Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší - Free Cache Stats


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 16:18

V jednom z vláken (blbá keš) jsme se dotkli tématu hodnocení keší. Proto mě zajímá váš názor na Free Cache Stats. Je to podle vás k něčemu? Hodnotíte? Budete hodnotit? Dáte si to do vašeho listingu? Stačí vám jen logy? Díky. ;)

Cituji můj příspěvek:

"Jde už dnes, ale vše funguje na dobrovolné bázi. Je vždy umístěno ve spodní části listingu v barevné liště Free Cache Stat.

Autor keše si může po zaregistrování na http://www.keenpeopl...p=page&SubMenu=vytvořit v sekci Geocaching & Stats/Cache ratings vygenerovat jednoduše zadáním waypointu keše a volbou barvy pozadí a písma url odkaz, který přes copy a paste (Ctrl+C, Ctrl+V ) vloží do svého listingu (je třeba mít v listingu zaškrtnuto html format). Odkaz na stránky najdete rovnou i přes statistiku přímo v listingu. Pod hodnotící rozbalovací lištou je proklik na Free cache ratings.

Slouží jako počítadlo návštěv listingu i k hodnocení, k dispozici je 5 hodnocení. LOVED THE CACHE - prostě paráda 1 výborná, I LIKED IT A LOT - líbila se 2 chvalitebná, WAS AVERAGE FOR US - průměrná 3 dobrá, WAS JUST O.K. - nic moc 4 dostatečná, DID NOT ENJOY IT - nelíbila 5 nedostatečná.

Největší zádrhel je v angličtině, ne každý si jednoduchého odkazu všimne a ví co s ním dál. Ale je to velmi intuitivní. Samozřejmě by se mělo hodnotit až po návštěvě keše. Určitě se najde vždy pár zapšklounů, kteří chválí své a haní cizí, ale určitě to má silnou vypovídací hodnotu vzrůstající s počtem hodnocení. Samozřejmě, že pokud se někomu začnou kupit špatná hodnocení, statistiku nejspíše smaže, nicméně zpětná vazba by mohla zafungovat.

Co kdyby někdo šikovný lokalizoval podobnou pomůcku do češtiny, pak by se to mohlo rozšířit.

My máme toto hodnocení u všech našich, můžete se k nim případně vrátit a dodatečně hodnotit třeba např. zde GCXD7Z nebo zde GC1CYHE."
  • 0

#2 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 18:06

Vzhledem k tomu, že jsem začátečník se zanedbatelným množstvím nálezů, tak to nemá žádnou váhu, ale pokud si FCS všimnu, tak hodnotím.
  • 0

#3 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 20:55

Aby toto splnilo účel, bylo by třeba více možností hodnocení. Třeba fikanost schování, obtížnost luštění, přírodní skvost....podle toho, na co je zaměřena keš nebo kačer. Nekdo třeba nerad mysterky, jiný multiny, někdo městské keše.....
  • 0

#4 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 23:19

Zásadní problém spotřuji v nutnosti registrace. A bez registrace zase hrozí nebezpečí zneužití/podvrhu.
  • 0

#5 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 23:26

V listinzich svych cachi statistiky mam a celkem se mi to zamlouva. Dost me prekvapuje, jak malo kaceru hodnoti. Treba se to casem rozsiri. Myslim, ze pak by tato statistika mohla mit urcitou vypovidaci hodnotu o kvalite cache. Uvidime. ;)
  • 0

#6 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 11:13

V listingu svých cachí statistiku mám. Protože statistika počítá také návštěvy stránky, jde to slušně porovnat. Hodnotí cca 1 z 1500, kteří stránku navštívíví. Trochu mě to mrzí, protože bych se docela rád dozvěděl, co si ostatní o kvalitě mé práce myslí.
  • 0

#7 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 11:37

To je právě důvod, proč jsem toto vlákno založil. I mě to přijde dobrý nápad, užitečný pro autora i návštěvníky. Také si myslím, že se používání této statistiky časem rozšíří. Líbí se mi, že to je vlatně i počítadlo přístupů na stránku.
Počet hodnocení bych vztahoval spíše k počtu odlovů. Na druhou stranu může hodnotit každý, i bez odlovu (třeba podle kvality listingu...?), mohlo by to být ošetřeno přístupností až po logu Found it nebo DNF, mohlo by se to možná i trochu rozšířit na hodnocení více aspektů (místo, námět, obtížnost...), ale v jednoduchosti je krása, ne?

Kdyby někdo vymyslel podobnou věcičku přímo zde na gc.cz, odpadl by problém angličtiny a nutnosti registrace. Já to ale nedokážu ;);)
  • 0

#8 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 12:22

Přikláním se k variantě udělat si sám. Ale tak jako Pavel nic takového neumím. Podobný systém jsem viděl u anglických cache, ale u českých velmi zřídka hlasuji. Spíš to přehlédnu, než aby mě to zaujmulo. A přijde mi to opravdu jak bylo výše napsáno takové nedotažené. Raději bych, kdyby tam byla možnost hlasovat k určitým věcem (kvalita listingu, skrýše, provedneí, procházka či okolí cache), než hodnotit celou cache. :)
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 14:39

Pro hodnotící systém keší jsem už dávno a hlasuji ANO. Problém je ale v lokalizaci a jak píšeš, ideální by bylo jednak vybudovat něco vlastního podobného pro naše luhy a háje a jednak rozšířit možnost hlasování na 3-5 kategorií. Výstupem by mohlo být hodnocení/žebříček českých keší, třeba pod zástitou těchto stránek.

Je to věc zcela dobrovolná a tedy kdo chce, může si statistiku vložit kdo nechce, tak nevloží. Nic není dokonalé...
  • 0

#10 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 16:47

jsem stoprocentně pro, u sebe mam taky ten keeňáckej rater, ale v soucasne dobe nejen ze blbne, ale stejne to nikdo nehodnoti :( Mam u svoji kese jen 3 voty na 1000 pristupu a šedesat nalezu (a to jeden vote mi tam dal kamoš ze soucitu ;)
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 17:56

Fajn, zkusme si nastínit jak by takový náš systém mohl vypadat... Osobně si myslím, že má větší smysl hodnotit 1-5 jako ve škole a víc parametrů. Napadají mně:
1) Nápad (O co té kešce jde)
2) Provedení (Zpracování listingu, provedení krabičky)
3) Celkový dojem
4) Náročnost (myslím že ne vždy náročnost dle GC zcela odpovídá)
5) Doporučil bych dalšímu

Z hodnocení bych sestavoval žebříček po krajích a total republika a to vše podle typu kešek
  • 0

#12 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 18:24

sobikovi napsal/a:
Fajn, zkusme si nastínit jak by takový náš systém mohl vypadat... Osobně si myslím, že má větší smysl hodnotit 1-5 jako ve škole a víc parametrů. Napadají mně:
1) Nápad (O co té kešce jde)
2) Provedení (Zpracování listingu, provedení krabičky)
3) Celkový dojem
4) Náročnost (myslím že ne vždy náročnost dle GC zcela odpovídá)
5) Doporučil bych dalšímu

Z hodnocení bych sestavoval žebříček po krajích a total republika a to vše podle typu kešek


Ano tak nějak by to mohlo býti. Pod takovýhle systém bych se podepsal. Asi napadne ještě spousta dalších věcí, ale čeho je moc toho je příliš. Takže bych to nedramatizoval a nechal to opravdu na pár základních bodech.
  • 0

#13 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 18:28

Jen aby to nebylo moc komplikované, víš přece, jak spousta kačerů chvátá s logováním. TFTC, někdy ani to ne.... Já osobně bych si ten čas našel, zajímá mě to i jako majitele keší. Všem nám je blízké hodnocení ze školy 1-5, tedy spíše celkový dojem, mě se alespoň pro začátek ten systém Free cache stats líbí. Nemyslím si, že je třeba mít žebříček keší, aby se to nějak nezvrhlo, spíš bych tohle bral jako poděkování autorovi, doporučení dalším kačerům.
  • 0

#14 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 18:42

ondrasek leader napsal/a:
Jen aby to nebylo moc komplikované, víš přece, jak spousta kačerů chvátá s logováním. TFTC, někdy ani to ne.... Já osobně bych si ten čas našel, zajímá mě to i jako majitele keší.

Všem nám je blízké hodnocení ze školy 1-5, tedy spíše celkový dojem, mě se alespoň pro začátek ten systém Free cache stats líbí.

Nemyslím si, že je třeba mít žebříček keší, aby se to nějak nezvrhlo, spíš bych tohle bral jako poděkování autorovi, doporučení dalším kačerům.


Víš jak kdo chce hlasovat tak bude at je tam cokoliv. Kdo ne, tak hlasovat nebude a napíše stejně TFTC. To nezměníš.

Ale přijde mi objektivnější, když ohodnotíš celé provedení a autor bude vědět, jestli má zapracovat ještě třeba na listingu a nebo ne. Protože třeba jsou cache v celku o ničem, ale má to krásné provedení krabky. Je mi blbé dát za 3, jakožto vyjádření zklamání z obsahu, ale pochválit provedení krabky.

Klidně by stačilo na hodnocení jen tři faktory.
1. kvalita listingu
2. provedení krabky
3. celkový dojem okolí cache/procházky
  • 0

#15 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 18:46

Tvůj nápad i zdůvodnění se mi líbí, proto jsem to tady chtěl prodiskutovat. Teď jen aby to někdo vzal za své B)
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 19:11

ondrasek leader napsal/a:
Jen aby to nebylo moc komplikované, víš přece, jak spousta kačerů chvátá s logováním. TFTC, někdy ani to ne.... Já osobně bych si ten čas našel, zajímá mě to i jako majitele keší.

Všem nám je blízké hodnocení ze školy 1-5, tedy spíše celkový dojem, mě se alespoň pro začátek ten systém Free cache stats líbí.

Nemyslím si, že je třeba mít žebříček keší, aby se to nějak nezvrhlo, spíš bych tohle bral jako poděkování autorovi, doporučení dalším kačerům.

Myslím, že kdo prostě chce hlasovat, hodnotit, bodovat či co, tak to udělá. Kdo chce jen bod, tak se na to vykašle. S tím nikdo nic nenadělá. Žebříček jsem myslel proto, že málokdo čte bookmarky a když bude někde existovat orientačně přehled top 10 kešek v praze, jižních čechách atd. atd. tak to bude třeba užitečný pro nováčky i návštěvníky. Však je to tady každou chvíli, jedu tam a tam co doporučíte a tak
  • 0

#17 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 19:15

S tím názorem Sobíkových se zase dá jen souhlasit.
Já si dost často prohlížím bookmarky "zasloužilých" kačerů, líbí se mi i plzeňské hlasování o keš měsíce. Však mi to na jihu také chystáme (že jo kluci? www.geojih.cz/joomla)
  • 0

#18 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 19:58

Podle mě, by úplně stačilo kumulovat bookmarky a podle četnosti, kolikrát je kleška doporučená, by se dalo poznat, které je opravdu nadprůměrná. Ty co jsou v bookmarku 1 nebo 2 bych z tabulky vyřadil. Na hodnocení neklikám, já své hodnocení píšu do logu.
  • 0
VSA

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 8:15

Jenže kumulovat bookmarky je docela složitý. Nevím jestli existuje nějaký script, který by dokázal procházet bookmarky českých kačerů a vytvářet z nich jeden seznam doporučených a nedoporučených. Každý má nějak své bookmarky organizovaný a těžko poznáš, kam co patří.
  • 0

#20 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 10:21

Žebříček nejlepších kešek pro kraj a potom celou republiku by byl dobrej.Mohlo by to zvednout úroveň kešek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama