Přejít na obsah


Fotka

Pdmínka pro FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#41 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 9:27

Dle mého jsou FTF (STF, TTF) podmínky na hlavu. Buď má owner nějaký důvod pro podmínku, tak pak ať udělá mystery a podmínka ať platí pro všechny hledače. Jinak mi to připadá jako čistý rozmar a touha rozhodovat o věcech, o kterých by rozhodovat neměl.
  • 0

#42 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 9:45

pepa.z.pocernic napsal/a:
Owner by si taky mohl dát podmínku, že ftf si může nárokovat ten co přišel až třetí :o:D Vždyť je to nesmysl. Podívejte se co ftf znamená. To neni nic co by se přiznávalo nebo nárokovalo. Když najdu keš první, tak došlo k ftf až už já nebo owner chci nebo nechci.


Přesně tak :)
  • 0

#43 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 9:47

pepa.z.pocernic ma pravdu v tom, ze ftf je proste ten, kdo je po publikovani kese zapsany jako prvni. Bohuzel je v dnesni dobe trend takovy, ze se za novyma keskama vyrazi motorizovane ve velkem a moc se pri tom neberou ohledy na prirodu a na misto , kde keska lezi. Proto chapu, ze autor chtel dat podminku nemotorizovaneho ftf, cimz by se stala kes naprosto nezajimava pro 90% tech, kteri by jinak vyrazeli ji honem najit stylem, ktery popisoval Sobik (listing jsme necetli a pamatnik nevideli, ale bod dobrej...). Z diskuse vyplyva, ze nejcistsi reseni je asi udelat kes jako mysterku s podminkou a pote, co padnou prvni odlovy ji zmenit na tradicku...
  • 0

#44 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:10

Numira napsal/a:
Z diskuse vyplyva, ze nejcistsi reseni je asi udelat kes jako mysterku s podminkou a pote, co padnou prvni odlovy ji zmenit na tradicku...

A nebo vzít v potaz to, že první den ke kešce přijede několik (řádově jednotky) kačerů autem kvůli FTF, zatímco po zbytek své existence k ní přijedou možná i stovky kačerů, a z toho opět spousta autem.

Takže chápu-li to dobře, taková "unknown-traditional" cache zajistí jen to, že někteří konkrétní FTF lovci na ni nepojedou. Na ochranu přírody okolo cache to IMHO žádný vliv nemá.

Osobně mi není moc jasná logika úvahy "přijel jsi autem, tak ničíš přírodu", ale pro mě za mě ať si každý ke své mystery keši dává podmínky jaké chce. Jen by měly být stejné pro všechny, a ne odlišné pro FTF lovce a pro ostatní. Pak to moc nedává smysl.
  • 0

#45 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:15

Numira napsal/a:
Z diskuse vyplyva, ze nejcistsi reseni je asi udelat kes jako mysterku s podminkou a pote, co padnou prvni odlovy ji zmenit na tradicku...


A nebo tak, jak moudře pravíš. Ale já z výše uvedených důvodů to klidně budu nechávat dál jako mysterky.
Nicméně je to stále jen hra a hra by se měla hrát dle pravidel, tak mi nezbývá než souhlasit s Dainem a některými ostatními, že pravidla v tomto případě určuje autor, i když ani on nemá právo smazat log, pokud byl odlov proveden a zápis v logbooku je. Ale je to o vnitřní čistotě a morálce lovců.

Hezký den všem!
  • 0

#46 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:17

Prostě jak z toho ven co nejlépe: podmínka logu = Mystery, Traditional = bez podmínky logu. Jinak měnit po několika nálezech druh keše z mysterky na tradiční (jak je zde navrhováno) je blbost a ani nejde.

Podmínky logu musí být spojité s listingem a místem, nejlépe legrační, lehce splnitelné, dávající keši další a hlubší rozměr.
TROUFNU SI TVRDIT, ŽE NĚKTERÉ MYSTERYKEŠE JSOU OBLÍBENÉ PRÁVĚ PRO SVÉ PODMÍNKY - potvrzeno od kačerů v desítkách krásných logů.
Třeba jako zde: GC1DEGT, GC17769, GC18H7H
  • 0

#47 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:35

stanleypaulGC napsal/a:
že pravidla v tomto případě určuje autor..

někdy mám pocit, že se tohle pravidlo dohání do krajnosti za hranice zdravého rozumu. Některé věci už jsou nějak definovány a tu definici neurčuje owner. I když owner v listingu prohlásí, že čtvereček je kruh, tak čtvereček zůstane čtverečkem.
Jestli chce mít owner ftf na kole, nechť udělá mysterku s podmínkou hledání na kole. Ale když když udělá tradiční kešku s možností nálezu libovolným způsobem, tak první nález je automaticky ftf, protože tak je ftf definováno. S morálkou nebo s tím co si o tom myslí owner to nemá nic společného. I když samotný nálezce bude tvrdit že to ftf neni tak je, protože našel první.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#48 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 10:42

Napadlo mne, že v listingu tradicionálky by mohlo býti tohle: Kdo první pro kešku na kole přijede, jeho jméno budiž navěky zvěčněno na tabuli cti. Co to kecám, v úvodu listingu červeným písmem asi takto: NA KOLE TUTO KEŠKU ZDOLAL POPRVÉ ZDE JMENOVANÝ KAČER DONALD. :D:D:D
  • 0

#49 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 13:04

bodlak napsal/a:
Napadlo mne, že v listingu tradicionálky by mohlo býti tohle:

Kdo první pro kešku na kole přijede, jeho jméno budiž navěky zvěčněno na tabuli cti.
Co to kecám, v úvodu listingu červeným písmem asi takto: NA KOLE TUTO KEŠKU ZDOLAL POPRVÉ ZDE JMENOVANÝ KAČER DONALD. :D:D:D

Dobry napad, taky by owner mohl dat do kese nejaky darek urceny pro toho, kdo jako prvni prijede na kole. Radost z toho, ze je clovek nekde prvni je urcite pekna vec, ale fakt, ze jsem nedojedl veceri, jel na cervenou a prekrocil povolenou rychlost, by u me tu radost asi prebily. (Je mi jasne, ze to tak neni u vsech.) Takze napad, ze si clovek cestu ke kesi jaksepatri uzije a muze mit dobry pocit z toho, ze autor ocenuje, ze nekdo prijel jako prvni hnan vlastni silou a ne x konmi, se mi moc zamlouva.
A to neustale reseni problemu FTF ci neFTF mi prijde opravdu uhozene. Ale pokud nekomu dela radost zabyvat se takovymi detaily, prosim.

Ad tradicionalka = nemusim cist listing: Lituji kazdeho, kdo klesl tak hluboko... Kdyz se nekam vydavam, chci aspon vedet, proc nekdo chce, abych tam byla. Nehlede na to, ze i k tradicionalce muze byt tezke se dostat...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#50 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 13:05

nemám tyhle dodatečné podmínky rád a vážně uvažuju o tom že takové cache (mám v okolí dvě) budu logovat jenom formou Write note.

Při jedné z předchozích diskuzí na tohle téma mě napadlo, že když to podle autora není nález, tak než "write note" je vhodnější "DNF" - a taky jsem to pro tu srandu udělal hned na první ALR keši, kterou jsem poté našel - no nevypadá to pěkně:
DNF :(
10:21, TTF, TNLN, TFTC. (#115)
Nalezeno po 33 km cyklovýletu a 26 minutách zamerování..." atd.
  • 0

#51 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 13:14

Myslím, že dobrý joke by byl, kdyby fotodokumentace prokázala příjezd oněch FTF nálezců na kolech ;)
  • 0

#52 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 13:31

Jedinou podmínkou pro to najít první kešku(FTF) , je ju najít jako první. O krychly taky nemůžeme říct že není krychle pokud není červená.
  • 0

#53 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 13:57

I když owner v listingu prohlásí, že čtvereček je kruh, tak čtvereček zůstane čtverečkem.

Přesně tak.

Jestli chce mít owner ftf na kole, nechť udělá mysterku s podmínkou hledání na kole.

IMCO jsou ALR stejný protimluv jako dodatečné podmínky pro FTF. Jestliže "první" zůstane "první", i když owner v listingu prohlásí, že to znamená "první na kole", tak "nalezl" zůstane "nalezl", i když owner v listingu prohlásí, že to znamená "nalezl a splnil podmínku". Když si každý předefinovává slova jak se mu zrovna hodí, tak není divu, že se pak lidi nemůžou domluvit a že je na týhle planetě tolik zbytečnejch konfliktů. Tady při hře sice zdánlivě o nic nejde, ale jaksi z hlediska vyššího pricipu lingvistického je vhodné se proti těmto praktikám ohradit, protože zlozvyky získané při hře se pak projevují i v reálném životě, kde se nás podobní předefinovávači snaží přesvědčit například o tom, že zákaz požívání krvavého masa vlastně znamená zákaz tranfuzí.
(Podobným ignorováním významu slov je i to, jak novináři píší zásadně "poprava" místo "vražda" nebo "facka" místo "pohlavek".)
  • 0

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 14:22

bodlak napsal/a:
Napadlo mne, že v listingu tradicionálky by mohlo býti tohle:

Kdo první pro kešku na kole přijede, jeho jméno budiž navěky zvěčněno na tabuli cti.
Co to kecám, v úvodu listingu červeným písmem asi takto: NA KOLE TUTO KEŠKU ZDOLAL POPRVÉ ZDE JMENOVANÝ KAČER DONALD. :D:D:D


Tohle je velmi pěkný nápad a začnu ho asi používat.

Protože nedokážu dát rovnítko mezi cestu autem a cestu na kole nebo dokonce pěšky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 14:27

Ad tradicionalka = nemusim cist listing: Lituji kazdeho, kdo klesl tak hluboko... Kdyz se nekam vydavam, chci aspon vedet, proc nekdo chce, abych tam byla.

Nemusim cist listing předem. Můžu si ho přečíst až po nálezu, to už spoilery nevaděj.
Ostatně ještě před válkou mluvil jsem o tom s naším okresním hejtmanem:
http://www.geocachin...&thread_id=2386
  • 0

#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 14:34

A. da Mek napsal/a:

..... Tady při hře sice zdánlivě o nic nejde, ale jaksi z hlediska vyššího pricipu lingvistického je vhodné se proti těmto praktikám

tj. pozadovat podminku

ohradit, protože zlozvyky získané při hře se pak projevují i v reálném životě....


hmm, a nebo naopak - autor udela kes a ma ideu, ze ftf musi byt na kole. vsichni udelaji co? prdi na nej. :) a delaji si po svem, jak zrovna jim je libo.

.....a proto je vhodné se proti těmto praktikám ohradit, protože zlozvyky získané při hře se pak projevují i v reálném životě... :D :D

jaksi respekt k druhemu a k jeho pranim a se nam vytratil uz i z te hry, natoz ze zivota :)
  • 0

#57 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 15:37

Dain & Olik napsal/a:
jaksi respekt k druhemu a k jeho pranim a se nam vytratil uz i z te hry, natoz ze zivota :)


Musím naprosto souhlasit (bohužel), o ničem jiném to není. Elementární slušnost. FTF je FTF - přes to vlak nejede, ale na toho, kdo keš pro naši zábavu připravil kašleme zvysoka a uděláme z něj lačnou nemyslící zrůdu...
  • 0

#58 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 15:54

Uz jednou jsem napsal, ze se nebudu tady na foru vyjadrovat, nebot je to uplne zbytecne, ale tahle diskuze me fakt s... od zacatku. Proboha FTF je neco jako datum narozeni. Proste prvni nalezl, to mu nikdo neodpara. Je v logbooku PRVNI = FIRST. To, ze tam je podminka je sice hezke, ale v dobe lovu podle souradnic hledam tradicionalku podle nich a listing vetsinou ctu az pri logovani. Uz vidim, ze si tatinek da podminku, ze chce aby se dite narodilo o pulnoci a na maminku "to prijde" driv, tak ji tam da spunt? Nebo prepise datum v rodnym liste??? Demagogie nad demagogii. Asi me nebude mit po tomto vyroku spousta kamaradu kaceru v lasce, ale NESNASIM CYKLISTY! Ano, je to tak. Samozrejme i tady vyjimka potvrzuje pravidlo, ale nasi velkou laskou jsou Luzicke hory a Ceske Svycarsko. Je tam spousta turistickych tras se zakazem vjezdu cyklistu. Nechapu tedy, ze ti omezenci tudy jezdi a jeste maji tu drzost si na me zazvonit abych jim uhnul! Pak dorazim do hospody u vesnice a oni ti smejdi tam sedi a lamou do sebe jedno pivo za druhym a pak klidne nasednou na ten vehykl a jedou dal. Ja si jen cuchnu k pivu a uz mi davaj dejchat a nedej boze, ze nadejcham, mam po ridicaku. Ale cyklisti neeee, snerujou si to po silnici pokud mozno hned alespon 4 vedle sebe... Take asi netusi, ze v pravidlech sil.provozu je jasne definovano, ze je-li vedle silnice cyklostezka, je povinen tuto pouzit. Staci si na 10 minut stoupnout v Praze na Podbabskou ulici pobliz privozu. Skoda, ze se jim neda nic vzit - ridicak na kolo nepotrebuji. Takze ode me spis cekejte kesku, u ktere budu cyklistum logy mazat! Takze zpet k tematu: Z vyse uvedeneho si myslim, ze ti autokaceri jsou na tom procentualne mnohem lepe s devastaci prirody, nez cykliste. FTF onem "chudakum" proste nikdo neodpara! Priste by to mohlo vypadat i takhle: FTF -> musi prijit ke kesce po rukou, STF -> musi mit 3 promile, TTF -> musi mit dve sestry a teta musi byt vdova.... kdyz podminku, tak pro vsechny a pak je to mysterka!!! Haggaeus na HRAD!
  • 0

#59 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 16:09

hradnik napsal/a:
Priste by to mohlo vypadat i takhle: FTF -> musi prijit ke kesce po rukou, STF -> musi mit 3 promile, TTF -> musi mit dve sestry a teta musi byt vdova....


Směju se, až mi praskaji stehy :D:D:D Díky.
Nejvyšší čas to tady zamknout.
  • 0

#60 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 16:35

tj. pozadovat podminku

Ne. Mást pojmy, mluvit o voze místo o koze a bejt uraženej když někdo neakceptuje ideu, že černé se má říkat bílá.

hmm, a nebo naopak - autor udela kes a ma ideu, ze ftf musi byt na kole. vsichni udelaji co? prdi na nej. a delaji si po svem, jak zrovna jim je libo.

No to je od nich strašně nevděčný. Autor udělá keš a co za to chudák má? (Teda kromě toho, že může navštěvovat keše založené ostatními - ale to by mohl i kdyby sám nic nezaložil, takže to se nepočítá. A kromě toho, že když na jeho keš přijde někdo se stejným vkusem, tak si řekne: "Takových keší je nám třeba! Kdopak ji založil - nojo, to není žádnej mounfielďák, kterej nacpe pixlu do první haldy cihel, na kterou narazí, a naměří souřadnice o desítky metrů mimo." ) Hlavní odměna pro ownera je přece jeho svrchované právo smazat log každému, kdo nepozdravil u vrbiček. Ale místo aby všichni uznali, že jedině autor ví nejlíp, jakým způsobem bude pro každého nejlepší keš hledat, tak si to ti pacholci hledají podle vlastního vkusu, momentální nálady a schopností, prostředků a času, které mají k dispozici. A k tomu často ani dost uctivě nepoděkují, a někteří nevychovanci dokonce používají v logu zkratky!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama