Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado- proč si ho koupit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 craig22

craig22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 19:30

Zaobírám se myšlenkou co s penězi z brigády. Někteří mi radí kup si colorado, gps 60 není to pravé. Tak se vás ptám potřeboval bych vědět proč do toho jít. Jak jsem slyšel problémy s firmwarem, ale zase mě láká možnost profilů, wheriga a dalších věcí. Nebo si mám raději koupit htc TyTN 2 které je můj sen. Tak co vy na to. Pište klady a zápory. Dík moc pak dám vědět jak jsem se rozhodl.
  • 0

#2 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 20:05

Sice mám objednán Garmin ZUMO, páč se mám rád a na motorce by Colorado bylo o silných kompromisech a na GC mám Legenda, pravda starého, ale stačí. O Coloradu jsem uvažoval ze dvou důvodů: Nové zařízení = větší podpora A nová Topo bude spíše chodit na Coloradu než na 60tce, jak jsem se dozvěděl. Z důvodu HW nároků.
  • 0
Žij a nechej žít..

#3 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 7:02

Taky na něm budeš mit k dispozici kompletni listingy. Což neni k zahozeni. Oproti PDA budeš mít menší strach se s ním škrábat někde v lese do stráně a nebo do deště. Ja jsem začal s PDA, ale po chvíli sem koupil garmina, přecejen sem měl o PDA větší strach. Navíc je nezanedbatelná větší výdrž baterek (navíc PDA jsem měl i jako telefon). Taky displej je na CLRD větší než na 60. Je pravda, že na PDA jsem měl k dispozici mapy 1:10 000 do OZI exploreru ale celá republika má 12GB a to se sebou brát nedá, takže kdykoliv sem někam jel sem nahrával příslkušné čtverce. Do colorada se zdá se bude dát v nejližších dnech (snad) nahrát 1: 10k komplet Čr a nebude se potřeba o to starat. Navíc bude vektorová a routovatelná.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#4 Efran

Efran

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 11:59

Ahoj, chystám se začít s geocachingem a koupit GPS. Chtěl bych vědět jestli je možné do Colorada nebo jiné GPS nahrát si naskenovanou a georeferencovanou papírovou mapu a jestli se dá sehnat nějaká hodně podrobná vektorová (1:10000). Případně v jakém programu se provádí georeferencování, mám zkušenost jenom s ArcGiSem od ESRI.
  • 0

#5 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 13:22

Naskenovanou mapu do Colorada nenahrajes. Podrobna mapa 1:10 000 by snad (da li geobuh) mela byt k dispozici behem tydne ) CZ TOPO 2 Pro
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#6 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 14:28

nascanovany mapy jdou pouzit v PDA v OziExploreru, kdyz si je pekne zkalibruješ...což jsem nikdy nedělal
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#7 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 16:04

craig22 napsal/a:
Zaobírám se myšlenkou co s penězi z brigády. Někteří mi radí kup si colorado, gps 60 není to pravé.


Rovnou ses jich měl zeptat, proč ti radí to, či ono.

Záleží na tom, co chceš s tím oním dělat, jestli s tím chceš i telefonovat, mít to jako autonavigaci, nebo naopak jen do přírody, jestli neexistují jiné možnosti jak najít whereigo cache, a kolik jich zatím v Česku je (jak málo), atd. Každopádně Colorado je novější záležitost, má své mouchy, ale taky nespočet nových možností a co do poměru výkon/možnosti/cena by u mne oproti 60ce asi zvítězilo.

Mít sebou listing je hezká věc, ovšem pokud běžně lovíš jednu dvě keše, je jednoudšší si listing přečíst předem a nápovědu poznamenat do poznámky, na druhou stranu, na přečtení kopmletního aktuálního listingu (bez nutnosti být PM) ti stačí i aplikace do mobilu HandyGeocaching, kdy máš listing i s nejaktuálnějšíma logama na očích za pár haléřů.

Pochopitelně, podvědomě se budeš o dražší věc bát víc, než o obyčejnou GPSku za pár korun.

Ale jestli vážně nevíš co s penězma :D, tak si kup vše co se ti líbí a po čem toužíš.
  • 0

#8 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 21:42

Já jsem přešla od 60ky ke Coloradu, protože jsem hlavně chtěla mít v přístroji listingy atd. Auťáček má pravdu - když jdeš na dvě keše, stačí si to třeba vytisknout či přečíst, ale co třeba dovolená? Napereš to tam přímo z GC.com či z GSAKu a máš tam texty, nápovědy, několik posledních logů... To se mi nesmírně osvědčilo... Já hlasuju za Kolouše.B)
  • 0

#9 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 21:58

Colorado je nase prvni Garmin GPS, predtim jsme chodily jen s iPAQ. Coze je obdobne TyTn 2. Obrovske dve nevyhody, bateerka hned v cudu - colorado taky zere ale cely den vydrzi na jedny baterky pripadne kdyz se vice pouziva tak sup a prohodi se tuzkovky. TyTn spadne na zem a ouvej coz by coloradu nemelo vadit jde asi o to jak a kam by spado. Mno a v neposledni rade co voda? Kdyz prsi je mokra trava a podobne Colorado zije s iPAQ jsem mel obavy. Colorado musim pochvali, ano ma mouchy ano nasel bych veci ktere by mohlo umet a zatim neumi. Ale novy firmware 2.60 uz dost veci vylepsil. Takze ja kdybych mel kupovat novu GPS sel bych znova do colorada. :)
  • 0

#10 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:09

jo ale i dosti veci pekne pokaleten novej soft ale zas ne kazdymu ale me zas fungoval kolous asi jeden a pul dne a uz zas eblbne uz me nebavi porad prehravat softy
  • 0

#11 martman

martman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 23:03

Schrek napsal/a:
jo ale i dosti veci pekne pokaleten novej soft ale zas ne kazdymu ale me zas fungoval kolous asi jeden a pul dne a uz zas eblbne uz me nebavi porad prehravat softy

Tvoje prispevky je fakt radost cist. Nemohl bys, prosim, vzdy uvest i preklad do cestiny?
K veci: Sam mam Colorado s nove nahranym firmwarem 2.60, v interni pameti nahrane POI (cca 8000) vyexportovane z GSAKu a cca 1800 kesi v jednom GPX souboru, obcas dohravam jednotlive dalsi. Po 3 dnech testovani jak v aute tak pri kesovani zatim bez problemu.
Par padu na zem uz Colorado prodelalo bez nasledku, topit jsem ho zatim nezkousel.
  • 0

#12 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 0:16

Luckyn napsal/a:
Colorado je nase prvni Garmin GPS, predtim jsme chodily jen s iPAQ. Coze je obdobne TyTn 2. Obrovske dve nevyhody, bateerka hned v cudu - colorado taky zere ale cely den vydrzi na jedny baterky pripadne kdyz se vice pouziva tak sup a prohodi se tuzkovky. TyTn spadne na zem a ouvej coz by coloradu nemelo vadit jde asi o to jak a kam by spado. Mno a v neposledni rade co voda? Kdyz prsi je mokra trava a podobne Colorado zije s iPAQ jsem mel obavy. Colorado musim pochvali, ano ma mouchy ano nasel bych veci ktere by mohlo umet a zatim neumi. Ale novy firmware 2.60 uz dost veci vylepsil. Takze ja kdybych mel kupovat novu GPS sel bych znova do colorada. :)


Asi proto že je to vaše první GPS, tak vám pár věcí ani nepřijde...
Mám říci kolik vydrží na tužkovky Legend HCx? Colorado je ve srovnání hned v čudu. Že do Colorada naopak voda teče? A těch much v softwaru a tuhnutí.

Ani přicházející Oregon podle testů není zatím žádný zázrak.

Ano, z GPS se už neodlepuje guma a přestává blbnout i ovladač (nic z toho se mi u dvou mých Legendů nestalo), ale skutečně dokonalý high-tech se zatím nekoná.

Dejme tomu že časem se z toho poučí, mě jenom na velký displej (ach ta čitelnost) a větší barevné ikonky neutáhnou;)
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 6:10

pk84 napsal/a:
Mám říci kolik vydrží na tužkovky Legend HCx?


ale tak se nestyd a rekni to :D my ti ze zavisti ten maly displej neprijdem poskrabat ;)
a ani si neprej vedet, kolik vydrzi geko101 dokonce na dve AAA :)
  • 0

#14 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 6:22

Zcestná argumentace ;) Je to, jako bys srovnával vlastnosti a spotřebu mopedu a rodinného auta...
Krom toho jsem měl předtím Garmina 60C, pak 60CSx, pak Mio C520 a až poté Colorado - a i přes své nedostatky (nic není dokonalé) bych ho už za předchozí přístroje neměnil. Možná jen dočasně, na krátkou chvíli v konkrétních případech :D

pk84 napsal/a:
Asi proto že je to vaše první GPS, tak vám pár věcí ani nepřijde...
Mám říci kolik vydrží na tužkovky Legend HCx? Colorado je ve srovnání hned v čudu. ...


  • 0

#15 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 7:22

Mion napsal/a:
Krom toho jsem měl předtím Garmina 60C, pak 60CSx, pak Mio C520 a až poté Colorado - a i přes své nedostatky (nic není dokonalé) bych ho už za předchozí přístroje neměnil.


Tak to já bych měnil. Mám Vistu, 60CSx a Colorado v reklamaci. Vista a 60tka jsou spolehlive stroje, občas se u nich stane, že se vypnou, ale jdou znova zapnout, narozdíl od Colorada, které hned jako nové se na hradě Křivoklátě vyplo a odmítalo naskočit, pomohlo až opuštění hradu, že by tajemné síly :D. Takže od té doby jsem nosil v batohu 60tku pro případ, že Colorado nebude fungovat a bohužel jsem jí několikrát použil.

Listingy, výborná věc, ale když jsem přijel do České Kanady s pocitem toho, že mám vše co potřebuji v přístroji, tak jsem zjistil, že většina listingů je naprosto nepoužitelná, protože je Col. nedokáže správně zobrazit a tudíž hlavně u multin nepřečtu vzorce pro výpočty. Handygeocaching to zachránil :D.

Displej, tak to je jediná věc, které nemám co vytknout, srovnání Topo 2Pro v obou přístrojích je nesrovnatelné, Colorado vítězí.

Baterie - tak tady má navrch zase 60tka, na baterky, které Colorado prohlásí za vybité jede v pohodě.

Ovládání - dlouho jsem si u Colorada zvykal na ovládání kolečkem a přesvědčoval se, že to musí přeci být lepší než čudlíky na 60tce, nemusí a není, teď , když jsem se vrátil k 60tce zjišťuju, že zadání, nebo smazání bodu je v 60tce o hodně rychlejší a pohodlnější. Přístup k funkcím, které pro geocaching potřebuju je prostě u 60tky rychlejší.

Takže shrnuto a podtrženo pokud se mi podaří Colorado vyreklamovat bude levně na prodej :D i s příslušenstvím a teď pokukuju po Magellanu MobileMapper6, ten bych si teď koupil já. Jsem člověk, který se nerad loučí se starými věcmi, proto ta Vista v šuplíku :D, ale u Colorada s tím nebudu mít problém.
Ano, jsem ovlivněný tím, že zrovna to moje Colorado nefunguje, ale proč si kupovat něco, na co se nemůžeš 100%, nebo alespoň nad 50% sploehnout :D.
Doufám, že své těžce vydělané peníze investuješ do věci, která Ti bude dobře sloužit a snad jsem Ti pomohl ve vyřešení Tvé otázky, proč koupit Colorado. Já ho koupil ze zvědavosti a od té doby jsem si několikrát nadával do blbců :D.
  • 0

#16 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 7:35

No mně spousta těch nedostatků nevadí (nebo spíš mi nebrání v úspěšném používání), navíc Colorado od počátku nijak příliš nezlobilo a je stabilní.
A co se týče baterek - výdrž (odvislá od měření) se od poslednícho fw zase zlepšila a je jasné, že na 60Csx s podstatně menší spotřebou prostě mít nebude - to je daň za lepší displej, RTC a pod.

Atip napsal/a:

Tak to já bych měnil. Mám Vistu, 60CSx a Colorado v reklamaci. Vista a 60tka jsou spolehlive stroje, občas se u nich stane, že se vypnou, ...

Baterie - tak tady má navrch zase 60tka, na baterky, které Colorado prohlásí za vybité jede v pohodě.
...


  • 0

#17 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 7:47

Atip napsal/a:
většina listingů je naprosto nepoužitelná, protože je Col. nedokáže správně zobrazit

To je věc která mě neuvěřiteně vytáčí, ale to ostatní se dá přežít. Chtělo by to zjistit co přesně mu v tom GPXku vadí a prohnat to přes nějaký udělátko které to upraví. Kdyby se někomu chtělo a hlavně měl čas si s tím pohrát aby zjistil kde je zakopaný pes, vyrobím opravný prográmek.
  • 0

#18 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 7:56

Mion napsal/a:
No mně spousta těch nedostatků nevadí (nebo spíš mi nebrání v úspěšném používání), navíc Colorado od počátku nijak příliš nezlobilo a je stabilní.


Stabilnost podle mého závisí na datu výroby přístroje, byl jsem nedočkavý a teď to mám :), ale jinak to Mion napsal výstižně - nebrání v úspěšném používání :D,ale uživatelská přítulnost tomuto přístroji rozhodně chybí. Myslím si, že výrobce příliš uspěchal uvedení na trh a to přineslo to ladění přístroje za chodu, které se ne vždy povede :D, Schrek bude vědět o čem píšu ;).
  • 0

#19 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 8:37

Mám pocit, že blbnou listingy, kde owner použije nějaké specifické definice stylů (přes "span" ). Ale neověřoval jsem to, jen jsem si v několika případech (kdy se listing blbě zobrazoval) všimnul, že obsahoval styly. Bohužel na rozbory nemám čas, takže si nahrávám komplet listingy z GSAK ještě do smartphone. Tam mám navíc i výhodu podpory obrázků v listingu, které Colorado stejně neumí a asi umět nikdy nebude...

JarMar napsal/a:
To je věc která mě neuvěřiteně vytáčí, ale to ostatní se dá přežít. Chtělo by to zjistit co přesně mu v tom GPXku vadí a prohnat to přes nějaký udělátko které to upraví. Kdyby se někomu chtělo a hlavně měl čas si s tím pohrát aby zjistil kde je zakopaný pes, vyrobím opravný prográmek.


  • 0

#20 BurMa

BurMa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 8:44

Zdravím, jsem vlastníkem obou přístrojů. Colorado mám dva dny, TyTN asi rok. Pro použití v autě - třeba s TomTomem je HTC v pohodě, ale nejsem si jistý zda pro toulky v přírodě je to ta správna volba. Už zde bylo zmíněno, že pád na tvrdou zem je pro zařízení typu PDA dost velký problém a voda stejně tak. Baterka ti vydrží přibližně dvě hodiny a budeš hledat zásuvku pro dobytí. Osobně si myslím, že TyTN je zařízení pro telefonování, práci s dokumenty, poštou atd. které umí i navigovat, ale na hledání keší bych ho nedoporučil. Používal jsem v něm free aplikaci gpsVP a z mapsource generované klady topovky, celá CR se mi nepovedla nikdy korektně připojit, takže jsem si podle potřeby tahal jednotlivé listy. Před TyTNem jsem používal PDA s externí GPS. Oproti tomu je HTC krok vpřed, ale nemyslím že to je zařízení do přírody a drsnější zacházení. Pokud nehledáš suprčupr telefon (omlouvám se těm kdo HTC zařazuje do multifunkčních přístrojů ) což HTC je, pak bych koupil Colorado. Nemám s ním nachozený žádný desítky kilometrů, zatím si jen hrajem. Ale neměl jsem s ním zatím žádný problém jako jiní. FW jsem zatím nepřehrával. Učím se, poznávám :-) Pokud bys chtěl můžem probrat na ICQ 219366619
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama