Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado- proč si ho koupit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 9:40

JarMar napsal/a:

Atip napsal/a:
většina listingů je naprosto nepoužitelná, protože je Col. nedokáže správně zobrazit

To je věc která mě neuvěřiteně vytáčí, ale to ostatní se dá přežít. Chtělo by to zjistit co přesně mu v tom GPXku vadí a prohnat to přes nějaký udělátko které to upraví. Kdyby se někomu chtělo a hlavně měl čas si s tím pohrát aby zjistil kde je zakopaný pes, vyrobím opravný prográmek.

Možná bys mohl zkusit kontaktovat Klamu autora programu MoZiGo, snažil se připravit export listingů do colorada, tak má asi největší přehled o tom, co coloradu vadí.
  • 0

#22 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 9:55

Rad by som pomohol a ked sa pride na pricinu, naprogramovat to uz nebude problem...
  • 0

#23 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:46

Me Coloredo vyhovuje,nic dalsi sebou nemusim brat, listingu,ktere nejdou precist neni mnoho,podle mne par procent. Ale ke koupi by asi bylo dobre jit nekam,kde si GPSku mohu vzit do ruky,zkusit co a jak a rozhodnout se. K vadnym listingum,jak bude cas,sednu a nejaky poslu,dik za snahu o reseni.
  • 0

#24 craig22

craig22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 18:06

Máááám colorado
  • 0

#25 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 18:23

craig22 napsal/a:
Máááám colorado

Tak hodně příjemných zážitků ;)
  • 0

#26 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 18:32

Včera jsem si také koupil Colorado300.... Musím říct, že totální zklamání. Jsem zvyklý lovit pouze s NokiíN95 s nainstalovaným Geocachenavigatorem a SmartComGPS, myslel jsem si, že Colorado mi přinese něco navíc, ale ani náhodou. Když pominu asi 6x vytuhnutí (za dva dny celkem dost), tak pouze zmatené ovládání (možná otázka zvyku, ale uživatelskou přívětivost si opravdu představuji jinak), nepřehledné mapy, obludná šipka, při navigování na cache si nemůžu posunout mapu o kousek dál, no prostě zklamání. Ještě pár dní mu dávám a asi půjde z domu, holt se bude dál fakčit na N95, která v terénu dost trpí, ale aspoň tam všechno perfektně a přehledně a online šlape.
  • 0

#27 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 18:58

lexa napsal/a:
Včera jsem si také koupil Colorado300....
Musím říct, že totální zklamání. Jsem zvyklý lovit pouze s NokiíN95

Uvažuji o pořízení nového telefonu a když už tak ať má i GPS. Proto se chci zeptat jak dlouho ti u té N95 vydrží baterka při hledání keší?
  • 0

#28 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:19

No, moc jsem to neřešil, nebude to nic moc. Nedávno jsem ale běhal po jedné multince asi 5 hodin a to (i když možná s přestávkami) zvládla, to bych viděl jako nějaké maximum, nabíječka do auta je nezbytnost.
I když Marek naměřil jenom 2,5 hod.
http://navigovat.mob....asp?ARI=113280

Jo a i tvoji Plumlovskou přehradu jsem s ní zvládl :D
  • 0

#29 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:29

Mion napsal/a:
Zcestná argumentace ;) Je to, jako bys srovnával vlastnosti a spotřebu mopedu a rodinného auta...
Krom toho jsem měl předtím Garmina 60C, pak 60CSx, pak Mio C520 a až poté Colorado - a i přes své nedostatky (nic není dokonalé) bych ho už za předchozí přístroje neměnil. Možná jen dočasně, na krátkou chvíli v konkrétních případech :D

pk84 napsal/a:
Asi proto že je to vaše první GPS, tak vám pár věcí ani nepřijde...
Mám říci kolik vydrží na tužkovky Legend HCx? Colorado je ve srovnání hned v čudu. ...


Moje argumentace mi zcestná nepřijde. HCx srovnávat s mopedem ano:) Navíc pokud porovnáváte, tak Legend HCx je funkčně jen legendární 60Cx v jiném vydání a s o řádek zmenšeným displejem. Displej který podává přesvědčivý výkon na slunci a velikostně nevadí.

Pokud vysolím tolik peněz na dřevo, tak požaduji dokonalý přístroj. Legend HCx nepotřebuji dočasně, ani na krátkou chvíli, v žádných konkrétních případech odkládat.

S Coloradem bych musel mít půlku batohu baterek, slunečník aby mi na displej nesvítilo slunce, deštník aby mi na něj nepršelo, kondom aby mi do něj nenateklo a nervy kdy zase zatuhne a nechá mě ve štychu. Čili ideální expediční přístroj:D
  • 0

#30 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:40

pk84 napsal/a:
S Coloradem bych musel mít půlku batohu baterek, slunečník aby mi na displej nesvítilo slunce, deštník aby mi na něj nepršelo, kondom aby mi do něj nenateklo a nervy kdy zase zatuhne a nechá mě ve štychu. Čili ideální expediční přístroj:D

Nic z toho s sebou nenosím a vždycky mě Colorado dovede až k cíli. Jak jsi na to všechno přišel?
  • 0

#31 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:42

JarMar napsal/a:

pk84 napsal/a:
S Coloradem bych musel mít půlku batohu baterek, slunečník aby mi na displej nesvítilo slunce, deštník aby mi na něj nepršelo, kondom aby mi do něj nenateklo a nervy kdy zase zatuhne a nechá mě ve štychu. Čili ideální expediční přístroj:D

Nic z toho s sebou nenosím a vždycky mě Colorado dovede až k cíli. Jak jsi na to všechno přišel?

Souhlas !!
  • 0

#32 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:43

Hmm, super a pak si má člověk vybrat..... Colorado tu polovina lidí nedoporučuju, MDA/PDA je zase nevhodné do terénu nebo pro ty, kteří nekešují autem - nemají k dispozici autonabíječku. A HCX a podobné nemají zase wheriga a možnost listingů...... :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:54

pk84 napsal/a:

S Coloradem bych musel mít půlku batohu baterek, slunečník aby mi na displej nesvítilo slunce, deštník aby mi na něj nepršelo, kondom aby mi do něj nenateklo a nervy kdy zase zatuhne a nechá mě ve štychu. Čili ideální expediční přístroj:D


tak je docela prca, ze zasvecene pises o necem, co jsi nevidel :)

mne baterky staci na den kesovani (holt musis pouzivat kvalitni ;)). a nejvetsi tvuj omyl - na slunicku je naopak displej supercitelny (není to pdacko ;)) - je totiž odrazovy, takze ho naopak slunicko podsviti :D (problemy zacne mit v seru, takze se musí driv podsvitit), chodim i v desti s col. pripnutym na popruhu batohu a jeste mi tedy nenapadlo znehodnocovat kondom takto navrzenym neefektivnim a nezazivnym zpusobem ;). za ten ctvrt rok mi zatuhl 3x a zhruba 3x vypnul při zmene profilu (ale to bylo vsechno jeste s fw 2.4)

ono nekdy nestaci jen posbirat drby a delat si srandu, vypada to pak srandovne :D
  • 0

#34 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:59

polerok napsal/a:
Hmm, super a pak si má člověk vybrat..... Colorado tu polovina lidí nedoporučuju, MDA/PDA je zase nevhodné do terénu nebo pro ty, kteří nekešují autem - nemají k dispozici autonabíječku. A HCX a podobné nemají zase wheriga a možnost listingů...... :(

Zajímavá polemika. Podle mě je ideální přístroj takový:
1. na AA baterie, kdykoli lze vyměnit, případně koupit náhradní
2. s operačním systémem, něco jako PDA kde si můžeš nahrát libovolnou aplikaci nebo dokonce vytvořit vlastní.
3. Kvalitní mechanické provedení
5. Více jednoúčelových tlačítek než má Colorádo a to s nastavitelnou funkčností.

Bohužel to ještě nikdo nevyrobil.
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:15

tak dost se tomu blizi mobile mapper6.
  • 0

#36 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:32

Dain & Olik napsal/a:
tak dost se tomu blizi mobile mapper6.

Magellanu jsem nějak nevěnoval pozornost, když je obecně známo že ve světě outdoorových navigací v Česku "vládne" Garmin, ale toto je moc zajímavé. Musím to pořádně prozkoumat, díky za tip.
Edit: Tak vidím že to je úplná novinka a zatím jsem nenašel nikoho kdo by měl praktické zkušenosti. Ale opravdu to vypadá móc zajímavě.
Edit: Tak jo, dokonce se to probíralo i zde na fóru. Nějak jsem zaspal dobu.
  • 0

#37 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 6:31

Dain & Olik napsal/a:

pk84 napsal/a:

S Coloradem bych musel mít půlku batohu baterek, slunečník aby mi na displej nesvítilo slunce, deštník aby mi na něj nepršelo, kondom aby mi do něj nenateklo a nervy kdy zase zatuhne a nechá mě ve štychu. Čili ideální expediční přístroj:D


tak je docela prca, ze zasvecene pises o necem, co jsi nevidel :)

mne baterky staci na den kesovani (holt musis pouzivat kvalitni ;)). a nejvetsi tvuj omyl - na slunicku je naopak displej supercitelny (není to pdacko ;)) - je totiž odrazovy, takze ho naopak slunicko podsviti :D (problemy zacne mit v seru, takze se musí driv podsvitit), chodim i v desti s col. pripnutym na popruhu batohu a jeste mi tedy nenapadlo znehodnocovat kondom takto navrzenym neefektivnim a nezazivnym zpusobem ;). za ten ctvrt rok mi zatuhl 3x a zhruba 3x vypnul při zmene profilu (ale to bylo vsechno jeste s fw 2.4)

ono nekdy nestaci jen posbirat drby a delat si srandu, vypada to pak srandovne :D

Prostě jen shrnul negativní zkušenosti, které sem napsali sami vlastníci Colorada. Sám píšeš, že ti 6x vytuhlo během 3 měsíců. To je docela tristní, ne?
  • 0

#38 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 7:23

Hamaci napsal/a:
Prostě jen shrnul negativní zkušenosti, které sem napsali sami vlastníci Colorada.

On si to nejen shrnul, ale také přifouknul :) Mě kolouš s novým firmwarem šlape jako hodinky a určutě nebudu sám. Tak a teď můžete začít shrnovat. :)
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 7:27

prave ze ne - on shrnul nesmysly, zejména ten o displeji ;) vytuhl znamena vyndam baterky, zandam, pustim, ok - tristni to bylo, kdyz se to stalo potreti během prvniho mesice. po upgradu fw na 2.51 uz ne (ale to jsem psal). jinak LegendC mi vytuhl během roku a pul cca 7x - takze takovyhle kous uz teda za tristni neoznacuju. proste shrnovat něco, o cem nic nevim, protože jedna tetka povidala... a vyvodit z toho zaver, ktery není pravdivy a jeste ho zvelicim a to vsechno pak dam do vlakna, kde se někdo pta, jestli koupit colorado, je fakt na prd. colorado ma chyby, ale ne zrovna ty, co psal a zvelicil. holt se netrefil. :D az bude psat o nemoznost plavby v mori a koupani pro jistotu pod hladinou vubec, zdlouhavem nepohodlnem zadavani pismen - aneb vratte nam tabulku :), nutnosti za sera driv podsvitit displej nez ostatní gpsky, o tom, ze bych uvital jeste tak dve tlacitka, ktere bych si mohl predvolit...... to se hnedka pridam :)
  • 0

#40 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 20:26

Psal jsem sice ironicky, což skoro nikdo nepoznal, ale nu což?

Asi měsíc jsem se rozhodoval mezi Coloradem a Legendem HCx, poctivě studoval reference uživatelů a recenzentů, prohlížel přístroje, fotky atd. A nakonec se rozhodl.

Měli jste vedle sebe HCx, CSx a Colorado na přímém slunci a viděli jejich displeje - díky vyššímu rozlišení je ten displej fakt tmavší než starší přístroje.

Jinak HCx není C!
Jedna paní povídala, jeden za všechny: http://garmincolorad...com/Issues List
http://garmincolorad...aces.com/Review
a taky tam někde najdete krásné foto displejů na slunci bez podsvícení - opravdu z mé strany čistě spekulativní.

Poslední přístroje co by se daly doporučit na expediční použití byly série HCx a CSx, poslední Garmin outdoor bude potřebovat ještě hóóódně práce.B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama