenajdou, tak na místo dají bez souhlasu majitele jinou, jen aby si nález mohli zalogovat. Pak se může stát, že na místě jsou dvě keše a pro majitele někdy problém tu falešnou najít.

S tím jen souhlas... někteří si myslí, že prostě bez bodu neodejdou a raději založí novou a přitom někdo třeba za druhým rohem loguje nebo jen krabku přehlédli tenhle trend se mi nelíbí ....
--
Najdu mám nález...
Nenajdu nemám nález
Najdu poškozenou - pokud mohu opravím a nebo dám vědět autorovi

.....Případně ještě provedu úklid krabky (vyčištění neb někdy je tam fakt HUMUS)
--
Tyhle tři činnosti jsou podle mě dostatečné a zakládání krabky nebo nechávání papírku pod kamenem je prostě nepatřičné...

Jinak ale s chováním kačerů i těch mladých zase až tak špatné zkušenosti zatím nemám ale to může všechno přijít. Zatím to většinou berou všichni dobře... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#68 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 14:16

kolombo napsal/a:

shaman3 napsal/a:

kolombo napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Já nechci být OT, proto na vás raději nebudu moc reagovat, ale nevykládejte si to jako slabost. Já prostě jen logicky předpokládám, že když owner zpřístupní jen malý logbook v mikrokešce nebo dokonce nanokešce, tak o dlouhé logy ani nestojí.


Pleteš si pojmy s dojmy :-)

V papírovém logbooku si většinou moc nepočteš, ale logy u lisingu, to je někdy počteníčko :-)

Možná si pletu pojmy s dojmy, ale geocaching je právě o těch dojmech. Je to takový malý podvod, když do logbooku skoro nic nenapíšeš a zdrháš domů, kde na netu pak píšeš romány. Správné by bylo ten román napsat i do logbooku, přímo za bzukotu komárů, když tě lehtají kopřivy po lýtkách a ostružiny tě píchají do zadku, když lezou po tobě pavouci, klíšťata a mravenci, a když ovádi ti sají krev. Teprve z takového logu může mít owner zaslouženou radost, protože si může být jist, že to kačer myslel opravdu upřímně. B)


Naposledy jsem cestou z Řípu logovali několik krabiček v okolí Mělníka. Naprostá většina byly mikro, kde se jeden rozepíše a další už nezalogují.

Rozumím tom, že si někdo chce sednout u keše a listovat promočeným a plesnivým, několik let starým logbookem, ale technicky to prostě zařídit nejde. Minimálně proto, že když se z 10ti lidí, co keš o víkendu najde, každý rozepíše, tak měníme i velké logbooky po 14ti dnech.

No já to beru tak, že jestli si chce owner číst dlouhé logy, tak má dát velký logbook, pokud má jen Mikrokešku, tak nemůže po mě ani očekávat dlouhý log. Takže já jen vlastně plním ownerovo přání, které si takto logicky vydedukuji a loguji krátce.
  • 0

#69 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 18:21

... dedukuješ špatně.
  • 0

#70 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 18:43

Možná špatně, zato ale logicky.
  • 0

#71 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1865 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 18:47

Smogeo napsal/a:
Dobré řešení je neudržovanou krabku adoptovat.


Dobré řešení to je, pokud owner k adopci svolí. Já už dělala např. údržbu krabičky - http://coord.info/GCKXM1. Kompletní výměna prasklé krabičky, odnesení všeho promočeného, dlouhodobě plesnivého, nový logbook... zpráva ownerovi (který tam mimochodem ještě předtím měl spoustu zpráv a NM logů) o údržbě i prosba, že rádi tuhle keš adoptujeme a budeme se o ní starat. Owner ale neodpovídá, nereaguje. Ani do logů, ani na emaily. Momentálně tam čtu, že už je krabička asi zase prasklá, je v ní vlhko... :(
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#72 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 19:08

Nojono, tak s tím se musí počítat, děláš to na vlastní riziko.
  • 0

#73 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 20:18

Nový poznatek ze včerejší kontroly keší. V logboku zápis s poděkováním, na netu jen smajlík.
  • 0

#74 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 20:22

Jen smajlík? Doufám, že to myslíš pozitivně a ne negativně.
  • 0

#75 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:06

No ona vůbec tahle keška (Hrad a zamek Stare Hrady) sloužila jen k vybírání vstupného, protože jinak než zaplacením vstupného v návštěvních hodinách se k ní nedalo dostat a to je myslím proti pravidlům, dělat keše za účelem komerce.
  • 0

#76 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:07

Smogeo napsal/a:
Ještě jednu věc na vysvětlenou jak se může stát, že se octnou dvě krabky vedle sebe bez toho aby tam byl ten úmysl bodnout si nenalezenou:

Přijdeš k mikrovce co má LB beznadějně plný a ještě je vycpaná papírkama 1x1. Máš v kapse náhradní LB, chceš ho tam dát ale starej se zdráháš hodit do popelnice. Co ti zbejvá jinýho, než dát s dalším LB i další krabku?


Tohle řeším tak, že vezmu starý salátový logbook domů a nahradím novým. Kontaktuji ownera s tím že mu ten původní v případě zájmu pošlu poštou či předám osobně, v případě nezájmu putuje do sběru. Novou krabkou bych to fakt neřešila, akorát vznikne chaos.
  • 0

#77 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:12

To jo no, ale majitelům hradu (ownerům) to asi vyhovuje, když to je uvnitř hradeb a za přístup se musí platit.
  • 0

#78 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:19

shaman3 napsal/a:
No ona vůbec tahle keška (Hrad a zamek Stare Hrady) sloužila jen k vybírání vstupného, protože jinak než zaplacením vstupného v návštěvních hodinách se k ní nedalo dostat a to je myslím proti pravidlům, dělat keše za účelem komerce.

Je pravda, že krabička je za hradbami. Nevím jestli nedošlo k přesunu krabičky, nebo k nějaké změně, ale krabičku jsme v pohodě odlovili bez placení vstupného.
  • 0

#79 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:19

A jak? Já jsem tam byl, ale nezkoušel jsem projít bez zaplacení, cedule se vstupným mě odradila.

pakun (of shellmici) napsal/a:
... a jeste jim dobrovolni kaceri dodavaji material na obnovu kese...:D

Jo jo, dnes je geocaching už jen o komerci a placení PM. :P
  • 0

#80 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2012 - 21:26

shaman3 napsal/a:
A jak? Já jsem tam byl, ale nezkoušel jsem projít bez zaplacení, cedule se vstupným mě odradila.

Na nádvoří byl vstup bez placení. Platila se až prohlídka hradu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama