Přejít na obsah


Fotka

Pdmínka pro FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#21 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:52

Dain & Olik napsal/a:

NeciXZY napsal/a:
Jako první do cíle dojíždí L.Hamilton ,ale protože bylo podmínkou při průjezdu cílem dělat v kokpitu formule holubičku ,jeho vítězství se neuznává a vítězem dnešní velké ceny se stává F.Massa.:)


tohle je trochu demagogicke, takze jinak :)

zacatek by byl stejny:

Jako první do cíle dojíždí L. Hamilton...., ale protoze na jeho aute byy pouzity nedovolene velikosti spoileru, smesi paliva, elektronika atd atd, kterezto podminky urcuje FIA jako zavazujici, byl penalizovan odectem 10 mist.

:D :D

- rekl bych, ze tohle vic priblizuje podobnosti podminek, ktere urcuji ti, kdo rozhoduji ;)


Tohle je trochu jiné, cílem projel první Hamilton. FTF není medajle ale popisný stav události, tedy toho, že projel první korektně cílem = mohl zalogovat found. Jestli je k udělení medajle třeba udělat holubičku, prosím, nechť obdrží medajli, ale první prostě cílem neprojel.
  • 0

#22 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 16:18

FTF u tradičky s podmínkou.. Abych řekl pravdu, tak u tradičky NEMŮŽE být podmínka. Buď to ať autor změní typ cache, nebo ať tu podmínku smaže, protože to nejde k sobě. Musí to být mystery, aby to fungovalo... Já osobně bych mu to uznal a sám bych si nafackoval za to, jakou hovadinu jsem napsal:D:):D:D :P
  • 0

#23 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 17:28

Owner si přál, aby lovci FTF jeli na kole. Každý slušný člověk by to udělal a nekoukal na to, co je a není v pravidlech. Asi opravdu jsou FTF (našli první), ale je to jen jejich svědomí. Holt lovci FTF jsou ochotni udělat cokoli a připadá jim to v pořádku... Mě NE :(
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#24 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 22:05

Souhlasím se sobíkovými. První tam by kdosi, ale možnost pyšnit se FTF dle podmínek ownera jednoznačně ten, kdo splnil podmínku. Nepleťe to s podmínkou tradiční/mystery keš - není to pro všechny logy. Prostě pokud chci medaili, automobilový doping je v tomto případě zakázán... TAHLE DISKUSE JE OPĚT O ELEMENTÁRNÍ LIDSKÉ SLUŠNOSTI, ÚCTĚ A PODĚKOVÁNÍ MAJITELŮM KEŠÍ :(. Nebo chcete, aby i v GC platilo právo drzejšího, nesmlouvavějšího a bezohlednějšího?
  • 0

#25 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 22:16

Dovolím si připomenout, že tradičku s podmínkou neměl reviewer vůbec povolit. Haggaeus blahé paměti takové kešky nepovoloval, donutil mne tehdy jednu podobnou (Poklad Malešických pirátů měl mít původně FTF podmínku - FTF povoleno pouze s vlastními či "vypůjčenými" dětmi) předělat - a udělal dobře. Jakmile je chyba v základu, nemá smysl se bavit o tom, jestli je něco špatného v patře.
  • 0

#26 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 23:18

Autor tím chtěl zjevně jen udělat šance na FTF pro všechny stejné. Tak mu to nemějme za zlé. Ale předem bylo jasný ,že to nikdo nedodrží.A to,že ji někdo našel jako první mu už nikdo nevezme ,ať je podmínka jakákoliv.
  • 0

#27 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 23:48

NeciXZY napsal/a:
Autor tím chtěl zjevně jen udělat šance na FTF pro všechny stejné.
Tak mu to nemějme za zlé..


Šance pro všechny stejné? Diskriminace těch, co nemají kola ;)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#28 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 7:34

Olivin napsal/a:
Owner si přál, aby lovci FTF jeli na kole. Každý slušný člověk by to udělal a nekoukal na to, co je a není v pravidlech. Asi opravdu jsou FTF (našli první), ale je to jen jejich svědomí. Holt lovci FTF jsou ochotni udělat cokoli a připadá jim to v pořádku... Mě NE :(

Tradicionálka by IMHO měla být odlovitelná bez znalosti listingu.
  • 0

#29 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 7:43

Rozumim autorovi, rozumim i tem honičům bodů a lovcům FTF. V teto situaci autor mírně pochybil. V současné době je počet kačerů tak velký, že i počet tech co to neberou jako víkendovou hru, ale soutěž či závody je také velký, a bylo jasné že nebudou respektovat jeho přání, navic nešťastně zvolené jako podmínka, kterou bude těžko vymáhat.
Řešení je hned několik. Jedno už naznačil Kolombo, udělat mystery cache, a stanovit podmínku logu. Musím řict, že to byla sranda, udělat tu fotku, snad ještě větši, než najit cache. Druhé řešení jak založit cyklocache je najít místo, kam se prostě autem nedá zajet.
V tomto pripade je to uz tak jak to je, a nalezci by si nemeli narokovat FTF. Na místě autora bych ted nalezce pozadal aby si vyjmuli ze svych logo FTF a nikde ho nenarokovali, v zadnem bookmarku a v pripade ze nebudou respektovat moje prani bych jim ten log proste smazal. Demokracie ano, ale podle mych pravidel :-)
To ale uz nic nezmeni na tom, ze FTF uz padlo, a nidko dalsi ho uz mit nebude, protoze proste neni zapsany v logbooku jako prvni. Za to ze tu hru zkazili, muzou autickari, a za to bych je pranyroval, a to timto delam, stydte se!
  • 0
Via est scopus!

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 7:46

NeciXZY napsal/a:
Jako první do cíle dojíždí L.Hamilton ,ale protože bylo podmínkou při průjezdu cílem dělat v kokpitu formule holubičku ,jeho vítězství se neuznává a vítězem dnešní velké ceny se stává F.Massa.:)

Ale no tak, jde o jiný sport a tam jsou také pravidla jasná, kdo bude první...

Autacek napsal/a:
Ano, first to find = FTF = první nález, co víc řešíš a vymýšlíš ???

Owner určuje pravidla pro zalogování (nikoliv však u tradicionálek), ovšem nikdy nemůže určit kdo najde kešku jako první, druhý třetí ani poslední, protože to není většinou fyzicky v jeho moci, pokud nebude na místě stát a bránit v jejím nalezení vlastním tělem.

Kdyby jsi četl, tak by jsi dospěl k tomu, že jsem napsal, ano, mají FTF ale ne v souladu s podmínkou majitele. Jelikož není ale žádný proces, který by jim to upřel, tak mohou být prostě v klidu a pohodě. I při výstupu na Everest byl FTF bez kyslíku, FTF s kyslíkem, FTF ženský, FTF mužský, FTF s Ufounem... nevidím na tom nic špatného, když majitel prostě chce aby FTF bylo s kolem.

Adrian_S napsal/a:
FTF u tradičky s podmínkou.. Abych řekl pravdu, tak u tradičky NEMŮŽE být podmínka. Buď to ať autor změní typ cache, nebo ať tu podmínku smaže, protože to nejde k sobě. Musí to být mystery, aby to fungovalo... Já osobně bych mu to uznal a sám bych si nafackoval za to, jakou hovadinu jsem napsal:D:):D:D :P

A proč by u tradiční keše nemohla být podmínka FTF? To nemá s typem kešky nic společného. O tom uznání bych diskutoval... jelikož není jak "uznat" FTF a je to jen morální záležitost, pak je to spíš o tom, zda si ten co tam byl na FTF v rozporu s podmínkou majitele zařadí tuto kešku do seznamu FTF či ne. Majitel mu nemůže v tom ale zamezit, maximálně pak do listingu dopsat, že FTF dle jeho podmínky dosáhl Tonda Novák a ne Pepa Horáček. Toť vše.

Mimon_team napsal/a:
Tradicionálka by IMHO měla být odlovitelná bez znalosti listingu.

Ale oni ji odlovili... jen nemají nárok pyšnit se FTF dle podmínek majitele. Bod do statistiky jim nikdo neupírá.
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 7:50

Mimon_team napsal/a:
Tradicionálka by IMHO měla být odlovitelná bez znalosti listingu.

Z jiného soudku... zrovna dneska ráno resp. včera v noci proběhlo FTF na jedné pražské kešce. Když jsem si přečetl listng, tak první bylo "Fajn, máme coFTF a bod".... "bohužel jsem si listing nepřečetl, tak jsem pomník neviděl"... tudíž ani nevím, proč tam ta keška je :( Tak takovému bych to FTF neuznal taky... na konci by neměl psát TFTC ale TFTP
  • 0

#32 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:03

Nevim co furt řešíte. ftf je označení prvního nálezu. Nic víc, nic míň. Neni to udělovaný titul, neni to odměna. Podmiňovat "nárokování" FTF je jako tvrdit že rovinný útvar ohraničený čtyřmi úsečkami (stranami) stejné délky kde sousední strany svírají pravý úhel není čtverec, protože není zelený.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#33 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:17

A co je to FTF, je to snad dulezite pro lidske bytí? Byl jsem tam první ale nesplnil jsem prani ownera, dokazu s tím zít? Vsechno je to jen o lidech a o tom jak se chovají k jiným lidem a ke svému okolí vubec, k cemu tady potrebujete pravidla?
  • 0

#34 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:23

Jakozto osoba, kterou bavi jezdit na FTF, protoze je to proste zabava jestli to clovek stihne nebo ne a pokeca s dalsimi, si dovolim se taky vyjadrit. Hra ma dana nejaka pravidla. Pokud vim, ze podle pravidel nemuze byt kladena podminka a chci se ucastnit pokusu o FTF, pak budu mit dilema. Bud pojedu na kole, ale dopredu vim ze mam smulu, protoze vim ze podle pravidel se podminka neuznava a jini me predbehnou. V tom pripade uz nebudu xTF, a tudis muzu jet normalne autem, protoze pro dalsi nalezce uz ta podminka neni. Ale v tu chvili kdy se rozhodnu jet autem, uz mam opet sanci byt FTF. No jo, ale to porusim podminku FTF, tak ja jdu vyndat to kolo, jenze to nemam sanci na ty co pojedou aut...... No, to snad radsi abych nikam nejezdil a zustal doma :)
  • 0

#35 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:34

ondrasek leader napsal/a:
Souhlasím se sobíkovými. První tam by kdosi, ale možnost pyšnit se FTF dle podmínek ownera jednoznačně ten, kdo splnil podmínku. Nepleťe to s podmínkou tradiční/mystery keš - není to pro všechny logy. Prostě pokud chci medaili, automobilový doping je v tomto případě zakázán...

TAHLE DISKUSE JE OPĚT O ELEMENTÁRNÍ LIDSKÉ SLUŠNOSTI, ÚCTĚ A PODĚKOVÁNÍ MAJITELŮM KEŠÍ :(. Nebo chcete, aby i v GC platilo právo drzejšího, nesmlouvavějšího a bezohlednějšího?


Plně s tímto názorem souhlasím a líp bych to neformuloval. Jednoznačně je třeba si uvědomit, že geocaching je hra, jejíž pravidla jsou rámcově dány, ale provedení keší a jejich podmínky určují autoři. Pokud autor chce z nějakého důvodu, aby FTF odlov byl prost automobilového dopingu, tak na to má právo. Pokud reveiwer takovou keš schválí jako tradičku (osobně si ale myslím, že by to měla být spíše mysterka), tak je prostě takhle schválená a basta fidly. Ale je fakt, že přiznaná FTF jsou spíše věcí cti a tak se samozřejmě najdou lidi, kteří se neštítí ničeho a pro keš si jedou autem hlava nehlava zákazy vjezdu a ještě s lousknutým hintem, jen aby byli první. I z tohoto důvodu mne už FTF lovy nějak časem přestali zajímat.
Z hlediska konkrétní keše záleží ale na autorovi, zda chce, aby tam chodili mraky lidí nebo jen občas někdo. A že ten otazník v mysterce funguje spolehlivě na snížení návštěvnosti keše (a s tím související nebezpečí odhlalení takové keše mudly anebo i na frekvenci nutnosti výměny logbooku, atd.) to je jasné.
No a pokud se někomu podmínka nelíbí, tak má jen dvě možnosti: buď ji se sebezapřením splnit nebo si vybrat k odlovu jinou keš. Je jich tu na Zemi spousta. Ale pokud nechci plnit podmínku, tak je to jako když jdu do obchodu a vezmu si housku a nechci ji zaplatit. Trochu přehnaný příklad, ale tje to tak. To si připusťme, pokud někdo stanovil pravidla, že v mém obchodě se za housky platí, tak to musím taky respektovat.

Jistě je možné rozlišovat FTF s kyslíkem a bez. Ale pokud je podmínkou FTF kolo, tak FTF podmínka odlovem autem splněna není a prostě se s ním nebudu chlubit. Když už to splnit nelze, tak (po domluvě s autorem) zapíšu found it log, ale neříkám mu FTF. Ale tak bych to udělal já. :)
  • 0

#36 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:37

Tyhle dodatečné podmínky každého jenom otravují... Ale vážně - owner chtěl aby bylo FTF dosaženo na kole, má ho mít. Na druhou stranu nemám tyhle dodatečné podmínky rád a vážně uvažuju o tom že takové cache (mám v okolí dvě) budu logovat jenom formou Write note. Dělám to proto abych našel a nebo se dostal na pěkné místo, ne abych měl co nejvíc bodů (a vůbec, kde bych například sháněl opravdového živého psa na GC11K6F)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#37 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:45

Adrian_S napsal/a:
FTF u tradičky s podmínkou.. Abych řekl pravdu, tak u tradičky NEMŮŽE být podmínka. Buď to ať autor změní typ cache, nebo ať tu podmínku smaže, protože to nejde k sobě. Musí to být mystery, aby to fungovalo... Já osobně bych mu to uznal a sám bych si nafackoval za to, jakou hovadinu jsem napsal:D:):D:D :P

A proč by u tradiční keše nemohla být podmínka FTF? To nemá s typem kešky nic společného. O tom uznání bych diskutoval... jelikož není jak "uznat" FTF a je to jen morální záležitost, pak je to spíš o tom, zda si ten co tam byl na FTF v rozporu s podmínkou majitele zařadí tuto kešku do seznamu FTF či ne. Majitel mu nemůže v tom ale zamezit, maximálně pak do listingu dopsat, že FTF dle jeho podmínky dosáhl Tonda Novák a ne Pepa Horáček. Toť vše.

Tak může klidně být keška a podmínkou, ale nemůže to být tradička. Kdyb y to byla mystery nebo multi nebo cokoliv jiného, tak je to v pořádku, ale když je to tradička, tak to prostě nejde!! To je jako kdybys chtěl vytvořit tradičku, která má pohyblivé souřadnice a napsat k tomu, pouze odlov v noci! To nejde!!! To by byla mysterka. A pochybuji, že by ti takovou kešku rewiever schválil. Možná jo, ale docela pochybuji. Nechci se hádat, ale je to jen můj názor.
  • 0

#38 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:45

Owner by si taky mohl dát podmínku, že ftf si může nárokovat ten co přišel až třetí :o:D Vždyť je to nesmysl. Podívejte se co ftf znamená. To neni nic co by se přiznávalo nebo nárokovalo. Když najdu keš první, tak došlo k ftf až už já nebo owner chci nebo nechci.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#39 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:53

Dle názorů kačerů z mého okolí vnímají FTF ne jako nějakou svou "hrdost", ale spíše jako takové mikro Eventy, kdy se po uveřejnění na místě sejde několik kačerů a pak je o zábavu postaráno :). Viz první nálezci této keše když mi referovali FTF v Ústí na popravišti, kde se jich sešlo docela dost. Takže FTF ano i bez těch podmínek s kolem. Vzpomeňme si jak vypadala vůbec první keš a jakej měla úkol a od toho si odvoďme proč se Tradicional keším říká Tradiční :P.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 9:02

Aviatik napsal/a:
Tyhle dodatečné podmínky každého jenom otravují... Ale vážně - owner chtěl aby bylo FTF dosaženo na kole, má ho mít. Na druhou stranu nemám tyhle dodatečné podmínky rád a vážně uvažuju o tom že takové cache (mám v okolí dvě) budu logovat jenom formou Write note. Dělám to proto abych našel a nebo se dostal na pěkné místo, ne abych měl co nejvíc bodů (a vůbec, kde bych například sháněl opravdového živého psa na GC11K6F)

Tak se nehoň za bodem... nikde přece není napsáno, že musíš odlovit všechny krabičky co existují. Tady je prostě nutnost mít sebou psa, tak když psa nemám, tak tam nejdu nebo si to nechám na dobu, až budu mít psa... nevidím na tom nic špatného.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama